Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows 8 za ARM

[es] :: Advocacy :: Windows 8 za ARM

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 14066 | Odgovora: 90 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Windows 8 za ARM13.01.2011. u 22:31 - pre 161 meseci
Jeste pitanje kako ce Windows raditi na ARM-u. Videli smo da ni performanse (a ni feature-i) WP7 nije bio bas na nivou, kako li ce onda full featured OS sljakati na tome ?

Linux tu moze imati prednost, na specificnim platformama na kojima cuka ARM - kernel se moze stripovati poprilicno lepo. Specijalni distro za Tegru, specijalni distro za neki drugi uredjaj itd. Cisto sumnjam da ce za ARM driven uredjaje biti potrebno na hiljade device drivera. Zna se ko su tu igraci.
make love - !war
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Windows 8 za ARM13.01.2011. u 22:44 - pre 161 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: A imaju cak i svoj servis:



IDI - OFFICE Software Protection Platform :) Valjda onaj Windows Protection servis izgleda nije dovoljan, pa su morali da raspisu svoj (kao sto vec godinama raspisuju duplirane funkcionalnosti koje vec postoje u samom Windows API-ju). Odete u folder gde je servis, i ceka vas 1.5 MB DLL... brate, koliko li je to koda za totalno besmislen feature :-)

I tako dalje... mamut.


Meni office ima tri servisa... Pored ovog na slici ima i "Office Source Engine" (Saves installation files used for updates and repairs and is required for the downloading of Setup updates and Watson error reports.) i.. Pazi sad, "Office 64 Source Engine" (Radi isto sto ovaj pre njega, samo u 64 bita).
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Windows 8 za ARM13.01.2011. u 22:45 - pre 161 meseci
@combuster - zapravo, ako bi zanemarili bloat novih MS aplikacija, mislim da je NT kernel daleko bolje resenje od Windows CE kernela za graficki intenzivne aplikacije.

Windows CE, na kome je baziran WP7 je RTOS - sa schedulerom koji je optimizovan za garantovanu latenciju, sto je super za neke specificne industrije kao i za low-power hardver ali nije bas najsrecnije resenje za bogate GUI-je i multimediju.

Nisam 100% siguran sta je razlog, ali sam vec vise puta video tromost i lose performanse "modernih" aplikacija (citaj: debelih) na RTOS-evima, verovatno iz razloga sto uopste nisu ni dizajnirane za RTOS kernele koji imaju striktni scheduling i verovatno cesto prekidaju GUI thread-ove.

Mislim da je threading dizajn na RTOS sistemima daleko kriticnija stvar nego na Linux/Windows platformama - i ako se stvar ne dizajnira kako treba sa adekvatnim prioritetima i obzirom za specificnosti schedulera dolazi do inverzija prioriteta i svakakih abnormalnosti koje se vide kao pad performansi ili nesto jos gore.

To je zapravo ironija - RTOS-evi su radili cuda sa matorim ARM-ovima na 133-200 MHz (probajte da trcite Android ili Windows Mobile na njima ;-) ali kako su zahtevi aplikacija skakali, a vecina koda dolazi sa ne-RTOS okruzenja, cela stvar se okrenula naopacke, tako da ako imate dovoljno snage (tipa 1 GHz ;-) vise se isplati imati general-purpose kernel, nego RTOS sa stanovista "fluidnosti" GUI-ja.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Windows 8 za ARM13.01.2011. u 23:18 - pre 161 meseci
Pa onda ne znam sta da vam kazem, imate bas ocajne masine

Word i Excel se fresh pale za 3s, najduze outlook za 5s (mada u pravu ste za cancel ja sam mislio da sam ga pritisnuo u stvari sam zakasnio ). Naknadna paljenja su gotovo trenutna, splash screen se ni ne izrenderuje potpuno. Imam samo jedan ofis servis aktivan i njegov footprint u memoriji je 3Mb, source servis je neaktivan. Zapravo najveci hog u memoriji mi je chrome koji sa tri otvorena taba ima 10 procesa sa ukupno 300Mb
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Windows 8 za ARM13.01.2011. u 23:23 - pre 161 meseci
Hocu da predjem na Windows, meni se LibreOffice Writer startuje za 7sec... Bloatcina... I nema cancel na splash screenu :( :D

@Dimke

Nisam ni znao da je WinCE RTOS. Jbg, ranije nije ni trcalo vise aplikacija na smartovima...
make love - !war
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Windows 8 za ARM13.01.2011. u 23:27 - pre 161 meseci
Citat:
mmix
Pa onda ne znam sta da vam kazem, imate bas ocajne masine


Ili povece inbox-ove ;-)

Ja samo mogu da kazem da se Outlook 2010 ucitava visestruko sporije od Outlooka 2007 za komparativno slican inbox. Jbt Visual Studio se ucitava za duplo manje vremena sa plug-inovima.

