Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Angela Merkel ocenjuje pokusaj ostvarenja multikulturalnog drustva promasajem

elitemadzone.org :: MadZone :: Angela Merkel ocenjuje pokusaj ostvarenja multikulturalnog drustva promasajem

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10

[ Pregleda: 29794 | Odgovora: 193 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Angela Merkel ocenjuje pokusaj ostvarenja multikulturalnog drustva promasajem18.10.2010. u 11:19 - pre 164 meseci
Predlozih Kanadu zbog integracije stranaca i odnosu prema strancima. :)

 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Angela Merkel ocenjuje pokusaj ostvarenja multikulturalnog drustva promasajem18.10.2010. u 11:21 - pre 164 meseci
Citat:
Finansijski meni nije lose ovde, zivim kao srednja klasa, moj interes za preseljenje je prelazak u sredinu gde gedzovanostvo nije ideja vodilja drustva a mislim da za to ne moram da odem preko bar van domasaja low-cost letova (kad ihg bude ;)) i samim tim van kontakta sa ostatkom porodice koja ostaje ovde.


Kao da si iz moje glave ovo pisao.
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Angela Merkel ocenjuje pokusaj ostvarenja multikulturalnog drustva promasajem18.10.2010. u 11:55 - pre 164 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: Evo jedne izjave koju prenosi Dojce Vele :)

"Generalni sekretar liberala Kristijan Lindner predložio da se uvede obaveza da se u školskim dvorištima govori samo nemački"


evo i drugog izvora :

http://www.thelocal.de/national/20101013-30449.html

Eto krecu predlozi, videcemo sta je sledece :)


Kakve to veze ima sa ovom tvojom izjavom
Citat:
Slobodan Miskovic: Ja se bas ne bih oslanjao na Dojce Vele :) kada ucestvujem u diskusijama a zelim da me shvate ozbiljno. :)
?

Da li je DW krivac za izjave nekog politicara?

Da li je DW pogresno preneo izjavu tog politicara?

Kakve veze ima izjava jednog politicara sa verodostojnoscu izjave Erdogana da podrzava vecu integraciju Turaka u DE, da Gül predlaze Turcima da uce da govore tecno i bez akcenta ili bilo koje druge izjave drugog politicara (ne misljenja novinara, kolumniste, urednika DWa) koju sam citirao do sad?

Kakve veze ima izjava tog politicara sa ozbiljnoscu mog ucesca na diskusijama ili sa verodostojnoscu DWa kao izvora informacija?
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Angela Merkel ocenjuje pokusaj ostvarenja multikulturalnog drustva promasajem18.10.2010. u 12:02 - pre 164 meseci
DW je medij koji je DE VOA, tako da mislim da ne bi trebalo prenositi njihove izjave i konemtare koji su u vecini slucajeva izvuceni iz konteksta i plod licnog misljenja urednika.

Nisam rekao da gresis u necemu (mada se ne slazem u svemu sto si rekao) ali samo samo napomenuo da ne bi trebalo uzimati DW komentare zdravo za gotovo. ;)
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Angela Merkel ocenjuje pokusaj ostvarenja multikulturalnog drustva promasajem18.10.2010. u 12:07 - pre 164 meseci
Msilio sam da sam bio prilicno precizan, ali ponovicu -
ja nisam uzimao izjave i komentare DWa ili urednika DWa, nego sam prenosio izjave politicara koje je preneo DW.
Takodje, sam ti u predhodnoj poruci linkovao i druge prenesene izjave o istoj temi, ne bi li video da su identicne.

Kako moze uticati stav DWa na sadrzinu citirane izjave osobe X koju sam preneo?
Ona je identicna u svim medijima, a igrom slucaja prenosim sa DW jer se on jedini bavi tim problemima na srpskom, pa ne moram da prevodim.

