Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izašla je razvojna Opera 11

[es] :: Browseri :: Izašla je razvojna Opera 11

Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 27558 | Odgovora: 111 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Izašla je razvojna Opera 1129.10.2010. u 13:26 - pre 164 meseci
Citat:
To se i kod mene dešava, ali veoma rijetko. Vjerovatno je razlog u premalenom RAM-u ili je greška u Operi.

Mislim da je do Opere, imam 4GB sistemskog rama + povelik SWAP fajl, tako da sumnjam da joj anjka memorije :)
 
Odgovor na temu

Droger
Nis

Član broj: 56184
Poruke: 79
*.exe-net.net.

Sajt: www.svenekretnine.com


Profil

icon Re: Izašla je razvojna Opera 1114.11.2010. u 18:46 - pre 163 meseci
Poslednja dva dana imam problema sa operom, jednostavno izbaci prozor kako je doslo do neke greske i mora da se restartuje i tako stalno poslednja dva dana, pre nisam imao nikakvih problema, verzija koju imam je 10.63 , ima li jos ko ovakav problem i sta bi to moglo da bude?
http://www.svenekretnine.com - svi oglasi na jednom mestu
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Izašla je razvojna Opera 1115.11.2010. u 01:12 - pre 163 meseci
Nije iskljucen virus ali najverovatnije je nekako doslo do ostecenej nekog fajla. Instaliraj je ponovo.

Da li imas mozda vaznih stvari u bookmarksima i ostalim podesavanjima? pitam jer ako nemas ima jos jedna stvar koju mozes pokusati.
 
Odgovor na temu

Droger
Nis

Član broj: 56184
Poruke: 79
*.exe-net.net.

Sajt: www.svenekretnine.com


Profil

icon Re: Izašla je razvojna Opera 1115.11.2010. u 21:20 - pre 163 meseci
Evo danas ceo dan dobro radi, prati cu stanje i na dalje pa ako se ponovi morace da radi reinstalacija
http://www.svenekretnine.com - svi oglasi na jednom mestu
 
Odgovor na temu

sasha-SE
beograd

Član broj: 37280
Poruke: 110
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Izašla je razvojna Opera 1118.11.2010. u 18:51 - pre 163 meseci
Najnovija verzija(od juce)

http://my.opera.com/desktopteam/blog/2010/11/17/new-and-improved

puno noviteta i mnogo ispravljenih bugova
 
Odgovor na temu

zentriks

Član broj: 192824
Poruke: 665



+23 Profil

icon Re: Izašla je razvojna Opera 1122.11.2010. u 20:15 - pre 163 meseci
Kako su krenuli ima da sahrane opery i njeno ime koje je bilo sinonim za brzinu i lakocu koriscenja. Dodavanjem beskorisnih funkcija samo cine da opera postaje sve sporija i da sve vise jede memorije. Sad opera zauzima vise rama nego mozilla a bilo je obrnuto. Bas cekam da vidim na sta ce izgledati finalna verzija i kako ce se ona ponasati. I trebalo bi konacno da odvoje svoj mail klient u posebnu aplikaciju, ovako samo cini da browser bude veliki i spor i nebezbedan. Kad bi ga odvojili mislim da bi bio bolji od mozilinog klienta.
 
Odgovor na temu

sasha-SE
beograd

Član broj: 37280
Poruke: 110
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Izašla je razvojna Opera 1123.11.2010. u 15:37 - pre 163 meseci
Izasla i Beta 1

http://my.opera.com/desktopteam/blog/tab-stacking-is-here


zentriks koje su to bespotrebne funkcije??? opera je i dalje najbrzi browser na svetu...

evo na brzaka odradih test opere 11 i chroma 8 beta i chrome 9 alpha (koji ima i hardversku akceleraciju)



Pozdrac

 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Izašla je razvojna Opera 1123.11.2010. u 16:01 - pre 163 meseci
Citat:
Sad opera zauzima vise rama nego mozilla a bilo je obrnuto.

