Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

laptop naprasno pokusava boot sa mreze

[es] :: Laptopovi :: laptop naprasno pokusava boot sa mreze

[ Pregleda: 1569 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nenad52
nezaposlen
srbija

Član broj: 279068
Poruke: 4
*.exe-net.net.



Profil

icon laptop naprasno pokusava boot sa mreze06.02.2011. u 11:42 - pre 161 meseci
Imam asusov laptop sa intelovim procesorom, ima instaliran registrovan win7, odjedared je pri paljenju poceo da pali dhcp server i na kraju kaze da gasi intel pxe rom (pa sam zakljucio da trazi os sa lana), sve je u globalu zamorno i dugo mu treba da se upali, u biosu sam nasao intel pxe rom ali bios ne prihvata njegovo iskljucivanje. Komp je prikacen na sbb internet preko mrezne kartice i pretpostavljam da na njegovoj mrezi trazi os mada to radi zadnjih nedelju dana a sbb internet imam vec 2 meseca. Jer imao neko slicnih problema i kako da intelov bios nateram da me slusa ??
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6610
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+536 Profil

icon Re: laptop naprasno pokusava boot sa mreze06.02.2011. u 12:40 - pre 161 meseci
Liči da ti je hard stradao (fizički ili logički) pa BIOS radi ono što mu je rečeno, proba da podigne OS sa nekog drugog izvora.
Vidi li se hard u BIOSu?
Ako se vidi, onda poteraj neki liveOS sa CDa i ispitaj šta se vidi na hardu.
Ako se ne vidi, ili je sam disk odradio svoje ili je sata kontroler u pitanju.

Ako je laptop u garanciji, spakuj ga i reklamiraj.
 
Odgovor na temu

nenad52
nezaposlen
srbija

Član broj: 279068
Poruke: 4
*.exe-net.net.



Profil

icon Re: laptop naprasno pokusava boot sa mreze06.02.2011. u 13:24 - pre 161 meseci
hard je ok, ceo komp je uredu samo mi odugovlaci kad se pali (treba mu 5 minuta da uopste pocne da dize win), laptop jeste u garanciji ali je kupljen u inostranstvu i prosvercovan tako da od garancije nemam ni g :), u biosu se vidi hard i na kraju se win 7 sa harda i podigne ali je problem sto ja u biosu ne mogu nista da promenim to jest da mu kazesm da iskljuci taj intel pxe rom ili da mu kazem da butuje prvo sa harda
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: laptop naprasno pokusava boot sa mreze06.02.2011. u 14:23 - pre 161 meseci
e da je Pera otisao u policiju... prednost kupovine u "svom dvoristu" je garancija. Sad zbog 100 EUR ustede cesanje gdje ne svrbi :S

Aj malo objasni, kako ti BIOS ne dozvoljava da promjenis neku od opcija? Jel ti trazi neki password kad ulazis u BIOS ili neku opciju ili jednostavno sta god ti promjenis, on vrati na prethodno stanje? Ili jednostavno su opcije "sive" bez mogucnosti da uopste bilo sta promjenis?

 
Odgovor na temu

nenad52
nezaposlen
srbija

Član broj: 279068
Poruke: 4
*.exe-net.net.



Profil

icon Re: laptop naprasno pokusava boot sa mreze06.02.2011. u 14:34 - pre 161 meseci
stvar kupovine u inostranstvu je malo komplikovanija od ustede jer komp je poklon a ja sam ga samo preneo, a bios vrati sve sto ja promenim
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: laptop naprasno pokusava boot sa mreze06.02.2011. u 15:10 - pre 161 meseci
a koja je tacna oznaka tog laptop-a? Mozda ima neki problem sa BIOS cim ti ne dozvoljava da izvrsis bilo kakvu promjenu u podesavanju.
 
Odgovor na temu

nenad52
nezaposlen
srbija

Član broj: 279068
Poruke: 4
*.exe-net.net.



Profil

icon Re: laptop naprasno pokusava boot sa mreze06.02.2011. u 19:18 - pre 161 meseci
asus k72f
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: laptop naprasno pokusava boot sa mreze

[ Pregleda: 1569 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.