Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

A Few Perspectives on OpenOffice.org by M$

[es] :: Advocacy :: A Few Perspectives on OpenOffice.org by M$

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 7918 | Odgovora: 51 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon A Few Perspectives on OpenOffice.org by M$14.10.2010. u 16:56 - pre 164 meseci
http://www.youtube.com/watch?v...BU&feature=player_embedded



Your thoughts on this ?

Strasno kakav FUD. I sta je ovo uopste, MSFT se cima od oracle-a ali dok su ga razvijali SUN-ovci nista ?

I kakav je to "lack of support", ako imas problem ko ce ga ispraviti ? Pa ja evo vec tri godine intenzivno testiram linux related projekte i nikada nisam ostao bez pomoci/odgovora/resenja za neki problem.

Oni koji su koristili OO su dobili manje ocene u skoli ??? JBT!!!
make love - !war
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: A Few Perspectives on OpenOffice.org by M$14.10.2010. u 19:46 - pre 164 meseci
Ja hoću komentare na taj klip na Youtubeu odmah nazad. Ostali okačeni, poput ovog, imaju omogućene komentare, samo ovaj klip nema. Zašto?

Takođe me zanimaju iskustva ljudi koji su kontaktirali besplatnu (zapravo onu uključenu u cenu licence) telefonsku podršku za MS Office, više od 3 puta.






[Ovu poruku je menjao Goran Rakić dana 14.10.2010. u 21:16 GMT+1]
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.adsl.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: A Few Perspectives on OpenOffice.org by M$14.10.2010. u 20:11 - pre 164 meseci
Citat:
Oni koji su koristili OO su dobili manje ocene u skoli ??? JBT!!!


Zakuni se da je to receno u ovom klipu?! :-D
Ja ne smijem ni da gledam...
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: A Few Perspectives on OpenOffice.org by M$14.10.2010. u 20:16 - pre 164 meseci
Ali ako je zbog ocena u školi, onda treba platiti licencu, možda ovu ovde:




Jer šta ako u OpenOffice.org ne mogu da napišem zadati esej ili da napravim grafik u tablici.

Ne mogu ni da izvedem prezentaciju uz ekran za izlagača!

Ovaj, samo što zapravo mogu. Šta sam ono želeo da kažem?

http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: A Few Perspectives on OpenOffice.org by M$14.10.2010. u 20:21 - pre 164 meseci
@Ty

Brate, hasao sam neku musaku danas, seo za komp, odgledao clip i musaka krenula da se vraca nazad, I s*it u not. Dakle nikakva blamaza vidjena na TV-u do sada nije mogla da zameni taj feeling (znas kad vidis nekog jadnika kako se blamira na TV-u pa je cak tebi neprijatno). Ako stisnes petlju, odgledaj, dakle odvratno...

@GR

Ma bre idioti... Pazi, cak i da sam consumer MSFT proizvoda smatrao bih onakvu reklamu za uvredu moje inteligencije ma koliko ja bio zagrizen za MS Office.

make love - !war
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: A Few Perspectives on OpenOffice.org by M$14.10.2010. u 20:29 - pre 164 meseci
Na žalost, u pravu su oko toga da iole kompleksniji dokumenti ne izgledaju isto kada se otvore u OO, a rađeni su u .docx formatu, pogotovo u .doc formatu, koji je i dalje najčešći format.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

maksvel

Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: A Few Perspectives on OpenOffice.org by M$14.10.2010. u 20:29 - pre 164 meseci
Citat:
znas kad vidis nekog jadnika kako se blamira na TV-u pa je cak tebi neprijatno

Hehe, otprilike tako...
Citat:
u pravu su oko toga da iole kompleksniji dokumenti ne izgledaju isto kada se otvore u OO, a rađeni su u .docx formatu, pogotovo u .doc formatu, koji je i dalje najčešći format.

Ma u pravu su i za makroe, ali uz tih nekoliko stvari su upakovali whole load of BS. Takav je FUD po definiciji.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: A Few Perspectives on OpenOffice.org by M$14.10.2010. u 20:31 - pre 164 meseci
Hehe, hell hath no furry like an executive deprived of his bonus
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: A Few Perspectives on OpenOffice.org by M$14.10.2010. u 20:39 - pre 164 meseci
Steva Blamer se opet blamira... :)
make love - !war
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: A Few Perspectives on OpenOffice.org by M$14.10.2010. u 20:43 - pre 164 meseci
Citat:
da iole kompleksniji dokumenti ne izgledaju isto kada se otvore u OO, a rađeni su u .docx formatu


Prvo veliko je pitanje šta je za koga iole kompleksniji dokument.