Jedno je stav povodom necije izjave, drugo je citat necije izjave.
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: Angela Merkel ocenjuje pokusaj ostvarenja multikulturalnog drustva promasajem18.10.2010. u 12:28 - pre 164 meseci
Imali su Nemci neuspele akcije pocetkom 2000-tih, ono kao 150 000 IT strucnjaka godisnje, pa kada se priblizila 3. ili 5. godina, shut u dupe, nazad u Banglades, ako kucu nije odnela poplava.. (posle 5 godina mozes da trazis papire)

U stvari njihova drzava je sracunala da bez 500 000 radnika godisnje iz inostranstva pucaju sto se tice trenutne socijale i penzija, samo mi nije jasno sta ce sa njima kada se oni okace socijalno ili dodju na red za penziju. Mislim da to jednostavno nece dozvoliti..
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Angela Merkel ocenjuje pokusaj ostvarenja multikulturalnog drustva promasajem18.10.2010. u 17:13 - pre 164 meseci
Ma nece oni dozvoliti ni ovako. Da nadju 500k strucnjaka godisnje, jos da svi oni pricaju nemacki na C1 nivou ili bar B2 da bi mogli da vode smislen strucan razgovor sa kolegama na poslu? Vazi, malo sutra.

A koga su to vratili nakon 3 godine? Moj drugar iz srednje sa zavrsenom fizikom i nekompletiranim doktoratom tamo sad radi kao programer zahvaljujuci svom znanju nemackog, ima radnu dozvolu i ne vidim ko bi ga i zasto slao u Srbiju. Jos manje od godinu dana i cekaju ga papiri.


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: Angela Merkel ocenjuje pokusaj ostvarenja multikulturalnog drustva promasajem18.10.2010. u 18:06 - pre 164 meseci
Ne mogu sada da nadjem na netu, bio je program Nemacke vlade o zaposljavanju desetina hiljada programera sada vec davne 2003,4,5. Preko tog programa je uslo desetine hiljada IT strucnjaka, vecinom Azijata i na kraju perioda od 3 ili 5 godinaje je dosta njih vraceno, tj nisu im obnovljene radne vize. Kriza je vec dolazila, a secam se slika tih ljudi sve sa porodicama..

E sad sve koje i ja znam su isto dobili papire neki cak i za 2.5 godine (vanredno), ali to se desavalo sa ljudima koji otisli 2001/02/03.
Inace tu sa papirima ima dosta izvrdavanja, korupcije, snaje-surnaje-stricevi-ujaci, tako da je postenima mnogo teze..

Takodje na svaki oglas koji se objavi, po zakonu moze da uleti neko van samo ako se niko ne prijavi iz EU, sa izuzetkom ako firma zaista zalegne za nekog, to nije nikakva prepreka i to se u praksi cesto desava.

Takodje to sa uslovom za znanje Nemackog, cesto je prepreka ne samo za nas, nego i za Poljake,Grke itd..

U stvari, treba izbeci te drzavne programe jer oni imaju povratnu kartu, to je poenta...
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Angela Merkel ocenjuje pokusaj ostvarenja multikulturalnog drustva promasajem18.10.2010. u 18:25 - pre 164 meseci
Vrlo je neobicno i rijetko da se vracaju ljudi koji su bili u radnom odnosu i koji zadovoljavaju uslove radnog mjesta na kome su radili.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
12.27.6.*



+7177 Profil

icon Re: Angela Merkel ocenjuje pokusaj ostvarenja multikulturalnog drustva promasajem18.10.2010. u 19:29 - pre 164 meseci
Citat:
mmix
- ocigledan je manjak internacionalno orijentisanih radnih okruzenja, gde god sam gledao Nemacki je must-know za rad.


Eh sad... evo ja ne pricam nemacki (sigurno ne na poslu, posto mi je znanje engleskog daleko iznad, i ne pada mi na pamet da sricem jezik kada nekome dajem zadatke pa da pricaju kako im je sef nepismen ;-) pa mi nista ne 'fali evo u vec 2 firme.

Ima u DE i te kako internacionalnih firmi, pogotovu u IT industriji gde se engleski prihvata kao normalna stvar i to se povecava iz dana u dan zbog toga sto dosta firmi najmi i eksterne konsultatne koji dolaze iz UK/Indije i sl... a tek njima ne pada na pamet da uce nemacki.

Fora je drzati se centara poput Frankfurta, Stutgarta, Berlina i sl... tu je to sasvim normalna stvar.

