Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Na prvi pogled... Canon EOS 60D

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Na prvi pogled... Canon EOS 60D

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 17661 | Odgovora: 63 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 787
*.mbb.telenor.rs.

Jabber: eeestablishment


+480 Profil

icon Re: Na prvi pogled... Canon EOS 60D13.10.2010. u 15:47 - pre 164 meseci
PozZz ekipi ...Redovno pratim ovaj forum ( ranije sa fona a od skoro i sa kompa ) i mogu vam reci da ste svi vi ( a i RE foto ) dobrim delom krivci za moje interesovanje i ljubav prema lepoj fotografiji. A sada i pitanje koje je izgleda vezano za prethodnu diskusiju.

Vlasnik sam canona 720is zahvaljujuci gospodinu Milanovicu , tj njegovim kritikama i recenici kako je to jedan od retkih kompakt aparata koje bi on mogao da ima pa u vezi istog i pitanje. Zimus sam po najvecem snegu slikao decu dok treniraju fudbal . Polovina njih je nosila narandzaste prsluke ( kao komunalci ) i upravo oni su bili problem . Prosto su vristali koliko su bili drecavi??????? Napominjem da sam radio u scenskom ( sneg) i auto modu i nije bilo razlike. Da li je u pitanju ovde pominjana ORANDZADA ili bi trebalo da podesim neke parametre kao sto su balans belog i sl ???

PozZz . . . . . . . . . . .na zalost nov sam , i jos ne znam da kacim fotografije ali se nadam da ste me i ovako shvatili .
zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8357
178.218.204.*



+1344 Profil

icon Re: Na prvi pogled... Canon EOS 60D13.10.2010. u 16:04 - pre 164 meseci
eeestablishment, dobrodošao na ES, jeste to je ta Canon oranžada, a ako je za utehu, ona je kod tog A 720 IS mnogo manje izražena nego kod nekih drugih aparata o kojima se ovde govori.

Možeš je smanjiti smanjenjem opšte saturacije u aparatu u situacijama kada misliš da je potrebno, ali ti ne savetujem da stalno tako držiš jer time previše osiromašuješ snimak, a tonalitet A 720 IS je generalno jedan od najboljih kod kompaktnih aparata uopšte.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Na prvi pogled... Canon EOS 60D13.10.2010. u 16:11 - pre 164 meseci
Zanimljiv je taj tele-metrijski metod šacovanja problema.

"...jeste to ta canon oranžada", bez da smo videli slike!?

E pa bravo, stvarno si sam sebe prevazišao.

Iskulirao si pitanje, pa ću biti tako nepristojan da ga postavim ponovo: hoćeš li napraviti RAW+JPEG primer CONE-a, pa da konačno stavimo tačku na sve?

Ti poentiraš, ja javno kažem da si u pravu i svi zadovoljni?

@eeestablishment
Kačenje ne može biti prostije - pripremi fotke (smanji ih na 800x600 ili slično), klikni na "UPLOAD UZ PORUKU", izaberi sliku i klikni na slanje. To je sve. Što se samog efekta tiče, nije u pitanju "drečavost" boja, već njihovo "šetanje" u kolornom spektru. Pogledaj postove iznad, pa će biti jasnije.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8357
178.218.204.*



+1344 Profil

icon Re: Na prvi pogled... Canon EOS 60D13.10.2010. u 16:14 - pre 164 meseci
@ Storm:

Hoću :)
 
Odgovor na temu

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 787
*.mbb.telenor.rs.

