Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Debian sa interneta!

[es] :: Linux :: Debian sa interneta!

[ Pregleda: 4185 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vladab
Vladimir Bašanović
Beograd

Član broj: 9512
Poruke: 498
*.rcub.bg.ac.yu



Profil

icon Debian sa interneta!02.02.2004. u 08:53 - pre 246 meseci
Hocu da skinem Debian Sarge da ga malo ispitam, ali mi je malo previse da skidam 13 iso slika, pa ako neko zna koliko treba da skinem da bih dobio samo instalaciju, bez dokumentacije i source-a, neka kaze!
Hvala
 
Odgovor na temu

alex
Aleksandar Radulovic
Senior Software Engineer, Spotify
Stockholm, Sweden

Član broj: 71
Poruke: 2194
*.habil.is

Jabber: alex@a13x.info
ICQ: -1
Sajt: www.a13x.info


+1 Profil

icon Re: Debian sa interneta!02.02.2004. u 10:23 - pre 246 meseci
Dovoljno je da skines netinstall ISO sliku, i instaliras base sistem s tim, zatim preko apt-get programa skines jos sta ti treba.

Za dodatne informacije, pogledaj ovde.

Redovi velicina su od 40Mb do 110Mb.

Pozdrav,
alex.
Alex: My favorite site is http://localhost/
R.J. Oppenheimer: "I am become death, destroyer of worlds" (1945 AD)
tweet.13x ||
linkedin.13x
 
Odgovor na temu

vladab
Vladimir Bašanović
Beograd

Član broj: 9512
Poruke: 498
*.rcub.bg.ac.yu



Profil

icon Re: Debian sa interneta!03.02.2004. u 09:26 - pre 246 meseci
Hvala. Imam jos jedno pitanje, da li mogu da skinem na drugom mestu software, pa da ga narezem i da ga instaliram bez ili sa apt-get-a bez nekih problema koje apt-get resava sam.
 
Odgovor na temu

alex
Aleksandar Radulovic
Senior Software Engineer, Spotify
Stockholm, Sweden

Član broj: 71
Poruke: 2194
*.habil.is

Jabber: alex@a13x.info
ICQ: -1
Sajt: www.a13x.info


+1 Profil

icon Re: Debian sa interneta!03.02.2004. u 11:03 - pre 246 meseci
Naravno, mozes sa Interneta da skidas zasebno .deb (debian) pakete i instaliras ih rucno uz pomoc programa dpkg, ali je ipak znatno lakse i bolje to raditi sa apt-get programom, jer on razresava probleme medjuzavisnosti paketa i automatski preuzima sa interneta potrebne (dodatne) pakete.

Primer: imas instaliran base sistem i hoces da instaliras neki Gnom program, recimo gaim:

Code:

# apt-get install gaim


Rezultat ce biti ne samo instaliran gaim, vec i sve biblioteke i programi Gnom okruzenja potrebni za rad gaim programa. Naravno, moze da se desi da to bude poprilican broj paketa.
Alex: My favorite site is http://localhost/
R.J. Oppenheimer: "I am become death, destroyer of worlds" (1945 AD)
tweet.13x ||
linkedin.13x
 
Odgovor na temu

dpop
Dragan Đ. Popović
VBD, IT
Brčko distrikt BiH

Član broj: 1879
Poruke: 400
*.teol.net

Jabber: dpop@elitesecurity.org
Sajt: dragon.objectis.net


Profil

icon Re: Debian sa interneta!03.02.2004. u 21:19 - pre 246 meseci

Ja kad sam pri Linux-box-u sa Debian-om i apt-get...to je prava relaksacija u odnosu na Mdk. urpmi ili "gluvo bilo" RH & co. RPM & dependencies ....uh...

Sa njim se moze mjeriti po efikasnosti samo portinstall i sl. alati kod recimo FreeBSD-a



Howdy & Stay tuned to ...ES.. :))
 
Odgovor na temu

vladab
Vladimir Bašanović
Beograd

Član broj: 9512
Poruke: 498
*.verat.net



Profil

icon Re: Debian sa interneta!03.02.2004. u 21:39 - pre 246 meseci
Problem je u tome sto nemam dobru vezu od kuce, a na faxu mi je super download.
Jel ima neki nacin da skidam tako sto ce mi apt-get reci sta sve treba, a ja to da skinem na faxu, pa onda instaliram?
 
