Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Compiz za m$ win - Finally Windows users can get Compiz easily

[es] :: Advocacy :: Compiz za m$ win - Finally Windows users can get Compiz easily

Strane: 1 2

[ Pregleda: 3806 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

strutter.poison

Član broj: 264822
Poruke: 115
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Compiz za m$ win - Finally Windows users can get Compiz easily08.02.2011. u 22:22 - pre 160 meseci
Par mojih prijatelja se odusevili drmanjem prozora. :) Posto nisu vesti sa racunarom, a ni ja nisam voljan da objasnjavam - od linuxa u njihovom slucaju nema nista. Znam da bi uspeli da se prilagode, ali navika je cudo.. a tu je i panika/strah od nepoznatog. Smorili bi me. Bolje ovako.
Danas je jedan od njih ponovo poceo da *** na drmanje prozora (da prostite.. ali... dodje mi da upotrebim recnik Velje Ilica). Nista, tolerancija.. Kucnem u google kad ono prvi rezultat "Finally Windows users can get Compiz easily!!". Joj srece neopisive. Da ste samo mogli da vidite :)) Zao mi sto nisam snimio. I ja sam na trenutak pomislio da je moguce, buduci da je na maticnom sajtu compiz-a. Medjutim pri kraju tog teksta pise 1. april... E tek taj trenutak je trebalo ovekoveciti. :)
Verovatno su mnogi videli buduci da je prilicno staro, ali ako je nekom promaklo evo link:
http://dev.compiz.org/~cyberor...s-users-can-get-compiz-easily/

Pitanje: sta je po sredi? Zasto compiz nije uradjen i za windows? Jel stvarno nema nesto slicno ovim vizuelnim efektima?

btw nemojte molim vas da razumete temu kao win vs linux buduci da koristim linux. Stvarno me zanima i nemam nista protiv drugog tabora bla bla... whatever. Postavih ovde, posto vidim da sve slicne teme pre ili kasnije prerastu u win vs *nix i stignu na ovaj pdf.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: Compiz za m$ win - Finally Windows users can get Compiz easily08.02.2011. u 22:31 - pre 160 meseci
Compiz ne podrzava Windows zato sto Windows ima potpuno drugaciju display arhitekturu.

Cak i kada bi hteli da ga podrze, ili neko drugi - Windows-ov Composition API nije otvoren, tako da bi jedini nacin da se to postigne bilo tesko hakovanje Windowsa, sto se verovatno ne bi bas dobro zavrsilo po pitanju stabilnosti itd..
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Compiz za m$ win - Finally Windows users can get Compiz easily08.02.2011. u 22:52 - pre 160 meseci
Aero FTW !!!

BTW, bilo je nekih zezancija sa kockicama na dozama, zaboravio sam kako se zove software:

http://www.docs.kr/entry/Download-Shock-4Way3D-en

mada nije to taj, ovaj je bio nesto na y****3D, nije ni bitno.

Uglavnom compiz sam ubio odavno, hype me drzao dok se to cudo jos zvalo beryl :) Kasnije je bilo sa njim vise problema nego koristi. Mada pravo da vam kazem umeo je lepo da zameni @%#@%#@^ kwin kao window manager na KDE-u.
make love - !war
 
Odgovor na temu

strutter.poison

Član broj: 264822
Poruke: 115
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Compiz za m$ win - Finally Windows users can get Compiz easily08.02.2011. u 22:53 - pre 160 meseci
Da, tako nesto mi je palo na pamet. Velika ogranicenost zbog zatvorenog koda i sl. Ali ipak, sa vistom su na win stigle te vizuelne zafrkancije. Compiz je nekoliko koraka ispred svih slicnih efekata koje sam video na visti i win7. Pitam se, ako su u ms vec poceli da se zezaju s tim, zasto sami nisu napravili nesto upecatljivo kao compiz. Da li je uopste teoretski izvodljivo?
Jasno da je ovo kao bonus na sistem i da mnogima, kao i meni, nije uopste bitno, ali je dobra sminka i reklama - za komercijalne prizvode dobitna kombinacija. Cudno da sa ove tacke gledista m$ nije radio za sebe... zasto?

