Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Telekom ADSL - problematična situacija!!!

[es] :: ISP :: ADSL :: Telekom ADSL - problematična situacija!!!

[ Pregleda: 3033 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Parkman
Nenad Ristić
Serviser računara - sam svoj gazda
Aranđelovac, Srbija

Član broj: 279028
Poruke: 9
195.252.86.*

Sajt: www.parkman.rs


+1 Profil

icon Telekom ADSL - problematična situacija!!!05.02.2011. u 21:31 - pre 160 meseci
Drugari, imam problem sa provajderom Telekom Srbija jer je neko od njegovih zaposlenih trebao da uradi svoj posao ali ga je namerno ili slučajno ignorisao. Postaviću Vam mail koji sam danas poslao Telekomu a u kome je objašnjena situacija.

"Poštovani,

26.01.2011. godine sam otišao u poslovnicu Telekoma Srbije u Aranđelovcu da raskinem ugovor za ADSL uslugu čija je ugovorna obaveza od 12 meseci istekla. Došao sam u poslovnicu sa ličnim dokumentima, kopijom ugovora i Opremom. Službenica je primila Opremu nazad kao kompletnu i u sistemu označila prekid ADSL ugovora uz izdavanje MIK-a (migracionog koda). Međutim, kako sam saznao od Vaših kolega sa 9813 ADSL usluga je i dalje aktivna i u sistemu ne postoji nikakav zahtev za prekid ugovora. Račun za mesec januar 2011 je u punom iznosu, i prema rečima Vaših kolega sa 9813 nastaviće se sa izdavanjem istih jer je usluga i dalje aktivna (ne mojom greškom). U Vašim logovima za moj broj telefona možete pogledati da posle tog datuma ne postoji nikakva internet aktivnost na ADSL-u što je još jedan od dokaza da je sa moje strane sve urađeno po protokolu Telekoma Srbija za raskid ugovora dok je Vama, tj. Vašim službenicima potkrala greška koju ću ja plaćati i dalje a to ne dolazi u obzir.

Molim Vas za kompletnu proveru o čemu se ovde zapravo radi i odgovor na Vama najprikladniji način.

Broj telefonskog priključka na kome je bila aktivirana ADSL usluga: (podaci poznati autoru poruke)

ADSL se vodio na lice:
(podaci poznati autoru poruke)

Vlasnik telefonskog priključka:
(podaci poznati autoru poruke)

Srdačan pozdrav,
Nenad Ristić iz Aranđelovca "


Molim Vas da mi date neki komentar, predlog, sugestiju o tome da li Vam se desilo nešto slično, kako ste rešili tu situaciju i šta dalje da ja radim. Svakako ću ići u ponedeljak u poslovnicu da im se načestitam kineske nove godine.

Hvala svima unapred!
This is who I am, you can like it or not,
you can love me or leave me, but I'm never gonna' stop
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Telekom ADSL - problematična situacija!!!06.02.2011. u 17:31 - pre 159 meseci
Kada si raskinuo ugovor verovatno si dobio neki dokument kojim to možeš da potvrdiš?


Pedja


 
Odgovor na temu

Parkman
Nenad Ristić
Serviser računara - sam svoj gazda
Aranđelovac, Srbija

Član broj: 279028
Poruke: 9
*.opera-mini.net.

Sajt: www.parkman.rs


+1 Profil

icon Re: Telekom ADSL - problematična situacija!!!06.02.2011. u 17:57 - pre 159 meseci
Zatrazio sam od sluzbenice potvrdu o raskidu ugovora i vracenoj opremi ali sam dobio odgovor da to ne izdaju i da nema potrebe za time. Jedino sam dobio potvrdu o izdavanju MIK-A 26.1.2011. koji vazi do 25.2.2011.

Voleo bih da Orca 2 vidi ovo i da svoj savet jer posto sam nov registrovan, nemam pravo da saljem privatne poruke.
This is who I am, you can like it or not,
you can love me or leave me, but I'm never gonna' stop
 
Odgovor na temu

mast3r
Bgd

Član broj: 185838
Poruke: 221
82.117.196.*

Sajt: www.devil-drivers.eu


+4 Profil

icon Re: Telekom ADSL - problematična situacija!!!07.02.2011. u 08:16 - pre 159 meseci
Citat:
Parkman: Zatrazio sam od sluzbenice potvrdu o raskidu ugovora i vracenoj opremi ali sam dobio odgovor da to ne izdaju i da nema potrebe za time. Jedino sam dobio potvrdu o izdavanju MIK-A 26.1.2011. koji vazi do 25.2.2011.

