Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa ruterom tp link tl-wr340g

[es] :: Windows mreže :: Problem sa ruterom tp link tl-wr340g

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 17551 | Odgovora: 46 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

saleaaa
Student, Elektronski fakultet Nis
Srbija

Član broj: 225303
Poruke: 29



Profil

icon Problem sa ruterom tp link tl-wr340g25.11.2010. u 14:03 - pre 163 meseci
Pozdrav!

Povezao sam kablovski modem sa ovim ruterom kako bi omogucio pristup internetu na vise racunara... Problem koji se javlja je da kad podesim ruter sve radi normalno jedan dan i posle nema neta na izlazima rutera dok samo na kablovskom modemu ima... Nisam previse iskusan u ovoj oblasti tako da molim za pomoc ako neko zna o cemu se radi? Sumnjam na podesavanja rutera ali ne znam tacno koja....
 
Odgovor na temu

VlaK
Ravangrad

Član broj: 86293
Poruke: 218
*.dynamic.sbb.rs.



+141 Profil

icon Re: Problem sa ruterom tp link tl-wr340g25.11.2010. u 15:40 - pre 163 meseci
Imam ja taj ruter i kada sam ga kupio dešavalo se da se jednom do dvaput dnevno zaglupi, pa je bio potreban reset. Problem sam rešio tako što sam mu apdejtovao firmware.
Sada mu ovo stoji:

Firmware Version: 4.3.7 Build 090901 Rel.61899n
Hardware Version: WR340G v5 08118989
Ja sam onaj koji ponavlja Ono sto je davno smisljeno Nikad necu biti prvi i jedini...
 
Odgovor na temu

saleaaa
Student, Elektronski fakultet Nis
Srbija

Član broj: 225303
Poruke: 29



Profil

icon Re: Problem sa ruterom tp link tl-wr340g27.11.2010. u 16:19 - pre 163 meseci
Razmisljao sam o update-u firmware-a ali to sam mislio poslednje da uradim. Ne znam da li sam ga lepo podesio. Pratio sam sledece korake prilikom podesavanja: http://www.tp-link.com/support/showfaq.asp?id=85
Sumnjivo mi je ovo oko MAC clone... Ne znam da li sam trebao da odradim i ja clone ili ne?
 
Odgovor na temu

VlaK
Ravangrad

Član broj: 86293
Poruke: 218
*.dynamic.sbb.rs.



+141 Profil

icon Re: Problem sa ruterom tp link tl-wr340g27.11.2010. u 18:31 - pre 163 meseci
Nisam ja tu ništa dirao, a imam spojeno dva računara preko njega, jedan sa kablom a drugi preko wireless-a. Ne vidim zašto bi oklevao sa tim updatom firmware-a. Ja bih prvo to uradio, pa onda bilo šta drugo. Tebi fakat sve radi normalno jedno vreme. Da je nešto podešeno pogrešno ne bi radilo nikako. To sa kloniranjem Mac adrese služi, kako i lepo piše: Some ISPs require that you register the MAC Address of your adapter. Usually, you do not need to change anything here.
Ja sam onaj koji ponavlja Ono sto je davno smisljeno Nikad necu biti prvi i jedini...
 
Odgovor na temu

anon250940

Član broj: 250940
Poruke: 400
*.teol.net.



+11 Profil

icon Re: Problem sa ruterom tp link tl-wr340g06.12.2010. u 11:44 - pre 162 meseci
Potpuno se slazem sa Vlak-om. Najbolje da uradis prvo Update Firmware-a jer je 99% upravo to problem, pogledaj na sajtu proizvodjaca i vidices da je taj Router imao te probleme i da su rijeseni updateom firmware-a.

Evo link i procitaj koje sve probleme su rijesili sa novim softwareom za taj router:

http://www.tp-link.com/support...p?a=1&m=TL-WR340G&h=V3

Na kraju krajeva, cesto se desava na mnogim uredjajima da nakon izlaska na trziste pojave se odredjeni problemi i ubrzo nakon toga se pojave i zakrpe odnosno novi Firmware-i :) Nista cudno i nista novo. Nekad novi Firmware izadje i radi dodatnih opcija koji korisnici trebaju i ako proizvodjac smatra da je trebao da to posjeduje taj uredjaj jednostavno to rijesi novim softwareom i ljudi skinu taj update i imaju tu neku od opcija koju nisu imali.
 
