Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

CelikNET: LGPL CLR Interop Wrapper za CelikAPI

[es] :: .NET :: CelikNET: LGPL CLR Interop Wrapper za CelikAPI
(TOP topic, by mmix)
Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 69671 | Odgovora: 147 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ronel123
Dima Daniel
Ucenik
Becej

Član broj: 279840
Poruke: 2
*.85.134.0



Profil

icon Re: CelikNET: LGPL CLR Interop Wrapper za CelikAPI18.02.2011. u 16:48 - pre 159 meseci
Hvala lepo na odgovor. Probacu ga ovako.
Poz
Ronel
 
Odgovor na temu

KARABAYA

Član broj: 195500
Poruke: 36
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: CelikNET: LGPL CLR Interop Wrapper za CelikAPI15.04.2011. u 16:24 - pre 157 meseci
i meni javlja gresku :

"Could not load file or assembly 'CelikNET.dll' or one of its dependencies. The specified module could not be found."

Ne znam kako da resim probelm.

Koristim visual studio 2010 a ovo mi se desava akd poksuvam da pokrenem CelikNET-Source2.
 
Odgovor na temu

Blue82
dipl. ecc.

Član broj: 165981
Poruke: 838
*.static.isp.telekom.rs.



+322 Profil

icon Re: CelikNET: LGPL CLR Interop Wrapper za CelikAPI16.05.2011. u 13:37 - pre 156 meseci
Nisam još isprobao program na 2010 platformi ali za ovaj na 2008 platformi dobijam gresku:

Code:

System.IO.FileLoadException was unhandled
  Message="Could not load file or assembly 'CelikNET, Version=1.0.4043.27411, Culture=neutral, PublicKeyToken=null' or one of its dependencies. This application has failed to start because the application configuration is incorrect. Reinstalling the application may fix this problem. (Exception from HRESULT: 0x800736B1)"
  Source="Citac licnih karata"
  FileName="CelikNET, Version=1.0.4043.27411, Culture=neutral, PublicKeyToken=null"
  FusionLog=""
  StackTrace:
       at Citac_licnih_karata.Form1.Button1_Click(Object sender, EventArgs e)
       at System.Windows.Forms.Control.OnClick(EventArgs e)
       at System.Windows.Forms.Button.OnClick(EventArgs e)
       at System.Windows.Forms.Button.OnMouseUp(MouseEventArgs mevent)
       at System.Windows.Forms.Control.WmMouseUp(Message& m, MouseButtons button, Int32 clicks)
       at System.Windows.Forms.Control.WndProc(Message& m)
       at System.Windows.Forms.ButtonBase.WndProc(Message& m)
       at System.Windows.Forms.Button.WndProc(Message& m)
       at System.Windows.Forms.Control.ControlNativeWindow.OnMessage(Message& m)
       at System.Windows.Forms.Control.ControlNativeWindow.WndProc(Message& m)
       at System.Windows.Forms.NativeWindow.DebuggableCallback(IntPtr hWnd, Int32 msg, IntPtr wparam, IntPtr lparam)
       at System.Windows.Forms.UnsafeNativeMethods.DispatchMessageW(MSG& msg)
       at System.Windows.Forms.Application.ComponentManager.System.Windows.Forms.UnsafeNativeMethods.IMsoComponentManager.FPushMessageLoop(Int32 dwComponentID, Int32 reason, Int32 pvLoopData)
       at System.Windows.Forms.Application.ThreadContext.RunMessageLoopInner(Int32 reason, ApplicationContext context)
       at System.Windows.Forms.Application.ThreadContext.RunMessageLoop(Int32 reason, ApplicationContext context)
       at System.Windows.Forms.Application.Run(ApplicationContext context)
       at Microsoft.VisualBasic.ApplicationServices.WindowsFormsApplicationBase.OnRun()
       at Microsoft.VisualBasic.ApplicationServices.WindowsFormsApplicationBase.DoApplicationModel()
       at Microsoft.VisualBasic.ApplicationServices.WindowsFormsApplicationBase.Run(String[] commandLine)
       at Citac_licnih_karata.My.MyApplication.Main(String[] Args) in 17d14f5c-a337-4978-8281-53493378c1071.vb:line 81
       at System.AppDomain._nExecuteAssembly(Assembly assembly, String[] args)
       at System.AppDomain.ExecuteAssembly(String assemblyFile, Evidence assemblySecurity, String[] args)
       at Microsoft.VisualStudio.HostingProcess.HostProc.RunUsersAssembly()
       at System.Threading.ThreadHelper.ThreadStart_Context(Object state)
       at System.Threading.ExecutionContext.Run(ExecutionContext executionContext, ContextCallback callback, Object state)
       at System.Threading.ThreadHelper.ThreadStart()
  InnerException: System.Runtime.InteropServices.COMException
       Message="This application has failed to start because the application configuration is incorrect. Reinstalling the application may fix this problem. (Exception from HRESULT: 0x800736B1)"
       ErrorCode=-2147010895
       InnerException: 



