Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Udruzenje web hosting provajdera

[es] :: Hosting :: Udruzenje web hosting provajdera
(Zaključana tema (lock), by Tyler Durden)
Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 19265 | Odgovora: 81 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Markoswk
Marko Slovnic
IT Company
Schweiz

Član broj: 275864
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.kredit-darlehen.ch


Profil

icon Re: Udruzenje web hosting provajdera03.03.2011. u 19:37 - pre 160 meseci
Tema k'o tema, a odgovori k'o idgovori. )) Ako neko zeli da napravi udruzenje hosting provajdera sto da ne. Samo svrha toga treba da budu diskusije, upoznavanja, razmenjivanje podataka, itd. a ne neka komercijala.

Procitajte ovo ponovo:
Citat:
mozdasamjaamozdainisam: Vidim da ste malo zalutali

Ako dozvoljavate, ispravio bi samo malkice postavljaca teme. Mozda i gresim, ali idemo...

Potrebno je udruzenje, ali ne hosting provajdera - nego udruzenje koje ce nezavisno da postavi odredjene uslove, na primer:
- telefonska podrska u toku radnih sati (na obican, fixni broj);
- mail podrska sa reakcijom u roku od 24h (i vikendom);
- da ima minimalno jedan svoj licni server (a ne reseller account tamo negde);
- da je registrovana u Srbiji;
- da ima kancelarije (a ne da je u nekom podrumu);
- da je ovlasceni registar domena kod RNIDS-a;
- da nudi minimum 3 vrste proizvoda (domen + hosting + SLA na primer);
- da ...

Dakle, neki uslovi.

E, sada - pojavi se provajder X i zatrazi da bude clan udruzenja. Udruzenje proveri po svim stavkama da li ispunjava sve uslove. Ako ispunjava, provajder X se unosi kao clan tog drustva i moze na svom sajtu da stavi neki 'pecat' da je odobren od strane udruzenja.

Kada korisnik ode na sajt provajdera X - on vidi da je provajder X odobren od strane udruzenja. Klikne na to i prvo sto vidi na sajtu udruzenja jesu uslovi koje provajder mora da ispunjava da bi bio clan.

===

Na ovaj nacin, kupci mogu kratko i jasno da vide ko je ispunio odredjene uslove - a ko nije. Na taj nacin znaju sta taj provajder pruza i koje uslove ispunjava. Takodje apsolutno nikakav vid reklamiranja provajdera ne stavljati, vec samo informacija tipa: ima takvu podrsku, ima tamo servere, ima svoj racunarski centar ili sta god vec. Nikakvi komentari, forumi, blogovi, SMS-ovi ili golubi pismonose. Samo cinjenice.

===

Za provajdere, je ovo samo jedan mali plusic. Nije ni reklama, niti dodatni izvor prihoda - vec kratko i jednostavno dokaz da ispunjavaju odredjene uslove i ne moraju to posebno svakom kupcu da objasnjavaju.

===

Udruzenje mora par puta godisnje anonimno da proveri da li svaki provajder ispunjava zadata uslove (na primer, da poslalju mail tehnickoj podrsci kao 'klijent' i da vide da li dobijaju i dalje odgovor u roku od 24h).
Provajderi ne bi trebali da placaju nikakvu clanarinu - ili nesto sasvim simbolicno (toliko da se plati zakup sajta + jedno 10 sati rada nedeljno za onoga ko bi ovo udruzenje vodio). Takodje, udruzenje bi moglo da potrazi izvore prihoda na drugim mestima i nikako od samih provajdera (zbog sukoba interesa).

===

Udruzenje bi trebalo imati obavezu da informise javnost o svom postojanju, njihovim delatnostima kao i o hostingu u globalu (sta je hosting, sta je domen i slicno - ovo su sve informacije koje se samo jednom postave, posto se ne menjaju bas cesto).
Ovo ce se takodje 'prosiriti' i preko samih provajdera, koji ce se 'diciti' cinjenicom da su clan drustva koje kontrolise rad provajdera.

