Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ploca ne prepoznaje hdd, a prepoznaje dvd

[es] :: Storage :: ploca ne prepoznaje hdd, a prepoznaje dvd

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6624 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

missortr

Član broj: 210741
Poruke: 364
92.36.203.*



+69 Profil

icon Re: ploca ne prepoznaje hdd, a prepoznaje dvd05.03.2011. u 12:44 - pre 159 meseci
jesi li probao ova sto je na strani 27 BIOS Recovery – Recovering System BIOS?
:D
 
Odgovor na temu

sslazio
Banovici, BiH

Član broj: 76739
Poruke: 218
92.36.128.*



+2 Profil

icon Re: ploca ne prepoznaje hdd, a prepoznaje dvd05.03.2011. u 17:50 - pre 159 meseci
malo sam se napatio dok sam nasao ispravan floppy... ;)

probao sam to, a probao sam i standardno flashovanje s floppya. vec je bila ubacena zadnja verzija biosa...

ne pomaze...

ti kazes da kod tebe nije bilo uopste ide uredjaja, to bi mi bilo lakse nego ovako, kad nadje dvd rw, a ne nadje hdd ;)

ne znam jesam li ranije napominjao da kada upalim kompjuter, a ne spojim ide kablo na disk, cuje se kako se disk upalio, a ako upalim sa spojenim ide kablom - disk je mrtav...

ako imas jos kakvih ideja, tu sam...
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-11.sezampro.rs.



+3778 Profil

icon Re: ploca ne prepoznaje hdd, a prepoznaje dvd05.03.2011. u 18:30 - pre 159 meseci
Probao si da nije do jumpera na hardovimai optici? Master, slave, cable select? Probaj sve PATA uredjaje da stavis na cable select pomocu jumpera kao i da razdvojis hard i optiku posto ima 2 PATA konektora na ploci.
 
Odgovor na temu

sslazio
Banovici, BiH

Član broj: 76739
Poruke: 218
92.36.187.*



+2 Profil

icon Re: ploca ne prepoznaje hdd, a prepoznaje dvd06.03.2011. u 17:20 - pre 159 meseci
Probane su sve opcije sa jumperima na svih 6 diskova, koliko sam probao, a svakako su i ranije uredjaji bili na razlicitim IDE kablovima, a probao sam i 5-6 kablova..
Sustina je da ploca uvijek prepozna DVD RW, sa bilo kojim IDE kablom, u bilo kojoj poziciji jumpera, bilo da je dvd sam na kablu ili zajedno sa hdd.
S druge strane od 6 hdd-ova, koje drugi racunar uredno prepozna, ploca prepozna jedan hdd i to samo u master modu.

Napisao sam u prethodnom postu da kada upalim kompjuter, a ne spojim ide kablo na disk, cuje se kako se disk upalio, a ako upalim sa spojenim ide kablom - disk je mrtav...
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-11.sezampro.rs.



+3778 Profil

icon Re: ploca ne prepoznaje hdd, a prepoznaje dvd06.03.2011. u 22:38 - pre 159 meseci
Jel' napajanje koje je originalno islo uz racunar ispravno da mozes ponovo da probas sa njim da upalis racunar i vidis da li ce hard disk i optika biti prepoznati? Jesi li probao sa vise provereno ispravnih napajanja da palis racunar? Neke starije Fujitsu masine su imale specificna proprietary napajanja koja su samo radila sa Fujitsu racunarima. Ako nista od tih opcija ne pomogne (video sam da je i BIOS flashovan) i ako testiranje radis van kucista racunaj da je ploca pandrknula. Eventualno istestiraj RAM i CPU sto su montirnai na plocu...
 
Odgovor na temu

missortr

Član broj: 210741
Poruke: 364
92.36.128.*



+69 Profil

icon Re: ploca ne prepoznaje hdd, a prepoznaje dvd06.03.2011. u 23:32 - pre 159 meseci
Fujitsu, Fujitsu
jeste stara ploca nema sta...

i jos jedna ponudjena opcija sa njihovog help-a

HDD/ODD not recognized in BIOS
Description:
Computer is not booting via ODD or HDD because there is no recognition of these devices in the BIOS.

Solution:
Please remove battery and AC adapter and press power button for about 10s. After reset the HDD/ODD will be recognised via system bios.