Ali kolicina RAm memorije koju opera sada zauzme je jeftinija nego ikada. Znaci da danas vise nema potrebe za tolikom optimizacijom ram meomrije. Jednostavno cena rama memorije drasticno je pala a web tehnologije zahtevaju sve vise rama i jednostavno se mora povecati granica zauzetog rama da bi te nove stranice mogle raditi kako je zamisljeno.

S druge strane, bez obzira koliko je megabjta u pitanju, meni se opera sa 10 otvorenih tabova radi brze i deluje lakse nego firefox sa otvorena dvaa-tri taba. I to sam proveriuo i na svojem jako snaznom racunaru i na jedno starom i na slabasnom netbooku sa atom procesorom. Znaci nemoj obracati paznju na cifre vec kako tebi deluje celo iskustvo surfovanja u browser. men ije opera bila najprijatnija za koriscenje i onda kada su svi testovi pokazivali da je najsporija.

Opera jednostavno sve resurse preusmeri na trenutno otvoreni tab i na poziciju gde se nalazi kursor tako da ono sto trenutno radis uvek bude maksimalno brzo bez obzira sto su neki pozadinski tabovi usporeni...

Citat:
Dodavanjem beskorisnih funkcija samo cine da opera postaje sve sporija
S ovim se slazem. Nadam se da ce opera u svom stilu staviti taster za brzo iskljucivanje ekstenzija tako da ih u trenutnku iskljucimo kada nam ne trebaju. To bi onda bilo idealno resenje i ne bi je usporilo.

---
Inace koliko ja primecujem uzrok zasto firefox uvek deluje tromije od opere je zato sto je previse rasparcan na komponente i onda sve te poruke koje komponente razmenjuju, budu presretane od strane antivirus programa. Kad koristitie firefox antivirus uvek nesto skenira.
Opera je integrisana i zatvorenija tako da mislim da i sa istim brojem ekstenzija ce ipak biti brza jer ce te komponente verovatno isto funkcionistai keo njeni unutrasnji porcesi pa nece biti presretani od strane operativnog sistema ili antivirusa.


 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Izašla je razvojna Opera 1123.11.2010. u 16:04 - pre 163 meseci
video od novih mogucnosti sa tabovima opere 11
 
Odgovor na temu

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

Član broj: 36142
Poruke: 1629
91.191.3.156

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: Izašla je razvojna Opera 1123.11.2010. u 17:22 - pre 163 meseci
Citat:
zentriks: I trebalo bi konacno da odvoje svoj mail klient u posebnu aplikaciju, ovako samo cini da browser bude veliki i spor i nebezbedan. Kad bi ga odvojili mislim da bi bio bolji od mozilinog klienta.


Ima ogromna tema na Operinom forumu gdje ljudi traže da "olakšaju" Operu i da naprave tu neku "lakšu" verziju. Između ostalog, traži se da uklone i mail klijenat. Uglavnom, odgovorili su im da bi uklanjanje tog dijela programa bilo neprimjetno sa stanovišta korisnika, odnosno da zauzima maksimalno oko 800 KB memorije ili tako nekako, uglavnom nešto u tom smislu.

Inače, ovo tab stacking je meni potpuno bespotrebno.

Jedna od najboljih stvari u novoj Operi je to da je riješen problem sa blokiranjem u memoriji. Naime, na mome lošem PC-u (ne znam da li je ovaj problem postojao i na kvalitetnim računarima) je trebalo Operi nekada i 5-7 minuta da se potpuno ugasi. Sada je to dvadesetak sekundi najviše.

[Ovu poruku je menjao R A V E N dana 23.11.2010. u 18:42 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bobiska
Beograd

Član broj: 10393
Poruke: 1074
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+90 Profil

icon Re: Izašla je razvojna Opera 1123.11.2010. u 17:44 - pre 163 meseci
Zanimljivo, meni je tab stacking baš ono o čemu sam maštao. Zašto bi svako ko prođe pored kompa morao da vidi šta sam sve otvorio...
 