Drugo, koristi u celoj firmi otvoreni dokument-format, nemaš apsolutno nikakvih problema sa kompatibilnošću, a otvara ga i noviji MSO. Koristi PDF sa ugrađenim ODF-om, gleda se svuda fantastično bez greške u bilo kom PDF pregledniku, uređuje u OOo (ovu mogućnost daje slobodan Oracle PDF Import dodatak).

Unajmi kompetentnog konsultanta koji će za deo cene MSO licenci da napravi evaluaciju toka dokumenata i predloži odgovarajuće MSO/OOo balansirano rešenje, ili odradi takvu evaluaciju sam. Definiši procedure za konverziju dokumenata kada i gde je potrebna. Postavi je što bliže ulazu i izlazu, kako bi izbegao bilo kakve probleme u radu.

Citat:

"The criticisms made in the video are not really the point - they are mostly about OpenOffice.org not being a 100% clone of Microsoft Office, and compatibility problems with Microsoft's proprietary formats. The key issue is the exactly the same as it was for the Mindcraft (Linux server vs Windows server) benchmarks. You don't compare a rival's product with your own if it is not comparable. And you don't make this kind of attack video unless you are really, really worried about the growing success of a competitor."


http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: A Few Perspectives on OpenOffice.org by M$14.10.2010. u 20:57 - pre 164 meseci
Izgleda im drasticno opala popularnost office paketa pa se uplasili...
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: A Few Perspectives on OpenOffice.org by M$14.10.2010. u 21:03 - pre 164 meseci
Tabelice, forme, framovi, text boxovi i ostala čuda se ne prikazuju uvek u OO kao što se pravilno prikazuju u MSO. Jedno vreme sam držao paralelno MS Office 2003 sa compatibility packom (da otvara docx) i Open Office i gomila dokumenata koju skineš sa neta (razni cenovnici, publikacije, itd) jednostavno ne izgledaju isto, negde je podnošljivo, negde nije.

ODF jeste rešenje, ali je pitanje koliko će MS to rešenje podržati. Verzije pre 2007 nemaju podršku za ODF, već se mora stavljati plugin, da li SUNov, da li onaj drugi i to radi, pogotovo onaj SUNov (koji je, btw počeo da naplaćuje licencu za korišćenje ODFa 99$ ako se ne varam).

Office 2007 ima podršku za ODF, ali 1.0 valjda, a ne 1.2 što je sad standard za OO, tako da isto mora plugin. E, sad, ne znam kakva je situacija sa 2010. verzijom, jer je nisam probao, ne stavlja mi se bloatware da bi imao kucaću mašinu, zato se još uvek držim 2003.

Ne možeš očekivati da će svako kome pošalješ OO dokument moći da ga otvori, zato što nema OO instaliran i zato što ga mrzi da instalira plugin da bi mogao da ga otvori u MS Officeu.

PDF jeste keva jer se prikazuje uvek onako kako smo zamislili, ali nije baš zamena u svakoj situaciji.

OO je itekako uznapredovao, ali još uvek nije prava zamena za MS Office.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: A Few Perspectives on OpenOffice.org by M$14.10.2010. u 21:12 - pre 164 meseci
Citat:
Tabelice, forme, framovi, text boxovi i ostala čuda se ne prikazuju uvek u OO kao što se pravilno prikazuju u MSO.


Ja imao probleme i da MSO ne prikazuje te stvari kako treba. Ako je to problem, onda smo rešili 99% stvari, ali stvarno.

Sekcije u tekstu su za sada najveći problem, učita i prikaže kako treba ali nastaju problemi kada poželiš da to dalje uređuješ. Zato savet, učitaš, snimiš kao ODF (ako imaš sistem integratora, on ti na to odmah poveže i makro koji odradi blago sređivanje dokumenta, na primer duple sekcije ili zaključani okviri). Radiš na ODF-u i kada završiš snimaš nazad kao PDF ili .doc. I nema problema.


Citat:
OO je itekako uznapredovao, ali još uvek nije prava zamena za MS Office.


Što znači da ispunjava očekivanja većine korisnika kada se ispravno implementira. To košta (kao i podrška), ali za većinu korisnika mnogo manje nego MSO (i podrška). Uz nezavisnost koju time dobijaš, ima da vredi. OOo nije za korisnike koji žele besplatan MSO, da zamene preko noći. Uz planiranje i pravu procenu ako se tu kaže da može, uspeh je siguran. I zato ćemo u narednih deset godina da vidimo još puno ovakvih klipova...

Sličan klip bio je i za Linux servere pre par godina, pa vidi ti to sada.
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: A Few Perspectives on OpenOffice.org by M$14.10.2010. u 21:13 - pre 164 meseci
Mislim da nisi prihvatio glavni Goranov rezon.