Mislim, jako koristi znati nemacki zbog socijalnog zivota - ali sto se poslova tice, poslova gde nije obaveza pricati nemacki IMA.

--

Sto se izjave Angele Merkel, morate uzeti u obzir KONTEKST - radi se o izjavi za unutrasnju upotrebu unutar njene stranke zbog izbora - ta zena je na ziletu, jer mora da bude dovoljno "moderna" za biznis/liberalniju bazu njene stranke (koja bi otisla u FDP - nemacke libertrarijance) a opet mora da titra i konzervativnoj "desnijoj" bazi koji ne vole imigrante.

I te njene izreke se, btw, odnose na muslimansku/tursku imigraciju.

Kao sto rekoh, kontekst je jako bitan. U pitanju je politika - a tu istine nema, vec se samo radi o nalazenju najvece baze za podrsku.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Angela Merkel ocenjuje pokusaj ostvarenja multikulturalnog drustva promasajem18.10.2010. u 19:42 - pre 164 meseci
znači, kontekst.
a ja mislio odrtavelost.

na drugom forumu pročitah zapažanje jednog lika:
Citat:
k'o da vidim nekadasnje cuvare logora - u spilhoznicama koje otkrivaju venozne noge sede u birtiji i piju pivo, gledaju Angelin govor na LCD-u i govore "Reko sam ti ja Hanse da ce sve doci na svoje, nije ovo moglo vecno da traje"


i još jedno zapažanje:
znaju li svi ovi na slici dojčlandski



ne znam kako su se uklopili i kakav im je socijalni život u DE, glasaju li za CDU i zabole ih li za tetku-kancelarku?
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Angela Merkel ocenjuje pokusaj ostvarenja multikulturalnog drustva promasajem18.10.2010. u 19:59 - pre 164 meseci
Fali ti glavni na slici, kojem je pre neku nedelju zvizdao dobar deo stadiona - naravno Turskog dela ;)

Mesut Özil.

Turcin rodjen u DE sa nemackim drzavljanstvom - Turci ne mogu to da mu oproste, nacisti ga optuzivali da je uzeo drzavljanstvo samo da bi igrao za reprezentaciju :D

Ucackao Turcima gol u kvalifikacijama ;)
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Angela Merkel ocenjuje pokusaj ostvarenja multikulturalnog drustva promasajem18.10.2010. u 20:08 - pre 164 meseci

džabe link, ne znam švapski
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Angela Merkel ocenjuje pokusaj ostvarenja multikulturalnog drustva promasajem18.10.2010. u 20:13 - pre 164 meseci
Ma ja vise stavio zbog fotke ;)
Odlican fudbaler, nema problema sa integracijom i nalazenjem posla - presao u Real za 15 miliona € :D
Nije lose za jednog dvadesetogodisnjaka.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
12.27.6.*



+7177 Profil

icon Re: Angela Merkel ocenjuje pokusaj ostvarenja multikulturalnog drustva promasajem18.10.2010. u 20:55 - pre 164 meseci
@Pirossi,

U pitanju je hiljadama godina stara fora u politici - kako se uvuci u dupe najvecoj bazi.

Dakle, Angela Merkel je birala reci taman tako da zadovolju staru konzervativnu bazu (stari, anti-imigrantski konzervativni euro) ali i tako da ne uznemiri noviju ekonomski liberalnu biznis-frendli bazu (novi, liberalniji i cool euro).

Drugim recima, svaki politicar je ... full of sh*t.

Zbog toga ja licno apsolutno prezirem sve politicare, zato sto se*u ono sto im se isplati da se*u. Trenutno je hit pljuckati malo na imigrante, jer je ekonomska kriza - a drugaciji su uvek odlicni krivci. Naravno, granica se drzi - jer je realnost takva da biznisi ne mogu da funkcionisu bez njih.

