Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Velika poskupljenja u januaru

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Velika poskupljenja u januaru

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6790 | Odgovora: 36 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-143-91.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Velika poskupljenja u januaru03.01.2011. u 20:49 - pre 162 meseci
Citat:
Januarski talas poskupljenja
3. januar 2011. | 15:59 | Izvor: B92 Beograd -- Tokom januara građane Srbije očekuje talas poskupljenja, više cene od 5 do 20 odsto će dobiti južno voće, slatkiši, kafa, lična i kućna hemija, brašno...



Iako izmene Zakona o PDV-u još nisu stupile na snagu, južno voće "bez političke zaštite" je već dobilo višu cenu u prodavnicama, pa limun koji je pre nove godine koštao 80, sada je 88 dinara.


Cene oko 5 odsto dižu i proizvođači slatkiša, ali i kafe koja bi do kraja kvartala mogla da bude skuplja čak i do 10 odsto.


Kućna hemija
ovih dana očekuje da joj nalepe novu od 5 do 8 odsto višu cenu. Očekuje se i poskupljenje brašna za 10 do 12 odsto, što će se vrlo brzo odraziti i na cenu hleba i testenina.


Duvandžije još čekaju sa najavljenim poskupljenjme cigareta, iako je državnom akciznom politikom paklica od 1. januara već skuplja za oko 9 dinara.

Takođe, zahvaljujući akcizi, benzin koji kupujemo u januaru biće bar za 6 dinara skuplji od onog koji je kupovan pre Nove godine. Vozače očekuje i zamena dokumenata i registracija vozila po novoj ceni od ukupno 4.400 dinara.


Ipak, prvi januar je doneo i neka sniženja. Jeftinije će usluge mobilno telefonije pošto je posle godinu i po ukinut antikrizni porez od 10 odsto na tu uslugu. Snižene su i carine na uvoz iz Evropske unije, pa bi, između ostalog, uvozni automobili, zavisno od kategorije, trebalo da budu jeftiniji oko 2 odsto ukoliko srpski prodavci ne odluče da tu razliku zadrže u svom džepu.



paa...sretna vam nova ;)

usput ce i struja poskupiti i gas i porezi razni... samo urbano

p.s. za "pojeftinjenja" mobilne usluge pogledati ovu temu (toliko o jeftinijem)

i ne znam zasto imam osecaj da se nece bas osetiti pojeftinjenje cena vozila...

 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bvcom.net.



+744 Profil

icon Re: Velika poskupljenja u januaru03.01.2011. u 21:32 - pre 162 meseci
Taktika, udri dok moze - a ovde izgleda moze sve... tako da nema problema. Ocigledno je sve OK.
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Član broj: 131509
Poruke: 1237
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Velika poskupljenja u januaru04.01.2011. u 09:02 - pre 162 meseci
Sve je to naše!

I naš izbor i njihovo ponašanje prema nama.
Sve smo mi to želeli, imamo sve ono što smo (želeći) i zaslužili.

Trgovci, nakupci, prekupci, preprodavači i ostali prodavci (bilo čega) nisu bili na času, kada se prikazivali grafikoni, gde se neki ozbiljniji kapital zarađuje celog života (vredno radeći), ili tek sledećoj generaciji to uspe.
Ovi naši to žele sada_ili_odmah, bezočno gazeći sve principe i ekonomske i etičke. Moralni principi su ostali negde u prošlom veku, više kao sećanje n(z)a budale.

Pozdrav
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.dynamic.sbb.rs.



+1622 Profil

icon Re: Velika poskupljenja u januaru04.01.2011. u 12:45 - pre 162 meseci
Ali je ubedljivo najinspirativnije krajem godine slušati ministra trgovine kako tvrdi da je inflacija jednocifrena i guvernera narodne banke kako je zapravo dobro, jer stanje nije katastrofalno, iako je projektovanih 4,5% +/-1,5% otišlo na ~14%.

Zašto tačno "mi nećemo" potpun prelazak na Evro ?
 