Odgovor na temu

conekg

Član broj: 1007
Poruke: 9
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: Debian sa interneta!03.02.2004. u 22:39 - pre 246 meseci
Evo bas sad pokusavam da instaliram sarge debiana sto sam ga sinoc skino' na faksu ;) ,ali izgleda da nemam srece ... MD5 nije dobar :(

Posto nema oficijelnih iso imageova za testing probao sam onaj njihov jigdo alat za sklapanje istih. Problem je u tome sto je on interaktivan a posto sam ja bio telnetovan mrzelo me je da ga cekam pa sam ga gurnuo u background nadajuci se da nece nista vise da me pita. Danas ja odem dole kad ono cekaju me iso fajlovi kao da je sve proslo ok. Nisam mogao da proverim MD5 jer su imageovi dinamicki generisani a i jigdo je trebao da to odradi po zavrsetku skidanja. Narezem ja to kad ono malopre mi puce instalacija. Kaze cd MD5 error. Najverovatnije nije jigdo lepo odradio posao , a mozda ja nisam lepo narezao?? Dzabe kad nemam MD5 !

Inace ako te interesuje sta je na kom iso imageu imas na
http://gluck.debian.org/cdimage/testing/jigdo-area/i386/ .jigdo fajlove. To su ti .gz-ovi . Samo im promeni ime u .gz pa onda vi. Inace software je pakovan po popularnosti. Ja sam skinuo prva tri diska.

Sledeci put cu da skidam sa unofficial testing mirrora. Generisu image na svakih nedelju dana.


Pozdrav,
Nemanja
 
Odgovor na temu

alex
Aleksandar Radulovic
Senior Software Engineer, Spotify
Stockholm, Sweden

Član broj: 71
Poruke: 2194
*.habil.is

Jabber: alex@a13x.info
ICQ: -1
Sajt: www.a13x.info


+1 Profil

icon Re: Debian sa interneta!04.02.2004. u 09:26 - pre 246 meseci
Citat:
vladab:
Jel ima neki nacin da skidam tako sto ce mi apt-get reci sta sve treba


Naravno da ima:

Code:

# apt-get -s install paket


Sa argumentom -s apt-get se pokrece simulaciju instaliranja, gde ispisuje koje ce sve pakete skinuti i koje ce operacije uraditi pre instaliranja paketa.

Pozdrav,
alex.



Alex: My favorite site is http://localhost/
R.J. Oppenheimer: "I am become death, destroyer of worlds" (1945 AD)
tweet.13x ||
linkedin.13x
 
Odgovor na temu

overburn
Beograd

Član broj: 9714
Poruke: 105
217.24.20.*



Profil

icon Re: Debian sa interneta!04.02.2004. u 13:23 - pre 246 meseci
Citat:
conekg:
Sledeci put cu da skidam sa unofficial testing mirrora. Generisu image na svakih nedelju dana.

Dobronameran savt: nemoj se uzalud muciti oko toga jer ni taj generisani image ne valja: instalacija se "zakucava" na mestu particionisanja diska - veruj mi, probalo je vise ljudi koje znam i nikome nije uspelo sa nekoliko razlicito generisanih image-ova.
Ali: ako mozes, nabavi sve image-ove, a debiana instaliraj na neki drugi nacin (preko Knoppix-a cime ces vec dobiti najnoviji softver ili kreni u instaliranje preko Bonzai-ja na primer) pa zatum izvrsi update sid-ovim ili sarge-ovim paketima, po meni ti je to najbolji nacin update-a bez permanentne veze sa internetom.
Upozorenje: sve ovo govorim samo teoretski, nisam probao licno !
Ali zato jesam probao Mandrake 10 Beta - da samo vidis kojom brzinom "leti" kernel 2.6.1 u kombinaciji sa KDE-om 3.2 i XFree-jem 4.4 !!
:)
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Debian sa interneta!

[ Pregleda: 4185 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.