Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Odabir sigurnosnog resenja za small business

[es] :: Zaštita :: Odabir sigurnosnog resenja za small business

[ Pregleda: 4128 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vladaas
Vladimir Stojicevic
Petrovac

Član broj: 272991
Poruke: 3
*.static.isp.telekom.rs.



Profil

icon Odabir sigurnosnog resenja za small business15.11.2010. u 12:56 - pre 162 meseci
Potreban mi je savet za sigurnosno resenje za small business firmu...

Potrebno mi je antivirus i firewall resenje...
U firmi ima oko 25 kompjutera. Svi koriste jedan racunar kao gateway ka internetu.

Interesuje me koliko kosta kvalitetno resenje za ovakav jedan sistem...
 
Odgovor na temu

rfe

Član broj: 131188
Poruke: 76
..0-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: Odabir sigurnosnog resenja za small business15.11.2010. u 13:59 - pre 162 meseci
pa moze da kosta i 0.

Zonealarm je po meni neprikosnoven kao firewall i besplatan je. I veoma je lagan za koriscenje, sto je bitno, a ne da radnici svakih 5 minuta zovu sluzbu jer im je nesto iskocilo.

Od besplatnih av imate AVG. STa ce vam vise. Stavite i spybot.

Vazno je da radnici znaju sta je sigurnost. Kakav posao radite ?

zasto koristite racunar kao gateway a ne recimo router ?
 
Odgovor na temu

vladaas
Vladimir Stojicevic
Petrovac

Član broj: 272991
Poruke: 3
*.static.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Odabir sigurnosnog resenja za small business15.11.2010. u 14:05 - pre 162 meseci
Ispravka...
Svi koriste router kao gateway... Resenje koje je predlozio kolega koji je radio ovaj posao pre mene bilo je tipa
F-Secure Linux server koji je hteo da postavi izmedju routera i switcha (ako sam ja lepo shvatio)...
 
Odgovor na temu

rfe

Član broj: 131188
Poruke: 76
..0-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: Odabir sigurnosnog resenja za small business15.11.2010. u 15:12 - pre 162 meseci
pa ja sam radio na univerzitetu pre 4 godine gde je bilo oko 1000 umrezenih PC i tada su svi imali dual boot i verzija za windows je imala McAfee. Kupljen softver, sto nije cudno za ozbiljnu instituciju mada je McAfee bio prespor za masine koje smo imali, ali to je vec greska rukovodstva.

Ako bas hocete da puknete lovu (za nista) onda kontaktirajte neki proizvodjac koji nudi totalnu zastitu i pogodite cenu...

Mozda bi mogao malo da opises sistem i svrhu. Kakav login imate, da li delite stampace, koliko vam je bitna sigurnost...
 
Odgovor na temu

Aleksandar Maletic
System administrator

Moderator
Član broj: 235887
Poruke: 1138
212.200.34.*



+89 Profil

icon Re: Odabir sigurnosnog resenja za small business15.11.2010. u 15:37 - pre 162 meseci
Koliko para, toliko muzike... Znam da je skupo, ali ako ti je stalo do podataka Kaspersky Internet Security 2011 je odlican izbor...ukoliko nisi rad da se toliko luksuziras, instaliraj Avast5 Free i ZoneAlarm Free, bitno je da su definicije redovno update-ovane...takodje, posto se prenos podataka obavlja u 99% slucajeva USB memorijom, preporucio bih ti instalaciju Panda USB Vaccine, autorun disabler-a...
A wolf is weaker than a lion and a tiger, but doesn't play in the circus.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: Odabir sigurnosnog resenja za small business15.11.2010. u 19:09 - pre 162 meseci
... I am Locutus of Borg, vladaas... Resistance is futile...

> Potreban mi je savet za sigurnosno resenje za small business firmu...

http://www.kaspersky.com/small_office_security

Imajte na umu da je dosta anti virusa besplatno, ali samo za
kućne korisnike, dok za korišćenje na poslovnim računarima mora da se
plati licenca.


... Ti si moje Sunce - ne mogu ocima da te gledam!
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

rfe

Član broj: 131188
Poruke: 76
..0-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: Odabir sigurnosnog resenja za small business15.11.2010. u 23:56 - pre 162 meseci
poceli su i av da kontrolisu za licencu ?
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Odabir sigurnosnog resenja za small business16.11.2010. u 00:03 - pre 162 meseci
Citat:
rfe: poceli su i av da kontrolisu za licencu ?


Čisto sumnjam, ali ako je već poenta da se bude legalan, onda treba valjda poštovati ono što piše u licenci inčae se može onda staviti i krekovan Ako se ne varam, sva pomenuta besplatna rešenja su besplatna samo za privatnu/nekomercijalnu upotrebu
 
Odgovor na temu

rfe

Član broj: 131188
Poruke: 76
..0-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: Odabir sigurnosnog resenja za small business16.11.2010. u 08:21 - pre 162 meseci
treba biti legalan, ali ne treba bas ni biti veci katolik od papa...

bas na sajtu avg pise da je u nekim zemljama i za poslovnu svrhu dopusten free. Za ZA sam siguran da moze besplatan firewall.
 
Odgovor na temu

anaxim
Srbija

Član broj: 204660
Poruke: 83
*.teol.net.



Profil

icon Re: Odabir sigurnosnog resenja za small business16.11.2010. u 09:46 - pre 162 meseci
Sto se tice samog firewalla mozda je bolje resenje da umesto rutera koji sada koristite da ubacite Mikrotik RB. Na njemu pored samih firewall polisa mozete podesiti jos mnogo sto sta.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: Odabir sigurnosnog resenja za small business16.11.2010. u 09:49 - pre 162 meseci
... I am Locutus of Borg, rfe... Resistance is futile...