Odgovor na temu

Danilo Cvjeticanin
Danilo Cvjeticanin
Apatin-Beograd

Član broj: 9614
Poruke: 3517
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+37 Profil

icon Re: Velika poskupljenja u januaru04.01.2011. u 12:50 - pre 162 meseci
Pa da nam se ne rugaju kad ti izbroje 150e plate :) ... ovako kad dobijes oko 20.000 dinara kaze VAU, bolje 20 novacina od hiljadu, nego jedna od 100e i jedna od 50e :))))
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Velika poskupljenja u januaru04.01.2011. u 13:03 - pre 162 meseci
Zato sto ti "neces" da budes milijarder.

Ne pitamo se MI za "prelazak na evro", niti je to u dogledno vreme moguce(sledecih 20 godina). Tako da je prica o evru kao domacoj zvanicnoj krajnje besmislena. To sto se dogodilo sa CG, to je specifican izuzetak koji je napravila EU, i to je "pravo koriscenja" evra, bez mogucnosti potpunog baratanja sa evrom kao "valutom", tipa stampanje, kupovanje valuta na berzi..

Velika poskupljenja i los rad ekipe na terenu, je prosto ishodiste vec dokazano nesposobnih "strucnjaka".

Zaista su mislili da se samookite nekim titulama, pa da ce biti sposobni za realan rad.

Od ministarke, pa do najsitnijeg sluzbenika. Mislili su da ce se nekako nastaviti "Irski model", bili su dovoljno nesposobni da zabiju glavu u pesak i cekaju da nevreme kao prodje, a to se nije desilo.

Umesto da preduzmu korake, da formiraju razvojnu banku, da preuzmu kreditiranje infrastrukture, da se okrenu ekonomsko jeftinim akcijama, kao sto su koncesije, da organizuju javne radove, da zaista dovedu i naprave ambijent za strana ulaganja, nastavili su jednostavno po inerciji da se bave jeftinim marketingom, da prave gluposti i brljaju, a kada im se ukaze na to da pljuju i klevecu da je neko "protiv evropskog puta", koji realno NE POSTOJI.

Ove igre i predstave oko pitanja i kandidature su zamajavanje, posto je jasno receno, da evropskoj uniji nisu potrebne nove ekonomski problematicne drzave..

Ovako izgleda pocetak bankrota, zapusavanje rupa i secenje usiju. Pokusava se vestacki odrzanje standarda onog sloja koji se bavi preprodajama razne vrste.

Reformu drzavne uprave nece raditi, posto je predizborna godina, sto bi donelo smanjenje troskova, a jedini nacin da se USPORI bankrot je povecanje cena, galopirajuca inflacija, bez obzira na "projektovanu" od 4,5%, u januaru ce biti preko 3%..

Tako da ovo nisu "januarska" poskupljenja, ovo je pocetak celogodisnjih, svakodnevnih, poskupljenja, samo je pitanje kome ce biti sta u kom mesecu dozvoljeno i u kom procentu...

Poz
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Velika poskupljenja u januaru04.01.2011. u 13:40 - pre 162 meseci
OK, i za sta ce da budu te koncesije sta ce da se radi na javnim radovima? Da se duvaju baloni? Vi necete da se bavite onim sto je jedino normalno na ovoj teritoriji - poljoprivredom. Znaci, i treba da propadnete.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-143-91.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Velika poskupljenja u januaru04.01.2011. u 14:34 - pre 162 meseci
Citat:

Ne pitamo se MI za "prelazak na evro"

ne mora biti euro kao novcanica, moze biti dinar direktno vezan za euro,kako je npr. km

Citat:
Umesto da preduzmu korake,

preuzimanjem koraka se ne prave dzipovi i vile...

Citat:
ovo je pocetak celogodisnjih

na zalost,tako je
ovo samo od pocetka januara
a sta ce biti do sledeceg...

Citat:
Ovako izgleda pocetak bankrota,

pa nek bankrotira vec drzava,pa nek je na licitaciji kupi nemacka i kraj

Citat:
Vi necete da se bavite onim sto je jedino normalno na ovoj teritoriji - poljoprivredom

a ko su to "vi"?
 
