Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Višestruko mjenjanje smjera el. motora

[es] :: Elektronika :: Višestruko mjenjanje smjera el. motora

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7874 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sariczoran
student
Derventa

Član broj: 290669
Poruke: 4
*.teol.net.



Profil

icon Re: Višestruko mjenjanje smjera el. motora21.09.2011. u 19:04 - pre 153 meseci
Hvala elektrostudio hvala darko
uspio sam rijesiti svoj proglem, u pitanju je bila sledeca stvar>
imao sam motor snage od 2.2kW, vezan u zvijezdu sa nominalnim naponom od 660V a frekventni pretvarac sa maksimalnim ulaznim naponom od 240V
Tako da sam unio stvarne parametre motora, snagu napon i STRUJU, i svaki put kad bi pokreno pretvarac, on je mi je davao poruku o gresci, da mi je na iylayu doslo do prekida faze.
Na izlazu nije dolazilo do prekida faze ali pretvarac je ocekivao sobzirom na parametre motora da ce napajati motor sa vecom strujom. Posto nominalni napon na motoru nije bio 660V a ni nominaln struja nije bila sa natpisne plocice motora, tu struju kojom je napajao motor pretvarac je zakljucio da je prekinuta faza na uzlazu prema mororu,
Proglem je rijesen kada sam iskljucio kontrolu gubitka faze na izlazu
Srdacan pozdrav svima
 
Odgovor na temu

Noco87
Student ETF-a

Član broj: 311094
Poruke: 1
79.143.175.*



Profil

icon Re: Višestruko mjenjanje smjera el. motora17.01.2013. u 22:12 - pre 137 meseci
Pozdrav kolege forumasi!
Imam jedan problem vezan za Altivar 71, pa bih zamolio ako mi neko moze da pomogne.
Naime dobio sam zadatak da povezem trofazni motor na alitvar a zatim altivar na PC preko MODBUS-a. To sam povezao uspostavio sma vezu izmedju PC i altivara. E sada ne mogu nikako da pokrenem motor isa racunara, odnosno iz programa POWER SUITE. U programu unesem sve podatke ali nikako nece motor da startuje. da li neko zna u cemu je problem?
Unaprijed hvala!
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Višestruko mjenjanje smjera el. motora

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7874 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.