Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ogranicenje Internet protoka na win xp profesional

[es] :: SOHO Networking :: Ogranicenje Internet protoka na win xp profesional

[ Pregleda: 2814 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

starkg
Kragujevac

Član broj: 51088
Poruke: 711
*.dynamic.sbb.rs.



+89 Profil

icon Ogranicenje Internet protoka na win xp profesional29.10.2010. u 22:48 - pre 164 meseci
Potrebno je jednostavno ogranicenje internet protoka, 384kb/8mb uvek otpisem 15% na dva racunara po 250kbps druga dva po 170kbps, odlazni 4x8kbps , eto tako bi ogranicio ali cime.Nisu potrebna ama bas nikakva pravila tipa ako nas je dvoje deli na dva da bi trebao mikrotik itd... Problem nekada bude kada tri skidaju ping je neupotrebljiv ili varira za igranje.Moze li neki PIII na 666Mhz 384MB ram-a zavrsiti posao "rutera" ali pod xp-om, zajsta mi nepada napamet da proucavam mikrotik, ono je bolesno za prosenog korisnika, jesu moja pravila deljenja neta prosta (jednostavno deljenje) ogranicim po ip ili mac i nepipam ali sta ako se pojavi problem vezan za mikrotik, oko p2p ili sta znam cega da lupam po konzoli nesto zasta realno nemam ni vremena, sta preporucujete od "grafickog-GUI" softvera a da zavrsava posao mozda neki linux? Bilo je ovakvih pitanja ali nekako nisam se nasao citajuci ih. Sta (ako je neko probao ili zna) je najbolje instalirati za ogranicenje?
YU1OTW
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Ogranicenje Internet protoka na win xp profesional30.10.2010. u 11:47 - pre 164 meseci
... May the force be with you starkg Skywalker, that is your destiny!

Besplatna varijanta na XPu jeste da na svakoj mašini staviš
http://bandwidthcontroller.com/trafficShaperXp.html koji je besplatan i
onda tu ograničiš na svakoj mašini ponaosob protok. Mana ovoga jeste što
korisnika ništa ne sprečava da poveća protok, ali ako je ekipa fer i ako
se poštuje dogovor, onda, što da ne.

Varijanta koja se plaća jeste proizvog od iste firme
http://bandwidthcontroller.com/purchaseStandard.html koji se stavlja na
centralni računar na kome je 2000/xp/2003 ali ne i vista i win7 jer ne
podržava te osove. Na centralnom računaru onda nameštaš koliko koji ip
ima protok i prioritete.


... * Narod ih bira sebi u inat.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ogranicenje Internet protoka na win xp profesional30.10.2010. u 12:06 - pre 164 meseci
Sada viđam i neke jeftinije rutere koji imaju ograničavanje protoka, ja sam uzeo jedan da probam ... mada sigurno neću sebi da ograničavam protok. ;) Za sada sve ostalo radi pristojno, za oko tri meseca nije napravio nikakav problem. U pitanju je Tenda W311R+ ruter, cena ne bi trebalo da je preko 30€ mada mislim da je sada i jeftiniji od toga.
A za to vreme mali MT stoji na stolu dok ne skupim hrabrost da se opet upustim u igre bez granica. ;)
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Ogranicenje Internet protoka na win xp profesional30.10.2010. u 12:27 - pre 164 meseci
... May the force be with you calexx Skywalker, that is your destiny!

Calexx, ja imam neki tplink ruter na kome mogu da ograničim
ukupnu brzinu uploada i dowloada i da zadajem neke prioritete po
portovima, ali ne mogu da naznačim da taj i taj ip ima toliki i toliki
protok. Može li to Tenda?

Koliko sam razumeo, to je isto neki mega giga kinez od rutera,
još "žući" od tp-linka? Takođe znam za http://openwrt.org/ projekat (ima
i još slični) gde se može zameniti firmware na ruteru (ali ne sa svakim,
postoji na sajtu spisak podržanih rutera) i onda se dobije traffic
shaper, ali kako postavljač teme ne želi da se cima sa mikrotikom,
verovatno ne želi da se cima ni sa tim.