Odgovor na temu

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Velika poskupljenja u januaru04.01.2011. u 15:26 - pre 162 meseci
Citat:
Horvat: ne mora biti euro kao novcanica, moze biti dinar direktno vezan za euro,kako je npr. km

To ne bi rijesilo ni jedan postojeci problem. Potpuna monetarna kontrola je daleko bolja za jednu drzavu, vec neke zajednicke valute il' valute sa fiksnim kursom.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Član broj: 131509
Poruke: 1237
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Velika poskupljenja u januaru04.01.2011. u 15:31 - pre 162 meseci
Citat:
Boris Tadić: Ali je ubedljivo najinspirativnije krajem godine slušati ministra trgovine


Ne vidim kakvu inspiraciju podstiče izjava, ali sam siguran da je trebao napisati ostavku.

U Italiji je Vlada (jedne godine) "dala" kompletnu ostavku, jer je inflacija, sa projektovanih 4%, dostigla 7%!

€uro nije za nas definitivno.

Ako smo na začelju tabele u vrednosti nac. valute, pa nas nije sramota...šta bi nama značilo da "skrljamo" i €.
Pa, ono što vani košta 30 €...kod nas košta 80 €ura, sa bezobraznim kezom na licu prodavca sa duboko misaonim objašnjenjem: to ovde košta ovoliko, a ti (bez velikog T) ako nećeš...idi tamo gde je 30 €ura!

Pozdrav
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Velika poskupljenja u januaru04.01.2011. u 16:22 - pre 162 meseci
Ma dajte neku jos uredbu o postanskim sanducicima, reg tablicama, prodaji alkohola ili o zabrani nosenja sombrera da vis kako onda ima da nam krene. Ma nije to do "elite" samo treba stoka da se disciplinuje i vrati tamo odakle je dosla.. u misje rupe, njive, sume..
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Velika poskupljenja u januaru04.01.2011. u 18:38 - pre 162 meseci
@Lesli

Nemoguce je baviti se poljoprivredom ozbiljno, ako se drzava izmice od problema.

Biti sitan poljoprivrednik, samo da se prehrani porodica i ispece 20 litra rakije, to moze i iz hobija, a tolika kolicina "vrednosti" se moze napraviti i prodajom na tezgi, kineske robe.

Da bi poljoprivreda bila razvojna, i postala industrija, drzava MORA da subvencionise i ne sputava poljoprivredne preduzetnike, da ih oslobodi parazita, raznih hladnjacara, silosara, i slicnih prekupaca, da obezbedi kredite i infrastrukturu, od puteva, silaza, smestaja robe i prerade, do kvalitetne strucne pomoci, edukacije i adaptacije zemljista.

Jos ako poverujemo u lazi, da neka Vojvodina, moze da hrani pola Evrope, sa zagadjenom vodom na polovini teritorije....

Mnogo je faktora, da bi poljoprivreda bila znacajna privredna grana, ali najvaznijie resurse imamo, samo je potrebna dobra volja DRZAVE, a ne pojedinca..kojeg "teras" na njivu

Poz
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
109.92.113.*



+558 Profil

icon Re: Velika poskupljenja u januaru04.01.2011. u 18:49 - pre 162 meseci
Izgovori su kao doope, ima ga svako. A ko nema za leba nek jede kolace.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-171-56.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Velika poskupljenja u januaru04.01.2011. u 19:08 - pre 162 meseci
al ti je odgovor s kolacima, boli glava
 
Odgovor na temu

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.dynamic.sbb.rs.



+1622 Profil

icon Re: Velika poskupljenja u januaru04.01.2011. u 19:30 - pre 162 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: OK, i za sta ce da budu te koncesije sta ce da se radi na javnim radovima? Da se duvaju baloni? Vi necete da se bavite onim sto je jedino normalno na ovoj teritoriji - poljoprivredom. Znaci, i treba da propadnete.