=====================

Da se osvrnemo na recimo drustvo o zastiti potrosaca. Oni su tu, da se 'brinu' o svim potrosacima. Ako se pojavi neka 'greska', kao na primer puder mleko za bebe koje nije kako treba, oni obavestavaju javnost o tome. Drustvo o kojem ovde govorimo (za hosting) bi bilo samo usko specijalizovano za hosting, te bi im kriterijumi bili usmereni u tom pravcu.

Sve to ce kostati jako mnogo vremena da 'udje' u narod - ali kada jednom stane na noge, moze da bude izuzetno koristno.

Slicnih udruzenje ima svuda po zapadu. Jednostavno postave neka realna i racionalna pravila i svako ko se pridrzava istih postaje njihov clan (naravno, na zahtev (novog) clana, ne automatski).

Mislim da bi ovako nesto i Srbiji 'prijalo'.

Eto, to je neko moje razmisljanje. Najveci izazov je svakako finansiranje istog udruzenja, ali neke subvencije od vlade, clanarina i slicno i moze to da se izgura. Da li ima junaka za ovako nesto - to je vec sasvim drugo pitanje.

 
0

alexandarciric
Aleksandar Ciric
Novi Sad

Član broj: 86856
Poruke: 105
178.222.172.*



+8 Profil

icon Re: Udruzenje web hosting provajdera06.03.2011. u 00:22 - pre 159 meseci
sta god da uradite od mene imate besplatan marketing na rtv jesenjinu
 
0

agvozden
Aleksandar Gvozden
founder
Info-G
Beograd

Član broj: 37813
Poruke: 1123
178.222.71.*

Sajt: www.gvozden.info


+68 Profil

icon Re: Udruzenje web hosting provajdera06.03.2011. u 13:35 - pre 159 meseci
Treba voditi racuna o svemu, najvise o potrosacima.

Zasto odmah izbaciti one koji se bave riselingom, ukoliko imaju firmu koja je registrovana za hosting, imaju pravilnike i ugovore sa hostingom.
Po cemu je ta ponuda losija od ponude onih koji imaju 'servere' kod hetznera. Znate li vi sta uopste hetzner nudi kao 'server'?
Uzeo sam skoro server kod njih i usao u BIOS masine - prava kucna masina.

S druge strane, pravi hosting provajderi imaju masine u Srbiji. Mislim da to mora biti pocetna osnova za takvo udruzenje.
 
0

Dusan Filiferovic

Član broj: 198009
Poruke: 670
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.contrateam.com


+24 Profil

icon Re: Udruzenje web hosting provajdera06.03.2011. u 14:47 - pre 159 meseci
Citat:
agvozden: Treba voditi racuna o svemu, najvise o potrosacima.
S druge strane, pravi hosting provajderi imaju masine u Srbiji. Mislim da to mora biti pocetna osnova za takvo udruzenje.



S obzirom na trenutne uslove, apsolutno se ne slazem sa citiranim delom teksta.
 
0

marko1101
beograd

Član broj: 6917
Poruke: 403
*.maksnet.org.



+42 Profil

icon Re: Udruzenje web hosting provajdera08.03.2011. u 10:16 - pre 159 meseci
1.
- firma registrovana za pruzanje internet usluga ili ti internet servisa , skraceno ISP, sa dozvolom ratela
- nezavisni internet linkovi, 2,3 .. 10 kom, + admin tim koji ih odrzava 24/7/365
- data centar sa serverima, USPevima, agregatima, + admin tim koji ih odrzava 24/7/365

2.
- OS, win /linux
- kontrol panel (cpanel, plesk ...)

3.
- prostor na disku
- protok
- broj baza
- broj ... sta god vam padne napamet


pravi hosting provajder, sve 3 navedene tacke, ima svoje i pod svojom kontrolom 24/7/365, ... nista nije iznajmio i ima svoj admin tim koji brine o stavkama u sve 3 tacke ...

... ostali su reselleri.


