Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

nVIDIA claims that AMD cheats :)

[es] :: Advocacy :: nVIDIA claims that AMD cheats :)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5088 | Odgovora: 34 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon nVIDIA claims that AMD cheats :)24.11.2010. u 13:00 - pre 163 meseci
http://blogs.nvidia.com/nterse...idia-vs-amd-image-quality.html

Citat:

We are writing this blog post to bring broader attention to some very important image quality findings uncovered recently by top technology Web sites including ComputerBase, PC Games Hardware, Tweak PC, and 3DCenter.org. They all found that changes introduced in AMD’s Catalyst 10.10 default driver settings caused an increase in performance and a decrease in image quality. These changes in AMD’s default settings do not permit a fair apples-to-apples comparison to NVIDIA default driver settings. NVIDIA GPUs provide higher image quality at default driver settings, which means comparative AMD vs. NVIDIA testing methods need to be adjusted to compensate for the image quality differences.


Getting directly to the point, major German Tech Websites ComputerBase and PC Games Hardware (PCGH) both report that they must use the “High” Catalyst AI texture filtering setting for AMD 6000 series GPUs instead of the default “Quality” setting in order to provide image quality that comes close to NVIDIA’s default texture filtering setting. 3DCenter.org has a similar story, as does TweakPC. The behavior was verified in many game scenarios. AMD obtains up to a 10% performance advantage by lowering their default texture filtering quality according to ComputerBase.

AMD’s optimizations weren’t limited to the Radeon 6800 series. According to the review sites, AMD also lowered the default AF quality of the HD 5800 series when using the Catalyst 10.10 drivers, such that users must disable Catalyst AI altogether to get default image quality closer to NVIDIA’s “default” driver settings.

Going forward, ComputerBase and PCGH both said they would test AMD 6800 series boards with Cat AI set to ”High”, not the default “Quality” mode, and they would disable Cat AI entirely for 5800 series boards (based on their findings, other 5000 series boards do not appear to be affected by the driver change).

For those with long memories, NVIDIA learned some hard lessons with some GeForce FX and 3DMark03 optimization gone bad, and vowed to never again perform any optimizations that could compromise image quality. During that time, the industry agreed that any optimization that improved performance, but did not alter IQ, was in fact a valid “optimization”, and any optimization that improved performance but lowered IQ, without letting the user know, was a “cheat”. Special-casing of testing tools should also be considered a “cheat”.


Hihihi, najs. Opasni su mora im se priznati. Prvo sto im je 6850/6870 jeftiniji za proizvodnju od GTX460, pa im to nije bilo dosta pa su malko skinuli image quality po default-u u drajverima (a molili su review-ere da ne koriste H.A.W.X. 2 kao benchmark) nesto sto smo nekad mi sa nVIDIA Vanta karticama radili da bi se klincili sa fps-ovima u UT-u.

I onda kupci treba da donesu odluku baziranu na review-ovima gde se ne zna ko na koga vrsi pritisak, nVIDIA je tu daleko od cvecke pa je pritiskala revewer-e da u uporednim testovima testiraju fabricki O/C-ovane 460-tice (eVGA 460 FTW!) sto je gomila njih i ucinila.

I onda povrh posmatranja svih internalija (broj shader jedinica, memorijskog protoka, hercaze, ROP-ova, TDP-a) covek treba i da misli o tome da li AMD ili nVIDIA tweak-uju drajvere za specificne igrice (Crysis voli AMD, HAWX/FC2 etc gotive nVIDIA-u) + sto, ako gledate u buducnost, morate se zapitati da li ce igre sa nakrcanim nivoom teselacije dovesti na kolena vasu graficku od 200/250 EUR ili vise :)

Varaj, lazi, podmicuj, sve za revenue a ? :D
make love - !war
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: nVIDIA claims that AMD cheats :)24.11.2010. u 13:21 - pre 163 meseci
Hehe... reci cu samo jedno:

NVIDIA... the way it's ment to be played :)

A to oko tvikovanja za testove i koriscenja razlicitih podesavanja drajvera, to svaki ozbiljan review-er
nece sebi dozvoliti. Onaj ko to radi, zaobidjes njegove review-e.
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: nVIDIA claims that AMD cheats :)24.11.2010. u 13:29 - pre 163 meseci
Pa ne rade to reviewer-i nego AMD i nVIDIA, tweak-uju default podesavanja u svojim drajverima. Prvi put kada sam to video je bilo u nvidia detonatorima 6.22 tako nesto, jasno se videlo pri 3D testiranju da mi je slika bila muljavija poprilicno nego sa 2.08 ili 5.xx detonatorima. Trend se nastavlja :)
make love - !war
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: nVIDIA claims that AMD cheats :)24.11.2010. u 13:32 - pre 163 meseci
Pa jbg, 8xAA je 8xAA, pa ako to isto podesavanje (uz ostala ista podesavanja na obe karte) izgleda "muljavije" na jednoj kartici, onda je jasno da je ova druga bolja :)