Ako ne upali iz prve probaj naci neki noviji bios, pa opet ovaj dio gore.
Vidi da li ce ti zadrzati noviji bios jer je po meni ovo CLR_CMOS, nesto slicno se primjenjuje kod novijih ploca na laptopima kada zaglupe bios cipovi.?
:D
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
109.121.52.*



+3778 Profil

icon Re: ploca ne prepoznaje hdd, a prepoznaje dvd07.03.2011. u 12:34 - pre 159 meseci
@missortr

...samo sto se ne radi o ploci za laptop vec o desktop ploci Ovo sto je opisano je procedura resetovanja EC-a na maticnim plocama za laptopove. Slicno se moze primeniti i na desktop plocama ali bez iskljucivanja AC adaptera i vadjenja baterije (misli se na laptop batery pack). To je tzv. procedura pravilnog resetovanja BIOS-a na desktop plocama sto je vise puta opisano u vise tema ako se uradi pretraga...
 
Odgovor na temu

missortr

Član broj: 210741
Poruke: 364
92.36.204.*



+69 Profil

icon Re: ploca ne prepoznaje hdd, a prepoznaje dvd07.03.2011. u 19:03 - pre 159 meseci
vjerovatno se nismo razumjeli bm, laptop sam spomenuo usput, a ovo je paste sa njihove zvanicne stranice -Hints & Solutions, kao jedno od ponudjenih rjesenja za ovaj tj. slican problem, za Fujitsu-Siemens D1495.
Jeste na nekim plocama reset biosa a vjerovatno i na ovoj + "praznjenje" = Baterija i Adapter napolje i drzati dugme za paljenje 10 sec.


:D
 
Odgovor na temu

sslazio
Banovici, BiH

Član broj: 76739
Poruke: 218
92.36.159.*



+2 Profil

icon Re: ploca ne prepoznaje hdd, a prepoznaje dvd07.03.2011. u 22:18 - pre 159 meseci
Citat:
Binary Mind: Jel' napajanje koje je originalno islo uz racunar ispravno da mozes ponovo da probas sa njim da upalis racunar i vidis da li ce hard disk i optika biti prepoznati? Jesi li probao sa vise provereno ispravnih napajanja da palis racunar? Neke starije Fujitsu masine su imale specificna proprietary napajanja koja su samo radila sa Fujitsu racunarima. Ako nista od tih opcija ne pomogne (video sam da je i BIOS flashovan) i ako testiranje radis van kucista racunaj da je ploca pandrknula. Eventualno istestiraj RAM i CPU sto su montirnai na plocu...


ja sam racunar i dobio posto nije htio da se upali..napojna mu je mrtva. kad sam postavio drugu napojnu..vidio sam da nece da prepozna hdd.probao sam 2 napojne, jedna je nova, jedna polovna.desilo mi se vec bilo nekad ranije da nisam mogao uopste upaliti drugi racunar sa napojnom iz racunara (hp d530) sa kojeg ovo pisem..tako da mi je i to palo napamet.nisam jos plocu izvadio..pokusacu i to, pa cu onda i procesor i ram probat zamjeniti.vec sam rekao da je ubacena zadnja verzija biosa, a ima na sajtu fujistua i starija verzija pa cu probat i nju...probam pa javim..hvala u svakom slucaju



Citat:
missortr: Fujitsu, Fujitsu
jeste stara ploca nema sta...

i jos jedna ponudjena opcija sa njihovog help-a

HDD/ODD not recognized in BIOS
Description:
Computer is not booting via ODD or HDD because there is no recognition of these devices in the BIOS.

Solution:
Please remove battery and AC adapter and press power button for about 10s. After reset the HDD/ODD will be recognised via system bios.

Ako ne upali iz prve probaj naci neki noviji bios, pa opet ovaj dio gore.
Vidi da li ce ti zadrzati noviji bios jer je po meni ovo CLR_CMOS, nesto slicno se primjenjuje kod novijih ploca na laptopima kada zaglupe bios cipovi.?


vec sam to pokusavao - citao sam i ja hints & solut, a nema novije verzije biosa od ove koja je sad...u svakom slucaju hvala na trudu






[Ovu poruku je menjao sslazio dana 07.03.2011. u 23:28 GMT+1]
 
Odgovor na temu

sslazio
Banovici, BiH

Član broj: 76739
Poruke: 218
92.36.159.*



+2 Profil

icon Re: ploca ne prepoznaje hdd, a prepoznaje dvd07.03.2011. u 22:54 - pre 159 meseci
probao sam i stariju verziju biosa i nista..ponovo sam vratio noviju...

probao sam jos jednu napojnu (polovnu), sve isto...
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: ploca ne prepoznaje hdd, a prepoznaje dvd

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6624 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.