Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Neiskoriscena US turisticka viza

[es] :: Vodič za emigraciju :: Neiskoriscena US turisticka viza

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4923 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bruno

Član broj: 8219
Poruke: 16
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Neiskoriscena US turisticka viza19.02.2011. u 08:00 - pre 160 meseci
Zdravo,

Interesuje me da li bi neko znao kakve su mi sanse da dobijem novu turisticku vizu za USA, ukoliko prethodnu, izdatu na tri godine, nisam iskoristio iz raznih neocekivanih, privatnih, okolnosti (smrt u porodici ...).

Hvala unapred na odgovoru.




 
Odgovor na temu

botex

Član broj: 258075
Poruke: 119
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: Neiskoriscena US turisticka viza19.02.2011. u 08:56 - pre 160 meseci
licno mislim da to nema nikakve veze...
tj nikako ne ide na tvoju stetu...cak sta vise , da si hteo da je zloupotrbis mogao si, a nisi...

stoga dokumenta sa njihove liste i u ambasadu



 
Odgovor na temu

bruno

Član broj: 8219
Poruke: 16
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Neiskoriscena US turisticka viza19.02.2011. u 10:00 - pre 160 meseci
Hvala na brzom odgovoru botex, lepo od tebe.

Nemam nikakvu nameru da njihovu vizu zloupotrebim, imam dobar posao, i trenutno ne zelim da ga menjam. Jednostavno, samo sam zeleo da posetim
nekoliko prijatelja koje imam u USA, i naravno da posetim Nju Jork; to mi je velika zelja oduvek bila.

Ustvari, tako sam i mislio, da mi nece praviti nikakav problem ukoliko ponovo zatrazim novu vizu, mada sam negde cuo ili procitao, jos pre par godina,
da bi mogli da mi ne izdaju novu turisticku vizu, zbog toga sto prethodnu nisam iskoristio, sto je po mom misljenju malo cudno.

Hvala jos jednom.







 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Neiskoriscena US turisticka viza19.02.2011. u 12:17 - pre 160 meseci
Na žalost, u slučaju USA, neiskorišćenje dobijene vize se ne smatra za plus. Zavisi, naravno, koliko si puta išao ranije. Ali, na to ti skrenu pažnju prilikom apliciranja. Ne kontam u čemu je fazon i na koju foru oni ovo tumače negativno, ali eto, dobro si čuo.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

botex

Član broj: 258075
Poruke: 119
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: Neiskoriscena US turisticka viza19.02.2011. u 12:20 - pre 160 meseci
ma nema sanse, da ti prave problem....
apsolutno nijedno pravilo nisi prekrsio...
ti si mogao da trazis vizu za recimo 10 dana turistickog puta, a oni su tada svima izdavali na 3 godine, sto ne znaci da ti moras da putujes sve tri godine, da bi oni bili `srecni`
i ako te na razgovoru pita o tome nesto, objasnices objektivne okolnosti zasto nisi isao...

spremi samo rezervacije hotela, eventualno rezervaciju avio karte (nikako kupovina), u aplikaciji popuni adresu hotela gde ces da odsednes, dokumenta iz firme ...i nema zime :)
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Neiskoriscena US turisticka viza19.02.2011. u 16:19 - pre 160 meseci
Vidi, možda su šanse da mu prave problem male, ali da ih nema - ne bih se kladio. Jer je ta informacija od USA ambasade, a ne iz Kurira. Zašto je to problem, ponavljam, ne znam. Možda će se javiti neko ko zna.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

bruno

Član broj: 8219
Poruke: 16
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Neiskoriscena US turisticka viza19.02.2011. u 16:22 - pre 160 meseci
Hvala StORM 48 na odgovoru. Valjda ce se neko javiti ko je imao slicno iskustvo kao i moje.

Ne znam, videcemo. Na kraju krajeva, pisacu ambasadi i pitacu ih da li sam "eligible" da ponovo apliciram za vizu.

Hvala svima jos jednom!!
 