Ma sve te podatke koji oni daju treba uzeti sa rezervom. Gurnes kartu i poteras maxovani
Crysis ili Hawx, a onda uzmes onu koja daje overall bolje performanse.
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: nVIDIA claims that AMD cheats :)24.11.2010. u 13:47 - pre 163 meseci
Ma cim sam video da su krenuli sa "per game" optimizacijama u drajverima, te AI zafrkancije i slicno znao sam koliko je sati. Odavno (AFAIR) je postojala mogucnost podesavanja image quality-ja u samom drajveru ali onog trenutka kada su krenuli tweak-ovi za specificne igre i automatsko podesavanje istih pocelo je sa cheat-ovima. + sto su A(TI)MD/nVIDIA (mada je nevidija prva krenula sa tim) sponzorisale razvoj igara koje ce nadrndati efekte sa kojima se njihove kartice mnogo bolje snalaze.

Odavno nema tu sirove snage i inteligentnih hardware-skih resenja pa onda kom opanci kom obojci... Secam se da je Kyro chip u ono vreme obecavao mnogo (PowerVR Tiled Based Rendering) ali je prs'o upravo zbog drajvera. Svi su oni vremenom pukli, 3DFX, Matrox, Kyro i na kraju nam je ostala nVIDIA koja je dugo vremena drzala primat i ATI koji je relativno do skoro gadno kaskao. Sad je nVIDIA u s****, problemi sa yield-om, prilagodjavanje HPC kartica gaming trzistu, sad ako ne urade nesto sa 5xx serijom prsli su ko zvecke.
make love - !war
 
Odgovor na temu

boki
Boris Prpic
CTO
CodeZen, Cityexpert
Beograd

SuperModerator
Član broj: 2681
Poruke: 2442
2001:470:d25c:1337:202d:6114..

Jabber: boki@elitesecurity.org
ICQ: 195245022
Sajt: www.goglasi.com


+34 Profil

icon Re: nVIDIA claims that AMD cheats :)24.11.2010. u 13:56 - pre 163 meseci
Pa koliko vidim to je catalyst AI kojem je to i namena.
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: nVIDIA claims that AMD cheats :)24.11.2010. u 14:18 - pre 163 meseci
@combuster - nema od pucanja nvidie nista, don't worry :)
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: nVIDIA claims that AMD cheats :)24.11.2010. u 15:48 - pre 163 meseci
Citat:
boki: Pa koliko vidim to je catalyst AI kojem je to i namena.


Da, slazem se da su review-eri trebali da podese ovu opciju na high ili da iskljuce AI prilikom testiranja i da to isto cine i sa nVIDIA drajverima, samo sto su default vrednosti razlicite sa catalyst-ima i sa nvidia drajverima.

A reviewer-i se ogradjuju na foru da su u pitanju clean instalacije bez naknadnih tweak-ovanja.

@Srdjan

Paaaaa nije da se ne nalaze u gadnim problemima... :)
make love - !war
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.st3.cable.xnet.hr.



+25 Profil

icon Re: nVIDIA claims that AMD cheats :)24.11.2010. u 15:58 - pre 163 meseci
2001ve sam uzeo Matrox Millenium G400. Na instalacijskom CDu je bio demo, magicna suma, nekakav bunar, fairy and butterflies, neka takva pizdarija. Uglavnom par godina nakon toga kartica je tjerala jedva na 15tak FPS DirectX stvari koje su bile losije i manje kompleksnije od tog demo-a.

Prije nje sam imao jedno kratko vrijeme Matrox Mystique, pa Matrox Millenium II, i Matrox M3D PCI modul za akceleraciju. Bio sam veliki pobornik Matroxa i koristio sam iskljucivo te kartice dobrih deset godina. Nakon cijelog hypea i razocaranja sa Parheliom, shvacam da se Matrox povlaci sa consumer trzista i ide na specijalizirana polja, gdje su relevantni i dan danas. Tada prelazim na nVidiju iz tri razloga - generalno bolji integratori nego kod ATi-a tada, bolja kvaliteta drivera nego kod ATIa tada, i official podrska FreeBSDa (ogroman faktor).

