Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

E-commerce kao dodatak "obicnoj" delatnosti - proces dovodjenja obicne prodavnice na internet

[es] :: E-Poslovanje :: E-Transakcije :: E-commerce kao dodatak "obicnoj" delatnosti - proces dovodjenja obicne prodavnice na internet

[ Pregleda: 1810 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

NikolaVeber
NikolaVeber
neradnik na porodiljskom bolovanju
Karlsruhe

Član broj: 5115
Poruke: 1254
*.pools.arcor-ip.net.

Jabber: nikolaveber@jabber.org
ICQ: 121532865


Profil

icon E-commerce kao dodatak "obicnoj" delatnosti - proces dovodjenja obicne prodavnice na internet25.12.2010. u 12:54 - pre 161 meseci
Pozdrav!

poceo sam se zanimati temom prodaje na internetu, odnosno zakonskom/bankarskom procedurom koja okruzuje isto, te bih molio za savet:

Scenario:
Vlasnik prodavnice (fizicke) zeli da ponudi robu putem interneta. Za to je vec pripremio web stranicu, online-shop softver koji vodi racuna o listi proizvoda, potrosackoj korpi i slicno (na primer Magento commerce).

Pitanja:
- Da li online prodaja stvara komplikacije u poslovanju? (fiskalni racuni, stanje u kasi i slicno)

- Kako obaviti naplatu?
Za sada sam naisao na www.qvoucher.rs, www.e-services.rs i usluge banke Intese na ovom polju. Zanima me da li je neko imao iskustva na ovom putu i sta biste ocenili kao najbolju varijantu? Najbolju imajuci u vidu scenario: neko ko zeli da e-komercom dopuni svoje kanale prodaje i kome to (jos uvek :) ) nije primarni posao.
Dakle neki od kriterijuma su:
- jednostavnost povezivanja sa sistemom za naplatu
- rasprostranjenost / dostupnost (od gotovine (placanje pouzecem), SMSa kojem skoro svako ima pristup, preko kreditnih kartica do pomenutih vauchera koje covek mora da juri po trafikama)
- visina provizije





Hvala!
Nikola
Pop Servis "Paradise Tours"
Java User Group Karlsruhe
IT Dan - Srbija

Officer, I saw the driver who hit me - his name was Johnny Walker.
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: E-Transakcije :: E-commerce kao dodatak "obicnoj" delatnosti - proces dovodjenja obicne prodavnice na internet

[ Pregleda: 1810 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.