 
0

Dusan Filiferovic

Član broj: 198009
Poruke: 670
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.contrateam.com


+24 Profil

icon Re: Udruzenje web hosting provajdera08.03.2011. u 17:21 - pre 159 meseci
Ratel nema veze sa hostingom uopste :S
 
0

marko1101
beograd

Član broj: 6917
Poruke: 403
*.maksnet.org.



+42 Profil

icon Re: Udruzenje web hosting provajdera08.03.2011. u 19:19 - pre 159 meseci
ja koliko znam ... hosting spada u internet servis.

ISP = internet service provider ... ili ti internet servis ponuđač.

krenuli ste u uredjivanje tržišta hosting provajdera ... ok, ali idemo redom ...

btw, ja bi uvek pre uzeo hosting od firme koja kontrolise sve 3 navedene tačke, a sledeći korak bi bio da su serveri u srbiji ...

... naravno ako mi sajt služi za npr. kinesko tržište, tražio bih takvu firmu i uslugu u kini.

npr. kod nas u srbiji postoje 2 provajdera, koji se ne vide direktno u srbiji, nego samo preko granice.

onda su se pametni ljudi (neki domaci ISPovi) dosetili (a i nemaju neki drugi izbor), pa su uzeli linkove i od jednog i od drugog ... pa su ti ISPovi u prednosti, u odnosu na ta dva provajdera, jer njihovi HOsting serveri, vide oba provajdera direktno. ... prakticno celu srbijiu vide direktno, nemora paketi da šetaju izvan srbije

a ove tehnicke (najbitnije) stvari znaju ISPove, pa samim tim prvo verujem ISPu, ... pa prazno 1000 mesta ... pa tek onda verujem nekom iznajmljivaču nemačkih servera, jer ako ništa drugo, iznajmljivač bar zna koja nemačka firma ima najbolje servere i linkove itd, pa predpostavljam da reselleruje te najbolje nemacke servere.
 
0

Darklord
Linux System Administrator
Subotica

Član broj: 30588
Poruke: 559
*.static.isp.telekom.rs.



+46 Profil

icon Re: Udruzenje web hosting provajdera11.03.2011. u 14:58 - pre 159 meseci
Za tebe je onda verat, sve tvoje zahteve ispunjavaju na neki nacin :) glupost reselling hetznera je nesto najvece sto sam cuo, ti zakupljujes hardware sta ces sa tim da radis tvoja stvar hoces da drzis jedan server, pravis neki cluster njih ne zanima. Druga stvar iako su te masine u tower kucistima, sa nista specijalnim hardware-om one rade idealno. Za 3 godine nijedna mi se nije pokvarila, ispadi mreze su mozda jednom u god dana na koji minut.
http://www.adiswitch.com/
---------------------------------------
Na društvenim mrežama.
http://www.facebook.com/adiswitchdoo
https://twitter.com/#!/adiswitch
---------------------------------------
 
0

Man
Srbija Hosting review
Beograd

Član broj: 263908
Poruke: 25
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: srbijahosting.com


+4 Profil

icon Re: Udruzenje web hosting provajdera21.03.2011. u 15:07 - pre 159 meseci
Zamrla tema nema zainteresovanih ili...
http://srbijahosting.com > Srbija Hosting - Recenzije hostinga u Srbiji
http://razbibriga.net
 
0

marko1101
beograd

Član broj: 6917
Poruke: 403
*.maksnet.org.



+42 Profil

icon Re: Udruzenje web hosting provajdera25.03.2011. u 00:36 - pre 159 meseci
mislio sam dugo , da li uopste ovo da pisem, i evo ...

ovi iz hetznera su idijoti na kvadrat ...

lepo im kazem da zelim da iznajmim servere kao kompanija da nisam fizicko lice, da mogu da im dam dokumenta firme, da mozemo da potpisemo sve ugovore koje imaju, ... kao sto rade firme ili ti kompanije izmedju sebe u celom svetu, ... potpisu ugovor.