Odgovor na temu

botex

Član broj: 258075
Poruke: 119
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: Neiskoriscena US turisticka viza19.02.2011. u 17:02 - pre 160 meseci
@StORM48

evo pogledaj moj primer..
u aprilu 2010 sam aplicirao za vizu, podneo dokumenta za turisticko putovanje za mesec maj
nisam tada dobio vizu odmah, nego tek 6 meseci kasnije
turisticki aranzman sam morao da otkazem, zbog promene datuma dobijanja vize

to bi onda znacilo, da ja ako u sledece 2 1/2 godine ne odem u US, da cu posle imati problema sa vadjenjem sledece?
priznaces, nema bas mnogo smisla


verovatno je neko i imao problem sto nije iskoristio vizu, ali mi ne znamo sta je ta osoba napisala u aplikaciji, razlozi odlaska itd....


[Ovu poruku je menjao botex dana 20.02.2011. u 11:07 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Neiskoriscena US turisticka viza19.02.2011. u 19:25 - pre 160 meseci
Za EU nema problema, za US to moze da bude problem jer oni uvek umeju da gledaju iz sigurnosnog ugla - mozda si ti samo pravio neku diverziju ;)
Inace, dobar primer zasto moze da pravi problem za Kinu/Japan - oni jeddva imaju mesta za mrdanje, pa se vize odobravaju po principu "zauzetog prostora", pa to sto nisi iskoristio vizu, znaci da je neko drugi mogao tada da dodje ;) (da, ovo je sala)
 
Odgovor na temu

bruno

Član broj: 8219
Poruke: 16
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Neiskoriscena US turisticka viza19.02.2011. u 21:07 - pre 160 meseci
Citat:
Dexic: Za EU nema problema, za US to moze da bude problem jer oni uvek umeju da gledaju iz sigurnosnog ugla - mozda si ti samo pravio neku diverziju ;)
Inace, dobar primer zasto moze da pravi problem za Kinu/Japan - oni jeddva imaju mesta za mrdanje, pa se vize odobravaju po principu "zauzetog prostora", pa to sto nisi iskoristio vizu, znaci da je neko drugi mogao tada da dodje ;) (da, ovo je sala)





Da, oni su veoma sumnjicavi i uvek sve gledaju sa nekog sigurnosnog aspekta.

U pravu si sto se tice "diverzije", "ko zna za sta mu je trebalo pokrice", tako Amerikanci razmisljaju, znam.

 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
77.29.17.*



+228 Profil

icon Re: Neiskoriscena US turisticka viza20.02.2011. u 02:01 - pre 160 meseci
Uvek sam se cudi ljudima koji umisle ili izmisle neki problem i onda ga danima resavaju, smaraju druge da im ga rese, zamaraju se.
Lepo kupis onaj PIN za ragovor pre apliciranja, nazoves ambasadu na onja njihov "hot line" javice ti se neka zena tamo i pitas sta te muci i zakazes novi termin za vizu. Pre toga popunis one formulara na njihovoj web strani (isto kao za prvu vizu) i picis. Ako te neko nesto i pita, logicno bi bilo da das dobar odgovor (da drzi vodu). Podji od samog sebe, sta bi tebi bilo pametno objasnjenje.
Inace i meni nije jasno, zasto si trazio vizu pa nisi otisao u USA. Treba da ti jos jednom daju pa da opet ne odes, pa kad budes otisao po treci put, imaces dobro objasnjenje. Recices da si kolekcionar neiskoriscenih americkih viza.
 
Odgovor na temu

bruno

Član broj: 8219
Poruke: 16
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Neiskoriscena US turisticka viza20.02.2011. u 06:16 - pre 160 meseci
Citat:
konislav: Uvek sam se cudi ljudima koji umisle ili izmisle neki problem i onda ga danima resavaju, smaraju druge da im ga rese, zamaraju se.
Lepo kupis onaj PIN za ragovor pre apliciranja, nazoves ambasadu na onja njihov "hot line" javice ti se neka zena tamo i pitas sta te muci i zakazes novi termin za vizu. Pre toga popunis one formulara na njihovoj web strani (isto kao za prvu vizu) i picis. Ako te neko nesto i pita, logicno bi bilo da das dobar odgovor (da drzi vodu). Podji od samog sebe, sta bi tebi bilo pametno objasnjenje.
Inace i meni nije jasno, zasto si trazio vizu pa nisi otisao u USA. Treba da ti jos jednom daju pa da opet ne odes, pa kad budes otisao po treci put, imaces dobro objasnjenje. Recices da si kolekcionar neiskoriscenih americkih viza.



