Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Predavanje varijable tipa DataTable WebServisu-neće?!?

[es] :: .NET :: Predavanje varijable tipa DataTable WebServisu-neće?!?

[ Pregleda: 2009 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lare

Član broj: 122678
Poruke: 70
92.36.238.*



+1 Profil

icon Predavanje varijable tipa DataTable WebServisu-neće?!?13.12.2010. u 20:23 - pre 161 meseci
Desktop aplikacija(.net 2.0) poziva jednu web metodu webservisa i pri tome joj predaje jedan parametar tipa 'DataTable'.
Naravno i ta web metoda na web servisu ima definisan parametar tipa 'DataTable'. Problem nastaje što desktop aplikacija taj
parametar ne vidi kao tip 'DataTable' već ga prikazuje kao tip sa nekim čudnim imenom 'imevebservisa.imewebmetode.imeparametra.

Error 3 :Value of type 'System.Data.DataTable' cannot be converted to 'logWS.logUpdate.lotTabela'.

Guglajući pročitao sam da je u verziji .net 1.1 'DataTable' kao tip parametra nije bio podržan, dok DataSet jeste, što je malo čudno.
Međutim u verziji .net 2.0 i 'DataTable' je zvanično podržan. Pa me interesuje da li je neko već imao iskustva sa ovim? Hvala.

Pozdrav.


 
Odgovor na temu

Boris B.
Ljubljana

Član broj: 213615
Poruke: 286
*.evj-kabel.net.



+14 Profil

icon Re: Predavanje varijable tipa DataTable WebServisu-neće?!?14.12.2010. u 18:17 - pre 161 meseci
Pravo da ti kazem mi izbegavamo dobacivanje DataTable i slicnih .Net objekata kroz WS barijeru, ako nista drugo zbog kompatibilnosti sa non-.Net klijentima (npr. Flex).

Nego napravi ti klasu koja predstavlja jedan red tabele (Npr. ArtikliRow) i definisi Web f-je da salju ili primaju ArtikliRow[]. Mozda ces morati da oznacis klasu sa nekim atributom (ne secam se), zalice se vec ako bude falilo.
if it walks like a duck and quacks like a duck, it could be a dragon doing a duck
impersonation.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Predavanje varijable tipa DataTable WebServisu-neće?!?14.12.2010. u 20:58 - pre 161 meseci
Prolazi datatable lepo kroz WS barijeru, samo je bolje da ide kroz DataSet wrapper makar bila samo jedna tabela. Imam ja jednog Axis klijenta koji vuce/salje DataSet, jedino sto Javi DataSet nije native pa treba malo koda da to handluje DataSet je inicijalno i bio zamisljen kao XMLSerializable set sa potpunom WS podrskom za typed datasetove. E sad, sto malo naduva WSDL, to je druga prica Al nije strasno stvarno, probaj.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

lare

Član broj: 122678
Poruke: 70
92.36.174.*



+1 Profil

icon Re: Predavanje varijable tipa DataTable WebServisu-neće?!?15.12.2010. u 17:22 - pre 161 meseci
Problem riješen.
Instalirao service pack za .net2.0 i uredno prepoznaje DataTable kao tip.
U među vremenu sam bio i preradio kod da radi sa DataSet-om. Al' mi je baš bilo čudno
što neće da radi sa jednim DataTable-om, a hoće sa DataSetom koji u sebi može imati
više DataTable-ova pa sam malo kopao dublje :-) i naišao na spomenuto rješenje.
Ali po mmix DataSetovi su bolji pa ću izgleda još da kopam:-)) da vidim šta je to....
Uglavnom hvala na odgovorima..... pozdrav!
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Predavanje varijable tipa DataTable WebServisu-neće?!?

[ Pregleda: 2009 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.