ne ... oni idijoti traze da im posaljem svom pasoš i licnu kartu, kazu, authenticity check ... pa kakav check, kad nemas pojma da li sam to ja ?!?!?! ...

kreteni, nije im dovoljno sto sam im dao sve podatke kreditne kartice, kako bi platio zakup ...
... znaci treba da im das, kreditnu karticu, pasos, licnu kartu ... kad bi znali kako se pise, verovanot bi trazili i otisak prsta... a inace ima i to na licnoj karti.


to samo znaci da hetzner pretezno radi sa fizickim licima (i firmama koje imaju jednog coveka) , jer nemaju procedure za normalne firme, tipa ugovori i slicno, nego traze licnu kartu , HAHAHAHAHAHAHa ... poslacu im lk od portira ...

btw, kad sam im trazio da mi posalju fakturu, kako bi platili preko SWIFTa, jer je to valjda garant da sa ove strane nije neki prevarant ... ostali su bez teksta. ...

da li se ta firma uopste nalazi na adresi koju su naveli na sajtu ? ili se nalaze na nekim ostrvima ili ko zna gde.

takodje na pitanje , gde mogu da procitam (znaci nisam trazio da mi posalju postom), nego da procitam negde na sajtu, bilo kakav tekst u vezi zastite podataka (sa tog pasosa i licne karte), uopste nisu odovorili ... posle im napisem pa niste mi odgovorili na mail , a oni napisu, 'Yes I have, you must send us passport and ID Card' ...

vrh kompanija, nema sta.

btw, posto vidim da su neki dali passport i idcard ... kad ih "vidite", recite im da u srbiji imaju minimum jednog ne zadovoljnog bivseg potencijalnog korisnika, koji ce da ih "hvali" na sve strane.


u srbiji kad nebi dobio ugovor od ISP kompanije, glat bi mogao da odes u RATEL i vrlo brzo bi ti ugovor stigao na kucnu adresu ... i to sa masnicom ...

mislite o tome !

... pogotovu kad budete postavljali "kompanije", na srbijahosting.nesto ... pogotovu one sto na stranici kontakt, imaju email formu, umesto adrese i telefona.


 
0

agvozden
Aleksandar Gvozden
founder
Info-G
Beograd

Član broj: 37813
Poruke: 1123
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.gvozden.info


+68 Profil

icon Re: Udruzenje web hosting provajdera25.03.2011. u 07:53 - pre 159 meseci
^ Imao bih i ja dosta da dodam, ali mislim da si promašio temu
 
0

Milan Kragujevic
Software Engineer

Član broj: 231903
Poruke: 2220
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://milankragujevic.c..


+201 Profil

icon Re: Udruzenje web hosting provajdera25.03.2011. u 09:56 - pre 159 meseci
⇧ @agvozden @marko1101
Meni se ništa od toga ne dešava..
Zadovoljan sam serverom, prostorom. Sve naj..(ne, nisu mi platili da ih reklamiram)
 
0

Dusan Filiferovic

Član broj: 198009
Poruke: 670
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.contrateam.com


+24 Profil

icon Re: Udruzenje web hosting provajdera25.03.2011. u 10:43 - pre 159 meseci
Citat:
Milan Kragujevic: ⇧ @agvozden @marko1101
Meni se ništa od toga ne dešava..
Zadovoljan sam serverom, prostorom. Sve naj..(ne, nisu mi platili da ih reklamiram)



Izgleda si ti veci strucnjak od ovih starijih onda, da vidim kad dobijes prvi abuse report :)


Citat:
agvozden: ^ Imao bih i ja dosta da dodam, ali mislim da si promašio temu

+1 +1 +1 +1 :)





Otvoren je sajt za hosting review koji ce biti potpuno nepristrasan i svaki review ce biti pregledan od strane administratora, ja sam link dobio ali ne smem da ga sirim jer je tyler vec obrisao temu u kojoj se link nalazio :)

[Ovu poruku je menjao Dusan Filiferovic dana 25.03.2011. u 12:01 GMT+1]
 