Voleo bih da Orca 2 vidi ovo i da svoj savet jer posto sam nov registrovan, nemam pravo da saljem privatne poruke.



ORCA 2 bi uradio isto što i ti...
Poslao mail... i čekao odgovor, zatim bi ga kopirao ovde, obzirom da momak ne radi u Telekomu... niti je ikada radio.

Jesi li ti tražio MIK... ili su oni pogrešno razumeli pa ti izdali na svoju ruku?
ADSL će biti aktivan dok je MIK aktivan... jer služi za prelaz kod drugog provajdera bez prekida adsl usluge.
Meus vita, meus nixor!
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.ptt.rs.



+257 Profil

icon Re: Telekom ADSL - problematična situacija!!!07.02.2011. u 08:24 - pre 159 meseci
Citat:
mast3r: ORCA 2 bi uradio isto što i ti...
Poslao mail... i čekao odgovor, zatim bi ga kopirao ovde, obzirom da momak ne radi u Telekomu... niti je ikada radio.

Nije, a? Niti radi? Znaci lazno se predstavlja?

Zaposlenje: Telekom Srbija A.D. - Direkcija za komercijalne poslove
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

mast3r
Bgd

Član broj: 185838
Poruke: 221
82.117.196.*

Sajt: www.devil-drivers.eu


+4 Profil

icon Re: Telekom ADSL - problematična situacija!!!07.02.2011. u 09:22 - pre 159 meseci
Citat:
Jbyn4eNije, a? Niti radi? Znaci lazno se predstavlja?

Zaposlenje:Telekom Srbija A.D. - Direkcija za komercijalne poslove



Da, upravo tako...
Meus vita, meus nixor!
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: Telekom ADSL - problematična situacija!!!07.02.2011. u 10:17 - pre 159 meseci
mast3r napisa:
> Da, upravo tako...

A sem tvoje tvrdnje, koji još dokaz imaš?
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Parkman
Nenad Ristić
Serviser računara - sam svoj gazda
Aranđelovac, Srbija

Član broj: 279028
Poruke: 9
*.233.17.bitsyu.net.

Sajt: www.parkman.rs


+1 Profil

icon Re: Telekom ADSL - problematična situacija!!!07.02.2011. u 22:39 - pre 159 meseci
Danas sam bio da uložim reklamaciju u poslovnici na preporuku Kontakt centra 9813. Najjača fora je što se njihove priče uopšte ne slažu i poklapaju, samo što ja pre verujem ljudima koji rade u centrali Telekoma nego osoblju u poslovnicama (iz iskustva, 9813 je uvek bio u pravu). Pokušali su da igraju ping-pong sa mnom ali bezuspešno (na njihovu žalost). Na kraju sam bio primoran da kontaktiram njihovog šefa, Gorana Momčilovića, u Kragujevcu, sa kojim sam se razumeo za 5 minuta. Čovek je bio ljubazan, predusretljiv i razuman. Sve mu je bilo jasno i obećao je da će da se lično založi da se otkloni nesporazum i greška njegovog radnika. Ni u jednom trenutku me nije tretirao u fazonu "ma nemaš ti pojma". I zna znanje a ne kao "šalteruše" u poslovnici koje mi nisu dale ni da završim sa izlaganjem zašto sam došao već su odmah krenule da me napadaju. I još su me ispitivale kao da sam na ispitu: Šta je MIK? Šta je demontaža porta? Šta je port? Znači lol. Samo sam sa osmehom odgovarao. Sreća pa se i razgovori sa 9813 snimaju, pa se i ti snimci mogu iskoristiti kao dokaz u slučaju sudskog spora.

