Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

multiple networks

[es] :: SOHO Networking :: multiple networks

[ Pregleda: 1413 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mantas

Član broj: 257077
Poruke: 894



+38 Profil

icon multiple networks27.11.2010. u 13:29 - pre 163 meseci
imam dve mrezne kartice (NIC) u jednom racunaru koje su spojene na dva access pointa. jedna mi sluzi za internet (WI-FI) druga je za wlan mrezu(kod mene je pristupna tacka,gaming server).sve savrseno funkcionise dok ne upalim obe u isto vreme,posto dva access pointa rade dva razlicita dhcp-a ,mreze su u funkciji ali onda nemam izlaz na internet dok ne ugasim karticu koja mi sluzi za wlan, kroz taj wlan neide internet samo mreza..ostali racunari koji su povezani sa routerom rade fino problem se javlja kod tog sa dve lan kartice i on je povezan na router zbog interneta(moja kucna mreza sa vise racunara).windows 7 prijavljuje multiple networks i sve lepo pokazuje, dve konekcije u ralicitim mreznim opsezima(ako stavim isti mrezni opseg za oba access pointa i jedan dhcp i sve povezem preko routera onda i oni koji su u wlan mrezi imaju internet ,a to nije opcija) cak pokazuje da sam konektovan na internet sa jednom lan karticom ali nemam izlaz preko brovsera tj internet radi ali u stvari ne radi..kako da resim ovu situaciju da rade obe kartice u isto vreme u razlicitim mrezim opsezima i da imam izlaz na internet posto na tom racunaru je multi player gaming server..

Long Live Rock 'n' Roll
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: multiple networks28.11.2010. u 07:01 - pre 163 meseci
Ovde imas to detaljno objasnjeno: http://wireless.uzice.net/uput...mreza-i-zaseban_internet-link/
 
Odgovor na temu

mantas

Član broj: 257077
Poruke: 894



+38 Profil

icon Re: multiple networks28.11.2010. u 12:35 - pre 163 meseci
Hvala.
sve funkcionise kako bi trebalo jos jednom hvala!



[Ovu poruku je menjao mantas dana 29.11.2010. u 01:04 GMT+1]
Long Live Rock 'n' Roll
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: multiple networks

[ Pregleda: 1413 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.