Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako je ovo moguće - dva ADSL provajdera istovremeno preko jednog ADSL rutera

[es] :: SOHO Networking :: Kako je ovo moguće - dva ADSL provajdera istovremeno preko jednog ADSL rutera

[ Pregleda: 2456 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Kako je ovo moguće - dva ADSL provajdera istovremeno preko jednog ADSL rutera29.10.2010. u 16:54 - pre 164 meseci
Prepodešavajući konekciju da bih se prebacio sa jednog ADSL linka na drugi, u jednom trenutku sam primetio da mi je Mikrotik napravio dve konekcije za dva različita provajdera preko jednog ADSL rutera. Testirao sam, svaka konekcija vuče protok koji joj pripada. Na svom blogu sam detaljno opisao kako sam napravio podešavanje.

Zna li neko kako je uopšte moguće da ovo radi?

Najviše me zbunjuje što je u pitanju ADSL ruter a ne modem. Kako je pppoe konekcija sa Mikrotika mogla da prođe kroz ruter?

 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6610
*.adsl-a-5.sezampro.rs.



+536 Profil

icon Re: Kako je ovo moguće - dva ADSL provajdera istovremeno preko jednog ADSL rutera29.10.2010. u 17:05 - pre 164 meseci
Jel u bridge mode ruter nateran?
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Kako je ovo moguće - dva ADSL provajdera istovremeno preko jednog ADSL rutera29.10.2010. u 17:34 - pre 164 meseci
Nije, upravo to mi je čudno.

Mikrotik je sa ruterom u lan-u, ruter imana sebi jedan pppoe i NAT, mikrotik jednu konekciju sotvaruje kroy lan a drugu posebnm pppoe konekcijom koja nekako prolazi kroz ruter.

Cak sam pustio i pppoe scan s amikrotik i on je video pppoe servise drugih internet provajdera. Mora da ovaj telekomvo ruter nekako propusta pppoe konekcije iako je u ruter rezimu.
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6610
*.adsl-a-5.sezampro.rs.



+536 Profil

icon Re: Kako je ovo moguće - dva ADSL provajdera istovremeno preko jednog ADSL rutera29.10.2010. u 18:11 - pre 164 meseci
Možda je ostavljeno da može zbog IPTV?

 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Kako je ovo moguće - dva ADSL provajdera istovremeno preko jednog ADSL rutera

[ Pregleda: 2456 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.