U cemu je problem?
 
Odgovor na temu

Mihajlo Cvetanović
Beograd

Član broj: 37636
Poruke: 1249



+96 Profil

icon Re: CelikNET: LGPL CLR Interop Wrapper za CelikAPI16.05.2011. u 14:02 - pre 156 meseci
CelikNET je wrapper oko Čelik API-ja. Da li imaš CelikAPI.dll u istom folderu gde je i CelikNET.dll?
 
Odgovor na temu

Blue82
dipl. ecc.

Član broj: 165981
Poruke: 838
*.static.isp.telekom.rs.



+322 Profil

icon Re: CelikNET: LGPL CLR Interop Wrapper za CelikAPI16.05.2011. u 15:05 - pre 156 meseci
Nalaze se u istom folderu.
 
Odgovor na temu

Mihajlo Cvetanović
Beograd

Član broj: 37636
Poruke: 1249



+96 Profil

icon Re: CelikNET: LGPL CLR Interop Wrapper za CelikAPI16.05.2011. u 15:26 - pre 156 meseci
Zbog onog "HRESULT: 0x800736B1" slutim da je problem sa CelikApi.dll, ali ovako izdaleka ne mogu da kažem tačno šta. Da li je i tvoj EXE u istom folderu? Ako jeste, šta se dešava ako EXE pokreneš direktno (umesto iz Visual Studia)? Treća stvar, skini Dependency Walker, i vidi da li postoji neki problem sa DLL-om (ne bi trebalo, al' ajde da vidimo). Probaj da sklonis DLL (samo ga preimenuj) pa vidi da li se javlja ista greška (isti HRESULT).
 
Odgovor na temu

Blue82
dipl. ecc.

Član broj: 165981
Poruke: 838
*.static.isp.telekom.rs.



+322 Profil

icon Re: CelikNET: LGPL CLR Interop Wrapper za CelikAPI16.05.2011. u 15:34 - pre 156 meseci
hajde ovako posto verujem da cemo tako najbrze pronaci gresku. Pogledaj na prvoj strani poslednji post od Ace Andrijevic-a. Uz njegov post je prikacen sorce. Pokusaj ga samo otpakovati, nista nisam dirao, tako je kako stoji u primeru. Kada pokrenem kao exe manje vise isti slucaj. Slika u prilogu. Posle continue ne desi se nista.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Mihajlo Cvetanović
Beograd

Član broj: 37636
Poruke: 1249



+96 Profil

icon Re: CelikNET: LGPL CLR Interop Wrapper za CelikAPI16.05.2011. u 16:03 - pre 156 meseci
Na žalost, već sam uposlen drugim stvarima, tako da ne mogu time da se bavim, a kod kuće ni nemam Visual Studio. Mogu da pomognem samo savetima.
 
