Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zamena elektronike na hdd-u, koliko komplikovan poduhvat bi to bio ?

[es] :: Storage :: Zamena elektronike na hdd-u, koliko komplikovan poduhvat bi to bio ?

[ Pregleda: 2990 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

johny_bravo
Ino Pume

Član broj: 126367
Poruke: 79
*.crnagora.net.



+1 Profil

icon Zamena elektronike na hdd-u, koliko komplikovan poduhvat bi to bio ?27.01.2011. u 03:19 - pre 161 meseci
Maxtor 160GB YAR41BWO 160GB ATA/133 HDD...

sadrzi neke podatke koje bi mi valjalo da ih povratim, ali simptomi pri paljenju ukazuju na to da je elektronika otisla sto je i pomalo logicno jer sam negdje oko njegove 'smrti' imao neki problem s napajanjem. Simptomi bi bili, jednostavno nista.... kao da ste mjesto magistrala i naponskog kabla stavili viljusku i kasiku :)

Imam nekoliko drugih tvrdih diskova od kojih im je najblizi jedan takodje Maxtor, ali 120GB i SATA... elektronika nazad izgleda dosta identicno cak i oznaka chipa (ona najveca ploca na zelenoj povrshini nabacanoj kojekakvih svakakvim metalima, moze se nazvati chipom a?) je ista kao kod YAR41BWO?

Posto nisam uopste pokusavao, koliko je tesko zamijeniti elektroniku? I da li je u ovom uopste moguca, vrijedi li pokusati ?
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Zamena elektronike na hdd-u, koliko komplikovan poduhvat bi to bio ?27.01.2011. u 03:48 - pre 161 meseci
Mehanicki je ili sasvim lako ili nemoguce. Ako su ploce i konektori identicni, onda je lako, ako nisu, onda je nemoguce.

Kako je elektricno, ne znam. Sumnjam da u kucnim uslovima mozes ista podesavati, regulisati, bilo sta. Jedino da zamenis, da reskiras i ovaj drugi disk, pa ako uspe - to si i zeleo, ako ne uspe, imaces umesto jednog unistenog dva unistena diska i to je cela cena.

Najgore je ono o cemu mogu samo da nagadjam, obzirom na moje neznanje o svemu tome - sta ako prilikom pregorevanja druge elektronike dodje do dodatnog ostecenja prvog, vec ostecenog diska? Mogu li se tom prilikom unistiti podaci koji su sada mozda jos dostupni?

Verovatno bi za ovu operaciju bilo idealno imati potpuno identican drugi disk, ali to ti je mozda nemoguce ili skupo.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.sksyu.net.



+292 Profil

icon Re: Zamena elektronike na hdd-u, koliko komplikovan poduhvat bi to bio ?27.01.2011. u 10:56 - pre 161 meseci
Nađi hd sa istim oznakama. I ja tako koristim 2 hd sa jednom elektronikom
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

SStudio

Član broj: 254071
Poruke: 586



+308 Profil

icon Re: Zamena elektronike na hdd-u, koliko komplikovan poduhvat bi to bio ?27.01.2011. u 11:34 - pre 161 meseci
Potrebno je da nadješ hdd koji ima istu oznaku do detalja i skineš sa njega elektroniku, ne znači da ćeš i tada uspeti, jer iako je model isti serija nije ista pa samim tim ni firmware. U svako slučaju nađeš elektroniku pa probaš i vidiš. Inače ta varijanta 120gb elektronika na 160gb neće da može.
Kada imas cekic sve ti lici na ekser
Simplicity is the ultimate sophistication.
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: Zamena elektronike na hdd-u, koliko komplikovan poduhvat bi to bio ?

[ Pregleda: 2990 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.