Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows detected a hard disk problem!?

[es] :: Storage :: Windows detected a hard disk problem!?

[ Pregleda: 2658 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

branimir034
Branimir Zivanovic
Informaticar-Saradnik, Medico Lab -
Markovic

Član broj: 214212
Poruke: 31
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Windows detected a hard disk problem!?06.12.2010. u 05:49 - pre 162 meseci
Pozdrav svima,

imam instaliran Windows 7 i sve je lepo radilo da bi mi jedno dana izbacilo poruku "Windows detected a hard disk problem" i soluciju da izvrsim bacup process. Ja sam pustio prvo onaj windows-ov alat za proveru bad sektora i gresaka, medjutim posle skeniranja nije prijavio ni jednu gresku niti ni jedan bad sector. Takodje koristio sam HDD Regenerator koji isto nije pronasao bad sektore. Celu tu gresku prijavljuje na hardu koji mi nije sistemski tako da sam probao da odradim format HDD-a iz windows-a i ono sto je smesno jeste da mi konstantno izbacuje ovu warning poruku za vreme formata. Ja verujem i ubedjen sam 90% da na hardu ne postoje nikakvi bad sektori, ali isto tako sam ubedjen da sam ne mogu da resim ovu problematiku pa me interesuje da li je neko od iskusio slican problem i da li moze neko da mi objasni kako da eliminisem isti?

Hvala unapred...
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Windows detected a hard disk problem!?06.12.2010. u 09:13 - pre 162 meseci
HDD regenerator NE KORISTITI pre koriscenja dijagnostickog alata proizvodjaca hard diska ili alata poput HDD Tune Pro da bi se videli SMART parametri hard diska. Voleo bih podrsku nasih stucnjaka za HDD-ove ranikole i gsimona povodom ovoga. Kad vidim "genijalce" po servisima koji za sve hard diskove koriste HDD Regenerator kao glavni alat za dijagnostiku i "popravku" smuci mi se zivot. Mozda je neki od SMART parametara nizi nego sto treba da bude kod tog harda. Instaliraj HDD Tune Pro i okaci ovde screenshot "Health" prozora istog programa da vidimo SMART parametre problematicnog hard diska.
 
Odgovor na temu

ranikolahdd
Beograd

Član broj: 25262
Poruke: 958
95.180.75.*

Sajt: www.spasavanjepodataka.rs


+51 Profil

icon Re: Windows detected a hard disk problem!?06.12.2010. u 21:48 - pre 162 meseci
ne treba biti mnogo pametan, samo citati..
ovako izgleda majka svih zezova...
Prvo mi je rekao da uradim backup pa sam mu ja pustio hddovo ili ono.
Uradite bakap, pa tek onda pustajte sta hocete.
Hddregenerator je cuo od programa, nikada tako mnogo nije stalo u tako malo, ponekad nego zaboravi
da je to samo program a ne Mister Anderson u malom.
Ali to sve nije bitno koliko je bitan backup.
( taj disk je garant u garanciji, i osim podataka nista drugo na njemu ne radi )
Najgore sto moze da se desi je da hddregenerator" popravi bad "sektor na disku taman toliko
da se ne vidi na reklamaciji.

spasavanje podataka
Datarecovery master
 
Odgovor na temu

branimir034
Branimir Zivanovic
Informaticar-Saradnik, Medico Lab -
Markovic

Član broj: 214212
Poruke: 31
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Windows detected a hard disk problem!?06.12.2010. u 21:56 - pre 162 meseci
Ma druze ne smatram sebe nikakvim genijalcem. Skinuo sam neke alate za HD i medju njima jedini koji sam uspeo da pokrenej je upravo taj HDD Regenerator. Nisam imao bas prevelik izbor :))

Ova prva slika je HEALTH ovog HD koji pravi probleme.

A reci mi sta znaci ovaj status HEALTH-a ove druge slike to je hard disk koji mi ne pravi probleme ali sad vidim da je izbacio neko upozorenje?

Reci mi imam tri harda jedno iznad drugog jel moguce da zbog pregrejavanja prave probleme jedno drugome? Koristim ovako vec 2-3 godine nikad pre nisam imao ovakve probleme.

http://img38.imageshack.us/f/20101206224253.png/
http://img716.imageshack.us/f/20101206225248.png/

Hvala na pomoci i vremenu...

PS: Posto sam zeleo da problem resim formatiranjem harda ja sam greskom formatirao i drugi hard :))) Koji je najbolji program da koristim za vracanje podataka sa formatiranog harda?
 
Odgovor na temu

ranikolahdd
Beograd

Član broj: 25262
Poruke: 958
95.180.75.*

Sajt: www.spasavanjepodataka.rs


+51 Profil

icon Re: Windows detected a hard disk problem!?06.12.2010. u 22:06 - pre 162 meseci
ajd uradi backup pa da gledamo jel moze?
spasavanje podataka
Datarecovery master
 
Odgovor na temu

branimir034
Branimir Zivanovic
Informaticar-Saradnik, Medico Lab -
Markovic

Član broj: 214212
Poruke: 31
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Windows detected a hard disk problem!?06.12.2010. u 22:12 - pre 162 meseci
Jel je potrebno raditi backup ako je hard prazan?

Nebitno uradio sam...

[Ovu poruku je menjao branimir034 dana 06.12.2010. u 23:37 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bkstarnet

Član broj: 275630
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Windows detected a hard disk problem!?07.01.2011. u 14:53 - pre 161 meseci
Dobar program za vracanje ti je file scavenger
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: Windows detected a hard disk problem!?

[ Pregleda: 2658 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.