Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ebay,paypal,carina,postarina

[es] :: E-Kupovina :: Ebay,paypal,carina,postarina
(Zaključana tema (lock), by bakara)
Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 40492 | Odgovora: 63 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Slobodan čovek

Član broj: 284736
Poruke: 1307
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+40 Profil

icon Re: Ebay,paypal,carina,postarina06.06.2015. u 16:11 - pre 107 meseci
Evo iz mog ličnog iskustva malo pravih informacija.

Prvo da sam sebi odgovorim na pitanje na koje nisam dobio odgovor, a pitao sam nekoliko puta.
Dakle, roba se dostavlja na kućnu adresu (ili u lokalnu poštu, ako nisam kod kuće da primim) a ne u upravu carine, i ta poštarina se uopšte ne plaća.

Drugo, iako su mi razni "gugl eksperti" i "iskusni ebay kupci" rekli da se porez naplaćuje na sve, bez obzira na vrednost robe (znači i na robu u vrednosti od pola evra, recimo), to uopšte nije tačno.
Kupio sam do sada 8 stvari, od kojih mi je stiglo 5. Od tih 5, samo sam na jednu platio porez, i to 100 dinara na vrednost robe od 16,49$ (mada je Kinez na paketu napisao 10$). Vrednost ostale pristigle robe je 1,65$, 6,63$, 9,6$ i 11,37$. Na nju nisam ništa dodatno plaćao.

[Ovu poruku je menjao Slobodan čovek dana 07.06.2015. u 08:03 GMT+1]
 
0

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Ebay,paypal,carina,postarina06.06.2015. u 20:22 - pre 107 meseci
Nije ti niko ni davao krive informacije, porez se plaća baš na svu robu, a to je dobra volja/lenjost/bahatost/nazovi_kako_god_hoćeš carinika da ne pregledaju sve pakete i ne otvaraju one koje stižu u običnoj koverti i imaju malu vrednost. I ne znam ko ti je rekao da moraš da ideš u upravu carina, naručuješ poštom pa je procedura baš ista kao da ti teča Milojko šalje razglednicu iz Šangaja...
 
0

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8082



+1752 Profil

icon Re: Ebay,paypal,carina,postarina07.06.2015. u 12:03 - pre 107 meseci
ZLONAMERNE poruke pojedinih clanova treba jednostavno IGNORISATI !!!

Taj sto se uvek zali na sve, Dobio je Iscrpne i Tacne odgovore na predhodnoj stranici , na svoja Pocetnicka pitanja, Prezvakana do sada 1.000 puta, sto je bila Iskljucivo Dobra volja tih Clanova, jer je previse ocekivati da se Svakom ponaosob Crta jedno te isto 1.000 puta !!!

To sto treba te odgovore razumeti je Druga stvar. Zakon je jasan i to sto ga ne postuje svaki carinik u svakom trenutku, niko ovde nije Vidovnjak pa da zna da ce se to desiti i kada !!!

Tih 100 dinara Uvazeni clanu koji sve znas nije nikakav Porez, Vec Postanska naknada za podnosenje posiljke na carinski pregled.

Odlazak po paket u nekakvu Upravu Carine ili Vodovoda ne zasluzuje Nikakav komentar.
 
0

nauniqueone
Beograd

Član broj: 323351
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ebay,paypal,carina,postarina07.06.2015. u 16:37 - pre 107 meseci
Pre svega ovo je bezobrazluk.Ademare je mene uputio u proceduru oko uvoza robe i ja iza sebe danas imam 50 transakcija.Nikada mu se nisam mozda ni zahvalio adekvatno, ali uvek mi je kada je bilo potrebno pomogao TACNIM informacijama.Sada posle mnogo vremena osecam potrebu da osudim ove koji uvezu 2,3 stvari pa sebi daju za pravo, da svoje informacije naizvaju "tacnim informacijama" iz prevelikog iskustva verovatno, sto nazalost nije slucaj.To mozda i ne bi bilo strasno, da nema cinizma i prepotentnog ponasanja pracenog uvredama.

P.S. Ovo mesto ne sluzi tome i bilo bi uredu da oni koji mu menjaju svrhu budu ignorisani.Tu pre svega mislim na ovu moju poruku koja nikome nece pomoci i samo zauzima prostor, ali je napisana sa ciljem da ubuduce bude sto manje ovakvih poruka i komentara.Ovo je FORUM, treba se odavde nesto nauciti i pomoci se, svako treba da bude odgovoran i svestan za ono sto je napisao i u koju svrhu, ko ima problema sa egom i to plasira ovde, nece biti ni od kakve pomoci, naprotiv.
 
0

[es] :: E-Kupovina :: Ebay,paypal,carina,postarina
(Zaključana tema (lock), by bakara)
Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 40492 | Odgovora: 63 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.