Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koju opremu koristiti za kacenje na tehnikom iz krnjace?????

[es] :: Wireless :: Koju opremu koristiti za kacenje na tehnikom iz krnjace?????

[ Pregleda: 3677 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

angelos
Predrag Petrovic
Field Support Engineer
Serbia,Belgrade

Član broj: 11840
Poruke: 444
*.vdial.verat.net



+159 Profil

icon Koju opremu koristiti za kacenje na tehnikom iz krnjace?????05.02.2004. u 10:35 - pre 245 meseci
Imem sledeci problem

Hteo sam da se nakacim na tehnikom i dobio sam sledecu cenu opreme koja mi je precenjena cini mi se ??!!



Ponuda za bežično povezivanje

Usmerena antena Andrew 24dBi
Kartica Mikrotik 200mW 2,4GHz/5,8GHz sa pigtail-om
Kabl ERICSSON RG 8/U dužine 4m
Konektori N-type muški

Cena opreme: 35.000,00 din.

Da li neko moze da mi predlozi neki program za testiranje signala,posto je kod tehnikoma set-up oko 100 eura.
Imam dve masine server i personal computer.
Na server sam mislio da stavim karticu i antenu,a server da povezem sa utp kablom sa kucnom masinom. Interesuje me slabljenje signal na kablu od wireless kartice do antene,koliki je max bez slabljenja signala? Serversku kantu sam mislio da stavim na tavan pa me zanima da li nekako da je zastitim da se ne smrzne?
Predlozite mi narode neke kartice i antene sa cenama.
Poz!
 
Odgovor na temu

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
*.tehnicom.net



+17 Profil

icon Re: Koju opremu koristiti za kacenje na tehnikom iz krnjace?????05.02.2004. u 11:06 - pre 245 meseci
Citat:
angelos:
tavan pa me zanima da li nekako da je zastitim da se ne smrzne?

pod uslovom da ti na tavanu nema vode... znachi ono da neprokishnjava direkt na pc i da nema promaje u vidu orkanskog vetra...
verovao ili ne .. dovoljno je samo da kucishte ubacish u poooovecu kartonsku
kutiju ...deblju onu kao od 17 inchnog monitora...
i nemash frke oko smrzavanja ... pc se sam sebe da greje dovoljno ...

 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Koju opremu koristiti za kacenje na tehnikom iz krnjace?????05.02.2004. u 13:09 - pre 245 meseci
Raspitaj se ako je moguće i saznaj koja kartica i koja oprema je uopšte na access pointu pa da ti eventualno preporučimo nešto što iz iskustva radi sa time a jeftino je rešenje. Mikrotik 200mW je super verovatno ali pitanje je da li ima potrebe za time. Mogao bi da kažeš i koliko si udaljen od toga, postoji li Line of Sight sa APom i slične podatke.
 
Odgovor na temu

angelos
Predrag Petrovic
Field Support Engineer
Serbia,Belgrade

Član broj: 11840
Poruke: 444
*.vdial.verat.net



+159 Profil

icon Re: Koju opremu koristiti za kacenje na tehnikom iz krnjace?????05.02.2004. u 20:14 - pre 245 meseci
pa pazi sledece gojko prvo moram da jos jednom pokusam sa veratom,cas moze cas ne moze,kazu ako se kacim na ap na palati albaniji da cu navodno da im opterecujem ap,cini mi se da lupaju gluposti jer zasto bi ja slabio sa protokom od 128 k i sa vazdusnim rastojanjem od 3-4 km,tj sa sledecom opremom mogu da se kacim na ap u pancevu bez problema tj. da cak dignem svoj ap za dalju vezu.Sada mi nesto pade na pamet da li moze da se na antenski stub stavi rotacioni motor tako da mogu da se kacim na vise ap-ova bez vise antena i splintera.
moj predlog opreme od netiksa
OvisLink WL-5400PCI
802.11g Wireless PCI Adapter ili neka slicna linksys,3com,d-link...
2.4GHz 24dBi Outdoor Heavy Duty Grid Antenna HG2424G
Pojačavač snage 500mW (0,5W) - za WLAN ISM 2.4-2.5 GHz dvosmerni, radna temperatura -20 do +70C, prvenstveno ipak za internu montažu
2.4GHz Lightning Surge Protector WLP-90MFB,N-Type Male to N-Type Female
dajte neke predloge mrezne karte 802.11g

pazi sto se tice vidljivosti u ravnici sam i sve se vidi(geneks,palata albanija.......)