... * Obecavamo i nemoguce. Vazno je da nam narod veruje.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

starkg
Kragujevac

Član broj: 51088
Poruke: 711
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+89 Profil

icon Re: Ogranicenje Internet protoka na win xp profesional30.10.2010. u 13:22 - pre 164 meseci
Hvala na odgovorima, ma ne nije sto necu ajd i da nadjem vreme, imam vec ruter D-Link dir100 mislim da nepodrzava wrt videcu kada dodjem sa posla, ma probno sam instalirao mikrotik i kada mu zadam u konzoli da pribavi ip i gateway od provajdera to jednostavno nikako da prodje u pitanju je sbb, cak sam razmisljao da ovaj ruter koji sam postavio u DHCP mod da uzima podatke od provajdera jer i SBB zna da promeni a da mikrotik usmerim da uzima net sa rutera i da jednostavno samo deli(ma koliko delovalo smesno), cudlo me da mikrotik nije mogao nikako da nadje to , dok druga lan karta za kao DHCP server za klijente radi i kaci kompjutere bez problema, dobro iskreno to mi je prvi put da sam se uplitao sa mikrotikom prateci uputstvo gospodina Predraga, bojim se doci ce do problema kao sto sam citao recimo lose radi p2p , ili zeza ping pa sta onda sa mikrotikom? Zajsta ga nepoznajem da da kucam sve i svasta u konzolu sto nadjem sa neta ne znam koliko je pametno, eto samo to me brine, nije problem evo bas sam ubacio nov firmware za ruter on je iz 2009 ali prokleti qos nema nista sem automatskog i manualnog unosenja brzine tj. celog kapaciteta linka beskorisno.....

[Ovu poruku je menjao starkg dana 30.10.2010. u 18:46 GMT+1]
YU1OTW
 
Odgovor na temu

notebookFun
System Administrator
Novi Sad

Član broj: 226286
Poruke: 835



+20 Profil

icon Re: Ogranicenje Internet protoka na win xp profesional30.10.2010. u 18:17 - pre 164 meseci
Najlaksi i najjeftini nacin je djeljenje uz pomoc QOS Servisa. Evo jedan video tutorial, kako se to radi.

http://www.youtube.com/watch?v=HioN27Hi3hQ


Jedan po meni najbolji program za dijeljenje protoka je NET LIMITER PRO, ali se placa. Tako da ti ga ne mogu preporucit jer za te pare mozes da kupi neki solidan router za djeljenje.



Ukoliko se treseš od ljutnje na svaku nepravdu onda si moj suborac. ~Che Guevara
 
Odgovor na temu

starkg
Kragujevac

Član broj: 51088
Poruke: 711
*.dynamic.sbb.rs.



+89 Profil

icon Re: Ogranicenje Internet protoka na win xp profesional04.12.2010. u 22:38 - pre 163 meseci
Koji ruter posto sam na xp-u probao sve i muka bude kad neki torent ima 200sidera cpu bude zauzet 100% i nastaje katastrofa CPU Pentium 800MHZ sa 512MB rama, koji ruter preporucujete ogranicavace 6 korisnika, naravno preko 8-portnog sitcha ruter neka ima i jedan lan, mada mislim da ih prave obicno sa 4 porta.
YU1OTW
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ogranicenje Internet protoka na win xp profesional04.12.2010. u 22:53 - pre 163 meseci
Citat:
bachi: Calexx, ja imam neki tplink ruter na kome mogu da ograničim
ukupnu brzinu uploada i dowloada i da zadajem neke prioritete po
portovima, ali ne mogu da naznačim da taj i taj ip ima toliki i toliki
protok. Može li to Tenda?
Promaklo mi je pitanje pa evo odgovora. Otprilike sam nabacio nekoliko detalja, valjda te to zanimalo. Još uvek sebi ne ograničavam protok. ;)

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

starkg
Kragujevac

Član broj: 51088
Poruke: 711
*.dynamic.sbb.rs.



+89 Profil

icon Re: Ogranicenje Internet protoka na win xp profesional15.12.2010. u 23:29 - pre 162 meseci
Digao sa mikrotik, po uputstvu g. Pedje , nije bolelo samo malo volje za sada testiram v2.9 kupicu neku noviju verziju i licencu level 4 necu se bakcati sa bezicnim, imam problema sa ogranicenjem postavim pravilo ali download se ponasa blesavo kao na dial-up iako link je 8mb nisam gresio cak i prioritet 1 isto , dok upload ide ali ne znam dali tacno?
YU1OTW
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Ogranicenje Internet protoka na win xp profesional

[ Pregleda: 2814 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.