Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Tp-link TD-W8901G nakon zaglupljivanja nema wireless!

[es] :: Wireless :: Tp-link TD-W8901G nakon zaglupljivanja nema wireless!

[ Pregleda: 3412 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Iksi
ivan Kostov
koordinator informatickog centra za
slepe, Medicinska skola
Beograd

Član broj: 44520
Poruke: 1558
*.ptt.rs.

ICQ: 2147483647


+12 Profil

icon Tp-link TD-W8901G nakon zaglupljivanja nema wireless!24.01.2011. u 12:58 - pre 161 meseci
Pozdrav svima na forumu.
Problem je sledeci imam tp-link TD-W8901G adsl modem z router sa wireless-om. Pre neki dan je nestao internet i ja pomislih ok desavalo se to i ranije hajde da ga iskljucim iz struje sacekam neko vreme i ukljucim ga ponovo jer sam pre toga pokusao da pristupim router-u preko adrese 192.168.1.1 ali dobijem poruku internet explorer canot display the web page.
Iskljucim ga ja iz struje i ukljucim ga ponovo i slucajno rekoh hajde da probam preko telefona da vidim da li mu radi wireleess kad dobih poruku no wlan found. Sledece sto sam uradio isljucio sam ga iz struje ostavio ga 2 dana i nakon toga ga ponovo ukljucio i uradio full resset i to vise puta nakon cega se wireless konacno pojavio i internet je poceo da radi stabilno. Sve ovo je traqjalo nekih recimo 8 sati nakon cega se router ponovo zablesaveo i sada nema sanseniti da se ukljuci wireless a niti da internet radi kako treba, pa sam prinudjen da koristim onaj sagem koji sam dobio od ptt net-a. Svaka sugestija i pomoc su mi dobro dosli jer sam poceo lagano da sizim :D.
p. S. Izvinjavam se zbog duzine posta ako sam malkice preterao :)))
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Tp-link TD-W8901G nakon zaglupljivanja nema wireless!24.01.2011. u 14:55 - pre 161 meseci
Juce, prekjuce slican slucaj kod jednog drugog clana ES-a, drugi model ali ista fabrika. Mozda su u fabrici nesto zabrljali? Preporucujem servis, nista drugo.

Da li si ga probao zicanom vezom na obicnu mreznu karticu? I tamo bi moralo da moze da mu se pridje istom adresom, pa da saznas sta kaze za bezicni prenos. Mozda je fabricko setovanje BEZ bezicnog signala, onda ne mozes da mu pridjes bezicno. Zadnjih dana sam svasta radio sa 3 rutera, 2 kablovska i 1 ADSL i malo sam osamucen, ne znam sta sam gde procitao, ali je moguce da na pocetku ne mozes da mu pridjes drugacije nego klasicno. Ima nalepnica kad stigne iz prodavnice, na onim prikljuccima za Ethernet kablove, mislim da tamo to pise.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Iksi
ivan Kostov
koordinator informatickog centra za
slepe, Medicinska skola
Beograd

Član broj: 44520
Poruke: 1558
*.com
Via: [es] mailing liste

ICQ: 2147483647


+12 Profil

icon Re: Tp-link TD-W8901G nakon zaglupljivanja nema wireless!24.01.2011. u 18:22 - pre 161 meseci
Dakle, ja njemu mogu da pridjem preko mrezne karte sve do momenta dok se on
ne zaglupi od trenutka ukljucivanja u struju. E sad, kad mu pristupim i odem
u interface setup / wireless access point mi je enabled ali ga ni jedan
uredjaj ne vidi, zasto?
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Tp-link TD-W8901G nakon zaglupljivanja nema wireless!24.01.2011. u 21:38 - pre 161 meseci
A je l' uključeno emitovanje SSID-a?

Da li IP adresu dobijaš od DHCP-a ili si je namestio ručno?

Postavi polisu sa IP lease na kraće vreme (stoji u sekundama, nešto tipa 2 dana - skrati to na par minuta), uključi pa probaj da se konektuješ nakon isteka dodeljenog vremena.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Tp-link TD-W8901G nakon zaglupljivanja nema wireless!

[ Pregleda: 3412 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.