Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

sistem.gho? "skriveni fajl

[es] :: Windows desktop :: sistem.gho? "skriveni fajl

[ Pregleda: 1494 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

beecoolin

Član broj: 163969
Poruke: 14
91.148.123.*



Profil

icon sistem.gho? "skriveni fajl08.02.2011. u 19:05 - pre 160 meseci
Nisam siguran da sam postavio pitanje na pravom mestu ali nadam se da ce ga moderator premestiti gde mu je mesto ako sam pogresio.
Evo o cemu se radi: Imam racunar (soro kupljen, nov) i hard mi je podeljen na 3 particije, inace instaliran w7 32bit. Posto nisam nista smestao na E pariciji primetio sam (kada sam gledao zauzetost dikova) da na E ima zauzetog prostora oko 5Gb medjutim taj fajl je skriven. Kada sam pogledao sta je to i koja je to vrsta fajla pise SYSTEM.GHO? Predpostavljam da je to neki fajl za ponovo "podizanje" sistema jer je smesten u folder a folderu je dat naziv "ne diraj isntal!!" (zaboravio sam da kazem da nisam ja instalirao W7 jer nisam toliko strucan). Moze li mi neko reci nesto vise o ovom fajlu i kako on funkcionise, konkretno me zanima da li bij ja mogao da pokrenem ponovno podizanje sistema i kako bi to otprilike trebalo uraditi. HVALA.
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: sistem.gho? "skriveni fajl08.02.2011. u 19:35 - pre 160 meseci
Preko Norton Ghost aplikacije ili ghost DOS utility-ja. Nemoj da brises taj fajl jer ti je lik koji je instalirao Windows napravio ghost image da bi mogao da vrati sistem za par minuta. Vracanje ghost-a cesto nije preporucljivo pocetnicima iz prostog razloga sto mozes da restore-ujes ghost image na pogresnu particiju i napravis dar mar. Ja sam to nekada redovno radio na svim masinama koje sam servisirao i najvise me je izludjivalo kada klijent obrise taj folder pogotovo posto na njemu pise ne brisi :)

Napravis bootabilni flash usb drive sa freedos-om i iskopiras ghost.exe dos utility (ako ga nemas u folderu gde je gho image onda ga nadji negde na netu) na njega.
make love - !war
 
Odgovor na temu

beecoolin

Član broj: 163969
Poruke: 14
91.148.123.*



Profil

icon Re: sistem.gho? "skriveni fajl08.02.2011. u 20:09 - pre 160 meseci
HVALA na odgovoru ali moram da priznam da nisam bas sve najbolje razumeo. Ja sam sa neta vec skinuo "Symantec.Norton.Ghost.v15.0.Incl.Keymaker-CORE". Sada nisam siguran da li sam skinuo dabar program ali ga jos uvek nisam instalirao pa ne znam da li da ga instaliram. Sada mozda i ja mnogo pitam ( i trazim) ali da li mozda postoji negde neki tutorijal kako to sve odraditi korak po korak. Hvala.
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: sistem.gho? "skriveni fajl08.02.2011. u 20:31 - pre 160 meseci
http://ghost.radified.com/norton_ghost_2003.htm

Kako se vraca image:

http://ghost.radified.com/ghost_3.htm
make love - !war
 
Odgovor na temu

beecoolin

Član broj: 163969
Poruke: 14
46.151.129.*



Profil

icon Re: sistem.gho? "skriveni fajl15.02.2011. u 16:10 - pre 160 meseci
Ako ovaj image fajl sistem.gho prekopiram da nekom drugom racunaru da li cu moci na tom racunaru da pokrenem instalaciju kao na mom racunaru?
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6609
*.adsl-1.sezampro.rs.



+536 Profil

icon Re: sistem.gho? "skriveni fajl15.02.2011. u 16:46 - pre 160 meseci
MOžeš da pokreneš na bilo kom računaru, samo su šanse da to radi posle jako male ako se računar hardverski razlikuje od tvog.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: sistem.gho? "skriveni fajl

[ Pregleda: 1494 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.