Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Microsoft odlucio da nastavi sa podrskom za Windows 98 i druge starije verzije Windowsa

[es] :: Advocacy :: Microsoft odlucio da nastavi sa podrskom za Windows 98 i druge starije verzije Windowsa

[ Pregleda: 4631 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.verat.net

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Microsoft odlucio da nastavi sa podrskom za Windows 98 i druge starije verzije Windowsa06.02.2004. u 23:52 - pre 245 meseci
http://news.com.com/2100-1012_...rss&tag=feed&subj=news

While many customers applauded the move, some analysts said that the decision may be more than an act of goodwill. According to recent surveys, about one-quarter of all PCs run Windows 98 or older versions of Windows. "Better to have people stay on Windows 98 than to start investigating things like Linux," said Michael Gartenberg, an analyst at Jupiter Research.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Microsoft odlucio da nastavi sa podrskom za Windows 98 i druge starije verzije Windowsa07.02.2004. u 03:02 - pre 245 meseci
Citat:
According to recent surveys, about one-quarter of all PCs run Windows 98 or older versions of Windows.


Hm, izgleda da je MS-u veći problem stari Windows 98 nego Linux i MacOS zajedno.

Citat:
"Better to have people stay on Windows 98 than to start investigating things like Linux,"


E moj bato, kad neko rađe ostaje na Windowsu 98 nego da pređe na (besplatni) Linux, sve je valjda jasno..

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

impaque
Ivan Savčić
YUnet International
Beograd, Zvezdara

Član broj: 717
Poruke: 939
*.vdial.verat.net

ICQ: 27215173
Sajt: www.imped.net


Profil

icon Re: Microsoft odlucio da nastavi sa podrskom za Windows 98 i druge starije verzije Windowsa07.02.2004. u 12:09 - pre 245 meseci
degojse, hajde molim te prestani da se prose**vaš i ponovo pročitaj članak kog očigledno nisi shvatio. Znam, teško ti je, ali probaj, pa ako ponovo ne skapiraš, objasnićemo ti svi zajedno.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Microsoft odlucio da nastavi sa podrskom za Windows 98 i druge starije verzije Windowsa07.02.2004. u 17:48 - pre 245 meseci
Nego vi Linuxovci.. što vi stalno ovde na Adocacy psujete i tako se izražavate?
Ja i ti možemo da pričamo dalje samo kad ti naučiš da se ponašaš makar donekle pristojno..
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Microsoft odlucio da nastavi sa podrskom za Windows 98 i druge starije verzije Windowsa07.02.2004. u 18:03 - pre 245 meseci
Ako si mu rekao :)

Koriste Linux i misle da su strašni i da mogu da nas psuju kao konje. A ovamo na drugoj particiji Windows u najšarenijem izdanju :)


This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.vdial.verat.net

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Microsoft odlucio da nastavi sa podrskom za Windows 98 i druge starije verzije Windowsa07.02.2004. u 18:10 - pre 245 meseci
Ima nas koji *znamo* da smo strasni bez obzira sta koristimo ..

Ms je poceo da koristi adute Zastave: " Bolje da svi voze Juga, to bar znamo da opravimo"

Xaxaxaxaxaxa
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Microsoft odlucio da nastavi sa podrskom za Windows 98 i druge starije verzije Windowsa07.02.2004. u 18:17 - pre 245 meseci
Citat:
Ms je poceo da koristi adute Zastave: " Bolje da svi voze Juga, to bar znamo da opravimo"


Ma jok bre.. Linux ti je kao Zastava: ponudiš besplatno ili za jedan dolar, a ono opet ljudi neće da uzmu/kupe.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.vdial.verat.net

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Microsoft odlucio da nastavi sa podrskom za Windows 98 i druge starije verzije Windowsa07.02.2004. u 20:52 - pre 245 meseci
Rasprodaja?

http://news.com.com/2100-7344_3-5145332.html?tag=st_rn Governments vote against Microsoft

Microsoft made one of its most dramatic concessions last summer in Thailand, where the software giant agreed to offer a combination of Windows XP and Office for about $40--hundreds of dollars below standard pricing.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.beograd-2.tehnicom.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Microsoft odlucio da nastavi sa podrskom za Windows 98 i druge starije verzije Windowsa08.02.2004. u 16:40 - pre 245 meseci
Citat:
Palma:
Koriste Linux i misle da su strašni i da mogu da nas psuju kao konje. A ovamo na drugoj particiji Windows u najšarenijem izdanju :)