@combuster
Hvala. Sad cu da im pustim link pa neka probaju. Mada ovde je samo neka kocka.. al' dosta za pocetak, nek se igraju :)
Nego, ranije dok sam koristio win, imao sam onaj virtual desktop. Nije bilo lose, samo se zapucavalo, menjalo pozadinu i bilo nekako ocigledno da je budzeno. U compiz-u nisam siguran sta je ukljuceno, mislim da je sve po default-u, samo sam kocku prilagodio - to zlata vredi kad radis nesto i imas 15-20 prozora.

[Ovu poruku je menjao strutter.poison dana 09.02.2011. u 00:05 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: Compiz za m$ win - Finally Windows users can get Compiz easily08.02.2011. u 23:02 - pre 160 meseci
Nisu napravili zato sto smatraju da su takvi efekti suvisni.

Prakticno, prilicno sam siguran da ne postoje nikakve limitacije u DWM mogucnostima, posto su svi prozori, zapravo, teksture - i pitanje efekta je samo pitanje pisanja rutine koja transformise 3D koordinate objekata koji predstavljaju prozore.

Kome takve stvari trebaju, Linux je jedino resenje.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

strutter.poison

Član broj: 264822
Poruke: 115
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Compiz za m$ win - Finally Windows users can get Compiz easily08.02.2011. u 23:10 - pre 160 meseci
Pa suvisni jesu za nas koji radimo nesto na racunaru. Ali za veliku vecinu kojima je komp samo zabava ovi efekti su vise nego pozeljni.
Hm.. kakva ironija. Na linux-u koji nije za igranje imas drmanje prozora i jos razne zafrkancije (reklo bi se programerima bilo dosadno pa se igrali), a na win-u koji je po skoro svakom osnovu suprotnost tako necega nema... Meni to nema logike. Jedino ako nije moguce da se isto izvede na win-u, ali kazes da jeste.. bez veze stvarno.
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Compiz za m$ win - Finally Windows users can get Compiz easily08.02.2011. u 23:20 - pre 160 meseci
Jbg, MSFT ima svoju viziju kako bi trebalo da izgleda i da funkcionise desktop i sa njom si zaginuo. Na Linuxu mozes da biras koji ces window manager da koristis (mutter, kwin, compiz, metacity, plejada tiling window manager-a etc) ali ja mogu da kazem za jedan samo da je ispeglan poprilicno (koji ce uskoro postati obsolete anyhow, oh ironije ;-)).

Ne bih delio tako Windows/Linux i smestao ih u takve suprotnosti, naprosto zato sto to nije tacno. Niti je Linux striktno "programerski" os niti je Windows za igrarije. Mada Windows jeste ocigledan izbor gamer-a i clockera (u 95% slucajeva je ovo povezano).
make love - !war
 
Odgovor na temu

strutter.poison

Član broj: 264822
Poruke: 115
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Compiz za m$ win - Finally Windows users can get Compiz easily08.02.2011. u 23:43 - pre 160 meseci
Ma ne bre, niisam ih tako podelio. :) Nista striktno, rekoh u vecini slucajeva.
Cak, u sustini, ne pravim podelu uopste. Sa kakvom takvom sigurnoscu mogu samo da konstatujem. Podelu prave mase korisnika a ne pojedinici. Podela je evidentna po vise osnova. I sam si pomenu gejmere i klokere. Posto na linux-u ne mozes da se igras, a koristis ga.. verovatno nesto radis (ne iskucuje da na win-u ne mozes). Neko ce reci da ne mora da znaci, ali procenti ce reci koliko je tacno.
Imam win u vbox-u, ali generalno sam mnogo komotniji u linux-u. Zao mi je sto nisam ranije presao na linux (tek prosle godine).

Nego ovaj compiz... hm, veze s vezom. No dobro. Kako god. :) Valjda cu iskopati nesto za win, ili cu im instalirati ubuntu.. ali dual boot zbog igrica. Odu u ubuntu, izdrmaju prozore i vrate se u win da igraju igrice. :))
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Compiz za m$ win - Finally Windows users can get Compiz easily08.02.2011. u 23:59 - pre 160 meseci
Ma ne cimaj se, i mene je gomila njih pitala nekad kako da drmaju to na windowsu i da li bi im ja instalirao linux - imao sam preca posla stvarno nego da se maltretiram oko instalacije linuxa gde ce ext particija biti obrisana u roku od 24h da bi se napravilo mesta za piratske iso image-eve i torrente... Diskove sam however rezao 4free, pa ko voli...