0

Frane Marinković
MNGR & Technical Support Dept.,
Get-Host.net Group
Hrvatska

Član broj: 23984
Poruke: 513
89.17.15.*

Jabber: frane.marinkovic@elitesecurity.org
Sajt: get-host.net


+1 Profil

icon Re: Udruzenje web hosting provajdera25.03.2011. u 18:31 - pre 159 meseci
Kako nas u HR ne jebu s time?
na he tznera mislim (razmak namjeran da nas nebi google špijunirao :D)

Već ima 2 godine da smo prešli kod njih, nikakav abuse report, nikakvi problem i gluposti sa provjerama i sl...

Istina, načuo sam da ako imaš warez ili sl. da ti gase bez pitanja, ali, napraviš kao ja:
"mi ne kontroliramo svaku pojedini datoteku u svakom trenutku koju naši korisnici stavljaju na hosting/vps/dedicated, te vas molimo da ukoliko zaprimite ikakav abuse report, prosljedite ga nama."

također i kod RIPE-a držimo veći spektar IP-a koji izričito naglašava da se u slučaju abuse jave nama...

oko svega drugog nema problema, iako oni ne managaju vaš server i oko toga su dosta jasni

a šta se tiće on-topica
a to bi bilo to, sad se rasprave vode na drugim poljima, ukoliko se vode, ovdje očito ne
 
0

Dusan Filiferovic

Član broj: 198009
Poruke: 670
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.contrateam.com


+24 Profil

icon Re: Udruzenje web hosting provajdera25.03.2011. u 19:12 - pre 159 meseci
Meni posalju abuse report da ja dosujem nekog i ne posalju nikakve dodatne parametre, ja uzmem coveka, platim ga i nista ne nadje i onda mi oni kazu da su samo prosledili prijavu, i vecito samo prosledjuju prijave, npr imao sam lika sa nulled whmcs-om i napisem da ce biti sredjeno u roku od 24h a oni mi salju kako niste mogli da sredite problem nas tehnicar ce pregledati fajlove na serveru bla bla, ja im lepo napisem da sam im odgovorio i ponovim isti odgovor i oni nista ne odgovore. To je jedan od primera.


Inace kad sam imao problem da je ip setovan bio kao dhcp umesto static lepo su mi poslali parametre za podesavanje mreze.

Sad su poceli da naplacuju svaki ip posle prvog, jos traze da ga opravdas RIPE-u....


Izbegavati u sirokom luku ako nemate debele zivce, desktop masine jesu jeftine ali ne i vredne mucenja.
 
0

Frane Marinković
MNGR & Technical Support Dept.,
Get-Host.net Group
Hrvatska

Član broj: 23984
Poruke: 513
89.17.15.*

Jabber: frane.marinkovic@elitesecurity.org
Sajt: get-host.net


+1 Profil

icon Re: Udruzenje web hosting provajdera25.03.2011. u 19:31 - pre 159 meseci
E, je, tako je, ne daju nikakvu podršku, niko od mojih nije htio da se bačka s setupom dedicated VPS nodea, također dobio ponudu od nekog španjolca da će on to odradit za 300$ (ma da nebi).
morao sam uvatit 2 dana pauze da bi setupovao sve, a oni imaju one sheme prometa preko MAC adresa, ugl. za izgubit živce, ali doslovno!
za naštimat 1 dodatni ip na dedicated netreba puno, ali ako ti je VPS node u pitanju, onda jao, a kamoli meni sa prosječno 30IP-a po nodeu, i onda još prespajanje bridgeova i zavaravanje sistema ko da ima 20 različitih lan adaptera s istom MAC adresom.