 
Odgovor na temu

jc denton

Član broj: 2358
Poruke: 1705
*.air.tehnicom.net



Profil

icon Re: Koju opremu koristiti za kacenje na tehnikom iz krnjace?????05.02.2004. u 23:17 - pre 245 meseci
Nema potrebe da te oderu :)

Kazi mi samo koliko bi bila duzina kabla do antenskog stuba, pa cu da ti kazem kako da to uradis najjeftinije.
fire, walk with me
 
Odgovor na temu

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
*.tehnicom.net



+17 Profil

icon Re: Koju opremu koristiti za kacenje na tehnikom iz krnjace?????06.02.2004. u 02:11 - pre 245 meseci
Citat:
angelos:
mi nesto pade na pamet da li moze da se na antenski stub stavi rotacioni motor tako da mogu da se kacim na vise ap-ova bez vise antena i splintera.

morao sam kvote chisto da se zna na shta odgovaram :)
:))) ... zamisli da krene da se rotira ta antena :))) ...
pa odma bi te prijavile komshije kao CIA angenta :)
bez_zezanja totalno sam ozbiljan!!!
 
Odgovor na temu

angelos
Predrag Petrovic
Field Support Engineer
Serbia,Belgrade

Član broj: 11840
Poruke: 444
*.vdial.verat.net



+159 Profil

icon Re: Koju opremu koristiti za kacenje na tehnikom iz krnjace?????06.02.2004. u 11:59 - pre 245 meseci
pa pazi dentone iz kucne masine ide oko 20 m UTP do kante na tavanu od koje ide kabl za antenu oko 10m(zavisi koliki ce biti potreban antenski stub). Sto se tice rotacije antene vec bi me prijavili za radar zbog satelitske,mogu da mo po*****
zato sto nisam u stanu vec u kuci neka mi samo prismrde!!!
 
Odgovor na temu

angelos
Predrag Petrovic
Field Support Engineer
Serbia,Belgrade

Član broj: 11840
Poruke: 444
*.vdial.verat.net



+159 Profil

icon Re: Koju opremu koristiti za kacenje na tehnikom iz krnjace?????06.02.2004. u 12:02 - pre 245 meseci
Sta me bre dezavujisete pitao sam da mi predlozite jos par modela WiFi, 802.11 g standarda i neki program sa kojim mogu da odredim jacinu signala AP da ne vrtim bez potrebe antenu ceo dan!
Pozdrav
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Koju opremu koristiti za kacenje na tehnikom iz krnjace?????06.02.2004. u 12:33 - pre 245 meseci
Evo ja imam dlink dwl 120 usb uređaj i sa dlink sajta neki softver u control panelu koji ti pokazuje nivo signala i nivo šuma. Radi valjda sa bilo čim što ima prism2 u sebi.
 
Odgovor na temu

jc denton

Član broj: 2358
Poruke: 1705
*.air.tehnicom.net



Profil

icon Re: Koju opremu koristiti za kacenje na tehnikom iz krnjace?????06.02.2004. u 16:25 - pre 245 meseci
angelos, najbolje je da ti lepo stavis neku offset dish antenu, a za feed iskoristis biquad. Sa tako malo kabla radice i na 15 km (pod uslovom da je neki kvalitetniji kabl). Uzmi karticu d-link dwl-520+ ili neku slicnu USR. Nemoj ove "g" kartice da kupujes za konektovanje na ove nase wifi provajdere.
fire, walk with me
 
Odgovor na temu

angelos
Predrag Petrovic
Field Support Engineer
Serbia,Belgrade

Član broj: 11840
Poruke: 444
*.vdial.verat.net



+159 Profil

icon Re: Koju opremu koristiti za kacenje na tehnikom iz krnjace?????06.02.2004. u 17:14 - pre 245 meseci
Pozdrav jc zanima me zasto ne bi trebalo da stavljam 'g' sta si ti mislio 'b',da li mozes da mi kazes koliko je slabljenje kabla.Merio sam veceras AP mi se nalazi na 4,5 km od mene vazdusno.
 