Odgovor na temu

saleaaa
Student, Elektronski fakultet Nis
Srbija

Član broj: 225303
Poruke: 29



Profil

icon Re: Problem sa ruterom tp link tl-wr340g07.12.2010. u 00:51 - pre 162 meseci
Sigurno je firmware u pitanju! Kad podesim ruter radi normalno sve dok kompjuteri koriste internet. Kad iskljucim npr kompjutere koji izlaze na internet preko rutera recimo preko noci ujutru kad ih ponovo ukljucim interneta nema. Samo ga iskljucim iz struje i ukljucim i sve opet normalno. Ruter se jednostavno zaglupi kad se ne koristi internet. Nasao sam odgovor bas ovde http://www.elitesecurity.org/t...-par-sati-NE-koriscenja-ne-rad
Tako da cu da mu odradim upgrade firmware-a i to bi trebalo da bude to.
 
Odgovor na temu

anon250940

Član broj: 250940
Poruke: 400
*.teol.net.



+11 Profil

icon Re: Problem sa ruterom tp link tl-wr340g07.12.2010. u 09:07 - pre 162 meseci
Pazi, najbolje ti je da uvijek kad kupis neki od takvih uredjaja skines posljednji Firmware i updatujes ga i tek onda nastavis dalje sa podesavanjima i sl. Medjutim nije lose ni malo procitat po forumima o tome jer se desavalo za pojedine uredjaje novi software radi gore od starog, tako da prvo procitas i vidis dal je neko imao problema, ako nije onda skidas i updatujes. To se desava u 1 % slucajevo i vrlo brzo izadje sljedeca zakrpa od strane proizvodjaca i rijesi se i taj problem. Medjutim to nije slucaj sa tvojim routerom, tvom, routeru je pothitno potreban novi software.. nema za TP-LINK problema sa novim softwareom, ja bar nisam cuo sto znaci da je novi software pozeljan da se stavi , samo ce ti uredjaj raditi jos pouzdanije i bolje.
 
Odgovor na temu

dragvorl
Ns

Član broj: 110539
Poruke: 45
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Problem sa ruterom tp link tl-wr340g13.12.2010. u 13:10 - pre 162 meseci
Ja imam slican problem, i otisao sam na sajt proizvodjaca, medjutim postoji softver samo za hardver verzije v1, v2 i v3, a moja je v5. Ima li neko ideju?
 
Odgovor na temu

saleaaa
Student, Elektronski fakultet Nis
Srbija

Član broj: 225303
Poruke: 29



Profil

icon Re: Problem sa ruterom tp link tl-wr340g15.12.2010. u 09:02 - pre 162 meseci
I meni isto pise hardware version 5 u web utility kad pogledam ali sa donje strane uredjaja pise v2.21. Kome da verujemo?
 
Odgovor na temu

Milan_Bozic
Novi Sad

Član broj: 273641
Poruke: 101
*.adsl.eunet.rs.



+1 Profil

icon Re: Problem sa ruterom tp link tl-wr340g18.12.2010. u 10:36 - pre 162 meseci
Update firmera u 90% zna da reši problem, ali isto tako stvara i novi- u 99,9% slučajeva prestaje da važi garancija!
Pošto je ovde problem pristupa internetu preko kablovske, neophodno je uraditi MAC clone, pošto ISP "zaključa" link na osnovu MAC adrese računara koji je prvobitno bio povezan na kablovski modem, dakle, rauter mora imati istu MAC adresu.
Ono što ne bi bilo loše da uradite jeste da podelite statičke IP adrese mašinama a za DNS preporučujem 8.8.8.8 (google) koji je definitivnoza 3 stepenika više fail-safe od DNS ISP-a. Statične IP preporučujem zbog mogućnosti zaglupljivanja DHCP-a u rauteru ili njegovog problema sa update-om routing tabela, koji na ovaj način izbegavate.
Jedno glupo pitanje za kraj: Da li ste rauter povezali sa kablovskim modemom preko WAN porta?
 