Pazi, ako ne ume da instalira ubuntu - onda linux nije za njega, makar ne jos uvek...
make love - !war
 
Odgovor na temu

strutter.poison

Član broj: 264822
Poruke: 115
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Compiz za m$ win - Finally Windows users can get Compiz easily09.02.2011. u 16:45 - pre 160 meseci
Ma da, i to sto kazes. ;) Narezem ubuntu (eventualno vbox da budem siguran da necu morati da intervenisem) i dam link do nekog tuta na yt, pa ko uspe kul, ko ne.. nije to za njega. ;)
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12850



+4784 Profil

icon Re: Compiz za m$ win - Finally Windows users can get Compiz easily09.02.2011. u 20:57 - pre 160 meseci
Ivane, mislim da je moguce dobiti.. kako da nazovem.. render pojedinih prozora i zatim prikazivati na razlicite nacine. Tako bi se moglo postici npr. sve sa ovog videa:




Tako rade Flip Window (Win+Tab) i thumbs u taskbar-u.
Ono sto bi zadavalo problem je da se prenosi korisnicki input ka prozorima sto pretpostavljam da compiz moze. Ne bi bilo nemoguce, al' to bi vec bilo budzenje.

Naravno, govorim o visti i sedmici.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Compiz za m$ win - Finally Windows users can get Compiz easily10.02.2011. u 10:10 - pre 160 meseci
Ma sa mehnanizmom koji donosi novi DWM moze da se uradi apsolutno sve sto moze da ti padne na pamet (ipak sve to radi direktno u 3D DXu) ali je problem sto samo MS moze to da uradi
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

strutter.poison

Član broj: 264822
Poruke: 115
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Compiz za m$ win - Finally Windows users can get Compiz easily13.02.2011. u 02:09 - pre 160 meseci
Ma da, m$ to moze sasvim opusteno... ali nece. Hm..
Pokusavam da vam verujem (vasi postovi imaju "tezinu" definitvno), ali ipak mi je kontradiktorno. Zasto m$ nece da radi ono od cega ima koristi?
Imamo sofizam da ce lap biti oduzet na carini ako nema win7. Sve cine da prodaju proizvod, a u ovom slucaju prave izuzetak. Zanimljivo..

Slazem se sa combusterom da m$ ima viziju, ali viziju da taj os bude prodat sto vecem broju ljudi. Radi se zbog novca, a da se do istog dodje treba ponuditi nesto sto se trazi (ne licnu viziju, nego viziju, zadovoljavanje potreba.. sta god.. vecine).

Mozda gresim, ali meni je logicnije da ovako nesto nije izbodljivo (bar u ovom momentu, na trenutno aktuelnim sistemima).

[Ovu poruku je menjao strutter.poison dana 13.02.2011. u 03:23 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Compiz za m$ win - Finally Windows users can get Compiz easily13.02.2011. u 02:34 - pre 160 meseci
Čekam samo još da naprave kompiz na Windowsu pa da se vratim na njega...
 
Odgovor na temu

strutter.poison

Član broj: 264822
Poruke: 115
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Compiz za m$ win - Finally Windows users can get Compiz easily13.02.2011. u 03:26 - pre 160 meseci
lol
drmanje prozora i vrtenje kocke na win-u... wow :)) Ali bojim se da smo zaglavili sa.. citiram: "Hard luck fellas get the real OS that can run compiz." ;)

btw.. sad sam se setio (kontam nije samo kompiz... pa mi se vratio film). Pre nekih 2-3 meseca sam se smorio ko' plovak kod drugara na xp-u, nikako da pokrenem nmap da radi. Prvo je bio problem sto je prikacen preko usb modema. Sreca sto je bratu njegovom trebao wireless (ponovio se, kupio laptop), pa je kroz 10-ak dana zamenio kod provajdera taj modem za ruter. Ali... bedak, nece. Jednostavno se zapuca i ni makac. Sledeci put sam doneo ubutnu na flesu. Trebao sam to odmah da uradim, ali reko sto da se cimam kad moze i na win-u....
Dobro.. da ne trolujem.. stopiram vracanje filma. :)