Odgovor na temu

zentriks

Član broj: 192824
Poruke: 665



+23 Profil

icon Re: Izašla je razvojna Opera 1123.11.2010. u 19:45 - pre 163 meseci
Citat:
sasha-SE:
zentriks koje su to bespotrebne funkcije??? opera je i dalje najbrzi browser na svetu...
Pozdrac

Rescimo opera turbo mod, opera unite, ovaj mail klient. sad ce neko reci pa sta ti to smeta? prvo ovo, kad bih uklucili sve ove opcije opera bi bila blagi uzas[probao i nije islo],
mail klient dok je ugasen dobro je ali kad pocne da se mailovima ili rss feed-ovima, opera postaje troma ko djavo. turbo mod je potpuno beskoristan sa sadasnjim brzinama i uopsta ne radi ako treba bar kod mene[ustedi 300-400 kb smesno], unite je bio dobra zamisao ali isto tako beskorisno u danasnje vreme i suvise komplokovano vecini korisnika.
Ono sto je trebala pre da uradi jesu extenzije, da olaksa sam program, poravi engin[koliko vam se puta na forumima dogodile sitne greske tipa ne formatiranja teksta itd] zatim bolji download menager, auto komplite, takodje googl i slicne stranice ne rade kako treba i jos finesa koje korisnici promecuju i koje treba peglati.
Jeste najbrzi i ostaje moj br 1 browser na kompu ali me brine da sa novim verzijama ne oprave neko sra*e i da i ovo sto imaju korisnika ne izgube.
Ovo sto kazu za firfox je ziva istina, kis mi non stop nesto skenira kad je ukljucen.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Izašla je razvojna Opera 1123.11.2010. u 20:10 - pre 163 meseci
Citat:
R A V E N:
Inače, ovo tab stacking je meni potpuno bespotrebno.

Ja smem da se kladim da ce ovo prvi da iskopira chrom pa zatim i na FF...

A sto se tice mail klijenta, pa bas po njemu se opera razlikuje od ostalih, ako vam smeta nemojte ga koristiti, ja licno ne mogu da zamislim vecu glupost od instalacije dodatnog mail klijenta kada vec ima sve na jedan klik daleko.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

Član broj: 36142
Poruke: 1629
91.191.3.156

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: Izašla je razvojna Opera 1123.11.2010. u 20:56 - pre 163 meseci
Citat:
bobiska: Zanimljivo, meni je tab stacking baš ono o čemu sam maštao. Zašto bi svako ko prođe pored kompa morao da vidi šta sam sve otvorio...


Ako se nagne nad monitor, da. Ali ako neko samo prolazi, uvijek možeš kliknuti na tab sa "nekontraverznim" sadržajem.

Usput, ako će program trošiti 0.1 KB memorije manje ili 0.1 KB zauzimati manje, onda ga vrijedi koristiti. Npr., danas su browseri toliko dobri da minijaturne razlike u kvalitetu znače mnogo, ustvari znače sve. Nema poboljšanja koje je nebitno, ma koliko maleno bilo, generalno u svijetu softwarea.

Unite mi je dobro došao s time da sam odmah počeo koristiti njegov chat sistem. Odmah sam eliminirao Mirandu IM a onaj Windows Live Mesenger nikada nisam ni koristio.

Cilj je uz što manje potrošnje resursa ponuditi što više, a Opera to prilično dobro odrađuje. Mada, eto, priznajem da bi bilo još bolje da razlože te komponente kao opcionalne pri instalaciji ili da ih realiziraju kao zasebne plug-ine.


Citat:
bakara: Ja smem da se kladim da ce ovo prvi da iskopira chrom pa zatim i na FF...


Evo sad u ovoj Operi su uveli da je u adresnom polju osnovna adresa (ako se to tako kaže) naglašena u odnosu na ostatak adrese, da bi korisnik bolje vidio gdje se nalazi zbog sigurnosti, a to je kopirano sa Internet Explorera, barem znam da je on imao to prije Opere.

[Ovu poruku je menjao R A V E N dana 23.11.2010. u 22:20 GMT+1]
 
Odgovor na temu

sasha-SE
beograd

Član broj: 37280
Poruke: 110
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Izašla je razvojna Opera 1123.11.2010. u 22:44 - pre 163 meseci
vec su smanjili velecinu instalacionog fajla sa oko 11-12 (opera 10) na 7 (opera 11) ;)
 
Odgovor na temu

Milos911
Serbia

Član broj: 219127
Poruke: 1230
*.mbb.telenor.rs.