Kakvo je stanje trenutno, nemam pojma, kupim graficku od 100e svako dvije godine tako da mogu pokrenut neku novu igru kad me zainteresira. Trenutno bi uzeo jaci hardver jedino radi CUDAe i GPU procesiranja.

Sta jest jest, u drugoj polovici devedesetih je stanje na grafickom trzistu bilo odlicno, igraca mnogo, razvoj je isao munjevito...Trident, S3, nVidija, ATi, 3DFX, Tseng, Hercules, Matrox...vecina njih sa vlastitim cipovima i sistemima.

Trident TVGA9000 ISA 512KB FTW :)

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

boki
Boris Prpic
CTO
CodeZen, Cityexpert
Beograd

SuperModerator
Član broj: 2681
Poruke: 2442
*.adsl.verat.net.

Jabber: boki@elitesecurity.org
ICQ: 195245022
Sajt: www.goglasi.com


+34 Profil

icon Re: nVIDIA claims that AMD cheats :)24.11.2010. u 15:58 - pre 163 meseci
Pa sad su se malo izvukli ali poklopice ih 69xx sad kad ih zvekne xD
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: nVIDIA claims that AMD cheats :)24.11.2010. u 16:05 - pre 163 meseci
Da, high-end ide definitivno na stranu AMD-a, ali sweet spot segment ce biti rusvaj :D Mislim da ce ih tu nVIDIA ubiti sa GTX560 (ni 460 se ne prodaje lose, imaju 560 vec spreman ali ga zadrzavaju zato sto prodaja 460 ide super za sada) osim ako ne spuste cene za 6870 :)

I ja sam se lozio uvek na Matrox i na Hercules i njihove kartice, al' jbg, big bad wolves got the better of 'em... :D
make love - !war
 
Odgovor na temu

boki
Boris Prpic
CTO
CodeZen, Cityexpert
Beograd

SuperModerator
Član broj: 2681
Poruke: 2442
*.adsl.verat.net.

Jabber: boki@elitesecurity.org
ICQ: 195245022
Sajt: www.goglasi.com


+34 Profil

icon Re: nVIDIA claims that AMD cheats :)24.11.2010. u 16:23 - pre 163 meseci
U srednjoj klasi jeste klanje ali to je dobro po nas..
samo nek padaju cene :]
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: nVIDIA claims that AMD cheats :)24.11.2010. u 17:26 - pre 163 meseci
Citat:
combuster
Da, high-end ide definitivno na stranu AMD-a,


Pa isao je ATI-ju sa 5850/5870/5970 Cypress karticama pre nego sto se NVidia skockala ponovo sa novom inkarnacijom Fermija. To tako ide svakih par godina, jedna od 2 kompanije uvek dominira na neki rok, dok ih ovi drugi ne prestignu... ili neko napravi gresku.

Sa ovim novim northern islands karticama nekako ne mogu da se otmem utisku da ce AMD i graficke cipove uciniti "underdog" proizvodima koji se nece takmiciti u probijanju zidova mogucnosti, vec u pravljenju neceg dovoljno dobrog i po manjoj ceni.

Inace, cisto da se zna, sve chip kompanije su podmukle samo tako i sluze se maksimalno prljavim trikovima kada god mogu.... Nije tu ATI (AMD) nista poseban, vec je samo sada uhvacen na delu... bas kao sto je svako od ostalih igraca bivao hvatan na delu do sad.

Ja sam zamenio ATI 5850 (treba sutra da ga bacim na ebay ;-) sa GTX 580 za kucnu masinu... drajveri su nebo i zemlja, ATI drajveri su blago receno bagoviti, a tek onaj njihov UI za konfiguraciju... uh....
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: nVIDIA claims that AMD cheats :)24.11.2010. u 17:51 - pre 163 meseci
Nije lose, dugo si izdrzao sa Ati-jem, svaka cast :)

ATI... the way it's ment to be replaced.
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: nVIDIA claims that AMD cheats :)24.11.2010. u 17:55 - pre 163 meseci
Da, drajveri ih kolju oduvek, njihov najveci downside (mada u ovom konkretnom slucaju ih je posluzio :D). Suska se da ima problema sa Cayman-om, trebao je vec da izadje do sada. Sad sta je tacno u pitanju nemam pojma.

E pa super, cesititam, uzimas najbrzu single gpu grafulju :) Mada me zivo interesuje gde ce da zavrsi HD 6970 :)

/edit:

@Srdjan

HD 5850 je u to vreme bio prava kupovina...
make love - !war
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: nVIDIA claims that AMD cheats :)24.11.2010. u 17:58 - pre 163 meseci
Ma Ati nikad nije prava kupovina

Dimke je pre nje imao 8800 Ultra (cini mi se), mogao je sa nje da predje na ovu 580

Al bilo je ono verovatno.... "Uh... jeftina... a jaca od 8800 Ultra... ma ajde,
daj malo da probam i taj Ati par meseci, nece da smeta.."

