Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

phpBB 3 > vBulletin 4

[es] :: Web aplikacije :: phpBB 3 > vBulletin 4

[ Pregleda: 2590 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Vader
Banja Luka

Član broj: 67805
Poruke: 261
188.124.193.*

Sajt: www.duhovnaizgradnja.com


Profil

icon phpBB 3 > vBulletin 402.02.2011. u 12:21 - pre 160 meseci
Ima li neko iskustva sa ovim? Ja sam cijelu stvar više puta probao u localhostu i na webu u svrhu testiranja ali imam par pitanja.

Većina konverzije prolazi bez problema ali ostaje problem sa internim linkovima, linkovi koji upućuju na teme foruma će ostati takvi kakvi su i neće raditi u vBulletinu jer će imati strukturu phpBB linkova, posebno ako se mijenja i domen a mijenjao bi se, linkovi će voditi na stari domen. Koliko sam vidio na VB forumu to je ovaj problem u drugoj tački o kojoj je taj korisnik pitao

http://www.vbulletin.com/forum...B-to-vBulletin?highlight=links

Pronašao sam da ima neki mod na vbulletin.org sajtu i to je valjda ovo

http://www.vbulletin.org/forum/showthread.php?t=176964

ako se ne varam radio ga je autor Impex sistema za konverziju drugih baza u VB bazu. Nažalost taj mod ne mogu da skinem jer nemam VB licencu. Zanima me da li je neko od vas radio migraciju sa phpBB3 na VB (3 ili 4) i kako je riješio ovaj problem sa internim linkovima, i da li je neko probao ovaj mod i da li mu radi? Znam da nije baš sasvim legalno ali ako bi neko ko ima taj mod (ko ima pristup vbulletin.org sajtu) mogao da mi ga pošalje bio bih zahvalan :)

VB4 bih kupovao ali prije toga testiram na nelicenciranom primjerku da vidim kako bi to sve prošlo, koji su mogući problemi i kako ih otkloniti, i da se upoznam sa ACP i mogućnostima novog foruma.


Drugo, embed YouTube video klipovi u phpBB rade pomoću custom BB koda, dok su kod VB već ugrađeni i nema potrebe za custom kodom. Problem je što u postovima koji su imali embed video pri prelasku na VB samo stoji linija:

[youtube:3vuhj1w8]http://www.youtube.com/watch?v=-tRndQSx8r8[/youtube:3vuhj1w8]

dok bi, da bi to radilo u VB, trebalo da stoji

[video=youtube;-tRndQSx8r8]http://www.youtube.com/watch?v=-tRndQSx8r8[/video]

ili (pretpostavljam da bi radilo)

[video]http://www.youtube.com/watch?v=-tRndQSx8r8[/video]


Zna li neko kako se može napraviti konverzija iz prvog formata u drugi ili treći, za cijeli forum?


Treće, hosting za VB4, koliko sam upoznat trebalo bi obratiti pažnju na "resource policy usage" a što hosting firme ne ističu na vidljivom mjestu ili ne ističu nikako, treba obratiti pažnju na broj "concurrent MySQL connections" koji, primjera radi, na site5.com iznosi samo 15 i baza im je maksimalno 2 GB a forum koji bih prebacivao sada ima 1.46 GB, na Siteground sajtu nisam našao koliko iznoste ove stvari. Imate li neku preporuku za (shared) hosting za koji znate da dobro stoji po pitanju ovih parametra?


Dalje, ako je neko radio konverziju sa phpBB 3 na VB 3 ili 4 na istom hostingu šta može da kaže po pitanju brzine rada VB-a u odnosu na phpBB3? Šta bih mogao očekivati?
 
Odgovor na temu

Milan Gligorijevic
Pančevo

Član broj: 73740
Poruke: 5273

Sajt: milan.rs


+80 Profil

icon Re: phpBB 3 > vBulletin 402.02.2011. u 13:41 - pre 160 meseci
A da modifikuješ konvertor i prilagodiš svojim potrebama?
U trenutku kada se prebacuju postovi, dopiši kod i izmeni linkove tako da odgovaraju novom vB4 forumu.

Mogu ti poslati ovaj mod sa vbulletin.org ako se odlučiš da preko njega pokušaš.
 
Odgovor na temu

Vader
Banja Luka

Član broj: 67805
Poruke: 261
188.124.193.*

Sajt: www.duhovnaizgradnja.com


Profil

icon Re: phpBB 3 > vBulletin 402.02.2011. u 14:21 - pre 160 meseci
To sa modifikacijom konvertera bi možda pomoglo, ali kad bih znato to da uradim :(

Imaš li ti možda ideju koje fajlove u Impexu editovati, i kako?
Ti misliš na linkove? Na prvu sam shvatio da misliš na ovo za YouTube. Za linkove ne znam da li bi uspjelo jer nije u pitanju samo promjena domena na kojem će novi forum biti već i promjena formata interneih forum URL-ova, autor je tamo za mod napisao:

During the import the origional import id's are kept (for one import) so a redirect can be calculated to find the new user/forum/thread/post, by looking up the old import{$type}id.