Odgovor na temu

dragvorl
Ns

Član broj: 110539
Poruke: 45
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Problem sa ruterom tp link tl-wr340g19.12.2010. u 16:38 - pre 162 meseci
Da nije preko WAN porta ne bi radio internet. No dobro. Ja sam update-ovao, verziju sam pogledao sa zadnje strane uredjaja, tako su mi rekli i ovi iz TP-Linka (poslao sam im mail) i ovi in Netiksa. Instalirao sam posebno sva 3 updatea, ali mi izgleda problem ostaje. Mada moram jos da istestiram na ovoj trecoj verziji.Ince dodeljene su IP adrese za sva tri uredjaja odvojeno. Moze pojasnjenje za promenu MAC adrese, neki postupak?

[Ovu poruku je menjao dragvorl dana 19.12.2010. u 17:57 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Milan_Bozic
Novi Sad

Član broj: 273641
Poruke: 101
*.adsl.eunet.rs.



+1 Profil

icon Re: Problem sa ruterom tp link tl-wr340g20.12.2010. u 10:45 - pre 162 meseci
Da bi video koja je MAC adresa mrežne kartice, idi na start->run->cmd
Kad se otvori command prompt ukucaj ipconfig /all i videćeš (između ostalog) koja je MAC adresa mrežne kartice (zapiši).
Nakon toga pristupi rauteru i među opcijama ćeš naći i izmenu MAC adrese. Ukoliko postoji MAC clone opcija tim bolje, ali moraš pristupiti sa računara koji je prvobitno imao direktan izlaz na net (preko kablovskog modema).
ako mi kažeš koji je tačno model TP-Link-a moći ću da ti dam detaljne instrukcije.
 
Odgovor na temu

saleaaa
Student, Elektronski fakultet Nis
Srbija

Član broj: 225303
Poruke: 29



Profil

icon Re: Problem sa ruterom tp link tl-wr340g20.12.2010. u 12:24 - pre 162 meseci
Upgrade-ovao sam firmware! Ipak je verzija uredjaja 2, tako su mi rekli iz tp linka i da je to njihov propust sto u web utility pise v5. Ruter mi radi vec peti dan bez problema, ali nisam ga prikljucio na sbb kablovski modem vec preko proksi servera (zivim u studentskom domu pa na taj nacin pristupamo internetu).... Nadam se da kad ga vratim na kablovski modem nece biti problema. Sto se tice kloniranja MAC adrese ne mora da znaci da je provajder zakljucao samo jednu MAC adresu na jedan modem. Prosto desktop racunar mi je prikljucen na sbb modem. Kad taj isti modem prikljucim na laptop internet opet radi. Kloniranje MAC adrese se radi samo ukoliko kablovski modem ne radi na dva kompjutera.
 
Odgovor na temu

saleaaa
Student, Elektronski fakultet Nis
Srbija

Član broj: 225303
Poruke: 29



Profil

icon Re: Problem sa ruterom tp link tl-wr340g20.12.2010. u 12:29 - pre 162 meseci
Upgrade-ovao sam firmware! Ipak je verzija uredjaja 2, tako su mi rekli iz tp linka i da je to njihov propust sto u web utility pise v5. Ruter mi radi vec peti dan bez problema, ali nisam ga prikljucio na sbb kablovski modem vec preko proksi servera (zivim u studentskom domu pa na taj nacin pristupamo internetu).... Nadam se da kad ga vratim na kablovski modem nece biti problema. Sto se tice kloniranja MAC adrese ne mora da znaci da je provajder zakljucao samo jednu MAC adresu na jedan modem. Prosto desktop racunar mi je prikljucen na sbb modem. Kad taj isti modem prikljucim na laptop internet opet radi. Kloniranje MAC adrese se radi samo ukoliko kablovski modem ne radi na dva kompjutera.
 
