Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kako da instaliram linux na laptopu na kome je crkla graficka?

[es] :: Linux :: kako da instaliram linux na laptopu na kome je crkla graficka?

[ Pregleda: 2472 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ludi_milojko

Član broj: 59698
Poruke: 104
*.adsl.highway.telekom.at.



+16 Profil

icon kako da instaliram linux na laptopu na kome je crkla graficka?20.11.2010. u 14:55 - pre 163 meseci
znaci,imam laptop na kome je crkla graficka karta,a posto je ona izjedno sa mainboardom,popravka bi me kostala kao pantu pita!pa me zanima moze li se nekako napraviti bootabilni cd,na kome je moguce konfigurisati network,i ubaciti to tamo da se automatski instalira!i da nakon toga mogu putem ssh pristupiti sa drugog racunara!nalazio sam nesto po googlu na raznoraznim stranim jezicima da je to moguce napraviti,al se pogubim u tome,pa rekoh,bolje da pitam gde sto posto razumem!
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: kako da instaliram linux na laptopu na kome je crkla graficka?20.11.2010. u 17:12 - pre 163 meseci
Ja mislim da ne mozes nikako. Pre svega, postoji velika verovatnoca da ti on uopste ne prolazi POST. Ako prodje post, mozes napraviti neki home brew linux i staviti na flashku (naravno sa drugog racunara) i pokusati da boot-ujes.
make love - !war
 
Odgovor na temu

maksvel

Moderator
Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: kako da instaliram linux na laptopu na kome je crkla graficka?20.11.2010. u 18:38 - pre 163 meseci
Može verovatno neka unattended instalacija, samo ako to čudo radi kako treba. Npr: https://help.ubuntu.com/community/InstallCDCustomization

Što kaže kombuster, možda neće da butuje, pa moraš naslepo da mu čačkaš BIOS - zeznuta stvar - nisam siguran da se isplati.
 
Odgovor na temu

ljuba.micic

Član broj: 136962
Poruke: 201
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: kako da instaliram linux na laptopu na kome je crkla graficka?20.11.2010. u 21:00 - pre 163 meseci
Možda da se probao ovo, ako se nađe kod nas:
http://www.geeks.com/details.asp?invtid=USB20-VGA-N&cat=MON
USB 2.0 to SVGA Adapter
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: kako da instaliram linux na laptopu na kome je crkla graficka?20.11.2010. u 21:52 - pre 163 meseci
Ne znam stvarno kako to ide kod laptopova, ali na desktop racunarima nece ni da boot-uje bez graficke kartice (POST error kodovi etc).

Sad onako diskutujemo, ako je recimo samo riknuo LVDS mozda je na nekom drugom output-u jos ziv (vga recimo), ili ako totalno nije riknula mozda ce se ucitati modul za graficku ali nece naci validne display-ove, zaklace tu kernel itd... Dogadja se da recimo na display-u prikazuje artifakte, cudne boje, linije, pattern-e itd, cak i tad ima vrlo malo toga sto se moze uraditi a kamoli u slucaju da je graficka riknula.

E sad pitanje za OP-a, kako si siguran da je crkla graficka kartica ?
make love - !war
 
Odgovor na temu

ljuba.micic

Član broj: 136962
Poruke: 201
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: kako da instaliram linux na laptopu na kome je crkla graficka?20.11.2010. u 22:16 - pre 163 meseci
Neće li, možda, comp da prepozna ovaj USB adapter kao grafičku kartu i da ipak butuje OS? E sad ovo preporučuju za dodatni monitor a ne kao jedini...
http://www.google.com/search?c...ih=851&fp=8bc48c66f0d3c525
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: kako da instaliram linux na laptopu na kome je crkla graficka?

[ Pregleda: 2472 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.