Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Budapest, Hungary

[es] :: Vodič za emigraciju :: Budapest, Hungary

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 19245 | Odgovora: 80 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mobtel
Subotica

Član broj: 43396
Poruke: 963
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

ICQ: 279816748


+6 Profil

icon Re: Budapest, Hungary21.11.2010. u 12:43 - pre 162 meseci
Sve mi se cini da na kraju nece biti nista od ove price...

VIdim da ti cekas da ti neko kaze da odustanes,pa cu ti ja to reci.
Nemoj da pristanes na te uslove nego ti njih uslovljavaj dok ne nadju neko drugo resaenje a ti ostani ovde.

Da me neko ne bi pogresno shvatio ja sam za opciju odlaska odavde i to sto pre!!!

Inace sto se tice forinte ona ide od 250- 300 Ft za 1 eu i to jos otkad ja znam za forintu...optimalan kurs je 270 sto je i trenutna cena.

Ako samo trazis neke izgovore da ne pristanes na njihovu ponudu ti nemoj pristajat ali nemoj da ti posle mi budemo krivi.

Sve najbolje
 
Odgovor na temu

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 785
*.mbb.telenor.rs.

Jabber: eeestablishment


+480 Profil

icon Re: Budapest, Hungary21.11.2010. u 13:26 - pre 162 meseci
Citat:
MilanMilan: Eee, lako je vama da pricate, nije vas zivot u pitanju. ;)
Svi znate kakva je ovde situacija po tom pitanju, evro skace, skacu cene, i ako vam je plata u dinarima, necete se bas lepo provesti, osim ako nemate neku povisicu koja prati inflaciju. A ja reviziju plate na ovom poslu imam jednom godisnje, sto bas i nije efektno pracenje inflacije.

U pravu si , tvoj zivot je u pitanju. Tacno je i to da je nama lakse da te savetujemo jer na to gledamo sa strane i bez posledica.
Ali jbga , to tako i funkcionise na forumu , sam si postavio temu i ljudi ti odgovaraju.
Ae pozZz i ne zameri . . . . .
zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
 
Odgovor na temu

MilanMilan
Côte d'Azur

Član broj: 44664
Poruke: 362
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: Budapest, Hungary21.11.2010. u 14:21 - pre 162 meseci
Ma naravno, jasno je meni da je ovo razmena misljenja. I naravno da ne zameram, nije ono bila zamerka, vise moje razmisljanje naglas - uvek je lako savetovati nekoga, ti se posle toga okrenes i odes, a on mora da zivi sa tom odlukom.


@Mobtel

Lose si procenio. :)

Jesam se ja razmisljao sta da radim, ali na kraju, kad sam resio da pristanem, to je bilo to. Krenuli smo da dogovaramo detalje ugovora, i tada je iskocilo ovo pitanje. A stvar nije mala, npr. ja sam ovde hteo da dam otkaz u firmi kada je gazda hteo da pocne da nam racuna platu u dinarima. Jednostavno, to mi je previse rizicno. A firma je, inace, "bombona", i jedini problem(donekle) su te finansije.

Video sam i ja da forinta ima neki opseg u kom se krece zadnjih godina, ali je ove godine prvi put probila 300, a za sledecu godinu im predvidjaju veliku krizu, tako da ima dobrih izgleda da se to ponovi, i time meni zivot tamo ucini ekstremno teskim, ako mi plata ne bude vezana za evro.

I opet kazem, necete mi vi biti krivi, ja ovde trazim razlicita misljenja, iskustva, da mi ljudi kazu nesto sto ja mozda ne znam, itd, a odluka je svakako moja. Misim, bio bi budala da vas posle krivim. Tako da ne moras da brines. :)
 
Odgovor na temu

Mobtel
Subotica

Član broj: 43396
Poruke: 963
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

ICQ: 279816748


+6 Profil

icon Re: Budapest, Hungary21.11.2010. u 15:18 - pre 162 meseci
Ma ne brinemo mi nego mi se ucinilo da svega ovoga ne bi bilo uopste da ti je neko na pocetku rekao da neradi sto tj da odustanes od svega.

Inace neces znati ako ne probas,a samo nemoj posle da se kajes ako odustanes i da se pitas sta bib ilo da si stisnuo **** i otisao...