Ne mislimo mi da smo strasni nego vi zivite u paranoji da cemo vam uzeti sav hleb preko GPL-a, i naravno da je to vasa instiktiva reakcija zasto ste tako drski i cinicni :). Sve dok jednostavno ne shavtite da se i od GPL-a moze ziveti.
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Microsoft odlucio da nastavi sa podrskom za Windows 98 i druge starije verzije Windowsa08.02.2004. u 23:30 - pre 245 meseci
Citat:
Dejan Lozanovic:
Ne mislimo mi da smo strasni nego vi zivite u paranoji da cemo vam uzeti sav hleb preko GPL-a, i naravno da je to vasa instiktiva reakcija zasto ste tako drski i cinicni :). Sve dok jednostavno ne shavtite da se i od GPL-a moze ziveti.



A sta reci vise o nekome ko stavlja ovakve informacije o sajtu: germany.ms/windows
Takvi su gori od Stallmana.......
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Microsoft odlucio da nastavi sa podrskom za Windows 98 i druge starije verzije Windowsa09.02.2004. u 19:42 - pre 245 meseci
Citat:
Rasprodaja?

http://news.com.com/2100-7344_3-5145332.html?tag=st_rn Governments vote against Microsoft

Microsoft made one of its most dramatic concessions last summer in Thailand, where the software giant agreed to offer a combination of Windows XP and Office for about $40--hundreds of dollars below standard pricing.


Evo još neka informacija na temu..

Microsoft talks up 'entry-level' Windows

The company is to compete in poor countries with a cut-price, reduced-functionality version of Windows XP - and Thailand is already using the software

Microsoft has provided a modified version of Windows XP with reduced functionality for use in the Thai government's low-cost PC programme, and may make this software available to other governments, the company has revealed.

http://news.zdnet.co.uk/business/0,39020645,39145664,00.htm


Pa ti sad vidi.. ako ovo bude slučaj - kako će to da utiče na širenje Linux-a. Svakako, odličan razvoj situacije za korisnike Windows-a: lično ne bih imao ništa protiv da kupim jedan takav Windows pogotovo ako i Office bude po toj ceni (malo teže), ionako većinu vremena provodim u aplikacijama, a ne samom OS. Verovatno bi u mnoooogim firmama ovakvi Windowsi došli kao kec na 10. Teško da će MS spustiti cene u razvijenim zemljama tako brzo, no.. videćemo :)

"Tajlanđani su budale" - da li su? ;)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

blaza
n/a

Član broj: 961
Poruke: 743
*.vdial.verat.net



+3 Profil

icon Re: Microsoft odlucio da nastavi sa podrskom za Windows 98 i druge starije verzije Windowsa09.02.2004. u 20:13 - pre 245 meseci
Ove svadje Windows-ovaca i Linux-ovaca me podsecaju na ono: metalci protiv repera.
O_o
 
Odgovor na temu

IHThUS
Željko Jankov
Budapest

Član broj: 11650
Poruke: 590
*.dial.freestart.hu

Sajt: www.svetlostisusova.net


Profil

icon Re: Microsoft odlucio da nastavi sa podrskom za Windows 98 i druge starije verzije Windowsa09.02.2004. u 21:44 - pre 245 meseci
Citat:
degojs:
"Tajlanđani su budale" - da li su?

Ma kaki, samo su izabarli da ostanu i dalje sputani umesto da budu free-slobodni , mada su mogli i oni da budu pametni ljudi ko Španci pa da prepakuju RH ili Debian a onda da štancuju diskove i dele svojim poreskim obveznicima. Kod nas se kaže za tako nešto: ''Da se Vlasi ne dosete.''

Kakav je taj redukovani WinXP, o čemu se tu radi?