Hehe da, u Nemackoj postoji jos jedan dodatak - ovakve stvari su prilicno "vruce" zbog istorije :) Zato Nemacka nema bitnu ekstremno-desnu opciju kao Holandija i kada neko predje liniju - obicno dobije po ustima, kao ona koleginica Angele Merkel pre koju nedelju (za izjavu kako su Poljaci podjednako krivi kao Nemci za WWII)... lepo je videti kada se radikalne "mukice" muce...
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Angela Merkel ocenjuje pokusaj ostvarenja multikulturalnog drustva promasajem18.10.2010. u 21:34 - pre 164 meseci
Nije samo to zbog skupljanja poena, mada naravno da i taj deo stoji, je l' sta bi drugo politicari i radili.

Problem je realan, novca za ovakav sistem do sad nece biti, ako se nastavi ovakav trend prirodnog prirastaja i broja korisnika socijalnih davanja.
Deo Turaka i brace im Arapa cine najveci problem sto se tice nezaposlenosti i socijale.
A Nemcima treba samo inzinjera, majstora i zanatlija oko 400 000 godisnje da bi nastavili rast, po podacima Udruzenja industrijalaca.

Znaci, oni moraju pod hitno nesto da urade oko uvoza kvalitetnije radne snage i to ne samo visokoobrazovane, nego i one "rizicnije", kao i da prekvalifikuje ove postojece resurse ne bi li pojacala prihode.


Ali tu imaj jos nesto, sto posebno cima Svabe - sve vise visokoobrazovanih Turaka rodjenih u DE odlazi u Tursku i po podacima nekog istrazivanja, 36% visokoobrazovanih Turaka zeli da ode za Tursku, sto moze biti problem kako za ekonomiju tako i za Tursku zajednicu koja je vec u nekim delovima kriticna po obrazovanju i poznavanju jezika.

Tako da ce morati stiskati jedan deo domacih stranaca, ulagati vise kesa u njihovo obrazovanje a za sve to treba solidno poznavanje jezika, dok u isto vreme ce morati da stimulisu dolazak potrebnih kadrova sa strane.


 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
12.27.6.*



+7177 Profil

icon Re: Angela Merkel ocenjuje pokusaj ostvarenja multikulturalnog drustva promasajem18.10.2010. u 22:01 - pre 164 meseci
Ma jasno je da je nemacki socijalni sistem pred krahom.

Samo, kriviti imigrante za to je besmisleno - pa nisu imigranti ti koji su napravili taj iracionalni i suludi socijalni sistem, i DEFINITIVNO nisu imigranti jedini koji ga zloupotrebljavaju.

Tacno, postoji visok % Turaka koji zloupotrebljavaju sistem - ali ako se uzme u obzir njihovo obrazovanje i socijalni status - i uporedi sa lokalcima slicnog statusa, ne bi me iznenadilo da su cifre slicne.

Dakle, sistem je los - i morace jos da se menja, kao sto se vec menja. Problem je sto je dobar deo Nemaca jako emotivno vezan za te ideje o "socijalnoj drzavi" iako su ta vremena odavno prosla i potpuno je nemoguce odrzati isti nivo socijalne brige (ako se to uopste moze nazvati "socijalnom" brigom a ne placanjem lelemudjenja). Zbog toga politicari preferiraju da malo vise udaraju glavom u zid, jer je jako nepopularno napraviti duboke rezove (cudi me da je i Hartz IV uspeo iskreno)

Kriviti imigrante je klasicno bezanje od problema i trazenje dezurnog krivca za linc - naravno, daleko je lakse kriviti tamo neke Turke nego jasno i glasno nazvati stvari svojim imenom.

Da ne pricamo da ovakvim pricama samo mogu da teraju skolovane imigrante koji IMAJU izbor, kao recimo obrazovane Turke recimo - gle cuda, oni koji izbora i nemaju ce se najvise i truditi da ostanu na socijalnoj sisi...

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
212.200.65.*



+2790 Profil

icon Re: Angela Merkel ocenjuje pokusaj ostvarenja multikulturalnog drustva promasajem18.10.2010. u 22:09 - pre 164 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: U pitanju je hiljadama godina stara fora u politici - kako se uvuci u dupe najvecoj bazi.

Dakle, Angela Merkel je birala reci taman tako da zadovolju staru konzervativnu bazu (stari, anti-imigrantski konzervativni euro) ali i tako da ne uznemiri noviju ekonomski liberalnu biznis-frendli bazu (novi, liberalniji i cool euro).