I to nikako ne mogu da progutam... cime je Outlook 2010 zasluzio to? Ima Ribbon UI i yet-another "novi skin"... wow!

Ah da, ima one "social network" idiotarije koje se po defaultu instaliraju - upravo sam ih uklonio. Mozes misliti, aplikacija za poslovne mailove i dok pises dole iskacu ikone da pretrazis profil na soc. mrezama...

Teletabizacija...

E DA... i posle koliko godina? 15? pisanja e-mail aplikacija, i dalje im se IMAP klijent kuca N-uta... evo danas sam 2 puta morao da idem na web mail kako bih poslao mail, zato sto se Outlook ukuca u nekom nedefinisanom stanju (cuveni "updating cached headers") i send/receive ili cancel ne pomaze... jedino restart (mada, ponekad OUTLOOK.exe proces ostane aktivan u pozadini, i onda novi nece da se startuje tj. i on se ukuca i postane zombi - moras da ides u task manager i da ih manuelno pobijes #@*(@#& naravno ode par minuta na sve to). A prejako ti je kada na pola posla izbaci modalni message box da ne moze da apdejtuje svoje po*rane "cached headers"... znaci da tom liku koji je napisao taj kod pucas pravo u kolena.

Secam se pre oko mesec dana... jutro, upadam u ofis, confcall za 5 minuta, palim laptop i idem na kalendar da vidim broj/bridge# u pozivnici... DAM... outlook ukucao kako sam kliknuo na kalendar i odbija da bilo sta uradi posto ide sveti "updating cached headers"... cekaj cekaj cekaj... nekoliko minuta... znaci ako nisam izbacio laptop kroz prozor tad, nikad necu #@(*&@#

Kakva sramotna aplikacija.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Windows 8 za ARM13.01.2011. u 23:34 - pre 161 meseci
IMAP ? :D I meni Evolution zna da grca sa istim problemom, pogotovo kada posle reinstalacije ga pokrecem po prvi put, takes forever...
make love - !war
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Windows 8 za ARM13.01.2011. u 23:42 - pre 161 meseci
Ma OK - proces traje sta god... ali zasto ceo prokleti proces mora da se skuca i da nije u stanju da radi druge stvari? Zasto se jednom u 10 puta kada is3.14zdis i zatvoris outlook proces, koji je u transcendentalnoj meditaciji apdejtovanja kesiranih hedera, zakuca u pozadini i onda ne mozes da startujes novu instancu pre nego sto rucno pobijes staru?!?!?

Ocigledno neki ljudi koji rade u toj firmi treba da se bave pranjem sudova, a ne pisanjem koda...

Ista stvar sa Windows explorerom... znaci, otvorim u firmi par mreznih lokacija (\\xyz), kada krenem kuci samo zatvorim laptop (sleep)... dodjem na gajbu, bacim lap na dock... upalim.

I onda krene EXPLORER da kuca... jedno 15 tak sekundi dok skuzi da prokleta mreza VISE NE POSTOJI @#)*(#@() pa samim tim ni proklete UNC lokacije... a za sve to vreme ne mozes da lansiras nove explorer prozore, zaboga... sve mora da stoji dok oni ne rasciste da li mrezna putanja postoji....

Koliki je problem bio razdvojiti te niti tako da drugi prozori ne trpe? Koliki je problem bio raspisati kod tako da se te operacije rade asinhrono... ono obrisite prokleti prozor sa fajlovima i stavite neku animaciju "searching" ili sta god ?!?!?

I tako vec 15 god... tuga i cemer.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Windows 8 za ARM13.01.2011. u 23:59 - pre 161 meseci
Ne znam kakva je situacija sada, ali se secam davno jos na XP-u, dok sam na poslu na serveru podesavao sambu, menjao parametre i restartujem servis i onda kad krene da trazi mrezni drive a cela masina stoji i cuti - ne mozes ni na start meni da kliknes ko covek... Restart je radio, na dugmence... Znaci mrka kapa i dan danas ?
make love - !war
 
Odgovor na temu

boki
Boris Prpic
CTO
CodeZen, Cityexpert
Beograd

SuperModerator
Član broj: 2681
Poruke: 2442
95.180.36.*

Jabber: boki@elitesecurity.org
ICQ: 195245022
Sajt: www.goglasi.com


+34 Profil

icon Re: Windows 8 za ARM14.01.2011. u 00:07 - pre 161 meseci
Meni skoro svi programi iz 2010 mislim da startuju brze od 2007
Ili je mozda to samo psiholoski jer ide ona animacija...

