Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ext HDD Verbatim 1 TB ne funkcionise. HELP,molim lepo!

[es] :: Storage :: Ext HDD Verbatim 1 TB ne funkcionise. HELP,molim lepo!

[ Pregleda: 2805 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

curadorsorchid

Član broj: 278465
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Ext HDD Verbatim 1 TB ne funkcionise. HELP,molim lepo!30.01.2011. u 14:49 - pre 160 meseci
Redosled zbivanja:
- Juce sam prebacivao podatke sa PC na HDD, medjutim negde u tom procesu (bio sam odsutan) se desilo pitanje da neke podatke "skip". Kada sam to konacno video pritisnuo sam skip, ali je situacija bila "zamrznuta", pa sam resio da ext HDD iskljucim prvo preko ikonice u tray-u, ali posto se nije nista desavalo- iskljucio sam USB kabl ext HDDa od PCa, potom restartovao sam ext HDD, prethodno spajajuci ga USBom sa PCem. I,....nista. Ali, bas nista. Kompjuter "ne vidi" ext HDD, cak ni kada ga spojim na neki drugi USB prikljucak(probao sam ih, naravno, sve). Probao sam i istovetan kabl sa drugog uredjaja, nadajuci se da je on neispravan, ali uzalud. Takodje, probao sam da ukljucim ext HDD na drugi recunar(XP), ali je ponovo "nevidljiv". Inace, kada ukjucim ext HDD cujem zvuk koji je malo bizarno prepricavati, ali probacu: Prvo se cuje nesto sto mene podseca na pracku, a potom poznato tiho cegrtanje diska (kao kada se podize sistem, nista neuobicajenije), potom nekoliko trenutaka tako radi, kao da iscitava podatke i opet zvuk slican onom sa pocetka. Takav zvuk se cuo i kada je bio ispravan, koliko se secam.

- Inace, ext HDD VERBATIM 1TB sam kupio pre oko 18 meseci, i od pocetka upotrebe je na istom mestu, kod kuce. Retko sam ga nosio sa sobom (sa posebnom paznjom), a nijednom ga nisam koristio u bilo kakvim "terenskim" uslovima. Dakle, strogo, kao kucno "skladiste", za privatne i poslovne potrebe. Pre kupovine sam pogledao nekoliko review-a na netu, i zakljucio da nema posebnih mana, osim malo bucnijeg rada, nesto glomaznijih dimenzija, ali meni to nije bilo bitno. Vazno je da nisam nigde procitao neka iskustva vezana za nepouzdanost, tehnicki problem, ceste kvarove, itd. Garancija je istekla pre pola godine, osim toga bila bi, eventualno, zamena za novi uredjaj.

- U ovom trenutku, sam uredjaj mi nije toliko vazan, koliko podaci koji se nalaze na njemu. Kapiram da je verovatno jedna od najunosnijih grana servisiranja IT hardvera upravo data restore. Cene koje u BGDu traze za tu uslugu ne samo da daleko prevazilaze cenu novog istog ext HDDa, nego ne razumem opravdanost takvih cenovnika ni kroz skroz razumljivu sliku strucnost- uredjaji za popravku- softver. Imam utisak da je rec o apsolutnom lihvarenju, koje nije tako ni lose kada je rec o korporativnim klijentima, ali, aman... Siguran sam da ima jos dosta ljudi koji na diskovima cuvaju samo njima znacajne stvari iz zivota, proslosti, pogotovo o dragim ljudima, kojih vise nema, recimo. Takvi podaci su neprocenjivo vredni, ali to ne znaci da treba odrati zive ljude da bi spasili par giga fotografija.

- Pomoc, please:
1.kako da spasim ext HDD
2.kako da spasim podatke
3.kako da ne placam hipotekarni kredit za tako nesto...

HVALA NAJLEPSE.

OS: Win7 64
 
Odgovor na temu

AstralPro
NS

Član broj: 73891
Poruke: 901
77.243.20.*



+288 Profil

icon Re: Ext HDD Verbatim 1 TB ne funkcionise. HELP,molim lepo!07.03.2011. u 22:38 - pre 158 meseci
Slican problem sa externim hard diskom imam i ja samo sto je u pitanju WD mybook od 320GB.

Star je 4 godine i do sada je radio odlicno ali poslednji put se samo izgubio iz My Computer-a, znaci kad ga ukljucim cuje se jedan zvuk kako ga zavrti ali ga windows ne prepoznaje u smislu da mogu da ga otvorim i kopiram podatke.

Sa oficijalnog sajta sam skinuo programcic koji je testom pokazao da na njemu ima bad sektora.
Sad, sam disk nije bitan koliko podaci na njemu, jel moze da se "izlece" bad sectori bez formatiranja i kako?

Hvala.
 