Jabber: eeestablishment


+480 Profil

icon Re: Na prvi pogled... Canon EOS 60D13.10.2010. u 16:38 - pre 164 meseci
Hvala Nebojsa pretpostavio sam da je to u pitanju . Storme , mozes misliti koliko mi je lako da to uradim , kad ja 12 min lupkam po tastaturi ne bi li nasao samo znak pitanja . Uostalom nisam siguran ni da bi ste videli tu razliku ( a bila je frapantna ) jer nema nacina da vam prenesem prirodnu boju to jest scenu kako ga je moje oko videlo . PozZz . . . . . . . . . . . .
zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
 
Odgovor na temu

beske

Član broj: 159958
Poruke: 1126
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: Na prvi pogled... Canon EOS 60D13.10.2010. u 16:41 - pre 164 meseci
Eto resenja...

a, ako bude nekih daljih nedoumica, ja prihvatam poziv da napravimo i ovako nesto...

Citat:
Nebojsa Milanovic: Tako da, da prekinemo razglabanje, pozvao sam Bešketa, a evo pozivam i sve druge ko god želi da dođe na ovo mesto, može i na neko drugo slično (možemo otvoriti drugu temu oko tog dogovora), i da svi zajedno napravimo taj test koji će se sadržati od ova dva snimka: (irelevantno je u kom modu se radi, možemo i u svim modovima posebno)

...i taman iskoristimo priliku i da malo direktnije i neposrednije porazgovaramo o nekim, takodje, aktuelnim pitanjima vezanim za sam forum i druzenja na njemu, nego sto je sam CONE. Tu naravno mislim i na sticanje i gubljenje TOP statusa za teme, tumacenje "pravila" po kojima se taj status dobija ili gubi, zatim resavanje nastalih problema u medjusubnoj komunikaciji, prevazilazenje istih, itd, itd...

Pozz



 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-3.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Na prvi pogled... Canon EOS 60D13.10.2010. u 17:08 - pre 164 meseci
Citat:
beske: Eto resenja...


Aj u pet banke da će CONE slike u RAW da vidimo NIKAD.

Nego, opet nas neka sila odvuče od teme ...

A bilo bi sasvim zanimljivo u nekoj temi pogledati 60d i D7000 ... side by side.

Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

ludi_splićo
student IT-a
Split

Član broj: 230097
Poruke: 195
*.st.cable.xnet.hr.



+8 Profil

icon Re: Na prvi pogled... Canon EOS 60D13.10.2010. u 18:45 - pre 164 meseci
Citat:
Zoran Rodic
A bilo bi sasvim zanimljivo u nekoj temi pogledati 60d i D7000 ... side by side.


Još da je ubacit K-5 i svi sritni i zadovoljni.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Na prvi pogled... Canon EOS 60D13.10.2010. u 18:53 - pre 164 meseci
Ali, sta bi tu resio RAW?

Ako je jpg ovakav onda je to opasna mana bez obzira kakav je RAW.
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-3.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Na prvi pogled... Canon EOS 60D13.10.2010. u 19:18 - pre 164 meseci
Žare, šta je tu opasna mana?

Da landscape mod nije dobar u portretnoj fotografiji?

Šta je sledeće?
Testiranje nekog srednjeformatnog aparata iz ruke na košarkaškoj utakmici u slabo osvetljenoj hali?
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Na prvi pogled... Canon EOS 60D13.10.2010. u 19:36 - pre 164 meseci
...ALI u Landscape modu!

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Na prvi pogled... Canon EOS 60D13.10.2010. u 20:40 - pre 164 meseci
Pa rekao sam vec.

Bilo koji mod da izaberem na mojim aparatima i bilo koji objektiv da nakacim, nikad ne dobijem CONE. Bas nikad. Nekada sam ukljucivao ViVid i ni tad nije bilo ovih uzasnih "Nesinih boja". Stvarno je malo cudno kako se to kod njega tako cesto desava, a nema razloga da sumnjam u ono sto on kaze jer ovi primeri koje postavlja su vise nego ubedljivi.

Evo ovako, Zorane, pokusaj ti na svojoj 350ki da dobijes tako nesto.

Unapred ti kazem da neces uspeti.

Ovo Pancevo je stvarno cudo: Radan planina i CONE u Pancevu.

Ako se prihvati Nesin poziv, moze da postane i turisticka atrakcija.
 