1. Ako u firmi (SOHO pa na gore) uvedes OOo kao standard onda nemas internih problema sa kompatibilnoscu jer niko ne koristi MSO
2. Kad saljes dokumenta napolju saljes kao PDF, po mogucstvu sa blokiranim izmenama, generalno je losa ideja slati dokumente u editable formatu nez obzira dal su ODF ili DOC(X)
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

madcama
Valjevo

Član broj: 103936
Poruke: 794
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+184 Profil

icon Re: A Few Perspectives on OpenOffice.org by M$14.10.2010. u 21:51 - pre 164 meseci
Citat:
bachi
Ne možeš očekivati da će svako kome pošalješ OO dokument moći da ga otvori, zato što nema OO instaliran i zato što ga mrzi da instalira plugin da bi mogao da ga otvori u MS Officeu.

Isto tako ne moze svako ocekivati da ja mogu da otvorim ***x format samo zato sto je on kupio (mada vrlo verovatno instalirao krekovanu verziju) najnovijeg ms office paketa.

Citat:
By using Ms Office 2007 we have reduced the internal support cost significantly because our staf is familiar with this system. This increases acceptance and job satisfaction.

Meni je ovo jedna od najvecih gluposti koju sam video u klipu.
Kome je bilo lako da predje na ms ofice 2007? Skoro pa nikom. Verovatno zato sto je povecavalo prihvatanje i zadovoljstvo je i napravljen onaj dodatak koji je meni vracao na izgled iz 2003.
Po temi http://www.elitesecurity.org/t385534-0 ja sam terorista.
Use The Force my young Luke Filewalker.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: A Few Perspectives on OpenOffice.org by M$14.10.2010. u 22:06 - pre 164 meseci
Citat:
madcama: Kome je bilo lako da predje na ms ofice 2007?

Ne znam koji je odnos onih kojima je bilo i onima kojima nije, al' ja nisam imao ni malo problema.
 
Odgovor na temu

balavi

Član broj: 175011
Poruke: 797
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: A Few Perspectives on OpenOffice.org by M$14.10.2010. u 22:28 - pre 164 meseci
cudo da ga nema dimke?????????
 
Odgovor na temu

madcama
Valjevo

Član broj: 103936
Poruke: 794
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+184 Profil

icon Re: A Few Perspectives on OpenOffice.org by M$14.10.2010. u 23:16 - pre 164 meseci
Citat:
Shadowed: Ne znam koji je odnos onih kojima je bilo i onima kojima nije, al' ja nisam imao ni malo problema.


Da se ne lazemo nisam ni ja. Ali ti si covek koji zivi od znanja rada na racunaru (ja se trudim) i normalno je da se nas dvojica lakse prilagodimo promenama interfejsa. Naravno da nije zbog nas dvojice (i nama slicnih) napravljen onaj gorepomenuti dodatak (naravno nije dosao is ms kuhinje).
Po temi http://www.elitesecurity.org/t385534-0 ja sam terorista.
Use The Force my young Luke Filewalker.
 
Odgovor na temu

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
*.static.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: A Few Perspectives on OpenOffice.org by M$14.10.2010. u 23:55 - pre 164 meseci
ok a sta da uradi moja keva koja je sve programe za knjigovodstvo sama napisala u access ...
mozda bazu prebacimo u sql ... razmishlja o odbc itd.. ali sta sa access kodom !?
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: A Few Perspectives on OpenOffice.org by M$15.10.2010. u 00:01 - pre 164 meseci
Ništa, odlučila se za alat koji ne omogućava prelazak na druge alate. MS Access može da kupi i posebno po nižoj ceni nego paket. Za samo korišćenje programa postoji besplatan Access Runtime koji omogućava pokretanje bez MS Access instalacije.

Dakle situacija u firmama je da IT odeljenje ima MS Access na radnim mestima gde se radi razvoj tog softvera, ostali imaju runtime+OpenOffice.org. Moguća je i varijanta sa Terminal serverom, MS Access i odgovarajuće licenciranje, zavisno već od situacije. U varijanti tvoje mame, pošto je ona i programer i korisnik, onda joj je potrebna MS Access licenca. Verovatno međutim većina firmi želi da postepeno migrira svoja in-house MS Access rešenja u veb okruženje. Ima i nekih komercijalnih alata koji to rade polu-automatski.

Mislim da rekoh negde gore da OpenOffice.org nije uvek drop-in zamena za MSO, niti to treba baš uvek da bude. Jeste zamena za manje zahtevne korisnike, zgodno je jer može sasvim slobodno da se isproba i zadrži, ali zahteva planiranje pri migraciji kod ostalih - većih - korisnika.

Poenta je da je OpenOffice.org jedno veoma isplativo i sasvim konkurentno rešenje za mnoge korisnike.


[Ovu poruku je menjao Goran Rakić dana 15.10.2010. u 01:17 GMT+1]
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: A Few Perspectives on OpenOffice.org by M$

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 7918 | Odgovora: 51 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.