Odgovor na temu

Blue82
dipl. ecc.

Član broj: 165981
Poruke: 838
*.static.isp.telekom.rs.



+322 Profil

icon Re: CelikNET: LGPL CLR Interop Wrapper za CelikAPI16.05.2011. u 16:09 - pre 156 meseci
U svakom slucaju hvala. Pokusacu na 2010 platformi onaj drugi primer samo kad dodjem kuci pa mozda tamo proradi.
 
Odgovor na temu

aca andrijevic
aka LoGaN
Nis

Član broj: 35450
Poruke: 347
217.16.140.*

ICQ: 325309560


+2 Profil

icon Re: CelikNET: LGPL CLR Interop Wrapper za CelikAPI16.05.2011. u 18:23 - pre 156 meseci
Nisam na ovoj temi nesto skoro pisao, izvinjavam se.Za Blue82:Verovatno nemas C++ runtime libraries
ili su ti starije verzije istih, jer da nemas dobar CelikAPI.dll ili CelikNET.dll bila bi drugacija poruka o gresci.
Kao sto je Mihajlo rekao skini DependecyWalker, pa vidi da li su ti sve reference fajlovi tu.
Pogledaj da skines Microsoft Visual C++ 2005 SP1 Redistributable Package (x86) i instaliraj, pa probaj.


"Ne menjaj nesto sto te sasvim dobro sluzi, ne trazi leba preko pogace" - Aleksandar Andrijevic
 
Odgovor na temu

Blue82
dipl. ecc.

Član broj: 165981
Poruke: 838
*.adsl-a-13.sezampro.rs.



+322 Profil

icon Re: CelikNET: LGPL CLR Interop Wrapper za CelikAPI16.05.2011. u 22:10 - pre 156 meseci
Hvala Aco, provericu to sutra posto sada nisam za tim racunarom, mada verovatno to nemam, jer kad god mi punudi update necega sa c++ ja odbijem, kao sta ce mi ako nemam c++ :)

Javim sutra!
 
Odgovor na temu

Blue82
dipl. ecc.

Član broj: 165981
Poruke: 838
*.static.isp.telekom.rs.



+322 Profil

icon Re: CelikNET: LGPL CLR Interop Wrapper za CelikAPI17.05.2011. u 06:08 - pre 156 meseci
Na zalost, jutros sam probao i istu gresku prijavljuje. Instalirao sam C++ runtime libraries a DependecyWalker ne znam kako se koristi.
 
Odgovor na temu

vbvlada
Petrović Vladimir
Beograd

Član broj: 59233
Poruke: 209
*.amres.ac.rs.



Profil

icon Re: CelikNET: LGPL CLR Interop Wrapper za CelikAPI06.06.2011. u 14:34 - pre 155 meseci
Nevezano za par prethodnih postova, već za čitače uopšte: da li je neko našao Smart Card čitač koji može bez problema da radi na Win 7?
Jer kad smo krenuli u ovu priču, ustanovili smo da je možda drajver kriv što se svi podaci ne čitaju kako treba odjednom.
Ja imam neki stari čitač na kome ima etiketa za XP i stvarno tamo radi kako treba; i CelikNET i Celik od MUP-a, dok ovamo oba štucaju.
Ima li neko predlog za čitač za Win 7?
A vi,kako 'te?
 
Odgovor na temu

vbvlada
Petrović Vladimir
Beograd

Član broj: 59233
Poruke: 209
*.amres.ac.rs.



Profil

icon Re: CelikNET: LGPL CLR Interop Wrapper za CelikAPI10.06.2011. u 13:43 - pre 155 meseci
Ima li nekog kome ovo radi kako treba na Windows 7?

Pre ovog .NET Wrapper-a ja sam napravio DLL import varijantu ali mi i ona pravi probleme - radi samo u Debug modu, dok pri pokretanju EXE fajla čita naizmenično fiksne podatke, pa one promenljive, pa onda pukne kod čitanja slike itd...
A vi,kako 'te?
 