Odgovor na temu

beske

Član broj: 159958
Poruke: 1126
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: Na prvi pogled... Canon EOS 60D13.10.2010. u 21:29 - pre 164 meseci
Citat:
zarsilicvo Pancevo je stvarno cudo: Radan planina i CONE u Pancevu.

Ako se prihvati Nesin poziv, moze da postane i turisticka atrakcija.

Onda je samo neobavestenost, neinformisanost po pitanju ovih naucno-fantasticnih pojava doprinela da Djavolju Varos onako neiskusno prijavimo za izbor sedmog svetskog cuda...

Ehhhhhhhh Pancevo, Pancevo...
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8357
178.218.204.*



+1344 Profil

icon Re: Na prvi pogled... Canon EOS 60D13.10.2010. u 22:19 - pre 164 meseci
E jeste majstori za širenje teme....

Žare, kakva bre Radan planina, gravitacija, atrakcija, kakvi bakrači, kada ti prvi znaš o čemu se radi...

Da te podsetim, vrlo dobro se sećam da si mi ti prvi pre neke dve-tri godine pokazao prve ovakve primere na netu... (dok ja još nisam ni imao ni jedan aparat sa time...)...Tako da... ;)

Elem, svi ovde sve vrlo dobro znamo, ali zbog manje upućenih da ponovim:

-ovo nema veze sa Žaretovim Canonom 450 D (a ni sa ostalim njegovim aparatima)

-ovo nema veze sa Zoranovim Canonom 350 D (znači ne može da se dobije sa tim aparatima)

-ovo nema veze sa konkretnim kolornim modom, jer kada se isti ti kolorni modovi koriste kod drugih aparata, kod onih kod kojih to ne može da da se dobije - to ne može da se dobije ni u jednom kolornom modu. A kod onih aparata kod kojih to može sa dobije - korišćenjem u jednom istom kolornom modu se nekada javlja, a nekada (većinom) ne - što znači da nema veze ni sa tim

-ovo nema veze sa RAW-om, znači ni sa jednim aparatom se ne može videti u RAW-u (što je i Zoran gore rekao) - naravno da ne može kada ga stvara unutrašnja obrada aparata...

-i tako dalje....
.
.
-i tako dalje....

Sve je mnogo puta rečeno i nemojmo se više udaljavati od teme i priče o Canonu 60 D i eventualnim konkurentima. Ako neko hoće, neka otvori temu o zajedničkom susretu i testiranju svega, a ako neće, neka mi se javi na PP, pa ćemo videti da dogovorimo :)



 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Na prvi pogled... Canon EOS 60D13.10.2010. u 22:56 - pre 164 meseci
Nije bas sve tako crno.

550D u kasno popodne i provokativnim uslovima, ume dobro da okine u "no CONE" look-u. Kao ni jedan drugi.

Direkt jpg.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8357
178.218.204.*



+1344 Profil

icon Re: Na prvi pogled... Canon EOS 60D13.10.2010. u 23:31 - pre 164 meseci
Jao Žare šta ti pričaš, ne samo da ništa nije crno, nego je sve bolje, a kod 60 D se nadam i idealnom.

Mogu da ti okačim hiljade slika sa 550 D, a bez trunke cone-a (rekoh da se on kod 550 D javlja vrlo retko, meni lično je ono bio prvi put).

Evo samo par komada, nastalih u nekoliko minuta gore-dole sa onim prethodnim, a nemaju ni traga od cone-a (a sve je isti kolorni mod). Mnogo je to bolje nego ranije







Meni je najdraža ova :)... Nemaju ni 5 godina zajedno, a već ... :)

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Na prvi pogled... Canon EOS 60D13.10.2010. u 23:47 - pre 164 meseci
Ja na sve tri fotke vidim kožu koja je upropaštena landscape stilom.
Ubio me Bog ako ja razumem zašto Ti koristiš NENAMENSKI te modove?