Odgovor na temu

goranvasiljevic

Član broj: 151967
Poruke: 298



+28 Profil

icon Re: Ext HDD Verbatim 1 TB ne funkcionise. HELP,molim lepo!08.03.2011. u 16:24 - pre 158 meseci
Jesi li pokusao sa nekim recovery alatom?
pozz
 
Odgovor na temu

AstralPro
NS

Član broj: 73891
Poruke: 901
77.243.20.*



+288 Profil

icon Re: Ext HDD Verbatim 1 TB ne funkcionise. HELP,molim lepo!08.03.2011. u 16:51 - pre 158 meseci
Jesam probao sa HDD Regenerator 2011, program radi ali uzasno sporo za osam sati je odradio 0.01 % diska a i cita ga da ima 2047 Gb a ima samo 320 Gb.
Ne znam koji jos program ima za bad sectore?
 
Odgovor na temu

ranikolahdd
Beograd

Član broj: 25262
Poruke: 958
95.180.75.*

Sajt: www.spasavanjepodataka.rs


+51 Profil

icon Re: Ext HDD Verbatim 1 TB ne funkcionise. HELP,molim lepo!08.03.2011. u 20:56 - pre 158 meseci
hddregenerator unistava podatke...ako ti je bitnija tacka 1 idi u tacku 2
za tacku dva ti je potreban obican kes kredit ne mora hipotekarni. Ne znam zasto ljudi misle da je spasavanje basloslovno skupo.

spasavanje podataka
Datarecovery master
 
Odgovor na temu

AstralPro
NS

Član broj: 73891
Poruke: 901
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+288 Profil

icon Re: Ext HDD Verbatim 1 TB ne funkcionise. HELP,molim lepo!08.03.2011. u 22:02 - pre 158 meseci
Ako HDD regenerator unistava podatke da li postoji neki program koji moze da ocisti hard koji je 100% u bad sektorima a da sacuva podatke?

Ili da formatiram hard pa posle nekim programima da polako vracam podatke?(koji su vazniji od samog harda)

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

ranikolahdd
Beograd

Član broj: 25262
Poruke: 958
*.adsl-2.sezampro.rs.

Sajt: www.spasavanjepodataka.rs


+51 Profil

icon Re: Ext HDD Verbatim 1 TB ne funkcionise. HELP,molim lepo!09.03.2011. u 09:17 - pre 158 meseci
ako su podaci vazniji od samog diska onda ne treba ici tim postupkom bad sectory formatiranje spasavanje...nego spasavanje formatiranje....
spasavanje podataka
Datarecovery master
 
Odgovor na temu

AstralPro
NS

Član broj: 73891
Poruke: 901
77.243.20.*



+288 Profil

icon Re: Ext HDD Verbatim 1 TB ne funkcionise. HELP,molim lepo!09.03.2011. u 15:38 - pre 158 meseci
Da, ali kako? Windows ga ne prepoznaje osim u dos programima poput HDD regeneratora ali ni on nema pristum samim podacima.
Sa biosu se vidi kao WD USB HDD.
 
Odgovor na temu

Ubleha
Bosna

Član broj: 89040
Poruke: 809
109.175.104.*



+182 Profil

icon Re: Ext HDD Verbatim 1 TB ne funkcionise. HELP,molim lepo!09.03.2011. u 21:38 - pre 158 meseci
Na Hirens boot cd postoje programi sa kojima mozes iz dosa spasiti podatke odnosno prebaciti ih na drugi HDD
h--p://www.hirensbootcd.org/download/ .Hdd regenerator ne brise podatke prilikom popravka bad sektora
 
Odgovor na temu

ranikolahdd
Beograd

Član broj: 25262
Poruke: 958
*.adsl-2.sezampro.rs.

Sajt: www.spasavanjepodataka.rs


+51 Profil

icon Re: Ext HDD Verbatim 1 TB ne funkcionise. HELP,molim lepo!10.03.2011. u 13:59 - pre 158 meseci
trust me brise, sad kad ih ima malo to se ne primeti, ali ako se dublje analizira brise.

spasavanje podataka
Datarecovery master
 
Odgovor na temu

AstralPro
NS

Član broj: 73891
Poruke: 901
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+288 Profil

icon Re: Ext HDD Verbatim 1 TB ne funkcionise. HELP,molim lepo!10.03.2011. u 18:34 - pre 158 meseci
Hvala, probacu hirens

nego, sinoc sam popizdeo i hteo da ga formatiram pa da posle vracam podatke ali nece ni da se formatira, probao sam jedno 20 programa sve sto sam nasao na netu i nista.
Izgleda da je kaput.
 
Odgovor na temu

ranikolahdd
Beograd

Član broj: 25262
Poruke: 958
95.180.75.*

Sajt: www.spasavanjepodataka.rs


+51 Profil

icon Re: Ext HDD Verbatim 1 TB ne funkcionise. HELP,molim lepo!10.03.2011. u 21:27 - pre 158 meseci
sreca tvoja, dzaba ja pricam...

spasavanje podataka
Datarecovery master
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: Ext HDD Verbatim 1 TB ne funkcionise. HELP,molim lepo!

[ Pregleda: 2805 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.