Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

VS2010 - Jako cudan problem sa snimanjem promena u Designeru

[es] :: .NET :: .NET Desktop razvoj :: VS2010 - Jako cudan problem sa snimanjem promena u Designeru

[ Pregleda: 1130 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Boris B.
Ljubljana

Član broj: 213615
Poruke: 286
*.zaslon-telecom.si.



+14 Profil

icon VS2010 - Jako cudan problem sa snimanjem promena u Designeru26.11.2010. u 14:11 - pre 163 meseci
Imam problem sa Visual Studiom 2010 koji mi polako i sigurno kida zivce.

Naime, kada otvorim formu projekta u tab headeru se pored imena fajla (npr. "Forma1.cs[Design]") pojavi asterisk (*) kao da je forma menjana iako je samo otvorena. Kada kliknem Save ili SaveAll onda asterisk nestane kao sto treba, jer je fajl snimljen i nije promenjen. I sad nastaje problem, kada bilo šta izmenim u Designeru asterisk nece da se ponovo pojavi, i onda kada kliknem Save ili SaveAll promene se ne snime, kada uradim Rebuild forma nestane i pojavi se prethodna verzija. Ovo stvarno ide na zivce jer ponekad i po pola sata doterujem formu, snimim, rebuild i sve promene su izgubljene.

Ako pak ne snimim formu cim je otvorim onda se promene snime do prvog Save-a, a posle Save-a kad nastavim da menjam formu nema ni asteriska ni snimanja promena. Najgore je to sto se problem ne desava uvek ali dovoljno cesto da vec ludim od ovoga. Prvih 20 puta kada mi se to desilo nisam ni znao zbog cega i nisam ni primetio detalj sa asteriskom, tek danas sam povezao. Moze li nekako VS da se natera da uvek snima sve fajlove, bez obzira sto misli da nisu promenjeni?
if it walks like a duck and quacks like a duck, it could be a dragon doing a duck
impersonation.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: VS2010 - Jako cudan problem sa snimanjem promena u Designeru26.11.2010. u 14:33 - pre 163 meseci
Ja za ovo prvbi put cujem. Da nije neki addin napravio haos?
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Boris B.
Ljubljana

Član broj: 213615
Poruke: 286
*.zaslon-telecom.si.



+14 Profil

icon Re: VS2010 - Jako cudan problem sa snimanjem promena u Designeru26.11.2010. u 14:53 - pre 163 meseci
Imam instaliran samo Resharper 5 i DevExpress komponente. Sumnjam na DevExpress licence checker, mada nemam nikakvih dokaza i onda ne mogu da ih kontaktiram.

Edit: Ne desava se samo meni nego i kolegi koji ima isti setup kao ja, samo njemu ne toliko cesto. Ocigledno ja cesce radim nesto sto mu smeta...

[Ovu poruku je menjao Boris B. dana 26.11.2010. u 16:03 GMT+1]
if it walks like a duck and quacks like a duck, it could be a dragon doing a duck
impersonation.
 
Odgovor na temu

zmau
Dragan Jovanović
programer
Šabac

Član broj: 80834
Poruke: 290
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+80 Profil

icon Re: VS2010 - Jako cudan problem sa snimanjem promena u Designeru29.11.2010. u 14:08 - pre 163 meseci
Meni se isto dešava da se pojavi * iz čista mira. Ali nastavak problema mi se nije dešavao. Ne koristim ništa od pluginova.
it works on my machine
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: .NET Desktop razvoj :: VS2010 - Jako cudan problem sa snimanjem promena u Designeru

[ Pregleda: 1130 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.