Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Character Style promena

[es] :: Office :: Word :: Character Style promena

[ Pregleda: 2339 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

maliradoznalac
radoznalac, okolina

Član broj: 215676
Poruke: 278
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Character Style promena04.01.2011. u 20:29 - pre 161 meseci
Da li je moguce da Word ne podrzava promenu Character Style-a tokom pisanja?
Sta me zapravo muci
Prilikom unosa teksta u Word-u koristim stilove. Znaci obican tekst ide Normal stilom, naslovi sa H1 i H2. Napravio sam svoje stilove, npr paragrph style i nazvao ga "uvucen" i character style i nazvao da npr "zadebljan". Prilikom unosa teksta uglavnom koristim Normal stil i kad mi zatreba uvucen pasus, stisnem lepo Enter, promenim stil i unesem tekst koji treba da bude u tom pasusu. Kad zavrsim taj uvucen pasus, stisnem Enter izaberem Normal i nastavljam dalje.
Problem je u Character stilu, koji kad na opisani nacin izaberem, ne mogu da iskljucim odnosno da se vratim na Normal.
Da li je moguce da je MS napravio takav propust ili ja jednostavno neumem?
Da napomenem da sve lepo funkcionise kada izaberem neku rec u vec unetom tekstu i na njega primenim taj Character stil "zadebljan" ali mi je to kao da moram da se vratim par koraka unazad da bi promenio stil

hvala unapred svima
 
Odgovor na temu

Matorac
Trstenik

Član broj: 180964
Poruke: 77
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Character Style promena04.01.2011. u 20:36 - pre 161 meseci
Šta si čekirao u onom: Style based on i Style for following paragraph?
 
Odgovor na temu

maliradoznalac
radoznalac, okolina

Član broj: 215676
Poruke: 278
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Character Style promena04.01.2011. u 20:40 - pre 161 meseci
Nista, polje Style for following paragraph je zakljucano za Character style
a za Style based on je izabrano Default Paragraph font
 
Odgovor na temu

Matorac
Trstenik

Član broj: 180964
Poruke: 77
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Character Style promena04.01.2011. u 20:52 - pre 161 meseci
Probaj da ti u oba bude Normal.
 
Odgovor na temu

maliradoznalac
radoznalac, okolina

Član broj: 215676
Poruke: 278
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Character Style promena04.01.2011. u 21:02 - pre 161 meseci
Izgleda da ne pricamo o istim stvarima :-(
Kad izaberem za Style type vrednost Character
u polju Style based on vise nije spisak svih stilova nego nesto sasvim drugo
a polje Style for following paragraph nije dostupno
 
Odgovor na temu

Matorac
Trstenik

Član broj: 180964
Poruke: 77
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Character Style promena04.01.2011. u 21:18 - pre 161 meseci
A zašto si za Style type izabrao Character, zar ti ne odgovara da se stil odnosi na ceo paragraf?
 
Odgovor na temu

maliradoznalac
radoznalac, okolina

Član broj: 215676
Poruke: 278
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Character Style promena04.01.2011. u 21:33 - pre 161 meseci
Pazi ovako! Sklonis misa u drugu prostoriju jer ti ne treba posto se bavis tekstom a on se unosti tastaturom :-)
Pocinjes unos izborom stila za naslov. To radis sa Ctrl+Shift+1. Uneses naslov, stisnes enter i vratio si se na Normal. Onda jos malo unosis teksta i kad zelis da uneses neki tekst u pasusu koji je uvucen sa obe strane treba da ga uneses stilom koji je nazvan npr "uvucen" i postavljena je precica za njega pa ga pozivas sa npr Ctrl+Shift+U. Onda uneses tekst u taj uvucen pasus pa stisnes enter i za novi pasusu treba da vratis na normal stil. To radis sa Ctrl+Shift+N.
Nadam se da sam ti ovaj deo koji radi kako treba, lepo objasnio.

Medjutim, povremeno treba naglasiti samo jednu rec i to hocu da uradim recimo podebljavanjem. Napravim novi stil koji sam nazvao "podebljan" i taj stil se nece odnositi na ceo pasus pa nece biti Paragraph, nego mora biti Character.