Bog je ljubav - Bog te voli

Ko se rodi jedanput umire dvaput a ko se rodi dvaput umire samo jedanput.
SAZNAJ KAKO
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.vdial.verat.net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Microsoft odlucio da nastavi sa podrskom za Windows 98 i druge starije verzije Windowsa10.02.2004. u 03:09 - pre 245 meseci
Citat:
degojs:
Pa ti sad vidi.. ako ovo bude slučaj - kako će to da utiče na širenje Linux-a. Svakako, odličan razvoj situacije za korisnike Windows-a: lično ne bih imao ništa protiv da kupim jedan takav Windows pogotovo ako i Office bude po toj ceni (malo teže), ionako većinu vremena provodim u aplikacijama, a ne samom OS. Verovatno bi u mnoooogim firmama ovakvi Windowsi došli kao kec na 10. Teško da će MS spustiti cene u razvijenim zemljama tako brzo, no.. videćemo :)

"Tajlanđani su budale" - da li su? ;)


ajd sad ti malo razmisli o ovome što si rekao. šta misliš, da se linux nije pojavio kao ozbiljna konkurencija na tom aziskom tržištu, da li bi ti mogao da kupiš wXP za cca $40? ili bi on danas koštao $400? iz ovoga se mogu izvesti najmanje dva zaključka:
1) linux je postao dovoljno dobar da konkuriše windowsu (i utiče na politiku MSa)
2) pojava linuxa je donela dobro i MS korisnicima (niže cene).

i naravno da je očigledno ono u šta godinama pokušavamo da vas ubedimo. evo, sada ću ponoviti još jedan put, i to najprostije što umem (specijalno za vas sa engleskih govornih područja ;)
konkurencija -- good,
(MS) monopol -- bad.

i ma koje argumente vi potezali, ovo će ostati neprikosnovena činjenica, i ja ću se uvek boriti za mogućnost izbora (makar moj izbor trenutno bio w2k ;).

 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Microsoft odlucio da nastavi sa podrskom za Windows 98 i druge starije verzije Windowsa10.02.2004. u 04:12 - pre 245 meseci
Ja ne mogu još da kupim Windows po toj ceni, prema tome.. o tom - po tom.

Da Linux utiče na politiku MS-a to je sigurno (pa da li je to neka tajna koju si ti sada otkrio?), ali u kolikoj meri su (sada) ovakvi potezi MS-a preventiva a u kolikoj odraz stvarne situacije? Bolje sprečiti nego lečiti, možda? Već sam jednom rekao: da li misliš da će MS čekati da Linux uzme značajan deo tržišta pa da onda krene sa nekom "akcijom"? Po meni, to bi bilo katastrofalno vođenje kompanije. Sa druge strane, pogledaj koliki je udeo na desktop tržištu ovih sistema pa će i tebi možda biti nešto jasno. Naravno, ako bi MS sedeo u mestu i ništa ne bi poduzimao - to bi vodilo do gubljenja tržišta. Upravo stoga i imaš ovakve poteze MS-a. Šta bi trebalo da se desi - da sede skrštenih ruku, sad kad se u priču oko Linuxa uključio i IBM, pored još nekih "teškaša"? Kada se u priču uključe ovakvi igrači, pa još i politika (koja konačno može da se osloni na jedan IBM u vezi Linuxa, a "ko je ikad dobio otkaz što je kupio IBM?"), dobiješ situaciju kao u Minhenu - kupuje se nešto i 50% skuplje.. Svašta se dešava i ko zna šta će tek da bude :) Šta misliš da li su Tajlanđani ludi ili su napravili odličan dil - ucenili MS da će da pređu na Linux, a ovi sad nek se misle da li zaista hoće ili neće..

Sve neke priče prešao ovaj na Linux, onaj će da pređe.. ko su svi ti - pogledaj bolje, sve su to oni koji troše tuđe pare, institucije na budžetu države. A i to je jako malo, čak i svih tih 14,000 računara u Minhenu koji, oh omače mi se opet, teraju VMWare i Windows.

Jedan "hebeni" Dell proda dnevno između 120 i 150 hiljada PC računara - sa kojim OS? E to ti je primer kad ti plaćaš iz svog džepa. A to ne čitaš svaki dan u novinama, koliko je Dell prodao računara. I to sam pre rekao, to jednostavno nije vest. Budi siguran kad bude neki značajan deo od toga Linux, da ćeš da ga viđaš na svakom koraku i po kućama i po firmama (dobro, ne znam baš za Srbiju, tako je - kako je, na žalost). Ja još nisam bio u situaciji da kupujem računar, da tražim da nema OS i da mi ne umanje cenu za to. Žao mi je ako axez nije uspeo isto da uradi za svoj laptop.

A još i gomila besplatnog softvera se dobiva uz Linux (ne i uz Windows!), ali... opet mršavi rezultati.

Citat:
konkurencija -- good,
(MS) monopol -- bad.