Ja znam da ja bi samo je problem sto je jako mali procenat ovde nas koji imamo takvu sansu...

Pozzz sve najbolje pa sta god da uspes da sredis...
 
Odgovor na temu

MilanMilan
Côte d'Azur

Član broj: 44664
Poruke: 362
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Budapest, Hungary21.11.2010. u 23:53 - pre 162 meseci
Hm, da me ne mrzi, sad bi procitao sve moje postove, posto nisi prvi koji to kaze, a ja se stvarno ne osecam tako, tj. meni se stvarno ide, samo pokusavam da resim taj finansijski momenat. :/

Hvala na lepim zeljama, videcemo ovih dana kako ce se situacija odvijati.. u svakom slucaju, ako odem, imas poziv da svratis. :)
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Budapest, Hungary22.11.2010. u 12:33 - pre 162 meseci
Idi covece, kao da se selis za Argentinu, a ne 300 kilometara severno. Kako god prodjes skupices za kartu nazad, sta si se usro. Il si nindza il si mindza.
 
Odgovor na temu

MilanMilan
Côte d'Azur

Član broj: 44664
Poruke: 362
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Budapest, Hungary22.11.2010. u 20:04 - pre 162 meseci
Ne pratis fabulu radnje - ugovor je na dve godine, tako da ne mogu da se vratim ako prigusti. ;)
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Budapest, Hungary22.11.2010. u 20:24 - pre 162 meseci
Sta, ne moze ugovor da se raskine? Ne moze otkaz da se da u Madjarskoj?
 
Odgovor na temu

MilanMilan
Côte d'Azur

Član broj: 44664
Poruke: 362
*.opera-mini.net.



+17 Profil

icon Re: Budapest, Hungary23.11.2010. u 08:23 - pre 162 meseci
Cemu takav agresivan stav?

Udahni duboko, smiri se malo, i, ako vec hoces da ucestvujes u temi, procitaj prethodne postove pre nego nastavis sa napadima.
 
Odgovor na temu

srdjan_m
Programer
St.Pazova

Član broj: 29217
Poruke: 262
*.masel.rs.



+12 Profil

icon Re: Budapest, Hungary23.11.2010. u 08:37 - pre 162 meseci
Za Mađarsku se nagađa kako će možda sl.godine upasti u krizu, a Srbija, koja ti je trenutno jedina druga solucija je u krizi već 20 godina i biće sve gore sa ovom nesposobnom vlašću. Šta misliš, gde je veća šansa da propadneš ?
 
Odgovor na temu

MilanMilan
Côte d'Azur

Član broj: 44664
Poruke: 362
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Budapest, Hungary23.11.2010. u 17:29 - pre 162 meseci
U pravu si, ali ima par 'sitnih' razlika:
- ovde ne placam stan
- ovde imam istu platu kao i tamo(i razgovor ove nedelje za posao sa cetvorocifrenom platom)
- platu definisanu u evrima

Da u Budimpesti imam samo ovo trece, ne bi razmisljao ni sekunda.


edit: upravo sam se cuo sa njima, kazu, svima je plata definisani u evrima, tako da ja ne mogu da budem izuzetak. :/
 
Odgovor na temu

Mobtel
Subotica

Član broj: 43396
Poruke: 963
*.adsl-a-5.sezampro.rs.

ICQ: 279816748


+6 Profil

icon Re: Budapest, Hungary23.11.2010. u 17:51 - pre 162 meseci
then wtf
begaj dok se nisu predomislili....

Naravno da cu svratiti...xexeeeexxe
 
Odgovor na temu

MilanMilan
Côte d'Azur

Član broj: 44664
Poruke: 362
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Budapest, Hungary23.11.2010. u 18:02 - pre 162 meseci
Ups, pardon, ne u evrima, nego u forintama.

(Shto je babi milo - to joj se i snilo :D)
 
Odgovor na temu

djk494

Član broj: 494
Poruke: 320
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+39 Profil

icon Re: Budapest, Hungary24.11.2010. u 18:22 - pre 162 meseci
Svako gleda iz svog ugla i daje savete, da ti iznesem sta bih ja uradio sa tom ponudom - ne znam koliko ti je uopste to bitno za tvoj slucaj :).