+303 Profil

icon Re: Izašla je razvojna Opera 1123.11.2010. u 23:00 - pre 163 meseci
Citat:
zentriks: Rescimo opera turbo mod, opera unite, ovaj mail klient. sad ce neko reci pa sta ti to smeta? prvo ovo, kad bih uklucili sve ove opcije opera bi bila blagi uzas[probao i nije islo],
mail klient dok je ugasen dobro je ali kad pocne da se mailovima ili rss feed-ovima, opera postaje troma ko djavo. turbo mod je potpuno beskoristan sa sadasnjim brzinama i uopsta ne radi ako treba bar kod mene[ustedi 300-400 kb smesno], unite je bio dobra zamisao ali isto tako beskorisno u danasnje vreme i suvise komplokovano vecini korisnika.
Ono sto je trebala pre da uradi jesu extenzije, da olaksa sam program, poravi engin[koliko vam se puta na forumima dogodile sitne greske tipa ne formatiranja teksta itd] zatim bolji download menager, auto komplite, takodje googl i slicne stranice ne rade kako treba i jos finesa koje korisnici promecuju i koje treba peglati.
Jeste najbrzi i ostaje moj br 1 browser na kompu ali me brine da sa novim verzijama ne oprave neko sra*e i da i ovo sto imaju korisnika ne izgube.
Ovo sto kazu za firfox je ziva istina, kis mi non stop nesto skenira kad je ukljucen.

Turbo mod je beskoristan? Mislis da svi imaju brz internet? Turbo mod i nije napravljen da ti ubrza adsl, vec za dial up korisnike kojima vreme koje ustede sa tih 300-400kb znaci mnogo.
Mail klijent ako ti smeta nemoj ni da ga koristis.
Da se popravi engine? Engine koji redovno postize najbolje rezultate na acid testu. Engine koji je na brdu drugih testova pokazao rezultate mnogo bolje od ostalih browsera?
Kako google i slicne stranice ne rade?

Inace mislim da bi rasparcavanje opere na vise delova bila vema losa ideja.
Citat:
R A V E N:Usput, ako će program trošiti 0.1 KB memorije manje ili 0.1 KB zauzimati manje, onda ga vrijedi koristiti. Npr., danas su browseri toliko dobri da minijaturne razlike u kvalitetu znače mnogo, ustvari znače sve. Nema poboljšanja koje je nebitno, ma koliko maleno bilo, generalno u svijetu softwarea.

Ako program koristi ~10mb memorije vise, a radi 1% bolje od konkurencije treba ga koristiti. Par mb tamo-ovamo je apsolutno nebitno (sve dok ne pocne preterivanje).
 
Odgovor na temu

zentriks

Član broj: 192824
Poruke: 665



+23 Profil

icon Re: Izašla je razvojna Opera 1123.11.2010. u 23:29 - pre 163 meseci
Citat:
Turbo mod je beskoristan? Mislis da svi imaju brz internet? Turbo mod i nije napravljen da ti ubrza adsl, vec za dial up korisnike kojima vreme koje ustede sa tih 300-400kb znaci mnogo.
Mail klijent ako ti smeta nemoj ni da ga koristis.
Da se popravi engine? Engine koji redovno postize najbolje rezultate na acid testu. Engine koji je na brdu drugih testova pokazao rezultate mnogo bolje od ostalih browsera?
Kako google i slicne stranice ne rade?

Inace mislim da bi rasparcavanje opere na vise delova bila vema losa ideja.