Nego.. zar nije vec sada 5970 Ati kartica jaca od GTX-580?

Ja sam sebi nameracio GTX460, nasao sam je za 13k din... ako prodam 8800GTX ustvari za neku OK kintu
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: nVIDIA claims that AMD cheats :)24.11.2010. u 18:14 - pre 163 meseci
Citat:

E pa super, cesititam, uzimas najbrzu single gpu grafulju :)


Zato sam i rekao single gpu :) 5970 je dual gpu graficka kartica. Za to ce da sluzi i GTX 590 i AMD 6990 :)
make love - !war
 
Odgovor na temu

darkonsm
darko milosev
agrobanka
srbija novi sad

Član broj: 226900
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: nVIDIA claims that AMD cheats :)24.11.2010. u 18:22 - pre 163 meseci
Gtx 460 se dobro prodaje jer se prodaje ispod cene ako bi imali istu cenu za gtx 560 uz najavljenu velicinu cipa to moze samo da znaci rasprodaja a to mogu izdrzati samo ako im neko da finansisku inekciju .
Jer ima neke najave da ce nVIDIA dobiti neko obestecenje za neki patenat drugacije ne znam kako mogu izdrzati to na duzi rok ili ce gtx 560 biti u drugoj kategoriji po ceni ?
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: nVIDIA claims that AMD cheats :)24.11.2010. u 19:15 - pre 163 meseci
Pa yield im je sad zadovoljavajuci pa ce GTX 560 imati sve cuda core-ove enable-ovane + bice malo nasviranija po hercazi. Za memorijski interfejs nisam siguran, verovatno ce ostati 256-bitna mada... :D

nVIDIA planira da isprodaje GTX 460 sto je vise moguce do kraja januara a onda ce vrlo verovatno krenuti sa 560. Cena bi trebalo da bude u rangu sa AMD 6870 grafickim karticama (kod nas ocekujem cenu oko 21-23K din) dok ce se GTX 460 vrlo verovatno prodavati za 16-17K dok ih bude bilo a neke ce verovatno biti na akcijama jos i nize (nesto kao npr sto je Srdjan nahvatao).

Naravno ovo treba uzeti sa odredjenom dozom rezerve, nisam Milan Tarot :)

Za cenu GTX 460 si u pravu ali nemaju drugog izbora, niko ne bi kupovao isti pored 6850/6870 grafulja... Ocekujem da ce GTX 560 pomeriti Bart-ove na jos nize ili ce to AMD uraditi i pre toga da bi uhvatio sto bolju prodaju na vreme (oko sezone praznika, kraj decembra, pocetak januara).

Trenutno posluju sa gubitkom ali bi 5xx serija mogla da ih vrati on-top, jbg zakazali su u planiranju sto se Fermija tice, sve je odradjeno navrat-nanos i to im se vratilo pravo u facu.
make love - !war
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: nVIDIA claims that AMD cheats :)24.11.2010. u 19:33 - pre 163 meseci
Citat:
Srđan Pavlović: Ma Ati nikad nije prava kupovina :D

Dimke je pre nje imao 8800 Ultra (cini mi se), mogao je sa nje da predje na ovu 580 :)

Al bilo je ono verovatno.... "Uh... jeftina... a jaca od 8800 Ultra... ma ajde,
daj malo da probam i taj Ati par meseci, nece da smeta.." :)

Nego.. zar nije vec sada 5970 Ati kartica jaca od GTX-580?

Ja sam sebi nameracio GTX460, nasao sam je za 13k din... ako prodam 8800GTX ustvari za neku OK kintu :)


Ma fora je sto je Crysis smrdeo na 8800 Ultri kako god okrenes, a 5850 (ili 5870) je bila jedini izbor krajem prosle godine koji je zadovoljavao performanse za HC 3D rokanje :) a i da ne zapali kucu potrosnjom... GTX 480 nisam ni razmatrao, a bogme ni 5970.

Pre toga sam ATI imao samo jos jednom ranije... 5850 je odlican hardver, ali su drajveri toliko losi da to nista ne vredi.

Sto se GTX 580 tice... glavni razlog zasto sam je uzeo je 3D (gaming) i CUDA, ako nadjem malo slobodnog vremena ;-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: nVIDIA claims that AMD cheats :)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5088 | Odgovora: 34 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.