Tako da tu ima nekog preračunavanja za importthreadid.


Ovo za mod sa vbulletin.org bih rado da mi pošalješ. Zvanično stoji da je pravljena za vB 3.6.9 ali u toj temi vidim da je nekima uspjelo da urade konverziju sa phpBB3 na vB4, uz neke modifikacije. Na 5. stranici teme o tom modu ima ovaj post

http://www.vbulletin.org/forum...php?p=2020781&postcount=72

Ja nažalost ne mogu da vidim šta je tu napisano ali mislim da je to baš ono što meni treba, pa ako možeš to da vidiš onda mi molim te pošalji i to. Poslao sam ti mail na PP.
 
Odgovor na temu

Vader
Banja Luka

Član broj: 67805
Poruke: 261
188.124.193.*

Sajt: www.duhovnaizgradnja.com


Profil

icon Re: phpBB 3 > vBulletin 403.02.2011. u 16:02 - pre 160 meseci
Još jednom se zahvaljujem Milanu :)

E sad još jedna bitna stvar: ima li neko srpski prevod za vBulletin 4? Ja ga nisam uspio naći, samo sam našao neke nedovršene hrvatske prevode. Znam kako se prevodi iz samo vBulletina ali toga ima puno, to kažu i oni koji prevode, pa i onda kad to radi tim ljudi.

Da li bi radio prevod za vB 3?

Koliko se inače mijenjaju prevodi između jedne i druge podverzije, znači između verzije 4.0.0 i 4.0.2 i 4.1.0? Pretpostvljam da ako tu uopšte ima razlika one bi morale biti male, a to onda mogu i sam prevesti. Do sada je vB došao do verzije 4.1.1 ali ja bih bio prezadovoljan i sa prevodom za 4.0.0. Ne mora biti preveden ACP, čak je možda i bolje da ACP nije preveden.

Znate li nekoga ko ima prevod, ili za neki domaći sajt koji ima vBulletin 4 pa da vidim sa njima da li bi mi poklonili prevod?

 
Odgovor na temu

Milan Gligorijevic
Pančevo

Član broj: 73740
Poruke: 5273

Sajt: milan.rs


+80 Profil

icon Re: phpBB 3 > vBulletin 403.02.2011. u 17:38 - pre 160 meseci
Razlika između prevoda za vB3 i vB4 je ogromna, tolika da se prevod za vB3 ne može korisniti na novoj verziji.

Radnu verziju prevoda možeš skinuti sa http://code.google.com/p/vbserbian/

Dosta toga je prevedeno i taj prevod se može koristiti. Ukoliko si zainteresovan da pomogneš, javi se pa ću te uputiti koga da kontaktiraš i gde možeš da pomogneš oko prevoda.

Ako se dobro sećam, oko 2000 fraza je ostalo za prevođenje, što je nekih 20% ukupnog prevoda.
 
Odgovor na temu

Vader
Banja Luka

Član broj: 67805
Poruke: 261
188.124.193.*

Sajt: www.duhovnaizgradnja.com


Profil

icon Re: phpBB 3 > vBulletin 403.02.2011. u 19:32 - pre 160 meseci
Milane mnogo ti hvala, ponovo :), ovo je odlično, baš mi je to trebalo. Nažalost nemam vremena da detaljnije zagledam prevod jer me čeka neki ispit ali koliko sam vidio djeluje dosta dobro, i dosta toga je prevedeno. Koliko vidim radilo se sa persiranjem korisnika, ali ima ponegdje izraza sa persiranjem a ponegdje bez. Recimo pod "Forum alatke" (opcija gore desno na nekoj oblasti foruma) ima:

Postavite novu temu…
Označi ovaj forum kao pročitan
Pretplati se na ovaj Forum…
Pogledajte matični forum


Ali vidim da se uglavnom išlo sa persiranjem.

U ovom periodu nažalost nemam vremena da vam pomognem mada bih rado vidio kako izgleda raditi u takvoj nekoj grupi na nekom ovakvom projektu. Recimo ono što bih ja možda mogao da uradim kad budem imao više vremena je da ovaj prevod prepravim u ijekavicu. Forumi na kojima bih ga koristio su u Bosni pa bi ijekavica bila prirodnija. Da li imam dozvolu da to uradim, da prepravim neke izraze u prevodu? Koliko vidim ovaj prevod ne ubacuje u footer foruma copyright za prevod a obično oni koji stave copyright ne dozvoljavaju baš nikakve izmjene na prevodu. Poštujem takvu nečiju želju ali bih više volio prevod kod kojeg bih smio napraviti neke sitnije izmjene, ispraviti poneke štamparske greške, neku frazu možda drugačije defnisati, možda prebaciti u ijekavicu.