W/E/PP mi startuju skoro trenutno a outlook nemam instaliran pa ne znam...
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.teletrader.com.



+2790 Profil

icon Re: Windows 8 za ARM14.01.2011. u 10:17 - pre 161 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Ocigledno neki ljudi koji rade u toj firmi treba da se bave pranjem sudova, a ne pisanjem koda...

...

Koliki je problem bio razdvojiti te niti tako da drugi prozori ne trpe? Koliki je problem bio raspisati kod tako da se te operacije rade asinhrono... ono obrisite prokleti prozor sa fajlovima i stavite neku animaciju "searching" ili sta god ?!?!?

I tako vec 15 god... tuga i cemer.


Zašto koristiš MS-ove proizvode, ako je sve tako loše? Pređi na konkurenciju i rešen prblem. Ako ne valja ni konkurencija, osnuj firmu koja će to da odradi kako treba i namlatićeš se para.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Windows 8 za ARM14.01.2011. u 10:49 - pre 161 meseci
Nevezano za ovu pricu ali vezano za sam MSFT meni i dalje ne ide u glavu kako je moguce da jedna takva kompanije ne moze da napravi posten i normalan file transfer menadzer. Znaci ovo djubre koje se nudi za MSDN korisnike je upravo to, djubre. Sto je najtuznije ni ne radi u IE, vec mora da se pokrene u compatibility modu... :(
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.teletrader.com.



+2790 Profil

icon Re: Windows 8 za ARM14.01.2011. u 12:10 - pre 161 meseci
Pa, koristi drugi ili napravi bolji, pa ga prodaj.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Windows 8 za ARM14.01.2011. u 12:23 - pre 161 meseci
Nije moguce jer samo sa tim programom mozes skidati odredjene sadrzaje... Nije vezano za korisnikov izbor vec za ono sto je nametnuto.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.teletrader.com.



+2790 Profil

icon Re: Windows 8 za ARM14.01.2011. u 12:39 - pre 161 meseci
A ti sadržaji pitaju ko ih zapravo skida.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Windows 8 za ARM14.01.2011. u 13:04 - pre 161 meseci
Da. Samo sa FTM-om mozes da skidas sa download sekcije na MSDN-u. Postoji i neki work around ali ne pali uvek...
 
Odgovor na temu

maksvel

Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: Windows 8 za ARM14.01.2011. u 13:05 - pre 161 meseci
Ih, Nedeljko, takvom "logikom" ne bi nikad ništa smeo da kritikuješ... I nije svako Torvalds, pa da može da napravi drugo, ako mu se postojeće ne sviđa

I taj download manager stvarno sucks.
Zvuči malo suludo, ali meni je bzvz što ne radi pod Linuksom Katkad bih otud skinuo nešto za narezati, a ono cvrc.
Bolji onaj Java-based, IBM-ov.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.teletrader.com.



+2790 Profil

icon Re: Windows 8 za ARM14.01.2011. u 13:08 - pre 161 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: Da. Samo sa FTM-om mozes da skidas sa download sekcije na MSDN-u. Postoji i neki work around ali ne pali uvek...


A kako će download sekcija sa MSDN-a da zna da li je skida baš taj program?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Windows 8 za ARM14.01.2011. u 13:13 - pre 161 meseci
Lepo. Probaj pa ces videti kako. Uostalom ne znam zasto se prepriremo kad nisi ni probao da uradis tako nesto....
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Windows 8 za ARM14.01.2011. u 13:44 - pre 161 meseci
Nedeljko, server moze da da programu neki niz bajtova koji ovaj obradi po algoritmu koji je poznat serveru i vrati. Server onda obradi na isti nacin i zna da li je u pitanju taj program ili ne. Da bi to prevazisao moras na neki nacin da provalis algoritam sto ukljucuje ili pokusaj na osnovu usnifanih vrednosti ili reverznim inzenjeringom.

Ali, to je kako moze, ne verujem da tako radi, verovatno se svodi na to da ti url nije poznat ali je poznat programu. eventualno da program nadoda jos neki parametar, tako da bi jednostavnim ponavljanjem takvog http request-a dobio isti fajl.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Windows 8 za ARM

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 14066 | Odgovora: 90 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.