Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ODBC konekcija na MySql - Prekid, obrada greske ?

[es] :: Access :: ODBC konekcija na MySql - Prekid, obrada greske ?

[ Pregleda: 2013 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dejandsc
programer
Beograd

Član broj: 279320
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.dscomputers.co.rs


Profil

icon ODBC konekcija na MySql - Prekid, obrada greske ?09.02.2011. u 10:54 - pre 160 meseci
Pomoc , Vase ideje ?!

Pristupam iz ACCESS-a na MySql bazu koja je na WEB HOSTu.
Konekcija je ok i sve to radi savrseno.
Ali...uvek postoji ono ali...

Prilikom svakog azuriranja (u pitanju je UPDATE podatak) provervam dostupnost TABELE,
tj. da li je postoji internet konekcija i ukoliko postoji bilo kakav prekid, radim obradu greske i sve je ok. ( sve je to ok dok mogu da kontrolism obradu greske.)

Onog trenutka kada krenem da izvrsavam QUERY a dodje do prekida tada dobijam sistemsku gresku "ODBC-CALL Faild....UNKNOWN MySql server host...#2005" i na nju nemogu da uticem.
Izbaci PORUKU , a sobzirom da radi na masini koju ne kontrolisem stalno, docice do zastoja.

Ima li neko ideju kako da obradim ovu gresku i da ga nateram da ponovo krene u proveru.

dejan
 
Odgovor na temu

smal
Slobodan Maljković
Kragujevac, Srbija

Član broj: 228672
Poruke: 286
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: ODBC konekcija na MySql - Prekid, obrada greske ?09.02.2011. u 11:14 - pre 160 meseci
Verovatno postoji način da se obradi i takva vrsta greške, ali svejedno mislim da nije dobra ideja da se tako vrši update baze.
Access u takvom slučaju mora da sa udaljenog servera, preko spore internet veze, na klijenski računar svuče željene recorde, da ih promeni, i vrati nazad, a za sve to vreme slogovi moraju biti zaključani (lock) za ažuriranje...
Mnogo stvari tako može poći naopako, i rizik je veliki, iako možda na prvi pogled može da izgleda da sve lepo radi.

Rešenje je naravno Stored Procedura i njeno pozivanje iz Accessa. Onda se sve odvija na Serveru i to je sasvim druga priča.
Ja nemam iskustva sa MySQL bazom, ali primere za MS SQL možeš naći u ranijim porukama na forumu.
 
Odgovor na temu

dejandsc
programer
Beograd

Član broj: 279320
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.dscomputers.co.rs


Profil

icon Re: ODBC konekcija na MySql - Prekid, obrada greske ?09.02.2011. u 11:44 - pre 160 meseci
Hvala na pomoci, ali problem i dalje ostaje...taj trenutak vracanja podaka na server.
Int. konekcija je brza i stabilna...ovo je sta ako...tj, predvidjen problem. Simulirao sam vestacki prekid. Preuzeo podake obradi...poceo da vracam i onda u trenutku prekid. Sistemska greska koju nemogu da obradim...Stoji alert prozor, a masina u pozadini radi. Dok je ne primetim i ponistim , transfer ce biti u prekidu.
dejan
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: ODBC konekcija na MySql - Prekid, obrada greske ?09.02.2011. u 11:52 - pre 160 meseci
Ne mogu da ti pomognem konkretno oko Accessa, ali je princip u ovakvim slučajevima da se na neki način promeni Severity level greške. Našao sam nešto gulajući, ali ne znam da li se ovo odnosi na tvoj slučaj
 
Odgovor na temu

dejandsc
programer
Beograd

Član broj: 279320
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.dscomputers.co.rs


Profil

icon Re: ODBC konekcija na MySql - Prekid, obrada greske ?09.02.2011. u 11:56 - pre 160 meseci
Sad mi je sinula jedna ideja...da na izvrsavam automatski UPDATE pozivom Query-a, nego da iz koda radim azuriranje preko DAO. Da na taj nacin vratim kontrolu greske na nivo procedure,koda, pa da pokusam obradu greske odatle.
dejan
 
Odgovor na temu

mkaras
Marko Karas
Beograd

Član broj: 66087
Poruke: 427



+19 Profil

icon Re: ODBC konekcija na MySql - Prekid, obrada greske ?09.02.2011. u 12:04 - pre 160 meseci
Pokušaj da meriš vreme trajanja transakcije i da posle zadatog vremena
postaviš kontrolno pitanje Nastavljate DA-NE i ako nema odgovora
preduzmi podrazumevanu akciju. I sve stavi u klasičnu transakciju koja
mora uspešno dase obavi inače vraćaš sve u stanje pre početka transakcije
 
Odgovor na temu

dejandsc
programer
Beograd

Član broj: 279320
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.dscomputers.co.rs


Profil

icon Re: ODBC konekcija na MySql - Prekid, obrada greske ?09.02.2011. u 12:32 - pre 160 meseci
Hvala svima. Resio sam problem...proradio kliker :)
Resio update kroz klasican kod, a ne kroz gotov QUERY, tako da imam kontrolu desavanja i mogucnost obrade i greske.
dejan
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: ODBC konekcija na MySql - Prekid, obrada greske ?

[ Pregleda: 2013 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.