I kažeš ima 10000 fraza ukupno, to je baš puno. Sve prevodite iz ACP-a iz menadžera fraza? Ja sam tek nedavno vidio da se to tako prevodi, da vB ima sistem za prevođenje.

 
Odgovor na temu

Vader
Banja Luka

Član broj: 67805
Poruke: 261
188.124.193.*

Sajt: www.duhovnaizgradnja.com


Profil

icon Re: phpBB 3 > vBulletin 404.02.2011. u 12:06 - pre 160 meseci
Sad sam još gledao, stvarno je prevedeno dosta i sasvim dobro, ali ima tu i tamo nekih stvari koje treba prepraviti. Recimo kod privatnih poruka ima opcija da se one obrišu i na engleskom ta opcija se zove "Empty folder" a prevedeno je doslovno "Prazan direktorijum" umjesto nešto tipa "Isprazni direktorijum" ili "Obriši poruke". Ima i greška u listi tema gdje ispod naziva teme piše autor teme, ima jedna varijabla viška pa je treba obrisati, "{5}", i nakon toga će raditi kako treba.
 
Odgovor na temu

Milan Gligorijevic
Pančevo

Član broj: 73740
Poruke: 5273

Sajt: milan.rs


+80 Profil

icon Re: phpBB 3 > vBulletin 404.02.2011. u 23:33 - pre 160 meseci
Ima previše fraza da se ne bi pojavile greške u prevodu

Najzaslužniji za prevod su admin i ekipa sa http://banovci.rs/forum/ foruma. Onu su pokrenuli inicijativu i odradili najveći deo prevoda. Ne znam baš sve detalje, ali je prevod rađen uz pomoć vbulletin project tools-a.

Mislim da možeš slobodno da ga prepravljaš i koristiš na svom forumu kako ti odgovara.
 
Odgovor na temu

Aleksandar 82

Član broj: 272422
Poruke: 6
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: phpBB 3 > vBulletin 431.08.2011. u 18:54 - pre 153 meseci
Pozdrav svima

interesuje me da li je neko probao od Vas dvojce da se prebaci na vbulletin sa phpbb3. I da li bi neko mogao da mi posalje taj konvertor iz razloga sto nemam licencu a pokusavam na localhostu da uradim prelazak da vidim da li radi i kako se ponasa konvertor pre nego sto se odlucim da kupim vbulletin i ceo svoj sajt prebacim
 
Odgovor na temu

Vader
Banja Luka

Član broj: 67805
Poruke: 261
188.124.192.*

Sajt: www.duhovnaizgradnja.com


Profil

icon Re: phpBB 3 > vBulletin 401.09.2011. u 12:10 - pre 153 meseci
Ja se još nisam prebacio sa phpBB3 na vBulletin ali bih mogao to da uradim na jesen. Što se tiče tog konvertora poslao sam ti ga na PP.
 
Odgovor na temu

NickyNet
XXX (nažalost ne smem da imenujem!)
Vie, AT

Član broj: 301685
Poruke: 1
*.adsl.highway.telekom.at.

Sajt: banovci.rs


Profil

icon Re: phpBB 3 > vBulletin 407.04.2012. u 23:06 - pre 145 meseci
Hvala Milanu na lepim rečima oko vB prevoda

da grešaka ima, ima.. i to mnogo.. jednostavno se nema vremena da se odradi sve.. dosta toga smo odradili, nažalost neki prevodi nemaju smisla jer se ne zna tačno gde se fraze pojavljaju(kao npr.: pomenuti "Empty folder") i u kojem kontekstu.

pre par meseci smo ubacili u footer naš sajt a i sajt od momaka sa sajta pes-serbia koji su doprineli da odradimo još više prevoda.

momci, ako vam se prepravlja, slobodno. ja sam stavio prevod, kako bi ameri rekli "for free".
ako ostavite naš footer gde jeste, super, ako ne, koga briga, nema ljutnje. ako stavite da ste ga vi preveli (kao jedan zrenjaninski forum(još nije aktivan)), ma koga opet briga, radite šta vam je volja, to nam je u krvi

kako je Milan već napomenuo prevodi su dostupni na google stranici: http://code.google.com/p/vbserbian/ i trenutno su(blog,cms,forum) za verziju 4.1.11

svima sve najbolje i izvinjavam se za OFFTOPIK post

Srdačan pozdrav!
Nicky
http://banovci.rs
 
Odgovor na temu

[es] :: Web aplikacije :: phpBB 3 > vBulletin 4

[ Pregleda: 2590 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.