Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

LightBox splash screen prilikom ucitavanja stranice

[es] :: Javascript i AJAX :: LightBox splash screen prilikom ucitavanja stranice

[ Pregleda: 1704 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vgpapi
Dejan Bogdanović

Član broj: 46676
Poruke: 146
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.juscentarvg.com


Profil

icon LightBox splash screen prilikom ucitavanja stranice02.01.2011. u 10:50 - pre 162 meseci
Hteo bih da se prilikom otvaranja index web stranice automatski ucita lightbox popup i to samo prilikom prvog ulaska na sajt, sa jednom slikom, porukom ili jos bolje sa Flash sadrzajem posto sam animaciju vec uradio. To sam vec napravio uz pomoc http://www.dynamicdrive.com/dynamicindex3/dynamicsplash.htm, medjutim ne radi vise, ne znam sta je u pitanju, cookies? Naravno i mene su uvek nervirale splash stranice da ne duzim, pa mislim da bi lightbox ili neki druga js galerija sa transparentnom pozadinom bila prikladnija. Trazim resenje po inetu, pomoc bi mi dobrodosla.

[Ovu poruku je menjao vgpapi dana 02.01.2011. u 12:02 GMT+1]
vgpapi
 
Odgovor na temu

Nikola Poša
Backend (PHP) developer
Beograd

Član broj: 173839
Poruke: 1616
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+33 Profil

icon Re: LightBox splash screen prilikom ucitavanja stranice03.01.2011. u 15:15 - pre 162 meseci
Sve te biblioteke za modalno prikazivanje slika, uključujući i Lightbox, primenjuju Unobtrusive JavaScript tehniku za ostvarivanje svoje funkcionalnosti, u smislu da je za njihovu implementaciju najčešće dovoljno postaviti vrednost rel atributa a tag-a koji vodi na neku sliku na određenu vrednost, npr. rel="lightbox", a onda će se sama biblioteka pobrinuti da se nakon klika na taj link prikaže slika na koju on ukazuje.

Imajući sve to u vidu, za ostvarivanje tog tvog cilja, potrebno je samo da ručno trigger-uješ click događaj na taj neki link po učitavanju stranice.

Takođe, moja preporuka je da umesto Lightbox-a koristiš neku drugu biblioteku. Možda bi bilo idealno da to bude neki jQuery plugin za prikaz slika, kao što je Fancybox, jer jednostavno, jQuery zaista olakšava život programeru, pa bi to trigger-ovanje klika na sliku izgledalo ovako:
Code:
$(document).ready(function() {
    $("#neki_link").fancybox().trigger('click');
});


[Ovu poruku je menjao Nikola Poša dana 03.01.2011. u 16:31 GMT+1]
 
Odgovor na temu

vgpapi
Dejan Bogdanović

Član broj: 46676
Poruke: 146
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.juscentarvg.com


Profil

icon Re: LightBox splash screen prilikom ucitavanja stranice03.01.2011. u 20:49 - pre 162 meseci
OK Nikola. Mozda se nismo razumeli, ili ja ne razumem. Svejedno hvala na savetu. Kada sam rekao LightBox, mislio sam na njega ili na bilo koji drugi plugin za otvaranje slika, Highslide npr, ali mi se ovo ucinilo najjednostavnijim. Svejedno uspeo sam to sto sam hteo, automatsko otvaranje slike prilikom prvog ulaska na stranicu ( index stranicu, u ovom slucaju ) i to samo jednom uz pomoc scripte koju sam nasao cookieForFirstLight: true, // use session only cookie for first light? (true/false) tako da to izgleda ovako http://www.indio.p4o.net/ I to je to. Napravio sam animaciju, hteo sam nju da stavim, ali drugi put.
vgpapi
 
Odgovor na temu

[es] :: Javascript i AJAX :: LightBox splash screen prilikom ucitavanja stranice

[ Pregleda: 1704 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.