Je li mi to sad otkrivamo toplu vodu ili šta? Radi se pre svega o jednoj drugoj raspravi ovde na Advocacy - da li je Linux na desktopu stigao Windows ili ne, a ovakve mudrolije ne treba nikom da objašnjavaš, ne vidim kome ti to otvaraš oči ovakvim stvarima? Ko je ikad rekao ovde (nađi mi nekog iz "Windows tabora" ko je to tvrdio, naravno - kad je bila ozbiljna priča, a ne puko zezanje) da je konkurencija loša? Nemoj da mi podmećeš nešto što nikad nisam rekao, mada, iskreno, tebi to ne bi bio prvi put (da to radiš), tako da me ni ne čudi.

Ja tebe mogu samo da pitam nešto drugo: da je cena Windowsa jednaka ceni Linuxa (bilo to $0 ili $200, bitno da su jednake), šta ti misliš koji OS bi bio izbor u većem broju slučajeva? To sam već pitao pre, a popaj (ili beše srki?) onomad prokomentarisa da je pitanje odlično i reče da bi mogli slično da vidimo i za servere (dodajući tu još i razne Unixe - HPUX, AIX, Solaris..). Elem, niko se nije javio da kaže nešto.

Ono što ti ne vidiš jeste sledeće: ako je Linux dobar za desktop kao i Windows, kako to da nikako ne može da značajnije zauzme deo tog tržišta? Ko je lud da plaća $xxx, što je uvek više od $0. Dakle, imaj na umu da Windows ima još i početnu cenu protiv sebe, pa ipak se više nego uspešno nosi sa Linuxom koji košta 0. Prodaj ih po istoj ceni pa ćemo da vidimo kako će stvari da stoje.. Zašto Linux ima mnogo bolju prođu na serverima nego na desktopu? Hmmmm... da nije možda zato što jeste server-ready i konkurentan?

Pored toga, pošto stalno nešto provlačiš nekakve priče da ja mrzim open source (počevši od one teme MySQL 5.0, a zanimljivo da niko nije komentarisao mnogo radikalniji Lekin stav /u vezi takmičenja MySQL sa Oracle u budućnosti/), da li ti ozbiljno misliš da je neko ovde vezan nekako uz MS osim time što mu bolje obavlja posao od drugih OS i to je odličan pokazatelj - pare su u pitanju? I to je slučaj sa većinom ljudi. Relja jeste vezan za MS samim tim što tamo radi, a za ostale ne verujem da su tako ili ideološki vezani za MS. Za sebe znam sigurno. Smešno kako to pokušavaš da poturiš kao nečiji stav. Mislim da je DT lepo jednom rekao: Windows mi radi posao, Linux ne. I tu je sva priča završena, jer je za većinu ljudi takva stvar. Ja nikakvih problema ne bih imao da stavim Linux, ali --- šta da radim sa njim, da ga stavim pa gledam u njega: gde mi je Visual Studio (gde su tebi tamo omiljeni Borlandovi alati zombi, mislim na Delphi? Da čujemo odgovor? Podseti me šta ono beše Kylix?), SQL Server i još poneka aplikacija (MS Office) koja mi dosta znači. Ne pada mi na pamet da stavljam Linux ako ne moram, o tome se radi - em nema aplikacija koje su prisutne na Windowsu i drugim OS (npr. MacOS): DreamWeaver, Photoshop, AutoCAD (pre sam već rekao da GIMP nije Photoshop, a ko razume shvatiće, itd, itd.), em imam potrebu i da razmenjujem fajlove sa drugim ljudima i to lepo, a ne da mislim hoće li ispravno da otvori i prikaže fajl ili ne. Jednostavno. Već sam u prošlom postu rekao da mi OS kao OS i ne znači toliko, nego aplikacije mnogo više (dobro da sad ne ulazimo u detalje što je API različit, to je i za očekivati, a i nebitno za desktop primenu).
Pričaš o Windows fanaticima? Jesi li video poruku na onoj temi "Izrael napušta MS" koja je danas uklonjena (ja nisam hteo da je diram da ne ispadne da još i biršem poruke Linuxovaca): čovek nešto pomenu negativno Jevreje i Linux - to nije ni fanatizam ni bolest, već za uzeti kakvu dobru letvu pa preko leđa jedno dva dana..

Citat:
i ma koje argumente vi potezali, ovo će ostati neprikosnovena činjenica, i ja ću se uvek boriti za mogućnost izbora (makar moj izbor trenutno bio w2k ;).

