Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Moneybookers Prepaid MasterCard?

[es] :: E-Kupovina :: Moneybookers Prepaid MasterCard?

[ Pregleda: 3819 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Vlada07

Član broj: 138810
Poruke: 76
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Moneybookers Prepaid MasterCard?15.01.2011. u 15:19 - pre 160 meseci
Slanje novca u inostranstvo.

Da li neko ima iskustva sa Moneybookers Prepaid MasterCard?
Koliko sam vide od skora je na saju Moneybookers dostupna ova kartica za sve rezidente EU, pa me zanima da li je izvodljivo sledece:
1. otvoriti debitnu Internet Visa karticu (banke u Srbiji) i povezati je sa Moneybookers racunom
2. sa tog racuna poslati novac na Moneybookers Prepaid MasterCard koja bi bila registrovana na prijatelje u inostranstvu i kao covek da lepo kupujem u online prodavnicama koje iskljucivo primaju kartice registrovane na adrese onih koji zive u zemlji u kojoj se nalazi prodavnica.

Zapravo problematika je u sledecem. Kako on-line kupovati recimo u Nemackoj ako platne (debitne ili obicne) kartice iz Srbije nisu prihvacene kao sredstvo placanja jer se prilikom popunjavanja on-line obrazca na listi onoga ko placa u vecini slucajeva ne moze dodati nijedna druga zemlja izuzev Nemacke ili njima bliske Austrije. Primalac kupljene stvari (garderoba, sportska odeca itd..) u ovom slucaju su prijatelji u Nemackoj i to je sasvim okej, kao da njima zelim da kupim poklon. Ali kupac iz Srbije to vec malo teze.

ako neko ima iskustva sa ovim vrlo bih bio zahvalan da podeli sa svima nama.

solucija da svaki put posljem novac putem Western Uniona kada zelim nesto da kupim je ne ekonomicna.
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Moneybookers Prepaid MasterCard?16.01.2011. u 16:30 - pre 160 meseci
Jos nisam cuo da online shopovi selektivno primaju kreditne kartice na osnovu zemlje... Sto se tice adrese je jasna stvar. Resenje je da porucis robu na adresu rodjaka, a platis sa nasom karticom najnormalnije... Ja sam tako kupovao nebrojeno puta...

Poz,
Marko

- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

Hattalasat

Član broj: 60069
Poruke: 388



+38 Profil

icon Re: Moneybookers Prepaid MasterCard?26.01.2011. u 09:35 - pre 160 meseci
Ja imam ne tako dobro iskustvo sa nemcima i njihovim web shopovima.
Do sada su mi jedno 5-6 puta odbijali visa karticu jer je iz Srbije ..... rezervisu trenutno sredstva , ali kada sravne porudzbine i vide da je kartica "srpska" obaveste me da ne mogu..... i onda cimanje sa bankom da odmrznu rezervisana sredstva ... Naravno nemci na email posalju "papire" da odustaju od naplate ...etc etc
Lead, follow.....or get a fuck out of my way !
 
Odgovor na temu

Edward Furlong
Ivan Cirkovic
Sistem Administrator
Cacak

Član broj: 84720
Poruke: 140
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.serviscacak.com


Profil

icon Re: Moneybookers Prepaid MasterCard?16.01.2012. u 20:53 - pre 148 meseci
Ovo su mi poslali iz Hypo Alpe Adria banke:

Poštovani Ivane,

Uvidom u Vaše registrovane pokušaje Master karticom i transakcije u našem sistemu vidimo da je razlog odbijanja Vašeg pokušaja od 15.01.2012 u 22:12 nedovoljan iznos sredstava za autorizaciju.

Molim Vas da imate u vidu da je prilikom korišćenja Master Unembossed kartice, iznos sredstava za autorizaciju jednak iznosu u valuti EUR na Vašem deviznom računu, umanjen za 30,00 EUR.

Da li neko moze da mi pojasni ovo,jer mi nije jasna poslednja recenica?Inace deviznu karticu mastercard sam uneo na MB i kada sam trebao da je verifikujem pisalo mi je da mi je zakljucana transakcija i da moram preko banke...Nakon ovog mail-a koji sam napisao iznad izgleda da su odobrili karticu da moze da se koristi za internet,jer danas kada sam probao da je verifikujem izbacilo mi je da transakcija nije moguca iz tri razloga,a to su da je kartica mozda istekla,da nema dovoljno sredstava i da banka ne dozvoljava da se kartica koristi za online...Imam 25 EUR na kartici i da li neko ima racun kod Hypo Alpe Adria banke da mi pojasni ovaj mail.Da li to znaci da su mi sada odobrili karticu i samo prvi put placam 30 EUR za aktiviranje online usluge ili moram imati minimum 30 EUR na kartici za bilo kakav vid kupovine?
I look in the mirror and all I see.Is a young old man with only a dream...
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Moneybookers Prepaid MasterCard?

[ Pregleda: 3819 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.