Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

grundig p45-640text

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: grundig p45-640text

[ Pregleda: 2756 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

duca74
Savic Dragan
beogradski vodovod
beograd

Član broj: 205688
Poruke: 45
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon grundig p45-640text15.10.2010. u 14:38 - pre 164 meseci
problem ljudi znaci nista niko nije cackao na ovom tv,nasetova sam kanale sve bilo uredu posle ponovnog ukljucenja,zvuk na 1/3,nema menija za setovanje programa samo kontrast i boja,probao razne fore drzi i ukljuci tv u struju,levo desno,gore dole,nista sve vise sumljam da nesto nije uredu,ako neko zna da objasni sta nije uredu ili kako otkloniti ovu gresku molio bih za pomoc,a da sasija je cuc6300,tv radi dobro,skart radi,teletekst,sve,samo vas molim nemojte ono servis i to znate valjda u kom vremenu i gde zivimo,hvala unapred srdacan pozdrav.
 
Odgovor na temu

edi maj
ing
sarajevo,bih

Član broj: 252809
Poruke: 312
109.175.81.*



+17 Profil

icon Re: grundig p45-640text15.10.2010. u 17:34 - pre 164 meseci
TV ti je vjerovatno ušao u tzv "HOTEL mode".
Da bi izašao iz njega uradi sljedeće, sa orginalnim daljinskim:

Ugasi TV sa tipkom na TV-u. Pritisni tipku 'i' na daljinskom dok pališ TV. Kada se TV upali i pojavi menu sa HOTEL opcijom izaberi OFF i napusti menu sa 'i' tipkom.
 
Odgovor na temu

duca74
Savic Dragan
beogradski vodovod
beograd

Član broj: 205688
Poruke: 45
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: grundig p45-640text16.10.2010. u 16:26 - pre 164 meseci
to tako nece jer se televizor ne ukljucuje(ne pojavljuje se slika) kada ponovo stisnem prekidac na tv,ukljucuje se jedino na daljincu, ima li neko jos koju ideju ili resenje.Ako punio eprom ovim softverom dali mi neko moze objasniti gde se nalazi eprom na ploci i dali im leziste ili moram da ga odletujem pa onda u programator.neke dampove sam vec nasao.hvala unapred i pozdrav
 
Odgovor na temu

elec
Miskovic Zoran
na brodu

Član broj: 262464
Poruke: 98
91.150.71.*



+2 Profil

icon Re: grundig p45-640text16.10.2010. u 19:14 - pre 164 meseci
Kolega Edi ti je napisao sta da uradis ali imas problem sto ti ne radi
st.by kontakt na glavnom mreznom prekidacu.Taj kontakt ume da blokira
ton ma kako to izgledalo cudno.Prvo treba potpuno raskaciti st.by kontakt
pa probati hoce li ton do kraja da se pojaca.Ako hoce ostaviti tako ali ce
moci da se pali samo pomocu daljinca (ili zameniti prekidac).Ako nece ni
tada,zameniti prekidac da bi mogao tv da se pali preko njega pa onda
odraditi ono sa hotel modom.Mozda je suvisno ali hajde da kazem da
pri paljenju preko glavnog prekidaca isti treba pritisnuti,zadrzati jednu
sekundu pa pustiti.
 
Odgovor na temu

duca74
Savic Dragan
beogradski vodovod
beograd

Član broj: 205688
Poruke: 45
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: grundig p45-640text16.10.2010. u 19:50 - pre 164 meseci
E ovo nisam probao kad probam javljam,logicno je to sto kazes da ima veze sa glavnim prekidacem jer zasto bi se onda hotel mod ukljucivao preko njega,u svakom slucaju javljam sta se desilo,hvala
 
Odgovor na temu

duca74
Savic Dragan
beogradski vodovod
beograd

Član broj: 205688
Poruke: 45
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: grundig p45-640text20.10.2010. u 20:59 - pre 164 meseci
kolege proverio prekidac po semi s1-2(verovatno stb).je razletovan iz nekog razloga ja to nisam uradio,znaci probao da mu dam kratak spoj pri ukljucenju glavnog napona ali ne desava se nista u nastavku istog na semi je neki tranzistor pa u procesor.dali postoji neki nacin da se sve to zaobidje(premosti)nije mi vazno dali se tv ukljucuje na glavnom prekidacu,moze i da bude samo na daljincu,ako neko moze malo podrobnije da objasni,izvinite na smetnji i unapred zahvalan
 
Odgovor na temu

zmajtv
Jagodina

Član broj: 126520
Poruke: 657
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+42 Profil

icon Re: grundig p45-640text21.10.2010. u 06:19 - pre 164 meseci
Ne moze tako kod Grundiga. Kod njega ti kontakti daju start samo onda ako je TV bio skroz ugasen. Iz st.by moze da se startuje samo daljincem. Znaci zalemi ga pa probaj prekidacem da startujes TV i to tako sto ces zadrzati prekidac duboko stisnutim. Druga varijanta ti je da prespojis te kontakte pa tek onda aparat ukljucis u struju,tj na mrezni prekidac. Ti kontakti mogu da strartuju TV samo iz OFF,nikako iz st.by. Nadam se da si me razumeo.
 
Odgovor na temu

duca74
Savic Dragan
beogradski vodovod
beograd

Član broj: 205688
Poruke: 45
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: grundig p45-640text24.10.2010. u 22:06 - pre 164 meseci
da da svati sam to tako i stoji na semi znaci ako je tv iskljucen iz napona i ja hocu da ga ukljucim da se na ekranu pojavi slika trebalo bi da kad drzim prekidac na tv da se pojavi,tu sad treba da odradi i ona fora sa drzanjem "i"na daljincu i da on onda udje u hotel mod i da ga ja iskljucim da bi ustvari i resio problem koji mi se pojavio da nema komplet meni, nego bio sam zauzet nesto ovih dana probacu,da vratim u prvobitno stanje(odnosno da zalemim ta dva kontakta) pa cu da javim hvala jos jednom pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: grundig p45-640text

[ Pregleda: 2756 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.