Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Greska nakon DoCmd.OpenReport

[es] :: Access :: Greska nakon DoCmd.OpenReport

[ Pregleda: 2115 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Radim
Australia

Član broj: 20072
Poruke: 5
*.dialup.optusnet.com.au



Profil

icon Greska nakon DoCmd.OpenReport01.02.2004. u 06:24 - pre 246 meseci
Error poruka je sledeca (Error 2498)
An expression you entered is the wrong data type for one of the arguments.@You tried to run a macro or use a method to carry out an action, but an expression evaluated to the wrong data type.For example, for the Close method you specified a string for the Object Type argument, but this argument can be set only to certain intrinsic constants or their numeric equivalents.@@1@@1

Treba da de-bagujem ovaj problem u programu koji nisam ja pravila u Accessu 97.
videla sam da je to Report tipa Labels, i kada treba da se pojavi posle poziva iz Formsa gde se upisu FromDate i ToDate...

strFilter = "[dtP] Between DateValue (' " & Me![FromDate] & " ') And DateValue (' " & Me![ToDate] & " ')"
DoCmd.OpenReport rptMyReport.Name, acPreview, ,strFilter

...pojavi se navedena greska.

Malo je konfuzno sto ovaj tip koristi strFilter ime za mesto gde sinktasno ne ide filter vec Where komanda.

Kazu da je ovako program poceo da reaguje od pre 2 nedelje, inace je radio dobro i davao listu svih clanova koji su uclanjeni u odredjenom periodu.Proverila sam i ono [dtP] - to bi valjda trebalo da je polje na tom Reportu, ali pogresno je ime. Kada cak i ispravim ime (koje je na Reportu [dtPr]), opet se pojavi ista greska.
Tabele inace nisu u toj bazi (Access), vec su linkovane iz druge baze. Malo sam zaboravila gde se vidi da li link radi. (neki od onih menia).

Moram da ovo resim podhitno.

Hvala,
 
Odgovor na temu

Radim
Australia

Član broj: 20072
Poruke: 5
*.dialup.optusnet.com.au



Profil

icon Re: Greska nakon DoCmd.OpenReport01.02.2004. u 10:40 - pre 246 meseci
Mislim da sam dosla do resenja (mada nemam kod kod sebe pa ne mogu da proverim). Da li postoje References koje treba da se selektuju u Tools da bi Reports radili? Da li posotoji neki razlog date Reference jednostavno nema iz cista mira (a bilo je do pre nekoliko dana)?
 
Odgovor na temu

Simke
Marko Simic
Sandfield Associates (Solution
Developer)
Novi Zeland

Član broj: 1158
Poruke: 751
*.dialup.xtra.co.nz

ICQ: 71578686
Sajt: www.sandfield.co.nz


Profil

icon Re: Greska nakon DoCmd.OpenReport01.02.2004. u 11:07 - pre 246 meseci
Ako se dobro secam datum treba da se nalazi izmedju # # a ne izmedju ' ', sto znaci promeni strFilter da izgleda ovako:

strFilter = "[dtP] Between DateValue (# " & Me![FromDate] & " #) And DateValue (# " & Me![ToDate] & " #)"

Zato i dobijas wrong data type poruku.

A drugo proveri jesu li [FromDate] i [ToDate] polja Date/Time format ili korisnik moze da ukuca bilo sta sto nije datum i da prouzrokuje pomenutu gresku.
All beer is good. Some beer is better.
 
Odgovor na temu

Radim
Australia

Član broj: 20072
Poruke: 5
*.dialup.optusnet.com.au



Profil

icon Re: Greska nakon DoCmd.OpenReport01.02.2004. u 11:45 - pre 246 meseci
Ok (problem je sto je kod u toj firmi pa ne mogu da proverim). U ovom drugom pasusu, mislila sam da DateValue pretvara text, string, u date tip podatka, te da[FromDate] i treba da je string.
Secam se da rptMyReport .Name nakon izvrsenja linije u kojoj se nalazi, nije bio setovan! Dakle, bio je nedefinisan, umesto da ima ime. Zato sam i mislila da nesto sa timenije u redu...Sta mislis?
Hvala
 
Odgovor na temu

Simke
Marko Simic
Sandfield Associates (Solution
Developer)
Novi Zeland

Član broj: 1158
Poruke: 751
*.avenue.co.nz

ICQ: 71578686
Sajt: www.sandfield.co.nz


Profil

icon Re: Greska nakon DoCmd.OpenReport02.02.2004. u 05:33 - pre 246 meseci
Probaj ovo, trebalo bi da radi ako korisnik unese datum, a ne nesto drugo - zato sam i pitao postoji li provera za input parameters.

A ako ime reporta nije definisano, onda DoCmd.Open report 100% nece raditi.

Poigraj se malo sa tim kodom, probaj razlicite kombinacije, recimo izbaci strFilter i pozovi report sa

DoCmd.OpenReport rptMyReport.Name, acPreview

pa vidi dobijas li gresku - ako da, onda pogledaj kod gde se postavlja vrednost za rptMyReport.Name, jer je tu problem.

U strFilter ces u svakom slucaju morati da promenis ' ' u # #.
All beer is good. Some beer is better.
 
Odgovor na temu

Radim
Australia

Član broj: 20072
Poruke: 5
*.dialup.optusnet.com.au



Profil

icon Re: Greska nakon DoCmd.OpenReport02.02.2004. u 07:30 - pre 246 meseci
Evo sada sam stigla kuci, resila sam problem, Report nije bio korektan.

Zao mi je sto su vremenske zone takve da u razlicito vreme radimo.

Hvala ti puno u svakom slucaju!


 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Greska nakon DoCmd.OpenReport

[ Pregleda: 2115 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.