Odgovor na temu

aca andrijevic
aka LoGaN
Nis

Član broj: 35450
Poruke: 347
217.16.140.*

ICQ: 325309560


+2 Profil

icon Re: CelikNET: LGPL CLR Interop Wrapper za CelikAPI10.06.2011. u 14:36 - pre 155 meseci
Jedino sto mi pada na pamet(ako vec nisi to uradio) je da u Project>Project Properties>Compile>
Advanced Compiling Options>Target CPU izaberes x86.Imao sam problem sa jednom drugom aplikacijom
koju sam radio u VS2008 da nateram da radi u Windows7, pa sam negde procitao da treba to da promenim.

"Ne menjaj nesto sto te sasvim dobro sluzi, ne trazi leba preko pogace" - Aleksandar Andrijevic
 
Odgovor na temu

vbvlada
Petrović Vladimir
Beograd

Član broj: 59233
Poruke: 209
*.amres.ac.rs.



Profil

icon Re: CelikNET: LGPL CLR Interop Wrapper za CelikAPI10.06.2011. u 15:05 - pre 155 meseci
Ne znam sad za koji projekat pričaš, misliš na ovaj sa DLL import-om što sam pomenuo ili na .NET Wrapper?
Kod oba su target platform x86, tako da ne znam šta je u pitanju.

Što se tiče slučaja da radi samo kada pokrenem u Debug modu iz VS2010, negde sam pročitao da je to zato što tada VS sam inicijalizuje neke promenljive, dok bez debug-a to ne radi, pa mogu da postoje razlike. E sad, meni to kada ne radi, jednostavno mi C funkcija vrati prazna polja, dakle bez podataka.
Videću u ponedeljak sa drugim čitačem kako će da se ponaša, jedna firma će mi dozvoliti pre prodaje da ih probam, a kažu da bez problema radi na win7.
A vi,kako 'te?
 
Odgovor na temu

draganksg
Dragan Milosavljevic
Alpha Five developer, KSGInfoTech
Beograd

Član broj: 289319
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.ksginfotech.rs


Profil

icon Re: CelikNET: LGPL CLR Interop Wrapper za CelikAPI19.08.2011. u 11:36 - pre 153 meseci
Cao momci,

izvinjavam se sto se malo kasnije ukljucujem, ali tek sada imam potrebu za citacem LK.

"Wrapper za CelikAPI" kod mene radi samo na XP. U 7 imam isti problem kao i Blue82.

Iz VS2008 na XP radi sve ok.
Iz VS2010 na XP imam sledeci probem : Mixed mode assembly is built against version 'v2.0.50727' of the runtime and cannot be loaded in the 4.0 runtime without additional configuration information.

PS : Nisam bas vican VS i C#. Koristim neke druge dev alate. Tako da mi je potreban odgovor (resenje) sto je najvise moguce u detalje opisano resenje. HVALA unapred.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

_owl_

Član broj: 318
Poruke: 1043
*.static.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: CelikNET: LGPL CLR Interop Wrapper za CelikAPI19.08.2011. u 11:54 - pre 153 meseci
Probaj da instaliras VC++ 2010 Redistributable
Owl
 
Odgovor na temu

draganksg
Dragan Milosavljevic
Alpha Five developer, KSGInfoTech
Beograd

Član broj: 289319
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.ksginfotech.rs


Profil

icon Re: CelikNET: LGPL CLR Interop Wrapper za CelikAPI19.08.2011. u 14:08 - pre 153 meseci
Pozdrav _owl_,

hvala na odgovoru, ali nije 'delovalo'. Mozda bi trebalo jos malo da objasnim sta mi se desava .
Najpre sta sam uradio u svom kodu .
Oba koda su ista i u VS 2008 i uVS 2010.

