Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Manipulacija Resource id rezultatima iz mysql-a

[es] :: PHP :: Manipulacija Resource id rezultatima iz mysql-a

[ Pregleda: 2248 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

NikolaVeber
NikolaVeber
neradnik na porodiljskom bolovanju
Karlsruhe

Član broj: 5115
Poruke: 1254
*.dip.t-dialin.net

Jabber: nikolaveber@jabber.org
ICQ: 121532865


Profil

icon Manipulacija Resource id rezultatima iz mysql-a29.01.2004. u 14:06 - pre 246 meseci
Pozdrav!

Pokusavam da napravim olaksice u radu sa mysql-om. Radim OO i naleteh na sledeci problem:

Da li mogu da manipulisem sa resource id-om (rezultatom mysql_query)? Pod tim mislim da. ako hocu da obrisem ili promenim redove obuhvacene datim id-om, da li moram da ponovo zovem mysql sa where upitima (npr brisanje: da li moram da razlozim id, pa da onda na osnovu vrednosti polja brisem), ili mogu da samo pomocu id-a identifikujem date redove i menjam / brisem ih.

Okacicu ceo kod, ako ima zainteresovanih. Mada nisam puno odmakao :).
Pop Servis "Paradise Tours"
Java User Group Karlsruhe
IT Dan - Srbija

Officer, I saw the driver who hit me - his name was Johnny Walker.
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Moderator
Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Manipulacija Resource id rezultatima iz mysql-a29.01.2004. u 18:27 - pre 246 meseci
Mislim da možeš da razmeniš query sa drugom metodom i nastaviš gde si
stao. Nisam siguran, ipak je najbolje probati.

http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

NikolaVeber
NikolaVeber
neradnik na porodiljskom bolovanju
Karlsruhe

Član broj: 5115
Poruke: 1254
*.rz.uni-karlsruhe.de

Jabber: nikolaveber@jabber.org
ICQ: 121532865


Profil

icon Re: Manipulacija Resource id rezultatima iz mysql-a29.01.2004. u 18:54 - pre 246 meseci
Mislis da saljem squery string razlicitim metodama? To mi zbog koncepta ne odgovara.

Stvari se odvijaju ovako:
sa new klasa() se poziva klasa koja se povezuje sa bazom.
sa new izbor((niz sa poljima i vrednostima po kojima se vrsi pretraga), imeTabele, (niz polja koja se biraju)) stvara objekat izbora, tj vracenih redova iz baze.

e sada hocu da napravim metode

rezultat->prikazi(), ->obrisi, ->izmeni it.d. sta mi sve padne na pamet.
A da nebih za svaku pojedinacno generisao upit, mislio sam da je moguce upotrebiti rezultat SELECT upita...
Samo ne znam u kom je "formatu" resource id (to dobijes sa echo $rezultat). Da li sadrzi informacije o redovima, tj pokazuje na njih, ili sadrzi sve podatke izabranih redova?
Pop Servis "Paradise Tours"
Java User Group Karlsruhe
IT Dan - Srbija

Officer, I saw the driver who hit me - his name was Johnny Walker.
 
Odgovor na temu

igac
Banjaluka

Član broj: 415
Poruke: 562
*.dip.urc.bl.ac.yu



+2 Profil

icon Re: Manipulacija Resource id rezultatima iz mysql-a29.01.2004. u 21:40 - pre 246 meseci
napravi pa okaci :) taman da ne moram svaki put da se gnjavim :)
"nice town, i'll take it..."
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.vdial.verat.net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Manipulacija Resource id rezultatima iz mysql-a29.01.2004. u 23:59 - pre 246 meseci
hmm..

nisam baš siguran da sam te skapirao, ali ako jesam, ne možeš to uraditi što si zamislio.

resource id je samo brojka, tj nešto kao "pointer", ili tačnije redni broj pointera na strukturu u php interpreteru koja čuva sve "state" podatke o vezi sa sql serverom u ovom slučaju.

sa resursima ne možeš direktno ništa raditi iz PHPa, već samo pomoću već ugrađenih funkcija koje primaju te resurse kao parametre...
 
Odgovor na temu

NikolaVeber
NikolaVeber
neradnik na porodiljskom bolovanju
Karlsruhe

Član broj: 5115
Poruke: 1254
*.dip.t-dialin.net

Jabber: nikolaveber@jabber.org
ICQ: 121532865


Profil

icon Re: Manipulacija Resource id rezultatima iz mysql-a30.01.2004. u 13:33 - pre 246 meseci
Znaci li to da u principu resourceId moze da se koristi samo sa mzsql_fetch* funkcijama.

Sta mi predlazete onda da uradim po pitanju identifikacije podataka? I koristi li neko od vas vec slican princip?
Ako ovo ne uspe, mislio sam da posle svakog SELECT upita skupim u niz vracene id-ove (polja u tabeli), pa da posle to bude "opis" objekta izbora.

I sta mislite, moze li se ovim ustedeti na trudu?
Evo kod u attacmentu, nije gotov, komentari su malo na srpskom, malo na (losem) nemackom. Ali sustina je valjda jasna, a i ima malo pojasnjenja u prethodnim postovima.

edit:
kako sam jos malo uznapredovao u trenutnom projektu, video sam da od ovako necega moze biti i te kako koristi. Ako neko vec ima gotov "API" (ako se tako moze nazvati), neka podeli iskustva, posto su dobrodosla.
Pop Servis "Paradise Tours"
Java User Group Karlsruhe
IT Dan - Srbija

Officer, I saw the driver who hit me - his name was Johnny Walker.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: Manipulacija Resource id rezultatima iz mysql-a

[ Pregleda: 2248 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.