Jeste. A da je Boris Tadić tako balansirao i izvalio tako nešto, odmah bismo dobili sankcije. Naravno sa male zemlje nisu ravnopravne sa velikim. Ne želim ja to da osporavam, već samo da se ta činjenica konstatuje.

Citat:
Ivan Dimkovic: Zbog toga ja licno apsolutno prezirem sve politicare, zato sto se*u ono sto im se isplati da se*u.


Pravilno se piše "cepy". Zvezdica u ex-yu pismima ne postoji.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Angela Merkel ocenjuje pokusaj ostvarenja multikulturalnog drustva promasajem18.10.2010. u 22:16 - pre 164 meseci
Da li je sistem dobar ili los i kakve ce promene doci - to ce se brzo vec pokazati.

Ali daleko je ovo od optuzbe tamo nekih Turaka.
Stranci (pre svega Turci i Arapi) imaju duplo losiji prosek u skolama, imaju duplo vecu nezaposlenost i imaju duplo veci natalitet.

1999. 19,2% stranaca
je bilo nezaposleno (u odnosu prema doprinosu socijalnog osiguranja) i prijavljeno na neku socijalu.
2005. vec 25,5% stranaca. I to svaki treci Turcin, kao i svaki drugi Rus.


Sve da je ceo sistem socijalne pomoci los, mada moje licno misljenje da kao princip je dobar ali su potrebne odredjene izmene, ovaj trend se nece menjati i on ostaje kao problem.


Jedan od glavnih motora za smanjivanje nezaposlenosti je obrazovanje i prekvalifikacija o trosku drzave.
Za obe stvari je neophodno poznavanje jezika.

Tako da potencijalna mera obaveznog pohadjanja vrtica kao dugorocno resenje i kursevi jezika za osobe koje su korisnici socijale za potrebe pronalazenja posla ili prekvalifikacije kao kratkorocno resenje - apsolutno stoji kao opravdana.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
12.27.6.*



+7177 Profil

icon Re: Angela Merkel ocenjuje pokusaj ostvarenja multikulturalnog drustva promasajem18.10.2010. u 22:59 - pre 164 meseci
Citat:
Nedeljko
Jeste. A da je Boris Tadić tako balansirao i izvalio tako nešto, odmah bismo dobili sankcije. Naravno sa male zemlje nisu ravnopravne sa velikim. Ne želim ja to da osporavam, već samo da se ta činjenica konstatuje.


Odakle ti to da bi dobili sankcije?

Mislim da preterujes - nije Angela Merkel nista specijalno lose izjavila niti nesto sto bi moglo da se nazove mrznjom i sl - zna ona (ili ko god joj radi tekstove i izjave za stampu) tacno sta kaze. I Borisu bi njegova ekipa iz I&F uvek mogla da sroci nesto da bude tesko za neku specijalnu konkretnu osudu. Mislim da Djilasu vec jesu radili izjave u vezi onih romskih naselja... pa nikom nista.

Dela su vec nesto drugo - eno EU se ostri da tuzi Francuze za ona Sarkozijeva premestanja Roma - to je vec nesto sto se moze goniti. Ovakve izjave, tesko - niti ima nekog smisla uopste.

Sa druge strane, pre par nedelja je njena saradnica izjavila da je Poljska podjednako kriva za WWII kao Nemacka, i momentalno popila otkaz. Ono, postoji linija koja se ne prelazi, i to vazi za sve.

Sto se drugog dela price, o neravnopravnosti - naravno da neka 70/80-ta ekonomija na svetu nije ravnopravna sa cetvrtom ekonomijom na svetu... niti moze da bude ni u jednom jedinom prakticnom poretku, osim u necijim utopistickim glavama.

Relevantan si onoliko koliko si vredan. Demokratija ne postoji u medjunarodnom poretku, tu nema sta da se konstatuje, to je nesto o cemu uopste nema potrebe ni da se razgovara. Ono, to je jednostavno tako, i ne moze biti nikako drugacije.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Angela Merkel ocenjuje pokusaj ostvarenja multikulturalnog drustva promasajem

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10

[ Pregleda: 29794 | Odgovora: 193 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.