Odgovor na temu

jc denton

Član broj: 2358
Poruke: 1705
*.air.tehnicom.net



Profil

icon Re: Koju opremu koristiti za kacenje na tehnikom iz krnjace?????06.02.2004. u 17:21 - pre 245 meseci
Zavisi koji je kabl u pitanju.

Svaka "g" mozda nece da radi sa AP-ovima koje imaju nasi ISP-ovi. Ako uzmes "b" karticu, sigurniji si da ce da radi sa svima. Kartica koju sam ti preporucio sljaka dobro sa Ciscom, Alvarionom, a i sa low cost AP uredjajima bez problema.
fire, walk with me
 
Odgovor na temu

angelos
Predrag Petrovic
Field Support Engineer
Serbia,Belgrade

Član broj: 11840
Poruke: 444
*.vdial.verat.net



+159 Profil

icon Re: Koju opremu koristiti za kacenje na tehnikom iz krnjace?????09.02.2004. u 10:33 - pre 245 meseci
Treba mi informacija kako se povezuje ovaj AP sa kompom(kako da namestim UTP kabl kao PC-PC ili kao PC-HUB).

Wireless Access Point 11 Mb/s, 802.11b - Intersil PRISM chip sa 200 mW izlaznom snagom, senzitivnost 90 dBi, ugrađen Power Over Ethernet - napajanje preko UTP kabla.
POE injector za WAP 200mW - za napajanje preko UTP kabla
kako se povezuje preko injectora????

Ako neko zna gde mogu da nabavim postolje za antenu moze ono kao za satelitsku.
 
Odgovor na temu

Paxy
Bojović Petar
Računarski fakultet - Asistent -
Administrator mreže
Rusanj, Beograd

Član broj: 7003
Poruke: 355
217.24.18.*

Sajt: a.paxy.in.rs


+8 Profil

icon Re: Koju opremu koristiti za kacenje na tehnikom iz krnjace?????09.02.2004. u 10:47 - pre 245 meseci
Alo bre !!!

Access Point stanica ti je ustvari HUB tj. ponasa se kao obican mrezni HUB. Znaci mozes ga direktno UTP-om povezati na komp ili na drugi hub u tvom LAN-u.

Posto si mi rekao da umesto huba koristis dve mrezne kartice sa Bridge connection potrebna ti je i treca kako bi ima gde i da "ubodes" UTP kalb sa access pointa.

Kao sto sam ti rekao telefonom pozovi Bel i sve se raspitaj kod njih.
Oni su umrezili PlatoNet u Rakovici sa Industrijom.
Kad budes zvao za mreze trazi coveka koji je zaduzen za bezicne mreze.
Fight with the best, fall like a rest.
 
Odgovor na temu

angelos
Predrag Petrovic
Field Support Engineer
Serbia,Belgrade

Član broj: 11840
Poruke: 444
*.vdial.verat.net



+159 Profil

icon Re: Koju opremu koristiti za kacenje na tehnikom iz krnjace?????09.02.2004. u 13:11 - pre 245 meseci
Ma o cemu ti pricas bre paxy to za dve masine je bilo dok nisam izvalio za ap sa POE preko UTP-a,zasto bi mi masina dobijala grip na tavanu?? Ne mogu da nadjem wake on lan chip za d-link ethernet 10/100? Zvao sam tehnikom,oni nemaju. Nesto si mi pominjao da si trazio nesto slicno.Ako znas javi mi na fiksni ili ostavi poruku ovde. Ne mogu da de z******* sa dve masine.Kome treba kucna mreza neka si kupi.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Koju opremu koristiti za kacenje na tehnikom iz krnjace?????

[ Pregleda: 3677 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.