Odgovor na temu

Milan_Bozic
Novi Sad

Član broj: 273641
Poruke: 101
*.adsl.eunet.rs.



+1 Profil

icon Re: Problem sa ruterom tp link tl-wr340g20.12.2010. u 14:55 - pre 162 meseci
Zaključavanje MAC adrese vrše SBB i KDS (bar u Novom Sadu). Moguće je da drugi (manji) kablovski distributeri to ne rade :)
u svakom slučaju, ko i dalje ima problema neka se javi, probaću da pomognem ako mogu.
Drago mi je da si ti rešio svoj problem :)
 
Odgovor na temu

dragvorl
Ns

Član broj: 110539
Poruke: 45
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Problem sa ruterom tp link tl-wr340g20.12.2010. u 23:31 - pre 162 meseci
Evo podataka, ako treba jos nesto, javi. Router TP-Link TL-WR340G. Router Scientific Atlanta EPC2100R2. I jos jedno pitanje, ako ovi imaju zakljucavanje MAC adrese, jel bi onda bilo uopste moguce prikljuciti 2 uredjaja odjednom preko 1 modema, jer su povremeno oba racunara na netu?






 
Odgovor na temu

Milan_Bozic
Novi Sad

Član broj: 273641
Poruke: 101
*.adsl.eunet.rs.



+1 Profil

icon Re: Problem sa ruterom tp link tl-wr340g21.12.2010. u 10:43 - pre 162 meseci
MAC clone treba da se odradi za WAN port, tako da kablovski modem vidi rauter kao tvoj komp, odnosno opcija na drugoj slici koju si postavio (Clone MAC Address To, a zatim Save).
Samo jedan računar može istovremeno na net preko kablovskog modema, iako ima USB i UTP (LAN) konektore, tako da moraš postaviti rauter, ili da u mašini koja je povezana sa modemom da ubaciš još jednu LAN karticu, ali taj komp mora biti stalno uključen...
Detaljno uputstvo za sve opcije i podešavanje mreže možeš pogledati ovde http://www.volia.com/user/file..._guide_TL_Link_TLWR340G_en.pdf
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Problem sa ruterom tp link tl-wr340g21.12.2010. u 12:06 - pre 162 meseci
Nema potrebe da radiš kloniranje mac adrese, SBB ne zaključava po mac adresi nego daje samo jednu IP adresu. Kada hoćeš da promeniš uređaj na koji je zakačen modem, samo kratko isključi modem iz struje pa će on da dodeli novu IP adresu i tako svaki put kad menjaš. U svakom slučaju je dovoljno da jednom uradiš kada povezuješ modem i ruter a posle kompove uključuj u ruter po želji.
 
Odgovor na temu

dragvorl
Ns

Član broj: 110539
Poruke: 45
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Problem sa ruterom tp link tl-wr340g21.12.2010. u 18:30 - pre 162 meseci
Hmm, hvala, ali meni treba da imam mogucnost izlaska oba racnara na net istovremeno. Takodje, na sbb-u imam isti IP po nekoliko nedelja, sve i da resetujem modem. Ne znam, mozda je problem neresiv na ovoj hardverskoj konfiguraciji, inace znam da je 100% moguce nakaciti 2 kompjutera istovremeno na net preko sbb modem i rutera, samo jednostavno ova kombinacija kod mene pravi problem.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Problem sa ruterom tp link tl-wr340g21.12.2010. u 19:12 - pre 162 meseci
Nešto se ne razumemo, na ruter možeš da zakačiš mnogo računara i svi će moći istovremeno na internet. Ne možeš da povežeš jedan na USB a drugi na UTP i da to radi, možda je nešto zabrljalo ako je tako radilo, recimo klonirana mac adresa. Kod SBB-a uglavnom dugo ostaje ista adresa ali kada povežeš drugi komp ili ruter onda će IP adresa da bude promenjena.
Kako uopšte povezuješ i koja ti je kombinacija potrebna?
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Problem sa ruterom tp link tl-wr340g

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 17551 | Odgovora: 46 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.