Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Suvise jeftino da bi bilo istinito

[es] :: PHP :: Suvise jeftino da bi bilo istinito

[ Pregleda: 2836 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mitke013
As Divljine
Freelancer

Član broj: 231934
Poruke: 338
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Suvise jeftino da bi bilo istinito19.01.2011. u 19:33 - pre 161 meseci
Koristim hostgator vec par godina, prezadovoljan sam i razmisljao sam o uzimanju VPS-a jer mi treba par php modula koje nemam na shared. Najjeftiniji VPS kod njih je $40 mesecno, dedi od $175.

Ali juce mi drugar pokazao sta on koristi: http://www.hetzner.de/en/hosti...tserver-produktmatrix-special/

Dedicated server samo 30 evra mesecno?! Jel ima neko da placa dedicated i koja je zapravo prosecna cena zakupa? Meni ne treba velik saobracaj, treba mi najjeftinija VPS ili dedi masina zbog programiranja, da li da uzimam ovo?
 
Odgovor na temu

agvozden
Aleksandar Gvozden
founder
Info-G
Beograd

Član broj: 37813
Poruke: 1123
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.gvozden.info


+68 Profil

icon Re: Suvise jeftino da bi bilo istinito19.01.2011. u 20:43 - pre 161 meseci
Radi se o škart mašini...
Nema virtualizacije, malo, spore memorije

Nije za ozbiljnu namenu, ali može da posluži za sitnije poslove
 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Moderator
Član broj: 32202
Poruke: 4391
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Suvise jeftino da bi bilo istinito19.01.2011. u 22:03 - pre 161 meseci
Ja sam čuo samo pohvale za Hetzner. Mada, šta znaš, možda imaju svakakve ponude. Isto tako, uzmi u obzir da za manje para obično dobiješ non-managed varijantu, tj. dobićeš potpuno prazan server (samo OS instaliran) i SSH pristup, a onda je na tebi da instaliraš sve što ti je potrebno (Apache, MySQL, ...), kao i da to sve podesiš da radi kako treba.

p.s. Ovo baš i nije za php forum, zar ne?
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

mitke013
As Divljine
Freelancer

Član broj: 231934
Poruke: 338
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Suvise jeftino da bi bilo istinito19.01.2011. u 22:21 - pre 161 meseci
Citat:
Radi se o škart mašini...
Nema virtualizacije, malo, spore memorije
Nije za ozbiljnu namenu, ali može da posluži za sitnije poslove


Ne znam sta je to virtualizacija, ali me privukla cena. Ja sam cicija kad je u pitanju placanje ovakvih stvari
Citat:
Ja sam čuo samo pohvale za Hetzner. Mada, šta znaš, možda imaju svakakve ponude. Isto tako, uzmi u obzir da za manje para obično dobiješ non-managed varijantu, tj. dobićeš potpuno prazan server (samo OS instaliran) i SSH pristup, a onda je na tebi da instaliraš sve što ti je potrebno (Apache, MySQL, ...), kao i da to sve podesiš da radi kako treba.

p.s. Ovo baš i nije za php forum, zar ne?


Imam drugara koji bi znao da mi to sve podesi pa se ozbiljno razmisljam da uzmem. Ja vec placam $10 hosting, $10 SVN... dodam jos 15 pa imam sve to plus php module po zelji. Upload progress mi prvi na listi neostvarenih zelja na mom shared hostingu.

Inace ova masina me zanima: http://www.hetzner.de/en/hosting/produkte_rootserver/x2

Download brzina je 100Mbit/s, ali ako mesecni bandwidth predje 2TB, onda je spustaju na 10Mbit/s. Sto je recimo dovoljno da 10 posetioca u isto vreme gledaju video klipove (~potrebno manje od 1Mbit/sec).


ps.
u pravu si. Ali sam razmisljao da svi ovde developeri vec placaju neki hosting (ili planiraju) pa bi im ova ponuda pomogla u odluci.
 
Odgovor na temu

mmilenkovic
Miroslav Milenković
Beograd

Član broj: 111710
Poruke: 13
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Suvise jeftino da bi bilo istinito20.01.2011. u 00:45 - pre 161 meseci
Ako imaš nekog ko će da ti podesi sve šta ti treba onda ti ovo dobro i jetino rešenje, pošto su serveri u suštini non-managed kao što je već i rečeno.

Par godina sarađujem sa Hetznerom i zadovoljan sam, vrlo su profesionalni. Ja sam koristio dva eq8 servera koji su teralo i preko 5TB podataka mesečno i sa pikovima od 100.000+ poseta dnevno skoro bez problema. Ove brojke tebi možda nisu interesantne za poređenje ali druge nemam :)

Najbolje bi bilo, ako ti to priroda sajta dozvoljava da isprobaš ovaj X2, ispratiš malo kako se server ponaša pa ćeš najbolje videti. A možeš i da im pošalješ mejl, trebao bi mi server za takvi i takvu namenu da li ovaj X2 to može itd. Meni su na slične mejove odgovarali u kratkom roku.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

nnn
Tech Lead
Haxr.io
Beograd

Član broj: 16743
Poruke: 679
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+87 Profil

icon Re: Suvise jeftino da bi bilo istinito20.01.2011. u 02:53 - pre 161 meseci
Vidi kod ovh da uzmes server

http://www.ovh.co.uk/products/superplan_mini.xml

Ja sam imao par zveri kod njih i zadovoljan sam bio uvek..
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: Suvise jeftino da bi bilo istinito

[ Pregleda: 2836 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.