I opet ovde impliciraš nešto što niko nije rekao. Ko je ovde da ne postoji mogućnost izbora? Opet pripisuješ nešto što nije tačno. Većina "Windows tabora" konstatuje da je Windows bolje desktop rešenje od Linuxa, a to mnogo veze sa ovim jednostavno nema. Ako mi je Windows bolji, ja dakle nisam za to da postoji mogućnost izbora. Ako nisam za Slobu, ja sam izdajnik, i tako dalje i tako dalje.. lepa je to logika. Znaš li ti kako to meni smešno izgleda kad ti tako nešto potegneš, a veze sa mojim stavovima nema? :)

Nego, dakle, elem, ti njih podržavaš onako.. u priči. Pa i ja isto tako - lepo da će MS da prione još više na rad zbog Linuxa, meni odgovara. Ovaj, skoro da zaboravim.. pa što ti ne pređeš na Linux? I to sam već rekao: mnogo Linuxovci zvone na sva zvona kako je Linux bolji od Windowsa i odavno desktop-ready, ali nikako da uklone Win sa druge particije.. :) Svaka čast ljudima koji su to uradili, a nisu ono kao ovi ostali.. da ne kažem šta.

Uh, dosta za danas :) vikaće me Relja :)))

P.S.
U stvari, dojadilo i meni malo, odoh da odmorim na jedno vreme od Advocacy.. uživajte bez mene, znam da hoćete :) Nemoj samo da kukate da vam je dosadno.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.vdial.verat.net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Microsoft odlucio da nastavi sa podrskom za Windows 98 i druge starije verzije Windowsa10.02.2004. u 07:32 - pre 245 meseci
uff, izgleda da sam ga baš naljutio.

ne sećam se kada sam poslednji put video da je degojs napisao ovoliki post.. a sad još i odlazi sa foruma..

a ne znam ni šta ga je toliko pogodilo. baš ništa ružno nisam rekao. osim možda činjenice da trenutno (iz nekih mojih razloga) koristim w2k. nemoguće da ga je to naljutilo? :-P


// sa nestrpljenjem ćemo te čekati. ovako nije zanimljivo!! ;)
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.beograd-2.tehnicom.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Microsoft odlucio da nastavi sa podrskom za Windows 98 i druge starije verzije Windowsa10.02.2004. u 13:56 - pre 245 meseci
Citat:
degojs:
dobiješ situaciju kao u Minhenu - kupuje se nešto i 50% skuplje.. Svašta se dešava i ko zna šta će tek da bude :) Šta misliš da li su Tajlanđani ludi ili su napravili odličan dil - ucenili MS da će da pređu na Linux, a ovi sad nek se misle da li zaista hoće ili neće..

Sve neke priče prešao ovaj na Linux, onaj će da pređe.. ko su svi ti - pogledaj bolje, sve su to oni koji troše tuđe pare, institucije na budžetu države. A i to je jako malo, čak i svih tih 14,000 računara u Minhenu koji, oh omače mi se opet, teraju VMWare i Windows.

E ajde opet da se vratimo cinjenicama MS je na pocetku trazio 36 miliona a Suse-IBM su ponudili stvar za 33Miliona. I onda se MS nalazi pametan da rubi cenu. Meni to licno izgleda kao dranje koze sa ledja. Sto odma nisu ponudili 26 miliona. Znas kako meni je to licno izgledalo kao cenkanje na kalenic pijaci i krajnje neozbiljno. A razlog sto je ostvaljen VMVare je verovatno privremene prirode dok se radnici ne naviknu na novo okruzenje.


Citat:

Ja tebe mogu samo da pitam nešto drugo: da je cena Windowsa jednaka ceni Linuxa (bilo to $0 ili $200, bitno da su jednake), šta ti misliš koji OS bi bio izbor u većem broju slučajeva? To sam već pitao pre, a popaj (ili beše srki?) onomad prokomentarisa da je pitanje odlično i reče da bi mogli slično da vidimo i za servere (dodajući tu još i razne Unixe - HPUX, AIX, Solaris..). Elem, niko se nije javio da kaže nešto.


Ja sam odavno rekao da se radi o kriticnoj masi korisnika. Tipa ako kod mene u soliteru pet ljudi ima windows kod kuce a ja neuk kupujem kompjuter i ne znam nista o njima sta cu instalirati pa naravno windows jer cu imati koga da pitam od komsija. Ista stvar bi bila i da windows i linux potpuno zamene mesta, tipa da Linux bude MS proizvod a win da bude GPL. Primera radi imas isti slucaj po domacim igraonicama jos uvek svi masovno igraju counter strike iako se pojavilo mnooooogooo boljih igara. Jednostavno rec je o KRITICNOJ MASI.