Ugl. vjerujem da bi bilo dobro ovu raspravu "otkinut" i stavit u neki het zner topic

E, usput da se izreklamiram :)
ako kome treba setupiranje po hetzneru, velikog opsega, javite se :)
 
0

Darklord
Linux System Administrator
Subotica

Član broj: 30588
Poruke: 559
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+46 Profil

icon Re: Udruzenje web hosting provajdera26.03.2011. u 00:14 - pre 159 meseci
Dusane shinko oni juniper ruteri su veoma mocni i mogu konkretno da ti posalju koje ip adrese si dosovao, to nisu izmisljali a sansa da imas neke ddos tools je uvek velika :)
http://www.adiswitch.com/
---------------------------------------
Na društvenim mrežama.
http://www.facebook.com/adiswitchdoo
https://twitter.com/#!/adiswitch
---------------------------------------
 
0

Darklord
Linux System Administrator
Subotica

Član broj: 30588
Poruke: 559
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+46 Profil

icon Re: Udruzenje web hosting provajdera26.03.2011. u 00:31 - pre 159 meseci
Frane druze jesi li se ti nalupeto kao brod da sastavljas. 30 ip adresa za to su mozda potrebni dani xD . Neprate protok po mac-u jer ti ako bi dodao virtuelni adapter obicno oni nemaju mac, ne znam koju virtualizaciju koristis ali dobro. Juniper ruteri im prate sav saobracaj, veoma su mocni i skupi.
http://www.adiswitch.com/
---------------------------------------
Na društvenim mrežama.
http://www.facebook.com/adiswitchdoo
https://twitter.com/#!/adiswitch
---------------------------------------
 
0

Frane Marinković
MNGR & Technical Support Dept.,
Get-Host.net Group
Hrvatska

Član broj: 23984
Poruke: 513
89.17.15.*

Jabber: frane.marinkovic@elitesecurity.org
Sajt: get-host.net


+1 Profil

icon Re: Udruzenje web hosting provajdera26.03.2011. u 01:09 - pre 159 meseci
Citat:
Darklord: Frane druze jesi li se ti nalupeto kao brod da sastavljas. 30 ip adresa za to su mozda potrebni dani xD . Neprate protok po mac-u jer ti ako bi dodao virtuelni adapter obicno oni nemaju mac, ne znam koju virtualizaciju koristis ali dobro. Juniper ruteri im prate sav saobracaj, veoma su mocni i skupi.


Pa slušaj, vjerojatno neznaš koliko moj dan traje, ali ipak... Dani... nebih reko, ok, ajde, je da ja kad krenem ne stajem dok sve ne štima, ali 2, eto i 3 dana...
svaki IP konfiguriran zasebno, a ako ih nekome treba više na 1 adapter onda samo dodam spektar i maknem predkonfigurirane iz sistema.

Šta se tiće ovog pračenja prometa... Pa ajde, daj mi pokaži kako to radi kad digneš virtualni server na dediciranoj mašini, i kad ti se ne poklapa mac...
evo već kad tebe pitam, mislim da to čak ni slučajno nisam probao, jer su šanse da radi: nikakve, bar u hetznera

ako si na xenu ili već ćemu onda je to lagana briga, ja svoje dižem na qemu-kvm za VDS.
Mislim nije baš lagano ni xen, ali neusporedivo kako je na qemu-kvm

inače ne znam šta kod njih uzimaš, mi smo isključivo na EQ10, i sad varira broj IP-a po mašini i broj diskova, ali oko 3-4 prosjek (za RADI5)

A kad smo već kod sastavljanja broda, baš mi se radi jedan brod :)
jel ovaj Darklord možda Vidoviti Milan ?
pozz :D
 
0

Dusan Filiferovic

Član broj: 198009
Poruke: 670
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.contrateam.com


+24 Profil

icon Re: Udruzenje web hosting provajdera26.03.2011. u 10:03 - pre 159 meseci
Citat:
Darklord: Dusane shinko oni juniper ruteri su veoma mocni i mogu konkretno da ti posalju koje ip adrese si dosovao, to nisu izmisljali a sansa da imas neke ddos tools je uvek velika :)


Ja ne dobih ni to...
 
0

[es] :: Hosting :: Udruzenje web hosting provajdera
(Zaključana tema (lock), by Tyler Durden)
Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 19265 | Odgovora: 81 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.