Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Home Network - Najsavremenija resenja

[es] :: SOHO Networking :: Home Network - Najsavremenija resenja

[ Pregleda: 1512 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Home Network - Najsavremenija resenja11.01.2011. u 14:23 - pre 160 meseci
Imam u planu da postavim kucnu mrezu, ali ne onu jednostavnu gde imam server i nekoliko racunara, Hocu da sve to izgleda i radi na Profesionalnom nivou. Malo objasnjenje:

Nova kuca, nije jos izgradjena (znaci sve mogucnosti su otvorene sto se tice kablova ili wireless-a)
Hocu sve da bude povezano u mrezu (Kompjuteri, laptopovi, TV, IPTV, Sistem za nadgledanje, Alarm, Interfon, znaci sve sto moze)

Potrebni su mi predlozi sta mi je potrebno od opreme, koja je oprema najbolja, da li postoji neka firma koja se time bavi, brzina neta, itd..

Hvala svima unapred.
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: Home Network - Najsavremenija resenja12.01.2011. u 14:10 - pre 160 meseci
Treba mi savet za postavljanje kucne mreze:Opis:
Nova kuca je u pitanju tek u izgradnji, znaci postoje opcije za provlacenje kablova ili sta vec treba. Zahtevi: uredjaj za skladistenje podataka, 2xstampaca wireless ili ne, 3-4x laptopa, 2xprojektora, IPTV, 5-6 Televizora. Potrebno je da sa svih projektora moze da se pusta film, spot ili bilo sta sa servera da svi racunari mogu da stampaju na ovim stampacima, da svi TV mogu da gledaju IPTV (razlicite kanale) da moze da se downloduje muzika ili film i da se sve to pusta na svim televizorima? Ovo je otprilike to naravno bilo bi pozeljno ako moze da se na sve to prikaci i video nadzor i telefon, i bilo bi jos bolje ako moze da sve bude wireless. Moze savet ili ako neko zna neku firmu koja se time bavi. Hvala svima unapred
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Home Network - Najsavremenija resenja13.01.2011. u 08:11 - pre 160 meseci
Citat:
elmagico: Imam u planu da postavim kucnu mrezu, ali ne onu jednostavnu gde imam server i nekoliko racunara, Hocu da sve to izgleda i radi na Profesionalnom nivou.
Za takve stvari bilo bi možda najbolje obratiti se profesionalnoj firmi koja može odraditi cjelovito rješenje.
Pogledaj http://www.swisscom.ch/solutio...ts/LAN-I-International-Service
možda tu ima nešto.
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Home Network - Najsavremenija resenja13.01.2011. u 09:30 - pre 160 meseci
Nikada ne projektuj mrezu po principu sta sad imas. Evo kako ja to radim za small business okruzenja, pa ce biti korisno jos nekome...

- Odaberes prvo centralnu lokaciju. Ideja je da tu moze da stoji sva bucna oprema. Idealno, tu se postavlja razvodni orman, moze pravi, moze i mali na zid, mada ovi na zid obicno ne mogu da prime server u sebe.

- U taj orman se dovede unutra sve sto moze: Telefon, internet, kablovski prikljucci. Odatle se onda razvodi sve dalje. Ako je IP TV, tj. ako do TV-a treba mreza, jos ti je lakse. Takodje, vodi racuna da mozes da ukljucis telefon sa RJ11 prikljuckom u RJ45 uticnicu - tako da mozes samo pec kablom da prespojis sa telefonskog porta na pec panel. :D (Znaci da i telefone terminiras na neki pec).

- Po prostorijama postavljas uticnice svuda gde mislis da ce ti trebati. Obicno je neka fina mera 2-3 po prostoriji, za normalnu prostoriju. Biraj tamo gde ima smisla da stoji oprema. Ako je prostorija veca, 4-5 kutija nije nista nenormalno.

- Uticnice za wireless i sl. Stavis blizu plafona, cisto da imas. Dovoljna ti je jedna za kucu, samo odaberi neku zgodnu lokaciju.

- Svuda gde si smislio da ti treba uticnica sad promeni - i stavi duplu kutiju. Ako ti trebaju dve - stavi dve duple kutije. Kablovi se ne razvlace svaki dan i to je nezgodan posao. Ovako, ako ti za 5 ili 10 godina neka uticnica "crkne" samo prebacis u drugu.

- Biraj svu opremu na isti standard i od istog proizvodjaca. Minimum na koji vredi ici je CAT 5E, to je gigabit. Ako imas novca CAT 6A trpi 10Gbit i to ima smisla. Nemoj bacati novac na CAT 6 (bez A) i CAT 7, to je zgodna fora za industrijske hale, ne za kucu.

- Orman biraj da ti se uklopi, to je kuca... Ne znam kako se bira rack za po kuci :D. Znam jedan super - ali je skup:
APC NetShelter CX - ima i vecih.

- Aktivnu opremu biraj prema budzetu. :(
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Home Network - Najsavremenija resenja

[ Pregleda: 1512 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.