Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako napraviti bazu podataka u visual c# 2008 express

[es] :: .NET :: Kako napraviti bazu podataka u visual c# 2008 express

[ Pregleda: 2617 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tina 92
Krstina veljovic
Beograd

Član broj: 124266
Poruke: 18
95.180.99.*



Profil

icon Kako napraviti bazu podataka u visual c# 2008 express03.02.2011. u 22:17 - pre 161 meseci
Tutorijal,objasnjenje ili nesto sl....


Dosla sam do toga sam napravila tabelu,treba da dodjem do table adaptera i da sada napravim formu,tj izgled same aplikacije....i naravno,neko objasnjenje kako sada manupulisem sa podacima,tj na koji nasih ih pretrazujem,dodajem,brisem,menjam....




Konkretno,radi se baza podataka za jednu prodavnicu,zamisao je da jednu tabelu cini ime artikla,sifra za fiskal (koja je ujedno i ID) i cena/drugu tabelu cini kolicina,cena i ponovo id (sifra,naravno povezan sa id-em iz prve tabele.


Ono sto od baze zelim da moze da radi je da pregledam artikle,dodajem nove,novu kolicinu jednog artikla,da "napravi racun",tj da imam mogucnost da dodajem u neku novu listu ili tabelu koje artikle zeli kupac,i njihovu kolicinu,a da kada kazem zavrsi racun,baza skine sa lagera kupljenu kolicinu,a meni izbaci ono sto treba da kucam na fiskal....takodje,volela bih i da uradim pretragu...


Vasa pomoc bi mi dobrodosla u vidu saveta,nekog tutorijala,ukazivanja na greske i sl...


Hvala puno
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: Kako napraviti bazu podataka u visual c# 2008 express04.02.2011. u 19:04 - pre 160 meseci
Tvoj zadatak ima dva dela. Prvo, da se naprave tabele, definisu odnosi medju njima i ogranicanja za podatke - baza podataka dakle. To je MS SQL, MySQL., MS Access ili slicno, st evc koristis.. Drugi deo je da napravis program koji ce tim tabelama da pristupa, da dodaje, menjas ili smao citas podatke, To je oblast C++ il C# ili sta ve ckoristis.

Za prvi deo, ovo je pravi forum za pitanja. Za drugi deo, mislim d aimas formu C# ili Programiranje, ukoliko ovde ne dobijes odgovore.

Za pocetak mozes da postavis sta si napravila od baze pa da ti kazemo da li valaj ili ne valja. kad to psotavis kako valja, onda sledi programiranje. Kuca se zida od temelja.

 
Odgovor na temu

tina 92
Krstina veljovic
Beograd

Član broj: 124266
Poruke: 18
95.180.99.*



Profil

icon Re: Kako napraviti bazu podataka u visual c# 2008 express04.02.2011. u 20:21 - pre 160 meseci
jel mozes da mi objasnis kako da postavim sta sam napravila?

moze i na pp
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Kako napraviti bazu podataka u visual c# 2008 express

[ Pregleda: 2617 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.