> treba biti legalan, ali ne treba bas ni biti veci katolik od papa...

Šta veći katoliko od pape? Ili si legalan, ili nisi, nema tu
neke velike filoSofije.

> bas na sajtu avg pise da je u nekim zemljama i za poslovnu svrhu
> dopusten free. Za ZA sam siguran da moze besplatan firewall.

To je ok, ja sam samo naveo da treba obratiti pažnju da li ono
što je free ostaje free i za komercijalnu upotrebu, jer za dosta
programa (dakle, ne samo anti virusa) to nije slučaj.


... * Pod dzelatom i najprisebniji gube glavu.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

Član broj: 147164
Poruke: 1532
cable-188-2-20-211.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: Odabir sigurnosnog resenja za small business16.11.2010. u 09:51 - pre 162 meseci
Ja sam po firmama uglavnom odradio ovako:

-ruter što se dobija kao ADSL prebacim u bridge
-Mikrotik RB750 (mislim da je manje od 6000 din)
-switch
-klijentske mašine, i server iza, u mreži.
-po potrebi, wireless dobijam dodavanjem nekog AP bridge-a, kao npr tplink wa501, ili 601 - svi budu u istom subnetu.

Mikrotik ima neprobojan firewall, i ako se fino našteluje, npr da maskarada radi samo za portove 25,80,110,443 a da svi ostali zahtevi idu u tarpit i log, onda radi super.

Server, bilo fajl/web/ftp/štagod, obavezno neki Linux (zaebancija među adminima je uvek: centos ili debian;), jer je jedino malware/trojan/virus rešenje, a i cena mu je 0!

Možeš da napraviš simple queue-ove (ograničenja brzine po IP adresi) ili da markiraš pakete, pa ih queue-uješ (ograničenje brzine po portu, ili uz layer7, sadržaju paketa), gde recimo namestiš (vpn priority1, skype2, http6, else7, p2p8) i dobiješ da cepaju torenti i jutjub, a skajp razgovor i dalje ide korektno, bez seckanja.

Takođe možeš da podigneš i proxy, pa da imaš još jedan nivo kontrole nad saobraćajem koji klijenti obavljaju.

Mislim da nijedan dobar AV nije besplatan u office varijanti, ali ako već kupuješ, kupi neki koji ima samo antivirus/antimalware varijantu, bez raznih firewall varijanti... Najbolji firewall je već u ruteru! Sve ostalo može samo da napravi glavobolju...

Mašine koje ja održavam nemaju firewall (i onaj od xp-a je isključen!), nalaze se u istom subnetu, nemaju AV na sebi, nalozi na win-u imaju samo user privilegije, server je debian, fileserver/web/ftp/mail - sve se čuva na njemu od dokumenata i ništa na klijentskim mašinama, bekap se radi svako veče i skeniranje clamAV-om, a windowsi se skeniraju sa superantispyware-om jednom nedeljno. mejlovi se čitaju sa satellite mail servera, i to putem veverice (squirrelmail).
--------------------------------

za 11 meseci, probala je par puta da se zapati neka gamad - sve je uklonjeno superantispyware-om, a da nije tako videlo bi se po grafiku saobraćaja za svaku mašinu ponaosob - takođe jedna od stvari koju nudi mikrotik ;)
Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
 
Odgovor na temu

nukleus
Igor Franc
CEO / founder
SECIt security
Beograd

Član broj: 42888
Poruke: 20
*.static.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: Odabir sigurnosnog resenja za small business15.12.2010. u 14:49 - pre 161 meseci
Za toliko broj racunara zanimljivo resenje bi bilo ESET Smart Security 4 for Business cija je cena oko 60$, mislim da bi to bilo dobro resenje za takvu mrezu.

http://www.eset.com/business/medium/smart-security
---
dr Igor Franc
http://www.secitsecurity.com
 
Odgovor na temu

mika_vk
Nikola Colakovic
Hrvatska

Član broj: 79161
Poruke: 67
*.adsl.net.t-com.hr.

ICQ: 92213817


+2 Profil

icon Re: Odabir sigurnosnog resenja za small business23.12.2010. u 11:53 - pre 161 meseci
U firmi sa nekih 20-ak kompova, nagovorio sam direktora da idemo u legalizaciju... kupovao sam kompve sa legalnim windowsima i na njima stavio microsoft security essentials... mislim da jako dobro obavljaju svoj posao tj. jos nisam imao problema... Stigao je novi server Win 2008R2 pa jos nisam odlucio sta cu na njega pukniti... A na ovih par kompova sto su nelegalni vrti se avast free, ali vjrojatno kroz par mjeseci ce i oni biti legalni...
 
Odgovor na temu

Danilo Cvjeticanin
Danilo Cvjeticanin
Apatin-Beograd

Član broj: 9614
Poruke: 3517
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+37 Profil

icon Re: Odabir sigurnosnog resenja za small business23.12.2010. u 12:42 - pre 161 meseci
Kad sve legalizujes, najbolje ti je da se svuda vrti Microsoft Security Essential, ja ga koristim od prvog dana i veoma sam zadovoljan, takodje ga koristim i u vecim mrezama, od 20-50 racunara.
 
Odgovor na temu

[es] :: Zaštita :: Odabir sigurnosnog resenja za small business

[ Pregleda: 4128 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.