Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor .net programskog jezika za povezivanje sa bazom.

[es] :: .NET :: .NET Desktop razvoj :: Izbor .net programskog jezika za povezivanje sa bazom.

[ Pregleda: 1509 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bajkoK
student

Član broj: 270885
Poruke: 14
*.w802.net.



Profil

icon Izbor .net programskog jezika za povezivanje sa bazom.10.12.2010. u 19:19 - pre 161 meseci
Jedno pitanje koje ce za vecinu vas mozda biti i smesno. Naime, rad sa bazama podataka mi se zasnivao u glavnom u skolskom sistemu, odnosno razni projekti za pojedine predmete na fakultetu. Medjutim, nas niko nije ucio kako da radimo i sa formama koje ce mi omogucavati da izgenerisem koje kakve izvestaje. Mene zanima preporuka sa kojim programskim jezikom da pocnem da radim da bi napravio programsku FORMU sa nekoliko prostih tekst box-ova u koje cu upisivati podatke i slati ih bazu podataka. Znaci, klasican upis, birsanje i azuriranje i naravno Prikaz podataka , ali preko neke programske forme. Od prilike znam kako da povezem bazu sa programskom formom preko connestio stirnga, naravno, citajuci postove na ovom forumu. Ja sam poceo malo da radim C#, pa me zanima da li je to OK .net jezik.

Molim vas neki saveti u vezi ovog pitanja. Samo zelim da ucim, ali i u isto vreme da ne ucim neke stvari koje mi nece biti potrebne.
 
Odgovor na temu

AMD guy
Miroslav
.NET developer

Član broj: 128930
Poruke: 1007

Sajt: www.its.edu.rs


+38 Profil

icon Re: Izbor .net programskog jezika za povezivanje sa bazom.10.12.2010. u 19:31 - pre 161 meseci
C# jeste dobar jezik, a za CRUD koristi npr ovako nesto, ili ako ne javi sta ti vise odgovara


http://i.imgur.com/V3feW.jpg
http://on.wsj.com/H9yjz6 -- India Graduates Millions, but Too Few Are Fit to Hire
 
Odgovor na temu

Dusan Kondic
Programer
ZR "Parametar" Ljubovija
Ljubovija

Član broj: 49961
Poruke: 225
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.drinacoding.com


+14 Profil

icon Re: Izbor .net programskog jezika za povezivanje sa bazom.11.12.2010. u 07:55 - pre 161 meseci
Slažem se sa AMD guy-em i primer je odličan mada mislim da nije za mlade programere.
Želim da preporučim izradu posebne forme za kreiranje izveštaja. Forma bi mogla da bude
podeljena na jedan deo u kome se nalaze kontrole potrebne za povlačenje podataka,
(parametri za izvršavanje SQL procedure), drugi deo, u kome se nalazi DataGrid koji ćete
da popunite podacima koji će ići u izveštaj (zbog eventualne promene redosleda i filtriranja),
i trećeg dela u kome prikazujete formatiran i filtriran izveštaj za štampanje.
Između VB.NET i C# dajem dva plusa za C#.
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: .NET Desktop razvoj :: Izbor .net programskog jezika za povezivanje sa bazom.

[ Pregleda: 1509 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.