Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Premiere CS5 - Montaza video spota, 30-40 video kanala

[es] :: Video produkcija :: Premiere CS5 - Montaza video spota, 30-40 video kanala

[ Pregleda: 2923 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nico
novi sad

Član broj: 54365
Poruke: 78
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Premiere CS5 - Montaza video spota, 30-40 video kanala17.11.2010. u 19:36 - pre 163 meseci
Pozdrav,

Treba da izmontiram jedan muzicki video spot. Bavim se godinama dizajnom, i upucen sam u ADOBE-ove aplikacije poprilicno.
Do sada sam izmontirao 3 video spota u kojem sam koristio oko 30-40 kamera snimljenih iz razlicitih uglova. Za sve video trake
sam uradio 'SYNC' kako bi se svaka uklapala sa muzikom benda za koji montiram spot.

Nacin na koji sam radio je sledeci:

Napravim SYNC za 30-40 video kanala.
Seckam scene i 'guram' ih na skroz gornji video kanal kako bi bile vidljive.

Ne znam da li postoji bolji nacin da se izmontira muzicki spot. Ovaj sistem mi daje najvise kontrole nad video materijalnom, ali imam
taj problem da kada imate 40 video kanala morate da isklucite svih 39 kako bi videli sta vam se nalazi na poslednjoj šini, odnosno kanalu. Onda, ako
mi se scena svidi, secnem je i odguram skroz gore. To je jedan mukotrpan posao, pa me zanima da li postoji bolji i jednostavniji nacin
da lako pregledam jednu od 40 sync-ovanih video kanala?

Gledao sam malo tutoriale na youtube i svi se svode na pregledanje materijala i opcije INSERT I OVERLAY. Ovde se to ne može iskoristiti.
posto svaki video clip mora biti zalepljen u stotinku sa muzikom kako se na bi slika i muzika razilazili.

Nisam cak pronasao u premieru opciju da na jednostavan nacin ugasim SVE kanale osim zeljenog i na taj nacin brzo pregledam
sta se desava u tom trenutku na timeline-u, odnosno na toj video šini. Uvek moram da gasim jedan po jedan kanal.

Probao sam i MULTICAM, ali nisam ni uspeo ko covek da ga pokrenem jer je rec o 40 kamera a da stvar bude gora rec je o FULL HD
materijalu.

Da li mozete da mi date neki koristan i konstruktivan savet kako da se najlakse izborim sa svim ovim?
Imam utisak kao da idem iz Novog Sada u Beograd preko Bosne... :) A mozda i ne postoji bolje resenje.

Hvala unapred, nadam se da sam koliko toliko dobro objasnio problem.
 
Odgovor na temu

Igy81

Član broj: 20661
Poruke: 192
*.196.213.kr123.zona.ba.



+1 Profil

icon Re: Premiere CS5 - Montaza video spota, 30-40 video kanala17.11.2010. u 22:57 - pre 163 meseci
Shift + Klik misom na oko neke od shina cini sve "vidljive" shine "nevidljivim". Onda smo klikni na oko one koju zelis pogledati.

Poslije moras Shift + 2 klika kako bi se sve nevidljive shine ucinile vidljivim. (prvim shift+klikom iskljucis tu jednu a drugim se ukljuce sve zajedno)

U vecini slucajeva ovo je dovoljno, ali ako imas shine koje su u samom pocetku bile iskljucene onda ih moras pjeske ponovo poiskljucivati.

Nadam se da ti je ovo od pomoci.


Pozdrav.
 
Odgovor na temu

nico
novi sad

Član broj: 54365
Poruke: 78
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Premiere CS5 - Montaza video spota, 30-40 video kanala18.11.2010. u 10:57 - pre 163 meseci
Hvala za ovaj odlican tip&trick! :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Video produkcija :: Premiere CS5 - Montaza video spota, 30-40 video kanala

[ Pregleda: 2923 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.