U prvom postu sam lepo naveo zasto nisam otisao (uz niz drugih nepredvidjenih okolnosti za koje nisam ni sanjao da ce mi se desiti u zivotu) i ne bih sad o patetici puno.

Izvini ako sam te uvredio prijatelju. Ne shvataj ovo previse licno. Ovde sam postavio temu kako bih se sto bolje informisao pre nego sto pozovem "neku tamo zenu na hot-line" i u isto vreme razmenio neka slicna iskustva sa ljudima odavde, sa ovog foruma.

U svakom slucaju hvala svima na pomoci.



Pozdrav.

 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Neiskoriscena US turisticka viza20.02.2011. u 08:12 - pre 160 meseci
Udaviste čoveka..

Naravno da nije nikakav problem imati neiskorišćenu vizu u pasošu... Izvadio si vizu radi turističkog putovanja, nešto ti je iskrslo, otkazao si putovanje i to je to... Ti si plaćanjem vize US konzulatu njima pokrio troškove obrade i procesiranja tvog zahteva za vizu, tako da im je sa te tačke gledišta svejedno da li si otišao ili ne - niko nije oštećen.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.koelnet.com.



+105 Profil

icon Re: Neiskoriscena US turisticka viza20.02.2011. u 09:01 - pre 160 meseci
Ja imam 2 UK vize neiskoriscene pa nista, nikakvih problema nije bilo posle...
 
Odgovor na temu

bruno

Član broj: 8219
Poruke: 16
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Neiskoriscena US turisticka viza20.02.2011. u 09:35 - pre 160 meseci


Hvala na odgovorima "ventura" i "Slobodan Miskovic". Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: Neiskoriscena US turisticka viza20.02.2011. u 12:21 - pre 160 meseci
Cek, je li tebi ta "neiskoriscena" viza istekla vec?

Ako jeste, ne vidim bas puno svrhe u mozganju sad - odmagalo ti ili ne, ta stvar je gotova... Trazi novu vizu, pa vidi sta ce ti reci, da izgubis nemas nista, mozes samo dobiti vizu ;-)

Ako zadovoljavas uslove za vizu (posao i sl...), cisto sumnjam da ti je nece izdati samo zbog ovoga, sve i da to uzimaju u obzir. Osim ako nemas neko arapsko ime ili dosije u policiji sa osudama za krivicna dela sumnjam da ce te okarakterisati kao sigurnosnu pretnju.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

bruno

Član broj: 8219
Poruke: 16
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Neiskoriscena US turisticka viza20.02.2011. u 12:45 - pre 160 meseci

Viza istice za mesec i po dana, mada cisto sumnjam da cu je moci iskoristiti do tada, zbog posla, necu imati dovoljno slobodnih dana.

I nisam na nikakvom spisku sumnjivih, nemam nikakav dosije u policiji, radim za EU i nemam nikakvu nameru da tu vizu ikako zloupotrebim.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: Neiskoriscena US turisticka viza20.02.2011. u 13:22 - pre 160 meseci
Onda nemas nikakve frke.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

bruno

Član broj: 8219
Poruke: 16
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Neiskoriscena US turisticka viza20.02.2011. u 14:54 - pre 160 meseci
Hvala na odgovoru Ivane.
 
Odgovor na temu

botex

Član broj: 258075
Poruke: 119
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: Neiskoriscena US turisticka viza20.02.2011. u 16:25 - pre 160 meseci
@bruno..

izvini ali moram da pitam..
imas normalan posao, neosudjivan itd..sve na svom mestu sto bi se reklo...

zasto si ti uopste postavio pitanje ovog tipa?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Neiskoriscena US turisticka viza

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4923 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.