[Ovu poruku je menjao strutter.poison dana 13.02.2011. u 04:39 GMT+1]
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Compiz za m$ win - Finally Windows users can get Compiz easily13.02.2011. u 09:11 - pre 160 meseci
I dalje ne kontam zasto mislite da ne bi moglo? Moglo je jos u doba XPa i bitmapiranog GDI-a (DeskSpace) a kamoli danas sa DirextX DWMom. Da je nemoguce ne bi ni Win-Tab bio moguc. Sta mislite da je WinTab? Novi DX viewport sa 3D perspektivom na surface svih otvorenih prozora, sve je vec prisutno i aktivno u memoriji samo je stvar namestanja scene.

Samim tim sto su svi prozori ultimativno 2D povrsine u 3D prostoru mozes da radis sa njima sve sto bi mogao da radis sa bilo kojom povrsinom u 3D igrici recimo. Cak ni prihvatanje mouse inputa ne bi bio problem (ekran je viewport pozicioniran u sceni, svaki klik misa je u stvari ortogonalni vektor u toj tacki viewporta, tamo gde vektor presece prvu povrsinu ide i event u tacku preseka), sam WinTab koristi taj mehanizam da ti omoguci da misem odaberes ekran (WinTab i klikni na neki od prozora u pozadini i prebacice na njega).

A ako cemo da pricamo ZASTO MS ne trosi resurse da pravi specijalne compiz GUI efekte sa povrsinama prozora, to je pitanje druge vrste. Mozda jednostavno zato sto ne moraju.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: Compiz za m$ win - Finally Windows users can get Compiz easily13.02.2011. u 10:49 - pre 160 meseci
Ma, moglo je uvek i može na bilo kom OS-u. Dokaz je to što je Compiz to već uradio na GNU/Linux-u. Svi algoritmi se mogu implementirati bilo gde uz određene zahvate na OS-u, što proizvođač OS-a svakako može da uradi. Druga je stvar da li je to potrebno i isplativo. Kao što mmix reče, MS prodaje Windows uspešno i bez toga. Ljudima trebaju PhotoShop, AutoCAD ili su navikli na Windows, pa ga zato kupuju.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12850



+4784 Profil

icon Re: Compiz za m$ win - Finally Windows users can get Compiz easily13.02.2011. u 14:24 - pre 160 meseci
Naravno, ali poenta mmix-ovog i mojeg pisanija je da nema potrebe za zahvatima na OS-u vec da je od Viste to vec podrzano.
DWM daje live thumbnail svakog prozora a ti onda mozes sa tim raditi sta hoces. Ako budem imao vremena, probacu da napravim neku jednostavnu aplikacijicu.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Compiz za m$ win - Finally Windows users can get Compiz easily13.02.2011. u 14:39 - pre 160 meseci
Pa neke stvari ipak ne mozes bas da uradis, npr talasasti prozori koji se njisu u ritmu pomeranja misa. Za to je potrebno zameniti trenutni DX surface sa dva trougla u citav mash koji bi transformisao da postignes neki efekat. To je nesto sto sam WDM mora da podrzava. Sve sto mi mozemo sa userlanda je da uzimamo thumbnails i da pravimo svoje scene (koje ce u stvari samo bii jos jedan user DX user prozor koiji ce prikazivati ostale user prozore).
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12850



+4784 Profil

icon Re: Compiz za m$ win - Finally Windows users can get Compiz easily13.02.2011. u 14:52 - pre 160 meseci
Sta me sprecava da od tih thumb-ova napravim talasastu animaciju? :) Slazem se da nece sam prozor biti deformisan, ali i wdm ionako samo koristi te thumb-ove da prikazuje na ovaj ili onaj nacin prozore. Ako korisnik vidi talasast prozor, nece praviti razliku. Ako prosledjujes input do pravog prozora, bice jos realnije
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Compiz za m$ win - Finally Windows users can get Compiz easily

Strane: 1 2

[ Pregleda: 3806 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.