Haha je molim te reci mi ti kakve veze ima turbo mod sa adsl-om covece . Turbo mod nema nikakvu korisnu funkciju na pc operi jer je to uzeto od opere mini i potpuno je beskorisna na racunarima bilo da koristis adsl,dial up itd.. Sta mislis da sam oduvek imao adsl pa ne znam o cemu govorim, ako koristis dial up, a pri tom su ti ukljucene slike nema ti tog turbo moda koji ce ti pomoci da ista brze surfujes netom.
Sto se tice engina nije samo bitna brzina vec i nacin i kvalitet prikaza stranice, u tome je firefox nepobediv. Probaj hotfile, google,razni forumi, ti sitni nedostaci koje opera pravi dovode do toga da je korisnici napustaju ili je samo koriste s mene na ustap. I naravno da treba da je rasparcaju i da odvoje babe od zaba. Browser se zna cemu sluzi, mail klijent isto. Ili bar da ponude kao opciju pri instalaciji ko sto kaze RAVEN.

Citat:
bobiska: Zanimljivo, meni je tab stacking baš ono o čemu sam maštao. Zašto bi svako ko prođe pored kompa morao da vidi šta sam sve otvorio...

Upravo tako ovo je veoma dobra opcija za grupisanje tabova, sto mi je doslo ko poruceno.... Takodje je brza u odnosu na predhodnu verziju.
 
Odgovor na temu

lonelyrider_44
Zrenjanin

Član broj: 42310
Poruke: 445
*.com
Via: [es] mailing liste



+20 Profil

icon Re: Izašla je razvojna Opera 1123.11.2010. u 23:42 - pre 163 meseci
Shto se tiche prikaza i "sitnih nedostataka", ista stranica moze da
izgleda drugachije u FF-u i Chrome-u. A dosta sitnih nedostataka je upravo
iz razloga shto nisu dozvoljeni Operi sve dok se ne identifikuje kao neki
od pomenutih browsera.

--
Using Opera's revolutionary email client: http://www.opera.com/mail/
 
Odgovor na temu

lender

Član broj: 81583
Poruke: 39
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Izašla je razvojna Opera 1124.11.2010. u 00:08 - pre 163 meseci
Koje zamene teza. Ako ne volite turbo, mail, extensions i sl. iskljucite ih i nece vam smetati.
 
Odgovor na temu

Milos911
Serbia

Član broj: 219127
Poruke: 1230
*.mbb.telenor.rs.



+303 Profil

icon Re: Izašla je razvojna Opera 1124.11.2010. u 03:01 - pre 163 meseci
Citat:
zentriks: Haha je molim te reci mi ti kakve veze ima turbo mod sa adsl-om covece . Turbo mod nema nikakvu korisnu funkciju na pc operi jer je to uzeto od opere mini i potpuno je beskorisna na racunarima bilo da koristis adsl,dial up itd.. Sta mislis da sam oduvek imao adsl pa ne znam o cemu govorim, ako koristis dial up, a pri tom su ti ukljucene slike nema ti tog turbo moda koji ce ti pomoci da ista brze surfujes netom.
Sto se tice engina nije samo bitna brzina vec i nacin i kvalitet prikaza stranice, u tome je firefox nepobediv. Probaj hotfile, google,razni forumi, ti sitni nedostaci koje opera pravi dovode do toga da je korisnici napustaju ili je samo koriste s mene na ustap. I naravno da treba da je rasparcaju i da odvoje babe od zaba. Browser se zna cemu sluzi, mail klijent isto. Ili bar da ponude kao opciju pri instalaciji ko sto kaze RAVEN.

Ne znam da li si upoznat sa funkcionisanjem turbo moda? Sva komunikacija ide preko operinih servera koji kompresuju web stranice i tako kompresovanje salju na tvoj komp. Ako stranica sadrzi slike i one se kompresuju (tj smanjuje im se kvalitet) u cilju brzeg otvaranja strane.
Sto se tice kvaliteta prikaza stranice ne vidim razliku imedju firefox-a i opere. Tj vidim, na operi mnogo bolje skrolujem stranice, i tabove otvaram u roku od 0.00001sec.
I jel moze neki screenshot tih sitnih nedostataka na google-ovim stranicama? Jedna od retkih stranica koje mi ne rade 100% na operi je ona od mikro vesti, i to je sitnica koja uopste ne smeta(mogu da skrolujem na desno malo vise od predvidjenog)
 
Odgovor na temu

[es] :: Browseri :: Izašla je razvojna Opera 11

Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 27558 | Odgovora: 111 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.