Jedini savet koji mogu da ti dam je ako si prelomio da ne ides ili se jos uvek klackas - resi u svojoj glavi koji su to uslovi sa kojima bi bio zadovoljan i sigurno otisao, dobro razmisli, stavi sve na tas, ne budi skroman i reci sebi - ovo kad bi mi ponudili - idem (da li je to 900 u eurima ili mozda 1200 u forintama...).

Prezentuj im te uslove - ako kazu da, nemas sta da razmisljas, ne - zbogom kikindo.


 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.net.upcbroadband.cz.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Budapest, Hungary24.11.2010. u 18:44 - pre 162 meseci
Milane znam kako se osecas. Jedino sto ja nisam imao takvu metu na ledjima kao $50.000.
Koliko ce ti znaciti da imas to znanje i sertifikat? Ako to kosta 50k onda je sigurno posle vredno mnogo mnogo vise.
Ne bih da te ubedjujem ali ako imas ~30 godina mislim da nemas cemu da se razmisljas.

Imas dobru ponudu i ovde i sigurno da ti nije losa situacija tu gde si.

U svakom slucaju puno srece sa odlukom koju napravis.
 
Odgovor na temu

MilanMilan
Côte d'Azur

Član broj: 44664
Poruke: 362
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Budapest, Hungary01.12.2010. u 23:06 - pre 162 meseci
Jbt, vec proslo nedelju dana od proslog posta. :)

Elem, ako ste mislili da sam resio dileme - prevarili ste se. Jureci po forumima za informacijama, naishao sam na nekog lika preko kojeg sam dosao do intervjua u drugoj firmi u Bp, i dobio posao. Plata - skoro pa duplo veca, nema ugovora, ali je firma dosta manja, i nema putovanja po svetu, obuke, nicega.

I tek sad ne znam sta da radim.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
*.hsi.kabelbw.de.



+586 Profil

icon Re: Budapest, Hungary02.12.2010. u 10:00 - pre 162 meseci
Ostani tu gde si.
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+595 Profil

icon Re: Budapest, Hungary02.12.2010. u 10:15 - pre 162 meseci
Jbg odluci se sta ti je prioritet,znam da bi bilo extra da dobijes najbolje iz jedne i druge ponude ali....ako ti je prioritet usavrsavanje a ne pare,odnosno obrnuto znas sta ti je ciniti,ali mislim da ni ti ne znas sta zelis od ta 2,nije fer da neko drugi odluci umesto tebe,sve najbolje i nadam se da ces ipak ugrabiti priliku da odes
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.att.com.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Budapest, Hungary02.12.2010. u 12:02 - pre 162 meseci
Citat:
Procrastination refers to the act of putting off actions or tasks to a later time. Psychologists often cite such behavior as a mechanism for coping with the anxiety associated with starting or completing any task or decision.[1] Schraw, Pinard, Wadkins, and Olafson have proposed three criteria for a behavior to be classified as procrastination: it must be counterproductive, needless, and delaying.[2]

Procrastination may result in stress, a sense of guilt and crisis, severe loss of personal productivity, as well as social disapproval for not meeting responsibilities or commitments. These feelings combined may promote further procrastination. While it is regarded as normal for people to procrastinate to some degree, it becomes a problem when it impedes normal functioning. Chronic procrastination may be a sign of an underlying psychological disorder.


Neodlucivanjem ne dobijas nista. Ako napravis pogresnu odluku, mozes da je promenis i posle toga odaberes pravu. Niko ne potrefi 100%, svako pravi greske, samo je bitno da peglas dalje i da ne ponavljas greske.

Sa srecom!
 
Odgovor na temu

Mobtel
Subotica

Član broj: 43396
Poruke: 963
*.adsl-a-8.sezampro.rs.

ICQ: 279816748


+6 Profil

icon Re: Budapest, Hungary02.12.2010. u 21:54 - pre 162 meseci
Jbt sta ti rasis kad mozes da biras poslove u ova krizna vremena?!
Mislim da ti mnogi ovde zavide
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Budapest, Hungary

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 19245 | Odgovora: 80 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.