Citat:

gde mi je Visual Studio (gde su tebi tamo omiljeni Borlandovi alati zombi, mislim na Delphi? Da čujemo odgovor? Podseti me šta ono beše Kylix?), SQL Server i još poneka aplikacija

E diras tamo gde je linux najjaci a to je razvoj aplikacija, pa umesto Visual Studia ima GNU Compilers Collection koji po rezultatima optimizacije videli smo daje bolje rezulate od MS-a bila je tema na C/C++ gde su ivan dimkovic i DT testirali. Sa druge strane postoji Kylix kao zamena za delphi, a ako pak pocinjes da kukas kako su odustali od razvoja paskala, pa imas projekat lazarus. http://www.lazarus.freepascal.org tako da realno govoreci nisi na gubitku iako si vezan za paskal.

Citat:

Većina "Windows tabora" konstatuje da je Windows bolje desktop rešenje od Linuxa, a to mnogo veze sa ovim jednostavno nema.


Pa i ja mogu da konstatujem recimo da je zemlja ravna, sto realno nema veze sa stvarnoscu, vecina tih sto konstatuje ne poznaje linux materiju. Ja mislim da mogu da pricam o poredjenju wina-linuxa jer poznajem i jedan i drugi operativni sistem, doduse nisam imao prilike mnogo da radim sa XP-om ali dovoljno znam da podesim stvari i da osposobim sistem za rad a i da isprogramiram nesto korisno na njemu. Ne moze neko da mi pljuje o Linuxu ili nekom drugom unixu ako nije radio na njemu i ako ne poznaje sistem u "dusu" jer njegovo misljenje nije najmerodavnije. Mozemo ja i ostali korisnici recimo da pricamo o hladnoj fuziji ili recimo o dizajniranju space shutle-a a ni ja ni ti nismo potkovani teorijom pa onda da recimo nekom fizicaru ili inzenjeru da solimo pamet sa nasim zakljucima.

Nemoj da se ljutis sto win svakim danom ima sve manji udeo na desktop trzistu :) znas kako je Linus rekao jos 5-10 godina imas fore da naucis linux :) da budes spreman za tranziciju. Nemoj da budes nespreman kao ovi nasi prosto su bili iznenadjeni zato sto je pao sneg u januaru prosto ih iznenadi svake godine :)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net



+7169 Profil

icon Re: Microsoft odlucio da nastavi sa podrskom za Windows 98 i druge starije verzije Windowsa10.02.2004. u 14:34 - pre 245 meseci
Citat:

E diras tamo gde je linux najjaci a to je razvoj aplikacija, pa umesto Visual Studia ima GNU Compilers Collection koji po rezultatima optimizacije videli smo daje bolje rezulate od MS-a bila je tema na C/C++ gde su ivan dimkovic i DT testirali.


:) Ovaj, pod "razvoj aplikacija" najvazniji deo zauzima razvoj (development), jel :) Tako da brzina koda generisanog kompajlerima tu nema nekog prevelikog udela (naravno da je bitna ali za performanse projekta... no to nije razvoj u smislu D u IDE) - i onako postoje Intel kompajleri za x86 i za lin i za win32 okruzenja u vidu plug-inova... a oni su izuzetno efikasni.

Ostaju nam IDE okruzenja... da li je tu linux najjaci, ne bih smeo da se zakunem.

Citat:
Sa druge strane postoji Kylix kao zamena za delphi, a ako pak pocinjes da kukas kako su odustali od razvoja paskala, pa imas projekat lazarus.


Cuj, ako radis u iole ozbiljnijoj kompaniji malo bi te iznenadilo, u najmanju ruku, da ti kompanija partner za razvojne alate "odustane" od projekta... u pitanju su pare i sigurnost svih koji od toga zavise (vidi se koliko im je bitno i koje je trziste, cim odustaju)

Vec zamisljam da mi firmu zove MS / Intel / Bilo ko ... i kaze "e, znate.. odustali smo od C++ podrske, slikajte se malo - imate SF projekat, pa portujte taj vas projekat od koga zivi 100+ ljudi"


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Microsoft odlucio da nastavi sa podrskom za Windows 98 i druge starije verzije Windowsa

[ Pregleda: 4631 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.