Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Republicko takmicenje iz matematike za ekonomske struke

[es] :: Matematika :: Republicko takmicenje iz matematike za ekonomske struke

[ Pregleda: 5593 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pikect92

Član broj: 280477
Poruke: 2
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+1 Profil

icon Republicko takmicenje iz matematike za ekonomske struke25.02.2011. u 16:01 - pre 160 meseci
Na sajtu Ministarstva prosvete postoji kalendar takmicenja za skolsku 2011. godinu; Postoji li razlika izmedju zadataka koje organizuje Drustvo matematicara srbije i onog koje organizuje Zajednica ekonomskih, pravnobirotehnickih, trgovinskih i ugostiteljsko turistickih skola, s obzirom na to da je u ekonomskim skolama program matematike znatno slabiji od onog u matem. gimnazijama?


evo linka kalendara takmicenja: opet link

Ukoliko neko zna odgovor na moje pitanje, bio bih zahvalan kada bi mi rekao da li postoji neka online baza sa zadacima sa istih takmicenja.

Hvala unapred.


EDIT: Omasio sam link, desava se... bilo jedno ispod drugog na sajtu Min. Prosvete

10x 4 reply, btw..

[Ovu poruku je menjao pikect92 dana 26.02.2011. u 00:37 GMT+1]
 
Odgovor na temu

edisnp

Član broj: 269233
Poruke: 478
*.adsl.eunet.rs.



+27 Profil

icon Re: Republicko takmicenje iz matematike za ekonomske struke25.02.2011. u 20:07 - pre 160 meseci
Pa posto si i sam rekao da plan i program za ekonomske skole dosta slabiji od onog
programa u matematickoj gimnaziji logicno i verovatno je da postoji ocigledna razlika
u slozenosti samih zadataka u korist onih takmicenja koje organizuje Drustvo matematicara
srbije.
حياتي هو العلم بلدي (الرياضيات)
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Republicko takmicenje iz matematike za ekonomske struke25.02.2011. u 22:33 - pre 160 meseci
Na takmičenjima u organizaciji Društva matematičara Srbije postoje dve kategorije: učenici Matematičke gimnazije (i ostalih odeljenja koja rade po programu Matematičke gimnazije) takmiče se u tzv. A kategoriji, a ostali učenici u tzv. B kategoriji. Kakvo takmičenje organizuje ta zajednica koju pominješ, tj. da li uopšte organizuje neko takmičenje iz matematike, to ne znam (zapravo, prvi put sam sad uopšte čuo za tu organizaciju).

Kalendar takmičenja koji si pronašao nije odgovarajuć: tamo lepo piše da je to kalendar za učenike osnovnih škola, dok se ti, koliko vidim, raspituješ za srednje škole. Kalendar takmičenja za srednje škole, zadatke s ranijih takmičenja i ostale informacije koje te zanimaju možeš naći na sajtu Društva matematičara Srbije, http://www.dms.org.rs/. No, ako si planirao da učestvuješ već ove godine, bojim se da si zakasnio, jer su već prošli i opštinski i okružni stupanj.
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

pikect92

Član broj: 280477
Poruke: 2
212.178.234.*



+1 Profil

icon Re: Republicko takmicenje iz matematike za ekonomske struke25.02.2011. u 23:45 - pre 160 meseci
Citat:
Bojan Basic: Na takmičenjima u organizaciji Društva matematičara Srbije postoje dve kategorije: učenici Matematičke gimnazije (i ostalih odeljenja koja rade po programu Matematičke gimnazije) takmiče se u tzv. A kategoriji, a ostali učenici u tzv. B kategoriji. Kakvo takmičenje organizuje ta zajednica koju pominješ, tj. da li uopšte organizuje neko takmičenje iz matematike, to ne znam (zapravo, prvi put sam sad uopšte čuo za tu organizaciju).

Kalendar takmičenja koji si pronašao nije odgovarajuć: tamo lepo piše da je to kalendar za učenike osnovnih škola, dok se ti, koliko vidim, raspituješ za srednje škole. Kalendar takmičenja za srednje škole, zadatke s ranijih takmičenja i ostale informacije koje te zanimaju možeš naći na sajtu Društva matematičara Srbije, http://www.dms.org.rs/. No, ako si planirao da učestvuješ već ove godine, bojim se da si zakasnio, jer su već prošli i opštinski i okružni stupanj.


Napravio sam gresku u kopiranju linka, malopre sam promenio isti...

Btw, u kalendaru takmicenja i smotri se razilaze datumi odrzavanja takmicenja; kod onih koje organizuje DMS(postoje 4 nivoa i SMO) i kod onih koje organizuje "Zajednica"(2 nivoa)..
 
Odgovor na temu

[es] :: Matematika :: Republicko takmicenje iz matematike za ekonomske struke

[ Pregleda: 5593 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.