CelikNET je referenciran, dok sam CelikApi.dll samo fizicki kopirau u Debug folder.
U button click dogadjaju sam ubacio samo par redova koda za samo nekoliko podataka koje sam za probu zeleo da procitam sa LK

using (CelikNET.CelikInterop x = new CelikNET.CelikInterop())
{
CelikNET.FixedPersonalData d1 = x.ReadFixedPersonalData();
CelikNET.VariablePersonalData d2 = x.ReadVariablePersonalData();
CelikNET.DocumentData d3 = x.ReadDocumentData();
Bitmap c = x.ReadProfileImage();

txtBrojLK.Text = d3.docRegNo;
txtJBMG.Text = d1.personalNumber;
txtIme.Text = d1.givenName;
txtPrezime.Text = d1.surname;

pctSlika.Image = x.ReadProfileImage();
}

U XP-u :

kod iz VS2008 radi pozvan iz njega ili pozivom na exe fajl.

U WIN 7 :

taj poziv exe fajlu izaziva gresku kao na slici





Sto se tice VS2010 :

u XP-u kada pozovem na izvrsenje programa iz VS javlja mi : Mixed mode assembly is built against version 'v2.0.50727' of the runtime and cannot be loaded in the 4.0 runtime without additional configuration information.

a u WIN 7 kada pozovem exe javlja mi se opet ista greska kako i kod exe fajla iz 2008.


Ako imas malo bolji uvid u moj problem ili neko drugi zna sta mi je ciniti molio bih vas da mi ponudite resenje.
Podsecam vas da mi VS i C# nije glavni alat za razvoj vec samo zelim da napravim exe koji ce mi citati podatke LK i na XP-u i na WIN7 i upisivati ih u txt fajl. a kao dodatak cuvati fotografiju sa LK u zasebnom jpg ili nekom drugom tipu fajl. Tako da ove podatke i sliku mogu preuzeti u mojoj glavnoj aplikaciji, i dalje smestati ih u bazu podataka .

Jos jednom se unapred zahvaljujem.



[Ovu poruku je menjao draganksg dana 19.08.2011. u 17:13 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

draganksg
Dragan Milosavljevic
Alpha Five developer, KSGInfoTech
Beograd

Član broj: 289319
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.ksginfotech.rs


Profil

icon Re: CelikNET: LGPL CLR Interop Wrapper za CelikAPI24.08.2011. u 08:00 - pre 153 meseci
Upotrebom cuvene metode "MUUP - metoda uzaludnih uzastopnih pokusaja" , dosao sam do resenja mog problema i problema koji ima 'Blue82'.

Samo u slucaju izvrsavanja koda u WIN 7, treba kopirati sledece dll-ove : msvcm90d.dll, msvcp90d.dll i msvcr90d.dll
u folder gde se nalazi CelikNET.dll.

Ove dll-ove cete naci negde u \Windows\winsxs\ folderu. Ako se ne snadjete mogu kasnije bas da vam dam i tacan folder gde se nalaze.

Zao mi je samo sto niko od kolega nije hteo da podeli resenje samnom, cime ne bih izgubio vreme na MUUP. Ali to je njihov sebican problem.

Jos jednom se zahvaljujem kolegi MMIX sto je nesebicno podelio sa nama CelikNET.dll. HVALA.

PS: ja sam svoj kod razvijao u VS2010 zasebno u XP i u WIN7, iako je prilicno slican. Zasto je to tako moralo biti nisam imao vremena da istrazujem.
Uglavnom kod napisan u XP nije hteo da se izvrsava u WIN7 sve dok ga nisam na WIN 7 ubacio u VS2010 i tu BUILD-ovao.
Za sada ovako radi, mada nisam puni test obavio. Javljam kasnije kako sve to radi pod XP i pod WIN 7.


POZDRAV
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: CelikNET: LGPL CLR Interop Wrapper za CelikAPI
(TOP topic, by mmix)
Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 69671 | Odgovora: 147 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.