Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Regularni izrazi ili ugradjene metode

[es] :: PHP :: Regularni izrazi ili ugradjene metode

[ Pregleda: 2263 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bope

Član broj: 62233
Poruke: 291
*.adsl.verat.net.

Sajt: www.shortsms.me


+4 Profil

icon Regularni izrazi ili ugradjene metode21.12.2010. u 00:33 - pre 162 meseci
Nemam veliko iskustvo sa php-om, a u dilemi sam koju samo iskustvo moze da resi. Imam jedan dugacak tekst u kome moram da nadjem (i izdvojim) sva pojavljivanja nekog stringa. Za to koristim standardne php funkcije substr,strpos i sl, ali mi nesto govori da bi sajt radio daleko brze kada bih umesto tih ugradjenih fukcija koristio regularne izraze.

Sta kaze Vase iskustvo? Da li bi regularni izrazi napravili OSETNU razliku u obradi velike kolicine teksta?
 
Odgovor na temu

milosijaa
Milos djordjevic
PHP Developer
srbija

Član broj: 88371
Poruke: 135
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Regularni izrazi ili ugradjene metode21.12.2010. u 01:16 - pre 162 meseci
Velicina je relativna :)

Ja bih ovo resavao preko regularnih izraza. Ako nista drugo sva pojavljivanja tog tvog stringa pronalazis s jednim redom koda.

A sta ti znaci veliki tekst? 100kb, 1MB, 10MB?

Bilo bi interesantno napraviti neki benchmark...

 
Odgovor na temu

Bope

Član broj: 62233
Poruke: 291
*.adsl.verat.net.

Sajt: www.shortsms.me


+4 Profil

icon Re: Regularni izrazi ili ugradjene metode21.12.2010. u 09:46 - pre 162 meseci
U pitanju je parsovanje nekoliko html stranica, svaka po.....pa ne znam, recimo do 150,200 kb :D

Ja sam to radio po sablonu: petlja pa prvo pojavljivanje stringa u odnosu na prethodnu poziciju i na taj nacin ume da potraje :)
 
Odgovor na temu

agvozden
Aleksandar Gvozden
founder
Info-G
Beograd

Član broj: 37813
Poruke: 1123
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.gvozden.info


+68 Profil

icon Re: Regularni izrazi ili ugradjene metode21.12.2010. u 09:48 - pre 162 meseci
Najbolje ti je da postavis tajmere i vrsis merenja.

Regularni izrazi su mocni i ponekad, jedino resenje. Medjutim php raspolaze sa dosta tekstualnih funkcija koje se razlicito ponasaju.
Neke funkcije brze rade sa manje podataka, a neke sa vise.
---

ukoliko parsiras stranice i za to koristis petlje onda ce to da potraje. E, tu stupaju na scenu regularni izrazi... Koristi ih obavezno za parsiranje strana...
 
Odgovor na temu

Bope

Član broj: 62233
Poruke: 291
*.adsl.verat.net.

Sajt: www.shortsms.me


+4 Profil

icon Re: Regularni izrazi ili ugradjene metode21.12.2010. u 14:03 - pre 162 meseci
Hvala, ja jednostavno nisam znao da li mi se isplati da ucim i koristim regex (mislio sam da mozda php funkcije u pozadini rade sa regularnim izrazima).
 
Odgovor na temu

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: Regularni izrazi ili ugradjene metode21.12.2010. u 14:45 - pre 162 meseci
vodi samo racuna o tome da preg_* funkcije nekada ne rade na ogromnim ulaznim stringovima, meni se desavalo da mi preg_match vrati samo prvih nekoliko rezultata kada sam parsirao jedan poveci html fajl, pa sam morao onda da explode-ujem string po nekom delimiteru (ja sam parsirao sadrzaj nekih tabela pa sam po <table> radio explode) i onda ubacio taj preg_match u foreach...

mada, ja sam to radio u 5.1 moguce da su sredili to ako je bio u pitanju neki bug, a evo od 5.2 mogu i da se kontrolisu pcre limiti pa mozda povecanjem ovih limita mogu da se srede slicni problemi.
 
Odgovor na temu

Bope

Član broj: 62233
Poruke: 291
*.adsl.verat.net.

Sajt: www.shortsms.me


+4 Profil

icon Re: Regularni izrazi ili ugradjene metode21.12.2010. u 15:51 - pre 162 meseci
ufff....komplikacija :\ Moracu nekako da smislim nacin da proverim da li je sve nadjeno. Recimo explode po stringu koji se trazi pa broj clanova explode niza...ili tako nekako...
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: Regularni izrazi ili ugradjene metode

[ Pregleda: 2263 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.