Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zna li mozda neko kako da uklonim "LINUX" i da ubacim XP-3?

[es] :: Windows desktop :: Zna li mozda neko kako da uklonim "LINUX" i da ubacim XP-3?

[ Pregleda: 2439 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

alemarkov

Član broj: 119106
Poruke: 8
217.24.21.*

ICQ: 16


Profil

icon Zna li mozda neko kako da uklonim "LINUX" i da ubacim XP-3?18.12.2010. u 20:44 - pre 162 meseci
Kupio sam Lap-Top "HP-625"dosao je uz njega operativni sistem "LINUX" posto mi on ne odgovara
ubacio bi operativni sistem XP-3.

Posto sam pokusao da ga izbrisem i instaliram svoj XP-3 ja sam pokusao ovako:

Ubacio sam "Hirens Boot-cd"pokrenuo da formatiram disk,podelio ga na patricije (C,D,E),
ubacio sam da patricija ("C") bude Extended, i hard disk se formatirao!
Ubacio sam operativni sistem XP-3 i poceo instalaciju!
I kada je ucitao sve drajvere sa diska i krenuo tu instalaciju XP-3,ona staje i izbacuje
mi gresku! ZNATE LI MOZDA O CEMU SE RADI?
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Zna li mozda neko kako da uklonim "LINUX" i da ubacim XP-3?18.12.2010. u 20:58 - pre 162 meseci
Aktivna particija ja mislim da ne moze da bude extended particija (ukoliko gresim neka me neko ispravi). Tako da stavi da ti C bude primarna particija, ili jos bolje ne znam zasto koristis Hyrens ? Pokreni instalaciju WXPSP3 i iz njegovog instalera obrisi sve particije i kreiraj samo jednu i formatiraj je kao NTFS, kasnije kada instaliras Windows onda samo dodaj iz Computer Management/Disk management-a ostale particije i formatiraj ih po zelji.
make love - !war
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Zna li mozda neko kako da uklonim "LINUX" i da ubacim XP-3?18.12.2010. u 21:56 - pre 162 meseci
Znamo o čemu se radi, ima neka greška. ;) Za početak, zašto si izabrao da C particija bude extended? Mislim da bi XP i pristao da bude instaliran na neku drugu particiju mada ne znam zašto bi preskakao C. Uglavnom, najverovatnije je da nisi uradio nešto što je obavezno a to je ili ubacivanje SATA drajvera na početku instalacije posle F6 (ali to podrazumeva flopi koji ne verujem da imaš), isključivanje SATA u biosu (ako može) ili ubacivanje SATA drajvera u instalaciju XP-a. Postoji i mnogo bolje rešenje od instalacije deset godina starog OS-a koji je ionako napušten a to je Windows 7 pa i Linux. ;)
Ako ti nešto od ovoga nije jasno, koristi pretragu i naći ćeš stotine sličnih tema pa će neka valjda da te navede na rešenje.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Zna li mozda neko kako da uklonim "LINUX" i da ubacim XP-3?

[ Pregleda: 2439 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.