Ja unosim tekst stilom Normal i kad naidjem na rec koju treba podebljati ja izaberem taj stil sa npr Ctrl+Shift+B i tekst koji nastavim da unosim bude lepo podebljan bas kako i treba. A kad unesem tu rec treba posle da se vratim na Normal i tu nastaje problem. Word mi ne dozvoljava da se vratim na Normal stil. Ili ja nesto ne uradim kao treba.

Kada unesem sav tekst, mogu da se vratim i da primenim podebljani stil na pojedine reci ali mi to stvarno dodje kao da se vracam par koraka u nazad

nadam se da sam dobro objasnio

[Ovu poruku je menjao maliradoznalac dana 05.01.2011. u 09:29 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Matorac
Trstenik

Član broj: 180964
Poruke: 77
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Character Style promena04.01.2011. u 21:43 - pre 161 meseci
Citat:
maliradoznalac
Medjutim, povremeno treba naglasiti samo jednu rec i to hocu da uradim recimo podebljavanjem. Napravim novi stil koji sam nazvao "podebljan" i taj stil se nece odnositi na ceo pasus pa nece biti Paragraph, nego mora biti Character.
Ja unosim tekst stilom Normal i kad naidjem na rec koju treba podebljati ja izaberem taj stil sa npr Ctrl+Shift+B i tekst koji nastavim da unosim bude lepo podebljan bas kako i treba. A kad unesem tu rec treba posle da se vratim na Normal i tu nastaje problem. Word mi ne dozvoljava da se vratim na Normal stil. Ili ja nesto ne uradim kao treba.
nadam se da sam dobro objasnio


Zbunio si me što si toliko iskomplikovao stvar. I meni miš uglavnom miruje, sve radim sa tastature, ali podebljavanje (italik, podvlačenje) radim tako što strelicom i šiftom selektujem reč ili više njih, pa Ctrl+b (Ctrl+i, Ctrl+u). Nema potrebe da pravim nov stil.
 
Odgovor na temu

maliradoznalac
radoznalac, okolina

Član broj: 215676
Poruke: 278
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Character Style promena04.01.2011. u 21:53 - pre 161 meseci
Otovri u TaskPane-u Styles And Formatting pa ces videti da si sa Ctrl+I ili Ctrl+B ustvari napravio novi stil, tako da ima smisla praviti stil, pogotovo sto sa Character stilom povlacis vecinu podesavanja iz stila pasusa i samo ga npr podebljavas. Ako isti stil primenis u nekom drugom pasusu (stilu), ostace sva podesavanja tog pasusa samo ce biti podebljan. Sa Ctrl+B ces napraviti novi stil koji ce Word nazvati Normal+B a kasnije i NekiDrugiStil+B...
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2268
194.106.170.*

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: Character Style promena05.01.2011. u 08:52 - pre 161 meseci
U scenariju koji si opisao da se vratiš na Normal treba da selektuješ tekući pasus nakon unete reči do kraja (iz nekog razloga novi stil je primenjen na sve do kraja pasusa - uključujući i znak za kraj pasusa!) pa onda primeni Normal. Znači
1/ Shift +End - selektovanje od tekuće pozicije do kraja pasusa
2/ Ctrl+Shif+N - primena stila normal na selektovano

Standardni postupak je da se stil primeni nakon što je unesen tekst, ali očigledno da ti pokušavaš da nađeš što efikasniji način za unos, pa nisam siguran da ti ovo odgovara. Ako koristiš iste stilove često, verovatno bi imalo smisla da se naprave makroi koji će uključivati i isključivati određene stilove.

Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
 
Odgovor na temu

maliradoznalac
radoznalac, okolina

Član broj: 215676
Poruke: 278
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Character Style promena05.01.2011. u 09:26 - pre 161 meseci
Jpeca, hvala na objasnjenju. Mislio sam da ja nesto ne radim kako treba pa da je to razlog. Sada mi ne preostaje nista drugo nego da se navikavam na takav nacin rada :-)
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Word :: Character Style promena

[ Pregleda: 2339 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.