Ti se baviš poljoprivredom ? Kako napreduje prodaja ? Šta proizvodiš ?
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Velika poskupljenja u januaru04.01.2011. u 21:08 - pre 162 meseci
Citat:
Boris Tadić: Ti se baviš poljoprivredom ? Kako napreduje prodaja ? Šta proizvodiš ?

maglu :D
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
109.92.113.*



+558 Profil

icon Re: Velika poskupljenja u januaru04.01.2011. u 21:56 - pre 162 meseci
Sta god da je, bole mene... Mozete samo da mi pljunete pod prozor, ali ja ne placem po ceo dan kao neki.
Citat:
Boris Tadić: Ti se baviš poljoprivredom ? Kako napreduje prodaja ? Šta proizvodiš ?
Ja ne moram, moze mi se. Imam alatku kao Ron Dzeremi pa mi placaju babe da ih opasujem. A ti lupetas isto sto i svaki nervozni bedak kad ne zna sta da kaze, licna pitanja koja nemaju veze sa temom, a?

Mozete da se derete koliko hocete, od duvanja balona mozete da duvate samo u kozuru koja otpadne pri osunecivanju, Titina industrija nikad nece da se ponovo obnovi, sto se ostalih "usluga" tice isto mozete samo da duvate, prema tome, normalnome bi dosta bilo. Narocito kad se zna da vam te iste savete daju ceo vek, i odavde ko nije lud, a i iz inostranstva oni koji bar nesto znaju. Mada ja ne sumnjam u vas. Uradicete pravu stvar, po tome ste poznati.
Citat:
Horvat: al ti je odgovor s kolacima, boli glava
A sto jel ih ti zalis? Ja bogumi ne. Sto se mene tice neka crknu. Prvo su se 15 godina igrali imperijalizma i rusili sve oko sebe, a onda su im 10 godina oni koji imaju bar dva grama mozga govorili da se ponasaju normalno i da urade nesto sa svojom zemljom za kojom neki placu a proizvode 50 i 100 i 1000 puta vise necega sto zavisi od prirodnih uslova, oni nisu hteli nego su hteli svi u eksperte i konsultatnte i na drzavno vime kroz partije i veze, a sad pa treba jos i da ih zalim. Pa nema toga. Cvrcak mars napolje na ovu zimu i gotovo, tako se to radi. To je ta cuvena pravda o kojoj kukaju vec 500 godina. Sta je bilo, ne svidja im se pravda? E pa rekli su Kinezi da covek treba da pazi sta zeli jer mogu zelje i da mu se ostvare.

[Ovu poruku je menjao Lesli Eldridz dana 04.01.2011. u 23:24 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.dynamic.sbb.rs.



+1622 Profil

icon Re: Velika poskupljenja u januaru04.01.2011. u 23:37 - pre 162 meseci
Babo-zaskakač, odlična ti je kamuflaža za dvocifren IQ.

Ne reče je l' imaš vizit kartu ili samo po preporuci namiruješ bakutanere ?

Kako radiš i to ? Je l' te stiže kriza ? Jesi li kupio markicu ili se opet švercuješ ?
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Velika poskupljenja u januaru04.01.2011. u 23:58 - pre 162 meseci
trolololololo :D
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
109.92.113.*



+558 Profil

icon Re: Velika poskupljenja u januaru05.01.2011. u 00:47 - pre 162 meseci
Citat:
Boris Tadić: Babo-zaskakač, odlična ti je kamuflaža za dvocifren IQ.

Ne reče je l' imaš vizit kartu ili samo po preporuci namiruješ bakutanere ?

Kako radiš i to ? Je l' te stiže kriza ? Jesi li kupio markicu ili se opet švercuješ ?
Bila okupacija i otera mrski okupator razne u internaciju tamo da rade malo, da prave puteve i tako to, arbajt maht fraj. I sad ih pitaju ko sta ume da radi, i neki kazu, ja sam kaze bio seljak, ja sam bio klonfer, ja sam bio zidar, ovo ono, i sve ih oni lepo rasporede na te poslove koje ovi umeju da rade. Ali, sta se desava, ostane grupica koja nije rasporedjena. Kaze ovaj zli okupator, sta kaze vi umete da radite, a oni ce, ja sam mislilac, ja sam filozof, ja sam ekspert, ja sam konsultant, ja sam virtuoz na duduku, ja sam duvac balona, ja pravim magareci sir, ovo ono. Kaze mrski okupator "impresivno, vi cete da cistite septicke jame".

Tako cete i vi. Tako to biva kad se previse sniva a stvarno se malo zna...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Velika poskupljenja u januaru

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6790 | Odgovora: 36 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.