To da li se tako nešto javlja na drugim aparatima i koliko često, skoro da je irelevantno. Da aparat koristiš kako je predviđeno, ne bi imao nikakvo "šetanje" boja.

I sad nam Ti "kao" pokazuješ nešto, a mi te "kao" ubeđujemo u ono što Ti "kao" ne znaš.

A za RAW sam Ti već x puta rekao zašto IMA veze - DPP koristi identičan algoritam za razvijanje, pa će RAW sa istim stilom biti razvijen 100% kao iz aparata. Tako ćemo moći da utvrdimo da li se u takvim situacijama problem javlja sa standard stilom. Ja tvrdim da neće, a Ti nas, eto, ubedi tako što ćeš da napraviš takvu fotku snimajući RAW+JPEG (OBAVEZNO OBA!).

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8357
178.218.204.*



+1344 Profil

icon Re: Na prvi pogled... Canon EOS 60D14.10.2010. u 00:11 - pre 164 meseci
Da li bi bilo bolje da se u toj situaciji koristi taj ili neki drugi kolorni mod je sasvim druga tema koja nema veze sa ovim o čemu pričamo. Takva mala farbanja su za casual stvari irelevantna, bitno je da nema onolikog "ničim izazvanog" :) skretanja.....

Elem, na ovih nekoliko slika na suncu bi bolje legao neki neutralniji mod, ali tih slika je bilo malo jer je to već bio kraj šetnje.

Veći deo je bio napravljen u ovakvoj situaciji gde landscape fino leži


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

beske

Član broj: 159958
Poruke: 1126
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Na prvi pogled... Canon EOS 60D14.10.2010. u 08:22 - pre 164 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic: Da li bi bilo bolje da se u toj situaciji koristi taj ili neki drugi kolorni mod je sasvim druga tema koja nema veze sa ovim o čemu pričamo. Takva mala farbanja su za casual stvari irelevantna, bitno je da nema onolikog "ničim izazvanog" :) skretanja.....

Dakleeeeee....

 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Na prvi pogled... Canon EOS 60D14.10.2010. u 08:26 - pre 164 meseci
Najzad smo posle više od godinu dana pronikli u dubinu mračne tajne zvane CONE efekat, po kome je čak i ovaj deo ES foruma, dobio nadimak CONE forum ili ORANGE forum.
Čak smo otišli i korak dalje, pa smo otrkili da ti zapravo nisi ni znao šta sa sobom nosi čačkanje po menijima aparata, pipkajući funkcije koji menjaju kolornu krivu, što je za mene potpuno šokantna činjenica.

Upotreba landscape moda, koji forsira plavu i zelenu boju, gura orange u neku drugu sferu ... zapravo, dovodi u pitanje celokupnu diskusiju u više tema koje su se generisale tokom protekle dve godine, ... a bojim se da bi potezanje nečeg takvog bilo ravno otvaranju pandorine kutije, jer onda potežemo pitanje relevantnosti rezultata svih ranijih snimaka napravljenih digitalnim aparatima koje si testirao.

Ovo je mnooooogo gore od upotrebe CPL filtera u sample fotografijama, mnogo gore od upotrebe široke palete objektiva, jer se sada ispostavilo da ti zapravo nisi bio svestan da nemaš kontrolu nad izlaznim rezultatom određenog predmeta testiranja, kada su bili primenjeni ovi parametri.
Naprosto, plašim se da gledam exif-e starijih fotografija.


Što se mene tiče, ova priča je završena za vjek vjekova.

Koristiš neadekvatan colorni stil, u situacijama koje zahtevaju drugi tretman, i zato dobijaš ovakve rezultate.

Nema landscape moda, nema Cone efekta.


Ne može jasnije.

Deca u pesku se ne fotografišu u Landscape modu, ... to se kosi sa svakom logikom.

Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Na prvi pogled... Canon EOS 60D

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 17661 | Odgovora: 63 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.