Sada mi ostaje da čekam zvaničan odgovor na reklamaciju.
This is who I am, you can like it or not,
you can love me or leave me, but I'm never gonna' stop
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-186-155.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Telekom ADSL - problematična situacija!!!08.02.2011. u 17:01 - pre 159 meseci
a cek, nije mi bas jasno, ti mislis da ti je nalog kod lelekoma za adsl jos aktivan?
ili ti smeta sto ti je jos aktivan adsl port (a nisi trenutno ni kod jednog provider-a)?
pretpostavljam da za ovo drugo ne placas nikakve troskove
 
Odgovor na temu

miki069

Član broj: 161528
Poruke: 1951
212.200.34.*



+370 Profil

icon Re: Telekom ADSL - problematična situacija!!!08.02.2011. u 22:27 - pre 159 meseci
Napisao je u prvom postu da je dobio račun za januar mesec 2011-te u full iznosu.
Nemoj im plaćati račun za januar mesec, osim ako nećeš da građani Srbije dobiju po 500,02 evra a ne po 500,00 evra od prodaje Telekoma, kako je obećao Mlađa.
Do 25.02.2011. moraš zaključiti ugovor sa nekim drugim operaterom ili ćeš izgubiti ADSL port.


 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-186-155.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Telekom ADSL - problematična situacija!!!09.02.2011. u 00:22 - pre 159 meseci
ja se izvinjavam, promakla mi je ta stavka da je u punom iznosu stigao racun, odnosno da nije umanjen za preostalih par dana u mesecu
 
Odgovor na temu

Parkman
Nenad Ristić
Serviser računara - sam svoj gazda
Aranđelovac, Srbija

Član broj: 279028
Poruke: 9
195.252.87.*

Sajt: www.parkman.rs


+1 Profil

icon Re: Telekom ADSL - problematična situacija!!!09.02.2011. u 01:05 - pre 159 meseci
Citat:
Horvat: ili ti smeta sto ti je jos aktivan adsl port (a nisi trenutno ni kod jednog provider-a)?
pretpostavljam da za ovo drugo ne placas nikakve troskove


Tako sam i ja mislio i tako mi je rečeno. i na 9813 koje sam prvo zvao radi informacije a i u poslovnici. 26.1.2011. sam raskinuo Ugovor i vratio Opremu. Samim tim ne koristim njihovu uslugu. Port je samo rezervisan ali ne i aktivan za ADSL Telekoma. Ali neko je propustio da mi kaže da će i dalje biti aktivan i da će mi i dalje naplaćivati. Onda nisu trebali da prime Opremu ako je tako i da je razduže. Opet sam zvao 9813 posle toga i opet su mi tvrdili da vraćanjem Opreme i raskidanjem Ugovora NE PLAĆAM ništa a da mi je port rezervisan mesec dana. Ja još nisam prešao kod drugog provajdera i mislim da i neću po svemu sudeći jer su mi već demontirali i port.
This is who I am, you can like it or not,
you can love me or leave me, but I'm never gonna' stop
 
Odgovor na temu

shexpirsheq

Član broj: 128602
Poruke: 91
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Telekom ADSL - problematična situacija!!!10.02.2011. u 21:59 - pre 159 meseci
Citat:
Parkman: Tako sam i ja mislio i tako mi je rečeno. i na 9813 koje sam prvo zvao radi informacije a i u poslovnici. 26.1.2011. sam raskinuo Ugovor i vratio Opremu. Samim tim ne koristim njihovu uslugu. Port je samo rezervisan ali ne i aktivan za ADSL Telekoma. Ali neko je propustio da mi kaže da će i dalje biti aktivan i da će mi i dalje naplaćivati. Onda nisu trebali da prime Opremu ako je tako i da je razduže. Opet sam zvao 9813 posle toga i opet su mi tvrdili da vraćanjem Opreme i raskidanjem Ugovora NE PLAĆAM ništa a da mi je port rezervisan mesec dana. Ja još nisam prešao kod drugog provajdera i mislim da i neću po svemu sudeći jer su mi već demontirali i port.



Uzimanjem MIK-a tebi nije iskljucen adsl jer je prelazak kod drugog provajdera tako koncipiran da ljudi ne ostaju bez interneta ni trenutak.

E sad druga je stvar sto provajderi nece da ti izdaju MIK dok ne vratis opremu. Ti ces platiti internet telekomu sve dok ne predjes kod drugog provajdera jer ti je usluga i dalje aktivna. U medjuvremenu mozes da koristis internet ali ti treba modem i da znas da ga podesis. Port ti nisu demontirali i nece ga demontirati sve do isteka vazenja MIK-a.

 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Telekom ADSL - problematična situacija!!!

[ Pregleda: 3033 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.